Keresés

Részletes keresés

altos Creative Commons License 2005.02.11 0 0 212

De az egyik sem SPV-s kiadvány volt. Elméletileg csak az ÁFA különbség miatt kéne drágábbnak lennünk mint a nyugatiak, de ez sokszor párosul a lemezbolt tulajdonosok szüklátókörű mohóságával. Pedig ha kicsit olcsóbban adnák a lemezeket, serintem több fogyna. Ezért is szeretem a kiadók közül az SPV-t, mert alacsonyabról inditja az árakat, fogyjon csak minnél több kiadványuk, ismerjék meg minnél többen a nevüket, és persze a portfóliójuk sem rossz.

A tippem: 6000 HUF körüli nyitóár., de persze lehet hogy nem fog bejönni...

Előzmény: Dr.W.Gy. (211)
Dr.W.Gy. Creative Commons License 2005.02.11 0 0 211
Külföldön biztos nem, de itthon már valószinüleg az lesz (érdemes lehet majd megrendelni tőlük, EU-n belül, postaköltséggel is ezrekekl szokott olcsóbb lenni, a Dream Theater duplát 20 euróért hozták meg, ami itthon 8000 forint volt, a Nightwisht 21,70 Euróért, ami majdnem 7000 ft stb.)
Előzmény: altos (210)
altos Creative Commons License 2005.02.11 0 0 210

A korábban ismertetett dupla DVD előre láthatólag április végén jelenik meg az SPV gondozásában!

 

Reménykedve az SPV üzletpolitikájában, talán nem lesz túl drága.

Cordell1 Creative Commons License 2005.02.09 0 0 209
letoltheto videoklipek a www.blackmoresnight.nl-en
altos Creative Commons License 2005.01.21 0 0 208

Ma olvastam Blackmore mesterrel egy interjut, amiben azt mondja hogy a következő lemez kicsit rockosabb hangvételű lesz, mint az eddigiek. A megjelenés agusztus körül várható.

 

Azt nem tudja valaki, hogy miért szünt meg a magyar fan club weboldala? Richie-ék oldalán még mindig szerepel a címe...

 

Bár ha ennek a topicnak a látogatottságát nézem akkor sejtem...

altos Creative Commons License 2005.01.20 0 0 207
A ki még Beyon The Sunset CD+DVD-re vágyik az a Headbangerben  már 4500-ért megkaphatja, sőt a CD pincében is hasonló az ára.
altos Creative Commons License 2005.01.19 0 0 206
De szerintem meg fogja érni! Persze akinek van türelme kivárni, az 2-3 év múlva valszeg sokkal olcsóbban is megkaphatja majd, de nekem biztos hogy nem lessz!
Előzmény: Dr.W.Gy. (205)
Dr.W.Gy. Creative Commons License 2005.01.19 0 0 205
Bakker. Sokba fog ez nekem kerülni.
Előzmény: altos (204)
altos Creative Commons License 2005.01.19 0 0 204

Sziasztok, kicsit leült ez a topic, had élesszem fel egy jó hírrel:

 

 

Az éven a jelek szerint ismét valamami nagy durranásra készül Blackmore mester, uganis napvilágot látott a várható dupla dvd setlistje:

 

DVD 1:

01. Cartouche
02. Queen For A Day I & II
03. Under A Violet Moon
04. Minstrel Hall
05. Past Time With Good Company
06. Soldier Of Fortune
07. Durch den Wald Zum Bach Haus
08. Violin - Improvisation Of Tudor Rose
09. Once In A Million Years
10. Mr. Peagram's Morris And Sword
11. Home Again
12. Ghost Of A Rose
13. Child In Time
14. Mond Tanz
15. Wind In The Willows
16. Village On The Sand
17. Renaissance Faire
18. The Clock Ticks On
19. Loreley - All For One
20. Black Night
21. Dandelion Wine

DVD 2:

1. Acoustics - Burg Abenberg '04

01. Shadow Of The Moon
02. Soldier Of Fortune
03. Diamonds And Rust
04. Home Again
05. Christmas Eve
06. I Think It's Going To Rain Today

2. Videos

01. Hanging Trees (real) & (animated)
02. Once In A Million Years
03. The Times They Are A Changin'
04. Way To Mandalay

3. Documentations - Blackmore’s Night - The Story

* Tour start St. Goar 2004
* Hanging Trees
* Making music with our friends
* The Candice And Ritchie Story
* Castle And Dreams

4. Proclamation - Band & Members Interviews

* Discography BLACKMORE'S NIGHT
* Biography Candice Night
* Biography Ritchie Blackmore

5. Special Bonus Candice private footage feature

 

Azt hiszem erre érdemes lesz spórolni minden rajongónak!

