Keresés

Részletes keresés

fityisz Creative Commons License 2001.07.12 0 0 27
ZS ZS!

Na s mi vóna annak az oka, hogy infósokoat keresel? tán tucc valamit? ha bizalmas dobj egy mélt...előre is köszi...

fityisz

Előzmény: Zs Zs (26)
Zs Zs Creative Commons License 2001.07.12 0 0 26
Mert én a bukott vegyész kategóriájába tartozom :)
Csak kíváncsiság volt. Én sajna infósokat keresek most csak...
Őket viszont Németországba.
Tudjátok már a pontos helyet?
Előzmény: Törölt nick (25)
Törölt nick Creative Commons License 2001.07.11 0 0 25
Kedves Zs Zs,
Köszi szépen a válaszokat.
A szakterületünk a tükörképi izoméria: elválasztások (reszolválás), szintézisek. Módszereink: diasztereomer sóképzés, biokatalízis, + új kutatási területek.
Miért kérded?
Előzmény: Zs Zs (24)
Zs Zs Creative Commons License 2001.07.11 0 0 24
Hát, az ovit pontosan én sem tudom, én már csak suliba jártam.
Az nem volt vészes. Frankfurtban vannak olyan közösségek, ahol pl. a bérletet is biztosította a helyi önkormányzat.
A mi sulinkban minden évben kiadták a könyveket, amiket év végén leadtunk. Egyébként a tankönyvek nem túl olcsók, 20 makitól a csillagos égig terjednek, kb. 80-ig.
Az oviban teljeskörű foglalkoztatás volt, semmit nem kellett vinni, ha jól emlékszem (de ez egyáltalán nem bizos), 300-400 márka volt a havidíj.
Egy kérdés: lehet tudni, hogy mi a szakterületetek?
Előzmény: Törölt nick (23)
Törölt nick Creative Commons License 2001.07.11 0 0 23
Sziasztok, megint itt volnék...
Köszönöm köszönöm köszönöm megint csak.
Ésakkormost:

Zs Zs:
Engem nem zavar, ha vallásos az óvoda. Viszont a., mennyibe kerül; b., van-e kedvezmény a második gyerekre; c., kell-e ebédet vinniük (Dániában pl. kell) vagy adnak/főznek nekik, és ha igen, hideget vagy meleget is; d., Hány óráig lehetnek ott délután; e., ha sok időd van a hülye kérdéseimre: megőrzés vagy foglalkozás folyik ott, kell-e délután aludni, stb.
Továbbá: Mennyibe kerül az ISKOLA? Mert előbb-utóbb az is eljön... Talán még ott ér minket...

Fityisz:
Csak hogy jól értettem-e: Azt mondod, hogy havi kb. 8 bruttó, aminek a nettója kb. 5.5 (fejenként), és akkor még kérhetek kocsiköltség-hozzájárulást és lakásbérlet-hozzájárulást? Ez nekem némiképp pofátlannak, ámbár kellemesnek hangzik! És akkor ha jól tudom, van még valami családipótlék-féleség is?
A biztosítást ki fizeti? És a nyugdíjjárulékot?
Amiket felvetettél: Hogy miért pont minket akarnak felvenni, az majd kiderül, amikor megkapjuk az ajánlatot. Szeptember elején No.-ban leszünk egy konferencián, és akkor meglátogatjuk őket. Egyébként eléggé speciális a szakterületünk, a vegyészeten belül egy szűk, de egyre fontosabb kör, és ez a cég pont erre utazik. Mi pedig egy nemzetközileg is nagyon nagy hírű professzor első emberei vagyunk, úgyhogy nem kizárt, hogy nem az olcsó magyar, hanem a tudás kell nekik. Hát, majd meglátjuk. Reménykedünk, mindenesetre.
Mi csak annyi időre mennénk ki, ami alatt anyagilag rendbetennénk magunkat (= építkezés + talán autócsere, telek már van, jelenlegi lakás eladható és hozzácsapható, azaz a helyzet nem teljesen reménytelen). Talán ha ezt bennük is tudatosítjuk, akkor nem fognak annyira utálni.
Nevetni fogsz, a másik állásajánlat Hollandiából érkezett... Azt is megnézzük. Kíváncsi vagyok, melyik fog jobban tetszeni, meg hogy persze egyáltalán bejön-e valamelyik.
Persze, hogy megírom, ha valamire jutunk. Ha már ennyire kedvesek vagytok, hogy segítetek, ez a minimum, hogy majd jelentkezem az eredménnyel.
(Amúgy én vagyok a házaspár női fele).
Pusszancs
És írjatok.

