Keresés

Részletes keresés

kifli Creative Commons License 2022.05.07 0 0 13210

Semmi gond puskázz csak Nyugodtan!  Majd meséld de légyszi hogy mi történt amikor lebuktál

😁

Előzmény: Ahhuwo (13206)
W_B Creative Commons License 2022.05.07 0 1 13209

Jóember, TE szakvizsgázol, NEKED kell tudni, hogy milyen TVSz (Tanulmányi és Vizsgaszabályzat) vonatkozik rád!

 

De arra mérget vehetsz, hogy ha puskázáson kapnak, annak "sikertelen vizsga" lesz az eredménye.

 

Ennyire 8 általánossal is rájöhettél volna!

Előzmény: Ahhuwo (13208)
Ahhuwo Creative Commons License 2022.05.06 0 0 13208

Köszönöm szépen a nagy semmit, inkább folytassátok a lepontozást, ha csak ennyit vagytok képesek írni, hogy "valamilyen szabályzat".

W_B Creative Commons License 2022.05.06 0 0 13207

Szia!
Azért nyilvánvaló, hogy a képzés alamilyen szabályzata vonatkozik rád..

Előzmény: Ahhuwo (13206)
Ahhuwo Creative Commons License 2022.05.01 -5 0 13206

Sziasztok!

 

Kérdésem, hogy közigazgatási szakvizsgán számon lehet-e rajtam kérni, ha puskázok. A közszolgálati egyetem vizsgaszabályzatában benne van, hogy csak a megengedett segédeszközök használhatók, de az csak az oda beiratkozottakra vonatkozik, ha jól sejtem.

Előre is köszönöm annak, aki komolyan veszi a kérdésemet.

GTI100 Creative Commons License 2022.04.17 0 0 13205

Dr Szabó V. László  1119 Bp

 

06 70 638 9996

Előzmény: kissvanda (13204)
kissvanda Creative Commons License 2022.04.10 0 0 13204

Kedves Csoport!

Ügyvédet keresek, aki elvállalná az ügyemet az UniCredit Bankkal szemben. Budapest, Pest megye vonzáskörzetében.

Előre is köszönöm!!

Herold Creative Commons License 2022.03.21 0 0 13203

Btk. 314. §

Előzmény: Herold (13202)
Herold Creative Commons License 2022.03.21 0 0 13202

Ilyen jellegű fenyegetés (zsarolás) tudtommal csak állami szerv esetén bűncselekmény.

Előzmény: kozso1 (13201)
kozso1 Creative Commons License 2022.03.20 0 0 13201

Üdvözlök mindenkit. Olyan kérdésem lenne, hogy követelhet-e rajtam webáruház postaköltséget ha nem veszek át valamit a futártól, mert látom a dobozon, hogy nem azt küldték amit rendeltem?

Valamint amennyiben követelnek és én közlöm velük, hogy amennyiben fizetnem kell postát akkor több helyen hangot adok hatóság, fórumokon, stb. a véleményemnek velük kapcsolatban. Szóval lehet-e rám nézve jogi következménye rossz színben történő feltűntetéssel való fenyegetés vagy hasonló miatt?
Köszönöm

Replay Creative Commons License 2022.03.11 0 0 13200

Szerintem biztos  meg van szabva, hogy egy áremelést mennyivel előbb kell az ügyfelekkel közölni. Meg kellene nézned, hogy mi van az ÁFSZ-ben, mikor tették közzé és ha nem jogos az utólagos áremelés akkor valahol bejelenteni őket.

Előzmény: oldmumus_v.2 (13199)
oldmumus_v.2 Creative Commons License 2022.03.10 0 0 13199

Ismételten feltennék kérdéseket.

Van-e arra joga egy szolgáltatónak, hogy:

 

1. február 7.-én bejelent egy a szokásosnál magasabb majdnem 200% áremelést az áram világpiaci árára hivatkozva, majd lerontja a már januárra kifizetett díjat és ezt is meg a februárit is teljes mindkét hónapra felemeli?

2. Nem hagy időt a döntésre, ha felmondod a szolgáltatást, akkor is még további 30 napot követel. Szerintem ez sem jogos.

 

Informatikai, távközlési szolgáltatásról van szó. Mivel a szerződést február 16.-án az emelt számla kézhezvétele után fel is mondtam, majd az eszközt 22.-én elhoztam. Most március 22.-éig követel a semmiért emelt díjat.

 

Fogyasztóvédelem, valami felügyeleti hatóság, stb. Ki jöhet szóba?

Herold Creative Commons License 2022.02.22 0 0 13198

Első körben próbálkozhatsz a közös képviselőnél, hogy beszéljen vele. Csendháborítás esetén a rendőrséget is ki lehet hívni.

