Keresés

Részletes keresés

szimat1977 Creative Commons License 2008.08.02 0 0 620
Feleségül kell venni egy angoltanárnénit!
S W A T Creative Commons License 2008.07.31 0 0 619
Figyu én úgy tudom a fórum szabályzata tiltja az ilyen profit orientált reklámokat. :o)

Előzmény: koncsekg (618)
koncsekg Creative Commons License 2008.07.28 0 0 618
Tanulj angolul nyáron is!

Ha most jelentkezel bármely 60 órás tanfolyamra a Campus Nyelviskolánál, 30 órát ajándékba kapsz!!!

http://campusnyelviskola.hu/page/54/akciok.html
http://campusnyelviskola.hu/page/54/akciok.html

Ráadásként, ha időben jelentkezel, a tanfolyamok időpontját is igényeidhez alakítják, 6 fős csoportos oktatás keretein belül, akkor kezdődnek az órák és addig tartanak, amíg Neked megfelel!
S W A T Creative Commons License 2008.07.15 0 0 617
Azért azt oda írhattad volna hogy mennyíért.
Előzmény: English teacher (616)
English teacher Creative Commons License 2008.07.09 0 0 616
Sziasztok,

ANGOL TANÍTÁST VÁLLALOK! Az angolt aktívan használó és tolmácsolásban is jártas fiatalember vagyok! Várom a jeletkezéseiteket! leslie.smith@freemail.hu
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.05 0 0 615
A tanult és az anyanyelvi korántsem uaz...
TANULT emberrel beszélgetni érdemes. Tanulatlan anyanyelvivel lehet érdekes, lehet akár hasznos is, de főleg rossz beidegződések forrása, nyelvvizsgán garantált bukta.
Százszor inkább egy tanult nem anyanyelvi de jó szintet hozó, mint egy primitív anyanyelvi.
Előzmény: S W A T (614)
S W A T Creative Commons License 2008.07.05 0 0 614
lehetőleg tanult emberekkel csetelsz. természetesen anyanyelvit kerestem .



Abból szted adóthat bármiféle gond ha pl az amerikai angolra "szoktatnak rá" ?


Új-Zéland-on milyen angolt beszélnek ? az 1ik srác Új-Zéland-i.
Előzmény: freyya (608)
Aventinus Creative Commons License 2008.07.05 0 0 612

Egymás csesztetését abba lehet hagyni.

A Nyelvtudor fórumcsoport arról volt híres, hogy innen embereket szinte soha nem tiltottunk ki, még egy napra se. Nem hiszem, hogy ezt az idilli állapotot most kell elrontani.
S W A T Creative Commons License 2008.07.04 0 0 611
Nemzetközi szó alatt mit értesz ?



Akikkel én beszélek most, normálisnak tünnek összeszedett mondatok stb...
Előzmény: freyya (608)
freyya Creative Commons License 2008.07.04 0 0 608
Akkor nem tudnak elrontani, ha anyanyelvi és lehetőleg tanult emberekkel csetelsz. Szóval ne olyannal, akinek kilóg a kapanyél a szájából, és két szót nem tud helyesen leírni. Persze az a kérdés, hogy angolul akarsz megtanulni, vagy csak a kommunikációt akarod gyakorolni. Az utóbbihoz nem kell különösebb nyelvtudás, keresztanyám kézzel-lábbal, meg nemzetközi szavakkal órákat képes csevegni külföldi vendégekkel.
Előzmény: S W A T (593)
S W A T Creative Commons License 2008.07.04 0 0 600
4 angol anyanyelvűt gyűjtöttem 1 nap alatt kb félóra beszélgetés után ők kérdezték jöhetnek e msn-re


Előzmény: freyya (589)
S W A T Creative Commons License 2008.07.04 0 0 595
Akkor ilyet ne is vállaljak????? Mer már megkeresett 1 magyar teljesen kezdő hogy akkor nyomjuk de tőle én kb semmit se tanulnék... szóval nem is nagyon szerettem volna ilyet de akkor nem is fogok ilyet bevállalni.
Előzmény: Frouwe (591)
S W A T Creative Commons License 2008.07.04 0 0 594
Ja és igen ő meg a magyarral erőlködik direkt olyat kerestem aki meg magyarozni szeretne.
Előzmény: freyya (589)
S W A T Creative Commons License 2008.07.04 0 0 593
Haverom szerint "elrontani" nem tudnak max a helyesírás... de szerinte egyenlőre az a lényeg hogy komunikálni tudjak.
Előzmény: freyya (587)
S W A T Creative Commons License 2008.07.04 0 0 592
Képzeld hasznos! Bár nem sokat tudok de azt legalább merem használni. És olyanokat találtam akik normálisak segítenek. :o)


Azóta bátrabbnak is érzem magam.
Előzmény: freyya (587)
Frouwe Creative Commons License 2008.07.04 0 0 591
Így van, megfogalmaztad a lényeget! :) Annak tényleg nincs teteje, hogy két magyar anyanyelvű, azonos szinten lévő elkezdjen egymással angolul írogatni.
Előzmény: freyya (589)
Frouwe Creative Commons License 2008.07.04 0 0 590
Én csak 12 éve tanítok, de a színvonalas chateket (vannak!!) minden tanítványomnak csak ajánlani tudom!