fityisz Creative Commons License 2001.07.10 0 0 22
Vegyészek? hm.

Jó ha 8 körül kapsz

adó: ezen a szinten kb: 30%-ot vonnak

juttatás: kocsit és üzemanyagot kérj - kapni fogsz
lakáshozzájárulást is.

család: ne igyál arra, hogy egyből az egész család pakol és megy, mert mi van, ha nem felelsz meg. csak hosszútávú szerződést szabad aláírni.

egyebek: megélhetés: 100 m2-es három szobás lakás bérlet kb. 400-1000/hó
házak: nagyon változó, négy főnek simán kell a 100 m2, az kb. 800-2500/hó
rezsi: 500

kaja: igényesen (cola, sonka, heti egy étterem/2 fő, este normális, hétvége komolyabb): 1500-2000/hó, ha főzöl: 1000-ből is kijön

ruha: drága dolog - válogatni kell hol vásárolsz

kocsi: km függő. bp-en dolgozó bp-inek ez kb. 600 km/hó. szor 2 dem (amort+benzin)

utazás: hannoverben is, duss.dorfban is a reptéren utánam dobták a 10 napos mexikót 4*-gal teljes panzióval last minute-ben 1100 dem/főért

társaság: általában kinéznek, nem barátságosak - tisztelet a kivételnek - tudod milyenek a munkatársak...kígyó/béka. csak kiemelkedő tudással/szorgalommal vívhatsz ki némi elismerést - tudod ők is féltik a munkahelyeiket + a bevándorlókat senki sem szereti - bárki bármit mond.

még egy dolog: gondolod, hogy az ajánlat arról szól, hogy szakmailag TE vagy a legmegfelelőbb, s nem a tulajdonosok költségcsökkentési törekvéseiről?

kívánom, hogy sikerüljön!

összességében: anyagi szempontból megéri -pláne ha másik feled is dolgozik valamit- de havi 20ezerért sem élnék ott. inkább anglia, belgium, olaszok, spanyolok, hollandok, dánok (a svédeknek nuku!)

szóval csak ennyi - dobj üzit ha kint vagy - kiváncsiak vagyunk

Másik: ACCENTURE bizinisz

Jó cég, az Arthur Andersen consulting-ból vált szét - nagyjából ismerem őket - iszonyatosan drágák (én a vevő szempontjából nézem), de jók.

napi konzultációs díjaik, kiemelt konzulesnél: 3000-5000 DEM (NAPI!!!!!)

szóval van miből jó fizut adni. (asszem a cégeskocsi worldwide jár)

neked is sok sikert

fityisz

Előzmény: Törölt nick (20)
Zs Zs Creative Commons License 2001.07.10 0 0 21
Háát... Elvileg vannak ovik, de az egyik legbiztonságosabbnak tűnő megoldás felénk az ökumenikus Kidertagestädte volt...
Nem vallási fetrengők, viszont sokkal jobban odafigyelnek a gyerekekre...
Előzmény: Törölt nick (20)
Törölt nick Creative Commons License 2001.07.09 0 0 20
Köszönök szépen mindenkinek minden segítséget.
qdm, neked is köszönöm az e-mailt.

Még lenne kérdésem...

Mennyibe kerül Németországban két kicsi gyerek napközbeni tárolása? 2 és 4 évesek, és nem bébiszittert szeretnénk, hanem intézményt. Olyat, ahol enni is adnak neki, és késő délutánig ott lehet.
A biztosítást a cég szokta fizetni, vagy én a béremből?
Szemét kérdés: vajon megoldható-e, hogy az ottani nyugdíjjárulékot az én (itteni) Nationale-Nederlanden nyugdíjpénztári számlámra utalják?