Dr.W.Gy. Creative Commons License 2004.10.17 0 0 203
Engem csak a DVD érdekelne, külön nincs? Bizniszelni nem akarsz...?
Előzmény: mya_tom (202)
mya_tom Creative Commons License 2004.10.16 0 0 202

Beyond The Sunset az album címe is. Én 6600 forintért vettem a Mester utcánál lévő nagy köruti CD-boltban. Két korábban meg nem jelent track van _a_ cd-n. Once In A Million Years Ghost Of A Rose újra felvett változata. Van mellékelve egy Christmas Songos maxi cd: Christmas Eve, Emmanuel, The Three Kings: tradicionális egyházi dallamok Blackmore-osan  ;) Ezenkívül a díszdoboz tartalmaz egy zseniális DVD-t öt számmal (egy kastélykoncert-ről felvéve). Csak a DVD-t én már számtalanszor néztem meg: 22 perc gyönyörűség, szépen jól fotografálva,  nagyszerű arányokkal (ének + hangszeres szólók) Written in The Stars, Morning Star, Play Minstrel Play, Minstrel Hall, Under  A Violet Man,  DTS, Dolby 5.1 és sztereo hanggal.

 

Első lemezüktől fogva figyelem őket, követem nyomon zenéjüket. Mostanra már nem bírtam tovább: begyűjtöttem az összes albumukat a héten. ;) Csak azt sajnálom, hogy a két magyarországi koncertjükről lemaradtam.

Előzmény: SILVER (199)
Cordell Creative Commons License 2004.09.14 0 0 201
1. Once in a million years   2. Be mine tonight   3. Wish you were here   4. Waiting just for you   5. Durch den Wald zum Bach Haus   6. Ghost of a rose (nyinspelad version)   7. Spirit of the sea   8. I still remember   9. Castles and dreams   10. Beyond the sunset   11. Again someday   12. Diamonds and rust   13. Now and then   14. All because of you (remix)   BONUS DVD: 15. Written in the stars   16. Morning star   17. Play minstrel play   18. Minstrel hall   19. Under a violet moon
Előzmény: SILVER (199)
Dr.W.Gy. Creative Commons License 2004.08.18 0 0 200
Én úgy tudom, hogy ez a dvd nem az a dvd, hanem csak egy öt számos sampler, ami ajándák a best-of cd-hez. Tehát nem a várva várt új live dvd, ami a fene se tudja mikor lesz kész.
Előzmény: SILVER (199)
SILVER Creative Commons License 2004.08.17 0 0 199
Tud valaki valami pontosat az új lemezről? Azt tudom, hogy ALL BECAUSE OF YOU a címe, de valami dvd-ről is hallani BEYOND THE SUNSET címmel... De MIKOR??????
Cordell1 Creative Commons License 2004.08.05 0 0 198
Üdv Végre gép előtt..BN koncert...nem volt rossz, főleg az első sorból, de a Child in time-ot ki kellett volna hagyni, a Soldier of fortune-nal együtt, valahogy ezek a dalok nem állnak jól Candice-nek...a Home again, a Cartouche,The clock ticks on és a Renaissance faire remek volt, ami nem tetszett, az a Fires of midnight volt és a I still remember you..a ráadásban újra felébredtek...viszont a régi hegedűs/fuvolás nagyon hiányzott... A Blackmore's Night pályáját az elejétől kezdve figyelemmel kísérem, az első lemezükön volt valami ,,amatőr " hangulat, valami örömzeneszerűség,ami tetszett, ez a 3. lemezre eltűnt, innentől a dalok már túl profik, kicsit már-már sablonosak. Bár a Greensleevest és a Writing on the wallt nem kellett volna rátenni a SOTM-ra...
Cyka Creative Commons License 2004.07.21 0 0 197
En barmit kepes vagyok toluk (foleg Plan-tol) elfogadni. En mar 2 honappal megjelenes elott ismertem a "Walking Into Clarksdale"-t, es semmit nem tudtam magammal tenni :)
Előzmény: rjdrain (196)
rjdrain Creative Commons License 2004.07.21 0 0 196

Hello,

 

ha inkább Zeppes vagy, akkor már értelek :). Egyébként kiváncsi vagyok mi a véleményed a Page - Plant duó Zep utáni munkásságáról?

Előzmény: Cyka (195)
Cyka Creative Commons License 2004.07.20 0 0 195
Ne hidd hogy Hughes-t valahogy tulsagosan szeretem, en csak az elso meg a masodik koncertjet szerveztem Magyarorszagon, ennyi :) Amugy az egesz Purple nem az en vilagom, en inkabb Zeppelines vagyok
Előzmény: rjdrain (191)
deliriousnomad Creative Commons License 2004.07.20 0 0 194

Jujjujjujjujj!

"Hughes még mindig a DP-s múltjából él miközben bevallottan nem szereti a hard rockot és igazán nem csinált semmi extrát a DP óta."