Előzmény: Dixi.. (13195)
Dixi.. Creative Commons License 2022.02.22 0 0 13197

Mert a kettő ugyanaz.A nő cigány.

Előzmény: Replay (13196)
Replay Creative Commons License 2022.02.22 0 0 13196

Horvátország EU tag régóta, nem kell onnan a Fidesznek betelepíteni senkit, simán lakhat itt és vállalhat munkát.

Amúgy egy hete még a cigány szomszédaidra panaszkodtál ugyanezért.

Előzmény: Dixi.. (13195)
Dixi.. Creative Commons License 2022.02.22 0 0 13195

Üdv.

 

Nekem a szomszédom egy fidesz által betelepített nő,valahonnan Horvátországból.Pár éve lakhat Magyarországon és kritikátlanul viselkedik, átüvölt a faszijával a panelfalon,hallgatózik beszólogat.Törve beszéli a magyar nyelvet.Agresszív és a fasziját is uszítja.

Melyik intézménynél tehetek panaszt ilyen pár év óta itt lakó bevándorló ellen?Egyenlőre nem bántom őket.

 

Nem trollkodok,nem kitaláció.Csak tele van a tököm ezzel a jöttment szeméttel.

mybijou Creative Commons License 2022.02.19 0 0 13194

Sziasztok! Válás előtt állok. Két éve költöztünk külön a férjemmel (kiderült, hogy van egy másik nő az életében). A közös gyerekünk velem lakik, az apja egy forintal sem támogatja, viszont én támogatom, hogy ők minél több időt töltsenek együtt. Az lenne a kérdésem, hogy válóper esetén jogosan tarthatok-e igényt tartásdíjra visszamenőleg. Igazság szerint nem szeretnék élni ezzel a lehetőséggel, csak abban az esetben, ha a férjem peren kívül nem hajlandó megegyezni a jövőre vonatkozóan tartásdíjról.

Előre is köszönöm a segítséget!

 

 

 

cyr45 Creative Commons License 2022.02.17 -2 0 13193

...lehet valamilyen jogi lépést tenni ellenük?

 

Ezen az "alapon" egészen biztos, hogy nem! 

Egy ilyen szóbeli "felkérés" nem kötelez senkit, semmire.

 

Úgy saccolom, hogy valami miatt összeveszhettél a szülőkkel, azért választottak más keresztszülőt?...

Te pedig most próbálsz borsot törni (ilyen módon) az orruk alá, bosszúból.

 

Felejtsd el a dolgot!

Előzmény: Bjulis87 (13190)
Celtis Creative Commons License 2022.02.17 0 0 13192

Édesapám a meghatalmazott, nem én. Az ügyvéd szerint a meghatalmazás azt is jelenti, hogy ő rendelkezhet arról hogyan kívánja átvenni az összeget.

Tartozásom nincs. Nyilván az eladóknak van kockázata, hogy harmadik személyen fut át az ügylet, de ezt bevállalták. Nem ez a része a probléma.

Előzmény: Laci/Zápolya (13191)
Laci/Zápolya Creative Commons License 2022.02.17 0 0 13191

Bele kell venni a szerződésbe, hogy neked fizet a vevő, és továbbítod az eladók felé. A meghatalmazásod erre is kiterjed? Ha nem, akkor új meghatalmazás kell mindenkitől! (A kp. befizetés bakszámlára is díjmentes neked?)

 

Azt meg neked kell tudni, hogy van-e valamilyen tartozásod, hogyha megjelenik egy nagyobb összeg a számládon, akkor inkasszálnak-e. (A NAV ezt valahogy nagyon tudja!)

Előzmény: Celtis (13188)
Bjulis87 Creative Commons License 2022.02.17 0 0 13190

Felkértek keresztanyának másfél éven keresztül minden rendben volt elfogadtak minden támogatást ajándékot és pénzt amit nyújtani tudtam de kiderült hogy több mint fél éve megkeresztelték a gyermeket lehet valamilyen jogi lépést tenni ellenük?

Celtis Creative Commons License 2022.02.17 0 0 13189

Tulajdonképpen az a kérdés, hogy sért-e ez a megoldás valamilyen jogszabályt, lehet-e negatív következménye, ha egyébként minden érintett egyetért vele.

Előzmény: Celtis (13188)
Celtis Creative Commons License 2022.02.17 0 0 13188

A vevő nem akar 10 felé utalni. Kp-ban akar fizetni, esetleg egy számlászámra befizetni/utalni.

 

Nekem ingyenes az utalás, apukámnak meg 100 ezer felett lenne.