Hát egyelőre ennyi. De ha még tudtok hasznos információkat mondani, boldoggá tennétek.
Köszi mindent.
Sz.

Zs Zs Creative Commons License 2001.07.02 0 0 19
A www.focus.de elvileg kalkulál bért. Érdemes megpróbálni.
Sajna a vegyészmérnök mindenhol szegény állatfajta. Inkább bízz meg a munkaadódban és kérj tőle egy ajánlatot, amit ő reálisnak tart. Nem fog átverni (99% valószínűséggel), mert fel akar venni, tehát szüksége van rád.
Előzmény: Törölt nick (17)
deRosa Creative Commons License 2001.07.02 0 0 18
A netto nagyon fugg a csaladi allapotodtol
(feleseg , gyermek(ek) szama)
lakashelyzetedtol (sajat, berles),...

Ha pontos infot szeretnel, van par www link, ami
eves adobevallast kalkulal... Illetve tudok
ajanlani egy adotanacsadot, aki 'szivesen' segit,
altalaban 200DM ellenertek fejeben. :-) De ha mar
szerzodesalairas elott all valaki, szerintem
megeri megkerdezni, sok auslandernek csinalja
a nemetorszagi adokepviseletet...

Egyeb juttatasok? Pl.:
- a teljes kitelepules koltsegeit allhatjak
- valahany utolagos hazautat is (ha a csalad is
kitelepult, ez nem kotelezo ha jol emlekszem)
- berlet(ek)
- lakaselotakarekossagi befizetes (mint a
Fundamenta nalunk)
- ha a ceg erdekelt az utazasi uzletagban olcso
jegyek, ha telecom, olcso telefon, ... mint
nalunk

Ja, amugy a Nagyok (Deutsche Bank, Post, es Bahn,
Daimler C*, BMW, Krupp, BASF, Lufthansa, ...)
par eve megegyeztek, hogy mivel ok meglehetosen
nagyfoku biztonsagot nyujtanak a
munkavallaloiknak, nem hajlandoak fizetesi
versenybe belemenni egymassal. Naluk sima (nem
zsenialis, es nem fomanager) alkalmazott
nem kap 120eDM felett, csak sok ev utan. (kezdo
85eDM/ev)
A Startup-oknal persze lehet... (meg masnap az utcan lenni is...)

Sajnos vegyeszmernoki vonalon nem vagyok jartas,
de ha nagyhoz szeretnel menni, mint a BASF, akkor
rad is vonatkozik a fenti szabaly.

De a 85eDM-bol is jol meg lehet elni, plane, ha
olyan helyen kapod, ahol nem frankfurti (szoval
kiemelt) alberleti arak vannak...

Udv,
deRosa

Előzmény: Törölt nick (17)
Törölt nick Creative Commons License 2001.07.01 0 0 17
Évi 120eDM-nek (-nak) mennyi a nettója? Milyen "egyéb" juttatásokat értesz?
Ennyit szerinted kérhet egy vegyészmérnök?
Köszi!
Előzmény: deRosa (16)
deRosa Creative Commons License 2001.07.01 0 0 16
Ma Nemetorszagban _alkalmazottkent_ evi 120eDM
brutto nagyon kellemes fizetes. Ha ez meg
raadasul egy nagy cegnel van (ami tud adni
kulonbozo egyeb juttatasokat) akkor pedig igazan
szep. szabaduszokent persze lehet _sokkal_ tobbet
is keresni, joval bizonytalanabb modon, amit
gyerekkel mar nem annyira vallal konnyen
mindenki...

Frankfurt tenyleg jo hely, nagyon sok a kulfoldi,
nem az az igazan vaskalapos kornyek...