"Ráadásul hallottam borzasztóan énekelni a Sabbath-ban, ezért is rúgta ki Iommy."

1.) Emlékezetem szerint sosem mondott olyat, hogy nem szereti a hard rockot, habár köztudottan nagy soul/funk rajongó, amiben az adottságait, előképzettségét tekintve semmi meglepő nincs. Ha pedig mégsem szereti, akkor meg ahhoz képest elég jó kis hard rock lemezeket csinált az elmúlt évtizedben... :P

2.) Csak néhány (!!!) extra, amit a DP óta csinált, és ha ezeket ismered, aligha mondhatod, hogy a DP-s múltjából él: Hughes/Thrall lemez, Seventh Star (amin EGYÁLTALÁN nem énekelt borzasztóan, és tudomásom szerint nem Iommi rúgta ki, hanem a turné közben szállt ki saját elhatározásból, mert ráment valami a hangszálaira és amúgy sem érezte magát odaillőnek), John Norum - Face The Truth, akármelyik (!!!) '90-es években született szólólemeze, Voodoo Hill, Hughes Turner Project lemezek. Ha nem ismernéd ezek valamelyikét, érdemes megpróbálkozni velük.

3.) Koncerteken miért csoda, hogy Purple nótákat is játszik? Meg is lincselnék, ha nem játszana. Egyébként pedig inkább azokra koncentrál, amikhez neki is köze volt. Miért ne játszhatná ezeket? Ugyanúgy részei az ő múltjának is, mint Blackmore-énak.

 

Csak ennyit akartam, a Blackmore's Night koncerten amúgy nem voltam, így arról nem is tudok véleményt mondani.

Előzmény: rjdrain (191)
deliriousnomad Creative Commons License 2004.07.20 0 0 193
Hughes a fél életét elkokainozta. '92 körül sikerült véglegesen megtisztulnia.
Előzmény: husleves (192)
husleves Creative Commons License 2004.07.20 0 0 192
En sem rajongok tulsagosan Hughesert, de ugy emlekszem, hogy anno Bolin volt az, aki kabitozott, Hughes nem. 
Előzmény: rjdrain (191)
rjdrain Creative Commons License 2004.07.20 0 0 191
Hello,

Cyka, ha jól sejtem Glenn Hughes-t többre tartottad a Blackmore's Nightnál. Ezt én furcsállom, mivel Ritchie mert elindulni egy általa járatlan úton felvállalva, hogy a népszerűsége, ismertsége esetleg csökken, míg Hughes (aki a DP-t tönkretette személyiségével, kabítószeres) még mindig a DP-s múltjából él, noha bevallottan nem szereti a hard rockot és igazán nem csinált semmi extrát a DP óta. Ráadásul hallottam borzasztóan énekelni a Sabbath-ban, ezért is rúgta ki Iommy. Az, hogy RB játszik DP és Rainbow nótákat természetes elvégre Ő írta , de Hughes néhány dalt mellőzhetne a repertoárjából, mivel csak énekelte vagy jobb esetben csak basszusozta, de egyébként semmi köze hozzá.
husleves Creative Commons License 2004.07.20 0 0 190
Hangositasz? Rendezel? Vagy pakolsz? Esetleg kidobsz?
Cyka Creative Commons License 2004.07.20 0 0 189

sajnos a szakmamnak koszonhetoen ingyen megyek egy-egy koncertre

Előzmény: Dr.W.Gy. (187)
Dr.W.Gy. Creative Commons License 2004.07.20 0 0 188
Nem az a baj, hogy megosztja és van akinek nem tetszik, csak az furcsa, ha valaki azért hallgatja és megy el a koncetre, hogy fikázza. Tisztára, mint a Dallas, amit a legtöbben azért néztek, hogy utána leszólhassák.
Előzmény: rjdrain (186)
Dr.W.Gy. Creative Commons License 2004.07.20 0 0 187
Tökéletesen egyetértek. hasonló alapon sok más metál-közeli zenét is lehetne boncolgatni, mert ugyanannyi köze van a Nightwishnek vagy a Therionnak az operához vagy a vonósnégyeshez, mint a Rhapsodynak a lovagzenéhez vagy éppen a BN-nak a röneszanszhoz. Nekem tetszik ez az egyveleg, rockos gitárral, stílusos énekkel, különleges hangulatú hangszerekkel. És biztos nem mennék el 9000 forintért olyan koncertre, akinek a lemezeit már a cd játszóban is unom.
Előzmény: husleves (185)
rjdrain Creative Commons License 2004.07.20 0 0 186

