Keresés

Részletes keresés

Makroevocáf Creative Commons License 2023.06.06 -3 0 315954

***Állandóan csak a kifogások....🤨

"Aki meg akar tenni valamit, talál rá módot, aki nem, az talál kifogást." (ifj. Stephen Dolley)
"A kifogások azok a szögek, melyek a kudarc házát tartják." (Vas Zoltán)

***A linkelt hivatkozások nagyszerűen működnek függelékként. Tessék probléma megoldva??

A probléma csak most kezdődik... :P

Előzmény: ilang-llang (315948)
Makroevocáf Creative Commons License 2023.06.06 -3 0 315953

***Az a rész megvolt, hogy alkalmasint ugyanaz a szekvencia most egy gén, ami először véletlenül keletkezve nem lehetett az?

Na, mielőtt még félreérteném, itt álljunk meg... - "Ezt így ebben a formában nem értem. Megfogalmaznád máshogy?" (Hantlako)

Előzmény: ZULLU (315947)
Makroevocáf Creative Commons License 2023.06.06 -3 0 315952

***Köszi a támogást, (...)

"Két kötél jobban megtartja a hajót." (Propertius) :)

***VAGY MÁR LEJÁRATTA MAGÁT, ÉS AZÉRT VAN SZÜKSÉGE RÁM?

Nem kéne kiforgatni ezt... - te nagyarccal engem akartál lejáratni, de csak saját magadat sikerült lejáratnod.
(Rád "azért van szükségem", mert történetesen te ajánlottad fel, hogy elküldöd az anyagot. Ismétlem: nem a te dolgod megítélni sem a tartalmat, sem a formát. Ezt bízzuk a "megfelelő és tudós elmékre"!)
Tessék, küldd el ezt; minden felelősséget vállalok: 315950

Előzmény: Zellem Estelen (315946)
Makroevocáf Creative Commons License 2023.06.05 -3 0 315951

***>>"(Semmi sem képes épp "a megfelelő" sorrendbe terelgetni a nitrogénbázis-elemeket.)"<<
Nincsen "épp megfelelő" sorrend, szerencsétlen nagyonfogalmatlan barátom!
Ez az, amit nem vagy képes szakbarbár reverz-engineering idés gondolkodásoddal felfogni!

Ezzel ellentétben te a zárójeles szövegrészt a gondolkodásod teljes hiánya miatt vagy képtelen felfogni!
Ezt már korábban se voltál képes fölfogni, de már arra se emlékszel, úgyhogy egy kis emlékeztető: 292700
Továbbá, a génépítéshez szükséges mechanizmusnak is "megfelelőnek" kellene lennie...: 271208

***Minden szekvencia tud valamilyen fehérjét csinálni (ha bekerül a riboszómákba). (...)

Ez a kis elterelő-mellébeszélő szövegelés is mutatja, hogy megint nem megfelelően értelmezted a szóban forgó "megfelelőségeket".
(Ja: amit Behe-vel és velem kapcsolatban összehordtál, az önmagában se igaz...)

Előzmény: Elminster Aumar (315945)
Makroevocáf Creative Commons License 2023.06.05 -3 0 315950

***(...) Az a minimum egy ilyen szakcikkben, hogy egy darab PDF fájlba bele van írva az összes mondanivalód. Linkeket maximum csak a felhasznált forrásmunkák listájában tartalmaz.

Tessék, itt az összes mondanivalóm:

1. Eredetileg, "a legeslegkorábbi" DNS szálnak NEM volt OLYAN az elemSORRENDJE, hogy azt már valamilyen "gén" néven nevezhetnénk.

2. "Gén" tehát csak akkor jöhetne létre, ha ehhez létezne valamiféle szekvencia-átszerkesztő módszer-folyamat-masinéria (irritáló kifejezéssel: "génszintézis").

3. Ám, szekvencia-átszerkesztés tényszerűen nem ismeretes sem mutációs, sem enzimatikus módszer útján.
(Semmi sem képes épp "a megfelelő" sorrendbe terelgetni a nitrogénbázis-elemeket.)

4. Mivel semmiféle génszekvencia-építő folyamat nem létezik, ezért gének és élőlény-tulajdonságok evolúciós úton való létrejövetele nem lehetséges.

