Keresés

Részletes keresés

utazó61 Creative Commons License 2019.06.20 0 1 13594

Szia!

Esetleg még néhány ötlet saját nyaralásainkból?

http://csereudules.hupont.hu/4/ausztria-4-udulo-stlorenzen-ob-murau

Előzmény: Fatboy Slim (13592)
Fatboy Slim Creative Commons License 2019.06.20 0 0 13593

köszi, mindenképp szeretnénk megnézni és adok friss infot azután

Előzmény: monik4 (13590)
Fatboy Slim Creative Commons License 2019.06.20 0 0 13592

A Grossglockner túrát nem is tudom, hogy hagyhattam ki, köszi az emlékeztetőt.

A másik kettőnek utánanézek

 

köszönöm! tudtam, hogy jó helyre jöttem

 

Előzmény: utazó61 (13591)
utazó61 Creative Commons License 2019.06.20 0 1 13591

Szia!

Grosslockner-panorámaút?

Nekünk kihagyhatatlan, mikor arra járunk. Idén is-immár hatodszor.

Weissee-Gletserwelt Uttendorfnál-nekem még bakancslistás.

Kitzsteinhorn-szintén még vár reám.

Werfen jégbarlang-kicsit messze van.

Jó utat!

Előzmény: Fatboy Slim (13589)
monik4 Creative Commons License 2019.06.20 0 1 13590

Szia! 

Mindenekelőtt nagyon jó utat kívánok! 

Kaprunban a víztározót is megnézitek? Ha igen, akkor majd kíváncsi leszek a véleményedre, mi is tervezzük :) 

Előzmény: Fatboy Slim (13589)
Fatboy Slim Creative Commons License 2019.06.20 0 0 13589

Üdv újra, megkezdődött a visszaszámlálás, 16 nap és újra nyaralás Ausztriában, ezúttal teljes 2 hetet fogunk eltölteni Zell am See környékén.

Terveink között szerepel a tó és környékének alapos feltérképezése, hajókázás, lanovkázás Maiskogelre, Sigmund Thun szurdok, Ferleiten, Mittersill, Krimml, Leogang, Taxenbach, Weissbach, Sankt Martin és természetesen Kaprun.

 

Ha valakinek eszébe jutna még vmi, ne habozzon megosztani velem :)

Előre is köszönöm

 

Ez lesz a jubileumi, 10. ausztriai nyaralásunk! Egyben sem csalódtunk még.

aliva Creative Commons License 2019.06.12 0 1 13588

Sziasztok! Ha valaki készülne a stájerországi Nothklamm-ba, akkor tájékozódjon, mert június 9-én azt az információt kaptuk, hogy a kemény tél nagyon megrongálta a szurdok lépcsőit, és a karbantartásig zárva lesz.

 

A közeli Wasserloch szurdokkal kapcsolatosan is van egy jó tanácsom: bár felfelé kellemetlen a szembejövőket kerülgetni, a visszafelé vezető másik út, amellyel elkerülhetjük a vízeséseket és a felfelé igyekvőket, rendkívül meredek, csúszós, kényelmetlen. Maga a szurdok és az öt vízesés persze gyönyörű, csak lefelé lenne jó egy lankásabb, kiépítettebb elkerülő út (mint a Medveölő szurdoknál pl.)

Tündérke001 Creative Commons License 2019.06.06 0 0 13587

Nekünk is másfél órára volt a szállásunk a panorámaúttól. Megérte!!!! Reggeli után indultunk, egész napot arra szántuk. Sok helyen álltunk meg közben, főleg a fotópontoknál. Késő délután mentünk vissza. 

Előzmény: kerxy (13586)
kerxy Creative Commons License 2019.05.11 0 0 13586

Köszi a biztatást, mindenképp tervben van nekünk is a Grossglockner. Ahogy olvasom, érdemes egy teljes napot rászánnunk majd. Amúgy ez nem probléma, a szállás kb másfél órára van tőle, szóval szerintem simán bele fog férni :)

Előzmény: utazó61 (13535)
Zsefe Creative Commons License 2019.04.23 0 1 13585

Sziasztok!

 

Most találtam, hogy lehet már Ausztriában az autópályákra digitális matricát vásárolni.

 

https://shop.asfinag.at/

 

Használta már valaki?

 

https://shop.asfinag.at/hu/tovabbi-informaciok/

 

Zsefe Creative Commons License 2019.04.23 0 0 13584

Szia!

Valamikor talán 1 - 1,5 évvel ezelőtt én is láttam egy TV műsor felvételét  ( videó a You Tube on) ami ezekről, vagy hasonló estekről szólt.  Évek óta , általában a nyári, őszi útjaink Ausztrián keresztül  vezetnek, egy most 18 éves Ford Transittal , ( ha akarnak biztos találnak rajta amibe bele lehet kötni ).  Én csak arra gondolok, hogy ezek az esetek az Ausztrián áthaladó magyar autók számához képest biztos kis számúak, amik alkalmasak a nézettség növelésére.  Persze, ha valaki tényleg beleesik a kisszámú esetbe, akkor az elbeszélések alapján elég sokba kerül. Bevallom mióta láttam a videót azóta bennem is van egy kis "félsz", de még nem tapasztaltam, még soha nem állítottak meg. Valószínű, hogy ezek a vegzálások inkább az autópályákon fordulnak elő.  Nem ezért, de általában este szoktunk elindulni , gondolom éjjel nem fordulnak elő ilyen estek.