Hello,

 

látom a vasárnapi műsor alaposan megosztotta a népeket. Nekem vegyesek az érzéseim, bár alapvetően tetszett. A műsor első fele jó volt, akkor a dalok ritmikailag változatosabbak voltak és a tömeget is mozgatták. Ekkor szvsz RB is élvezte a dolgot. A második fele már kevésbé volt jó, elsősorban amiatt mert túl sok lassú szám volt és így egy kissé leült a hangulat. A Renessaince Fair alatt láttam, hogy Ritchie is unta egy kicsit. A ráadás megint jó volt. Ami nem tetszett, az a két Purple dal. Igazából a DP dalok nem illenek ebbe a zenei világba, csak a Black Night amit érdemes játszani a ráadások során, mert az viszi magát és a tömeget. A Rainbow dalok főleg a Dio -korszakból jobban illenek zeneileg ide. Pl. nekem eléggé teszik a 16thGreensleeves akusztikus feldolgozása még Candice énekével is. Hogy a konzerv zene jobb-e vagy az élő? Egyes számok így szólnak jobban, mások úgy. De az élő előadás varázsa abban van, hogy "improvizatív", ezért szeretem én a bootlegeket még az időnkénti pocsék minőségű hang ellenére is. Az élő előadás varázsát illetően egy sztori egyik májusi USA koncertjükről. Mikor Candice megkérdezte, hogy mit szeretnének hallani, egy ipse beüvöltötte, hogy Gates Of Babylon. Ez Ritchie-t "szíven ütötte" és utasította Candice-t, hogy minden számot úgy konferáljon fel, hogy az a Gates of Babylon újabb verziója. Az első után Candice megkérdezte, hogy ez az, erre az ipse: Igen, csak a gitárszóló egy kicsit más.:) 

Egyébként a Blackmore's Night nem rockzene és nem reneszánsz zene. Szvsz reneszánsz ihletésű zene, modern hangszerekkel és modern hangszerelésben. Ezért is osztja meg az embereket.

husleves Creative Commons License 2004.07.20 0 0 185

Eloszor is: a Blackmore's Nightnak a reneszansz zenehez nem sok koze van, temakat vesznek at onnan, itt-ott hasznalnak reneszansz hangszereket, de kb. ennyi (ugyanezt megtette pl. Jon Lord is annak idejen). A reneszansz zene is gyonyoru, a Blackmore's Night is, egymastol - legalabbis szamomra - fuggetlenul. Olyan ez, mintha mondjuk nem szeretnem Jon Lordot, mert Bach szebb es jobb zenet csinalt (ilyen alapon ki lehetne dobni az egesz konnyuzenet a kukaba). Az olyan jellegu komolyzenei feldolgozasoktol, mint pl. a Princess nekem is hanyingerem van, de a Blackmore's Nightnal finoman szolva mas a helyzet, ok a sajat rockzenejuket jatszak, amely tartalmaz bizonyos reneszansz elemeket, az pedig, hogy ezt igy tudjak osszehozni, igenis bravuros teljesitmeny. Ami a "szoke picsat" illeti, nem operaenekesrol van szo, a konnyuzeneben pedig igenis keves ilyen tiszta hangu enekesno szaladgal mostansag. Ja, es az, hogy kinek mi unalmas, az egy teljesen szubjektiv dolog, en is talalkoztam olyan zenekkel, amikrol masok odakat zengtek, es en nem birtam vegighallgatni sem. A zene ilyen, ha nem tetszik, nem muszaly hallgatni. Egyebkent en teged igenis irigyellek, amiert annyi penzed van, hogy olyan zenekaroknak tudsz elmenni kilencezer forintos koncertjere, amiket ilyen latvanyosan utalsz.

Előzmény: Cyka (184)
Cyka Creative Commons License 2004.07.20 0 0 184
egyetertek veled. Csak a lemezek is borzasztoan unalmasak. Egyebkent sajnalom azokat akik csak BN-szal kezdtek felfedezni reneszansz zenei csodakat.
Előzmény: Dallanan (183)
Dallanan Creative Commons License 2004.07.20 0 0 183

Kedvelem a BN-ot, nem ritka vendég a lejátszómban egyik-másik lemezük. Ám nekem otthon a szobában pihenés közben hallgatni nagyobb élmény, mint koncerten.

A mostani koncertjükön nem, de ősszel ott voltam. Élveztem, de mára már teljesen felejthető volt a műsor. Az első sorokban lévő hangulatért felelős "tömeg" miatt nem volt hiteles a műsor, ez akkor csalódásst okozott.  Az "Öregnek" még mindig jobban áll a rockosabb muzsika, talán ugyanannyira is élvezi, mint korábban a Rainbow, vagy Purple korszakban. Candice hangja kellemes, de ő is kicsit túlspirázta a szerepét.

Zenei szempontból még így is nagy élmény volt, ám a lemezes meghallgatás még mindig többet ad nekem.

Ti hogy vagytok vele?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!