Előzmény: Herold (13186)
oldmumus_v.2 Creative Commons License 2022.02.17 0 0 13187

Lenne egy kérdésem ami olyan szolgáltatás - szerződés joggal kapcsolatos:

 

van egy cég aki bizonyos szolgáltatásokat nyújt. Minden hónap 10.-éig kiküldi a számlát az adott hónapra. Ez történt januárban is. Majd február 7.-én kiküld egy tájékoztatót ahol a villamos energia árakra hivatkozva emelést jelent be visszamenőlegesen. Majd 16.-án küld egy számlát ahol a 2022 januári összeget lesztornózza, majd januárra meg februárra egy 183%-al megemelt díjat számol fel.

 

Ez így jogilag rendben van?

 

A 7.-én kiadott dokumentumban csak áram árak szerepelnek, de konkrét összeg amivel a szolgáltatás magasabb lett nincs megadva. A szolgáltatás sosem tartalmazott vagy most sem tartalmaz olyan tételt vagy mást ami konkrét energia árakra vonatkozik. Teszem hozzá, hogy ez a szolgáltató arról sem értesített, hogy a valahai 0-24 órás 7/24 azaz minden napi ügyelet csak hétfő-péntek között van. Ez a dolog egy hiba során derült ki egy szombati nap egész véletlen.

Herold Creative Commons License 2022.02.17 0 0 13186

Ezt nem javaslom. Amúgy nem látom át, hogy mitől költséghatékonyabb az, ha te utalsz 10 felé, nem a vevő.

Esetleg ügyvédi letét nem jött szóba?

Előzmény: Celtis (13185)
Celtis Creative Commons License 2022.02.16 0 0 13185

Sziasztok,

 

Tanácsot szeretnék kérni. Ingatlan adásvételről lenne szó. Van egy lakás 10 tulajdonossal. Az egyikük az édesapám. 9 tulajdonostól megvan a meghatalmazása az ügylet lebonyolítására. A vételárat utalással szeretnénk rendezni, de a vevő nem akar 10 felé utalni, hanem csak egyben az összeget.

 

Az a terv, hogy a szerződésben az én számlaszámom szerepel, ide érkezik a vételár és én utalom tovább a tulajdonosok felé a részüket gyorsaság és költséghatékonyság miatt. Ma viszont a bankban azt mondta az ügyintéző, hogy nem javasolja ezt a megoldást, mert nem én vagyok az eladó és esetleg pénzmosás gyanúja miatt akár zárolhatják is az összeget, de egyértelmű tájékoztatást nem tudott adni.

 

Természetesen pénzmosásról nincs szó, a tulajdonosok is mind támogatnák ezt a megoldást (megvan a bizalom) de vajon kell-e tényleg tartanom valamitől. Sajnos az adásvételt bonyolító ügyvéd sem tudott biztosat mondani.

 

p.s. Édesapámnak is van bankszámlája, de horror az átutalás díja, és persze nincs netbankja sem.

Kimi Volta Creative Commons License 2022.01.10 0 0 13184

Apám nevét vajon hogy állíthatom helyre? Ő már halott.

Az nem vígasztal hogy mással is előfordult, az a szomorú hogy ez előfordulhat egyáltalán.

Ha sokszor előfordul, akkor az azt jelenti hogy valós a probléma, és lassan szerintem tömeges lesz.

Előzmény: W_B (13181)
Kimi Volta Creative Commons License 2022.01.10 0 0 13183

Gipsz-nek hívták, nem Gipszi-nek az édesapám!

Az anyakönyvezése volt csak az utóbbi. Pont ez a problémám! 

 

Előzmény: W_B (13181)
Kimi Volta Creative Commons License 2022.01.10 0 0 13182

Édesapámnak több testvére is volt, mindegyik Gipsz-ként élt, és halt meg. A papíros anyakönyvezésük pedig elég hektikus volt. Volt amelyiket így, a másikat amúgy anyakönyvezték az apa nevét, ugyan azt az embert.

Sok-sok családra várhat ez az eljárás ahogy én elnézem.

Mindez azért, mert az anyakönyvvezetők ezt az eljárást tartják a legegyszerűbbnek.

Ha pedig törvényes az eljárás, úgy az anyakönyvi törvény alkotmányellenes.

Előzmény: Replay (13180)
W_B Creative Commons License 2022.01.10 0 0 13181

Hát.. ha Édesapádat hivatalosan "Gipszi"-nek hívták, akkor Ti is ezt a nevet örököltétek.

 

Semmi gond, adj be egy kérelmet, hogy mivel születésedtől a "Gipsz" nevet használtad, és az összes íratodba így van bejegyezve, ezért kéred, hogy hivatalosan is ez maradjon a neved.

 

A határozaton, amit kaptál, rajta van az ügyintéző, első körben őt hívd fel.

 

 

Előzmény: Kimi Volta (13179)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!