Udv,
deRosa

Törölt nick Creative Commons License 2001.07.01 0 0 15
Köszi szépen.
Véleményeket, mások is, köszi.
Előzmény: dudihu (13)
Zs Zs Creative Commons License 2001.06.29 0 0 14
Szia!
Frankfurt jó, szép, én nagyon szerettem ott lakni.
Az emberek teljesen nyitottak, majdnem annyi a külföldi, mint a német a városban.
A fizu még kinti szemmel nézve is hmm... nagyon szép.
Az ACCENTURE nagyon korrekt cég, az itthoniakkal dolgoztam együtt.
Gratula és ha tudod, hol fogtok lakni, kérlek, írd meg!
Ja, a szüleim is valahogy így dolgoztak. Apám épített, kb. 3000 maki volt a fizetése 5 évvel ezelőtt. Tavaly decemberben fogyott el az akkor félretett családi pénz hazaköltözés és lakásfelújítás, két halálos beteg embre stb. mellett.
Sok sikert!

Zs

Előzmény: oregmedve (-)
dudihu Creative Commons License 2001.06.29 0 0 13
Bocs, megint en...
...es eszedbe ne jusson a kinti berek ala ajanlani, mert megutalnak...
Előzmény: Törölt nick (11)
dudihu Creative Commons License 2001.06.29 0 0 12
Néhány éve dolgoztam a németeknél, általában véve korekt társaság. Szerintem oszinten beszelgess el jovendo alkalmazoddal, es kerd, hatarozzon o meg egy kinti szemszogbol adhato korekt bert. Nem fog atverni.
Ha tenyleg szukséguk van ratok, akkor az illeto ceg intezi a kitelepedesi papirokat, nemet reszrol, nektek pedig itt kell a kovetsegen bejelentkeznetek. Az illeto ceg bizonyitani fogja, hogy kinn nem talal olyat, mint ti, ezert ti kelletek.
Kint elni izles dolga, az a ti temperamentumotoktol fugg. Sok magyar el es keres jol, en reszemrol nem birtam az eltmodot, de dolgozni nagyon jo volt ott es tanultam is toluk.
Előzmény: Törölt nick (11)
Törölt nick Creative Commons License 2001.06.29 0 0 11
Sziasztok!
Segítsetek, légyszi.
Én egy házaspár egyik fele vagyok. Mindkét fele vegyészféleség, eléggé speciális szakterülettel. Találtam nemrég egy céget dél-No.-ban, akiknek pont ez a profiljuk. Mivel a létünk itthon éppen bizonytalan, írtam nekik egy mailt - és most minket akarnak.
Kérdéseim (egy része):
1. Mennyit kérhet egy PhD-vel rendelkező, tíz éve a szakterületen tevékenykedő kutató-fejlesztő ember? Bruttó/nettó... Ha magyar az illető, ill. ha német az illető?
2. Mennyiből élhet ott meg egy négytagú család, feltéve, hogy a nagyok dolgoznak, a kicsik pedig oviba/bölcsibe járnak (2 és 4 évesek)? Lakás, kocsi, óvoda, biztosítás, satöbbi, és az életszínvonalat azért valamivel a béka hátsója felett tartva.
3. Elintézhető dolog a németországi munkavállalás? Hogyan, hol, mennyi idő alatt? Kekeckednek, utálnak?
4. Magyarországhoz képest milyen ott élni?

Köszi előre is. Aki tud, írjon légyszi, nagyon fontos!
Sz.

christoforo Creative Commons License 2001.06.01 0 0 10
En meg azt ajanlom, fontold meg ezt az allast. Egy tapasztaltabb IT konzultans siman megkereshet 100DM-t orankent. Azert az egy kicsit tobb.
Egy jol kepzett IT konzultans bere nyugaton kb. 8-9000 euro, ami azert nem 10.000DM.
Persze sokat szamit, hogy milyen egyeb juttatasokad ad meg a ceg (pl. hany hazutat fizet, lakas, kaja, stb.).
Udv,

christoforo

oregmedve Creative Commons License 2001.06.01 0 0 9
Nagyon köszönöm!

Dolgozott már valaki az Accenture-nek?