Nem hiszem, hogy ha vannak ilyen estek akkor azok általánosak és gyakoriak lennének. ( valahol olvastam, hogy az tény, hogy Ausztriában szigorúbbak az autók vizsgáztatási szabályai).

 

 

 

Előzmény: ÁdidiGaga (13527)
ÁdidiGaga Creative Commons License 2019.04.01 -2 0 13583

Üdv!

 

Válaszolnék költői kérdésedre :-)

(köszi mindenkinek a válaszokat)

 

Nyilván alapból senki sem előítéletes mert az csúnya dolog  :-)  de te is meg tudsz különböztetni egy anya+apa+2 gyerek , csomagok , jellegzetes attitűdök (tabletezés, fényképezgetés, evés-ivás :-) utazóautót egy mondjuk melózni átjáró ember autójától (egyedül van benne, stb..) - az autónepper tréleres vontatmányáról nem is beszélve :-)

 

Sokszor az autó is utal erre - ez nálam fokozottan igaz, az egész kérdés innen indult! Adott egy veteránkorú de nem OT-s verda , ami a konzumidióta felfogás szerint bontóban kellene legyen - nyilván olyanok szerint akik autóskártya-szinten értenek az autókhoz de kb. egy csavart nem cseréltek még rajta ki.... namármost ez az autó jó eséllyel még akkor is menni fog amikor az övék a szemeteskukában lesz - és ezt nem vakhitre alapozom, a váltó és  a motor belső alkatrészei kivételével az utóbbi 10 évben fokozatosan MINDEN ki lett belőle szerelve és újra összerakva, mindezt egyszeri kétkezi építészként  én csináltam ha kellett hetekig-hónapokig. Perverz módon a végére az lett, hogy rájöttem a belső dolgok után már egyáltalán nem érdekel az autónyalogatás nevű nemzeti sport, azaz a kaszni 95%-n a fényezés hibátlan, rozsda egyáltalán nincs - de karcok, lepattanások kb.hammerite-tal javítva vagy lökhárítón nemesítő harci sérülésnek meghagyva, tetőn mállik a lakk -amúgy garázsban áll, havonta egyszer vagy ha nagyon koszos lemosom kézi mosóban de max. ennyi.

 

Namost nem látok a fejekbe, voltunk már vele Horvátországban, Szerbián át Bulgáriában, Szlovénián át Olaszországban a szülőföldjén és senkinek nem csípte a szemét , egyébként egy hozzáértőnek mutatós és mára nagyon ritka olasz modell, útközben sok "élőujjas lájkot" kaptunk rá :-) - de tudom, hogy már vannak, - és főleg  a németnyelvű területen - olyan beidegződések hogy jópofaság ide vagy oda az ilyen régi autóknak pusztulnia kell...Szóval annyit nem ér semmilyen látnivaló hogy az iratainkon túlmenően baXtassanak...

 

Egyébként ma a Totalcar-on jelent meg erről (autókitiltások külföldön) egy cikk, elsősorban a dízelek okán - de említik a régi benzineseket is. 

 

Úgyhogy újabb kérdés: van valami oldal ahol meg lehet nézni hova-mivel nem lehet behajtani Ausztriában. Igazából arra is felkészültem hogy fuccs az egész, mivel Tirolba mennénk, autó benzines és EURO - Zéro :-)  

Előzmény: banyoca (13531)
-Mosquito- Creative Commons License 2019.03.19 0 3 13582

Min csodálkozol? Több topikban szemetelsz,marhaságokat firkász,hogy foglalkozzanak veled. Flegmán,esetenként b.nkon válaszolsz. Majd megsértődsz és pár hónap múlva,új néven kezded elölről az egészet. 

Előzmény: Panzerbear (13581)
Panzerbear Creative Commons License 2019.03.19 -6 0 13581

Semmi gond. Kikedvenceltem a csoportot...a minuszolók örülhetnek...

Előzmény: polo2004 (13580)
polo2004 Creative Commons License 2019.03.19 0 3 13580

Ezt én nem akartam, miért kellett, hogy idáig fajuljon el   egy feltett kérdés??!!!!

 

Egyébként megvan a válasz: 100 Eur  utalása folyószámláról 2700Ft az OTP-nál.

 

Ez van... és ennyi

 

Köszönöm, aki próbált segíteni!

 

 

tomésjerry Creative Commons License 2019.03.19 -2 4 13579

Nem kell megsértődni. Közöm meg annyi, hogy ez egy nyilvános fórum, ha posztolsz, akkor az nyilvános, bárki reagálhat rá.