Az írásmód, a nyelvezet stb. ugyanúgy a nyelv része, mint az, ami a nyelvtankönyvben van. Németből meg különösen jellemző, hgy az írott és a beszélt nyelvben más a norma. Szóban nem hibás az, amit leírva vastagon húznék alá pirossal. A nyelvtanulók a standardot tanulják, nem árt, ha találkoznak mással is. Adott esetben izgalmas úgy chatelni, hogy a tanár is online van, és közösen megbeszélik azt, amit olvasnak.
Előzmény: huncutésszilvi (588)
freyya Creative Commons License 2008.07.04 0 0 589
Szerintem nem rossz, lényeg, hogy olyasvalakire kell rákeresni, akinek a mi gyakorlandó nyelvünk az anyanyelve, és a mi anyanyelvünket tanulja. Tehát nem olyannal csevegni, aki szintén azt a nyelvet akarja gyakorolni, amit mi. De a csere pl. praktikus, akkor felváltva lehet csevegni vele, egyszer az ő kedvéért magyarul, máskor meg a sajátunkért az ő anyanyelvén.
Előzmény: huncutésszilvi (588)
huncutésszilvi Creative Commons License 2008.07.04 0 0 588

Sziasztok,

 

Tudom, h nem nekem szólt a kérdés a chat-ről, de azt gondolom, h amennyire hasznos is lehet, annyira veszélyes is. Remekül lehet elsajátítani szófordulatokat, de ugyanolyan remekül lehet mindenféle hibás szerkezetet, helyesírást is megtanulni. 15 éve tanítok, egy diákomnak sem ajánlanám.

Előzmény: S W A T (586)
freyya Creative Commons License 2008.07.04 0 0 587
Jó ötletnek tűnik. Bár szerintem felmész az icq-ra, ugyanott vagy. Ott is csetelhetsz bármilyen nyelven.
Előzmény: S W A T (586)
S W A T Creative Commons License 2008.07.04 0 0 586
Szerinted hasznos lehet az a cset ?



Előzmény: freyya (585)
freyya Creative Commons License 2008.07.03 0 0 585
Én csak annyit értettem alatta, hogy a nagyon kezdő nyelvtanulókat és az antinyelvtehetségeket kivéve, beszélgetés közben nem fordítgat magában az ember, hanem a célnyelven gondolkodik. Eleve nem is lehet másképp, mert az meghiúsítja a folyamatos kommunikációt. Gyengébb tanítványaimnál szoktam csak tapasztalni, hogy amikor kérdezek tőlük valamit angolul, nem azonnal fogják fel a kérdést, hanem fejben elkezdik fordítgatni magyarra, majd a magyarul megfogalmazódott választ próbálják lefordítani angolra. Az ilyen emberekkel eleve nagyon nyögvenyelős a beszélgetés.
Előzmény: huncutésszilvi (578)
S W A T Creative Commons License 2008.07.03 0 0 584
S W A T Creative Commons License 2008.06.29 0 0 583
S W A T Creative Commons License 2008.06.29 0 0 582
olvasd el a szabályzatot nem hiszem hogy az ilyen reklámokat itt szeretik. (más fórumon se)
Előzmény: Törölt nick (581)
S W A T Creative Commons License 2008.06.21 0 0 580
Azért 1 kicsit több kell........
Előzmény: bojtorjan007 (579)
bojtorjan007 Creative Commons License 2008.06.20 0 0 579
Sokat kell a BBC-t nézni ennyi a titok.
huncutésszilvi Creative Commons License 2008.06.19 0 0 578

Sziasztok:)

 

Lapozgattam itt, és hozzászólnék, engedelmetekkel:)

Lehet, hogy már említettétek is, csak én nem olvastam vissza, akkor elnézést:)

Tehát: valamilyen nyelven gondolkodni, és valamilyen mondanivalót adott nyelven kigondolni kicsit más.

A gondolkodás az jön. (Reméljük a többségnél így van:)) Történés. Nem a megfontolás, érvek keresése, hanem az, hogy mi jár fejünkben. Ezt idegen nyelven csakis nagyon profik képesek megtenni. Megkockáztatnám, hogy anyanyelvi beszélők, vagy near native-ek. Very near:)

Kigondolni valamit az adott nyelven, na, az a fordítgatás, ízlelgetni, rakosgatni, tűnődni, hogyan lenne jó - teljesen más.

Nem mindegy, hogy ki mit ért azalatt, hogy egy idegen nyelven gondolkodik.

Ha nagyon nyelvtanítósra akarnám venni, az egyik az stative, a másik dynamic. :)

Törölt nick Creative Commons License 2008.06.17 0 0 577
Az eszem a helyen, azert tom, h nem, csak most nincs idom, h bovebben kifejtsem, talan megerted :-p))))
Előzmény: Géniusz Lóci (576)
Géniusz Lóci Creative Commons License 2008.06.17 0 0 576
Úgy látom, a törökök nemcsak a pontot lopták el az i betűidről, de az eszedet is :-)
Előzmény: Törölt nick (575)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!