Előzmény: bübüke (8)
bübüke Creative Commons License 2001.05.31 0 0 8
Bocsi, nettóról beszéltem (írtam!)...
bübüke Creative Commons License 2001.05.31 0 0 7
Az átlagfizu kb. 2500-5000DM között mozog...
Úgyhogy biztosan nem haltok éhen. Sok sikert Nektek! :-)
Előzmény: oregmedve (2)
SubWoofer Creative Commons License 2001.05.31 0 0 6
oregmedve Creative Commons License 2001.05.31 0 0 5
Kösz a biztatást!
A legnagyobb gond a család. A melo olyan, hogy ritka, hogy egy varosban kell dolgozni, hanem inkább az ügyfélhez kell menni - projekttől függően. A család hiába jön ki Frankfurtba, csak hétvégén láthatom őket (5 év házasság, féléves kisfiú). Egyébként nem vagyok olyan öreg még (25)...
Szóval ez komoly áldozat, de a pénz van a másik oldalon, és az, hogy a fiam Németországban nőhet fel.
Előzmény: HEnci (3)
oregmedve Creative Commons License 2001.05.31 0 0 4
:-)
Előzmény: PETYUS (0)
HEnci Creative Commons License 2001.05.31 0 0 3
Megmondom őszintén nem nagyon tudom, de amit Te kapnál, az szerintem jobb, mint az átlag, az biztos, sőt! Szóval ne gondolkozz, fogadd el mindenképpen, de komolyan! Ez rengeteg pénz. Ha kiszámolod, akkor durván 1,3 millió egy hónap. Szerintem ennyiből akárhol megélhetnél a világban.
Előzmény: oregmedve (2)
oregmedve Creative Commons License 2001.05.31 0 0 2
Kedves Henci,
köszönet! Valami ilyesmire számitottam, de mivel nem voltam még Németországban ugy, hogy nekem kell intéznem a megélhetést, stb., ezért nagy szükségem van ezekre az információkra. Nem tudod esetleg, mennyi körül lehet az átlagfizetés (akkor még inkább be lehetne lőni a lehetőségeket)?
Előzmény: HEnci (1)
HEnci Creative Commons License 2001.05.31 0 0 1
Én is megyek nyáron diákmunkára Münchenbe, költségek terén talán tudok valamit mondani: tavaly volt kint egy ismerősöm, aki szintén ilyen diákmunkán volt kint és ő azt mondta, hogy (ez két hónapos-nálam 9hetes munka-) 160 ezerrel kell nekivágni min. Na most ez elég összetett, ebben benne van útiköltség (30 ezer), két hónap szállás előre ( kb. 100.000), meg miegymás. Ő azt mondta, a kajával, rezsivel soha nem volt igazán gond, mert ahhoz képest, amit ott kint kapott, nem volt túl megterhelő. Még így is bőven megérte neki, 3 hónap alatt összeszedett 7000 márkát. Nekem is megéri majd (remélem), nekem 5800 márka csusszan majd 9 hét takarításért. Ha lejön belőle az a 200-300 ezer költség is, még akkor is nagyon megéri. (de még ha az 5600-ból megmarad a fele, akkor is). Szóval a lényeg az, hogy ekkora pénznél, amit neked ajánlanak, én nem nagyon gondolkodnék...
Előzmény: oregmedve (-)
PETYUS Creative Commons License 2001.05.31 0 0 0
Hűha! Mi vagy te? Pr0fesszor?
Előzmény: oregmedve (-)
oregmedve Creative Commons License 2001.05.31 0 0 topiknyitó
Sziasztok,
mint a cim is sejteti, németországi állásajánlatot kaptam a közelmúltban. Főbb jellemzők: Frankfurt, IT konzulens (Accenture), kb. 120.000 DM/év.

Azt kérném, hogy akinek ezen a területen bármilyen tapasztalata van, ossza meg velem (pl. mennyiből lehet kijönni, mennyi az adó, milyen a légkör, mire figyeljek stb.).

Köszönettel,
oregmedve

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!