Nem nagyon értem mit értesz a bankrendszer balkáni állapotán.

Ez van, a banki költségek relaítve magasak a fizetéshez képest. Oda kell figyelni, hogy milyen számlacsomagot választ az ember és lehet ezt is csökkenteni.

Nálunk magasak a banki költségek, nálatok meg a fodrász, kozmetikus, autószerelő, kőműves, stb a drága. Soroljam még?

Egyébként meg az utalásnál meg kell adni, hogy a banki költégeket ki állja. Be kell jelölni a kedvezményezettet, hátha nem veszi észre :)

Előzmény: Panzerbear (13576)
banyoca Creative Commons License 2019.03.19 0 5 13578

itt vagyok jó pár éve, de eddig ilyen beszólogatások nem voltak... már ide is begyűrűzött az essünk egymásnak szarságokért?! nem kellene

banyoca Creative Commons License 2019.03.19 0 3 13577

hát azért puffogni csak lehet! amúgy meg baromira sokallom ennyi pénz után az illetéket, most nem arról van szó mennyi volt végül a szállás

Előzmény: tomésjerry (13574)
Panzerbear Creative Commons License 2019.03.19 -7 0 13576

Szerintem nem a hazámat minősítem, ha a bankrendszer balkáni állapotát kritizálkr. Amúgy meg mi közöd hozzá, hogy én mit írok? Ne aggódj, az utolsó volt, hogy valakivel itt szóbaállok...

Előzmény: tomésjerry (13571)
Zs:) Creative Commons License 2019.03.19 0 0 13575

Alapvetően egyet értek veled (sajnos a helyzet adott), de a pofátlan banki költségekkel azért nem!

 

Előzmény: tomésjerry (13574)
tomésjerry Creative Commons License 2019.03.19 -4 2 13574

Most komolyan! Mennyit költöttél akkor a nyaralásra? 2-300E Ft-ot? De ha csak 100 ezret, akkor is mennyi hozzá képest az a 3000 ft? A hócipőm aki ezért elkezd fórumokat bújni, meg regsztrálni, meg utalgatni (ami szintén pénzbe kerül) meg miegymás. Az idő amit elbaltázok erre, az többe kerül. Át kell utalni, oszt' jónapot.

Előzmény: banyoca (13572)
banyoca Creative Commons License 2019.03.19 0 0 13573
Előzmény: polo2004 (13569)
banyoca Creative Commons License 2019.03.19 0 0 13572

1x nekem is volt ilyen utalásos foglalás, 15000Ft körül kellett utalni kb. 3000Ft tranzakciós illetéket fizettem 3 éve, kicsit morcos voltam (belföldre nem fizetek semmit). Nem értem miért nem veszik le a kártyáról, sokkal gyorsabb, egyszerűbb, arról nem is beszélve ha vissza kell esetleg utalni. Szerintem kérdezz rá paypal vagy más nem lehetséges e.

Előzmény: polo2004 (13567)
tomésjerry Creative Commons License 2019.03.19 -3 7 13571

Szerintem a hazád? minősítgetését nem kellene ezen a fórumon erőltetni. Örülj, hogy neked bejött az élet a fényességes nyugaton.

Illetve külföldi utalásról van szó, aminek minden országban vannak banki költségei. Nálad is. Maximum a számlacsomag olyan, hogy ingyenessé teszi, de aki napi szinten nem bankol külföldre, annak biztos nincs ilyen.

Előzmény: Panzerbear (13570)
Panzerbear Creative Commons License 2019.03.18 -7 0 13570

Az durva...elszoktam én már az ilyen  (balkáni) állapotoktól...

Előzmény: polo2004 (13569)
polo2004 Creative Commons License 2019.03.18 0 0 13569

Magyar számláról szerintem nem .

 

Előzmény: Panzerbear (13568)
Panzerbear Creative Commons License 2019.03.18 0 0 13568

Utalni ingyenes, nem?

 

Előzmény: polo2004 (13567)
polo2004 Creative Commons License 2019.03.18 0 0 13567

Igen, én is olyan szállásokat keresek mindig, ahol nem kell előleg, itt többször voltunk már, eddig nem kértek, most igen.

Mivel eddig volt osztrák számlám, eddig egyszerű volt, most megszűntetem, ezért keresem a legolcsóbb lehetőséget.

Előzmény: Panzerbear (13566)
Panzerbear Creative Commons License 2019.03.18 0 0 13566

Vagy Bookingon olyan szállást keresni, ahol nem kell előleg. Én csak olyat választok mindig aminél nem kell előleg és ingyenes a Storno (lemondás)

Előzmény: tomésjerry (13565)
tomésjerry Creative Commons License 2019.03.18 0 1 13565

Saját bankodból indított átutalással. Természetesen saját magad által, az internetbankból indítva. Persze, ha van a szállásnál lehetőség bankkártyás fizetésre, az a legolcsóbb.

Előzmény: polo2004 (13564)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!