Itt pedig a felhasznált forrásmunkák listája:

[1] https://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=164221910&t=9037171
[2] https://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=150118578&t=9088057
[3] https://forum.index.hu/Article/jumpTree?a=164183294&t=9037171
[4] https://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=164552482&t=9037171


------------------------
Megjegyzés:

a) Az 1. ponthoz: Ha ez egy szakembernek nem lenne egyértelmű, tessék egy kis konkrétum:
- "a legeslegkorábbi" DNS szálnak találomra lehetne valami fiktív bázissorrendjét "megadni", pl.:
..........CATAGGGTCCAGAAAATTCGTA.........
- a valamilyen "gén" pedig lehetne pl.:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/nuccore/AY280703.1?report=fasta

b) A 2-3. ponthoz: Ami nincs, azt nem lehet adatokkal és ábrákkal illusztrálni, prezentálni, publikálni... :P

c) A 4. ponthoz: A következtetésnek se kell adatokat, ábrákat tartalmaznia... :P

Előzmény: Elminster Aumar (315944)
Zellem Estelen Creative Commons License 2023.06.05 -1 0 315949

Az "Úr" mondá, "Legyen kullancs!" és lőn, látá, jó!

https://index.hu/tudomany/2023/06/04/varosba-koltoznek-a-kullancsok/

ilang-llang Creative Commons License 2023.06.05 -3 2 315948

Állandóan csak a kifogások....🤨

A linkelt hivatkozások nagyszerűen működnek függelékként. Tessék probléma megoldva😉

Előzmény: Elminster Aumar (315944)
ZULLU Creative Commons License 2023.06.04 -1 0 315947

Az a rész megvolt, hogy alkalmasint ugyanaz a szekvencia most egy gén, ami először véletlenül keletkezve nem lehetett az?

Oszt ugye lévén ugyanazok: nem kellett semmilyen átszerkesztő atyaúristen hozzá.

 

A "gén" nem egy fizikailag létező dolog - noha egy (vagy több) fizikailag létező DNS szakasz működésében valósul meg.

 

Valahogy úgy, ahogy a "vörös" sem egy létező dolog, csupán az az érzet, amelyet bizonyos hullámhossz-tartományú elektromágneses sugarak egy (ráadásul: ép színlátású!) homo sapiens sapiens elméjében kiváltanak.

Előzmény: Makroevocáf (315933)
Zellem Estelen Creative Commons License 2023.06.04 0 0 315946

Köszi a támogást, hiszen képtelen felfogni, mit és hogyan kéne letennie az asztalra.

De ahogy látom reménytelen a "küldetésem".

Írja, "nincs visszaút"..

/Én voltam az egyetlen reménysége?

De van, mivel meghaladja a képességeit egy korrekt prezentáció, egy logikusan felépített és bizonyítékokkal, ábrákkal ellátotott anyag összeállítása, így járt.

Amúgy szöget ütött a fejembe, minek is kellenék ÉN?

A hokedlitudós nem képes önállóan csatornát találni, a hülyeségét promózni?

VAGY MÁR LEJÁRATTA MAGÁT, ÉS AZÉRT VAN SZÜKSÉGE RÁM?

Mindegy, én beláttam, nem dolgom sufnituning "cáfolatokkal" kopogtatnom az értelem ajtajain, hogy szépen fogalmazzak.

Előzmény: Elminster Aumar (315944)
Elminster Aumar Creative Commons License 2023.06.04 0 1 315945

"(Semmi sem képes épp "a megfelelő" sorrendbe terelgetni a nitrogénbázis-elemeket.)"

 

Nincsen "épp megfelelő" sorrend, szerencsétlen nagyonfogalmatlan barátom!

Ez az, amit nem vagy képes szakbarbár reverz-engineering idés gondolkodásoddal felfogni!

 

Minden szekvencia tud valamilyen fehérjét csinálni (ha bekerül a riboszómákba). És minden fehérjének vannak kémiai tulajdonságai, azaz csinálhat valami vegyi folyamatot, ami vagy hasznos vagy káros, de nincs olyan fehérje, ami inaktív volna: könyörgöm egy óriásmolekula, aminek a külső felületén atomok vannak, amik más atomokkal kerülnek állandóan kapcsolatba!

Hogy te itt a VÉGEREDMÉNYT "épp megfelelőnek" látod, az mutatja legszebben hogy egy kreacionista-idés fogalmatlan vagy, aki elhiszi azokat a hülyeségeket, amiket Behe "egyszerűsíthetetlenül komplexként" bemesél: "Hűha, ez olyan dolog, hogy ennek csak a mostani állapotában egyszerre kellett felbukkannia!"

Bullshit.

Előzmény: Makroevocáf (315933)
Elminster Aumar Creative Commons License 2023.06.04 0 0 315944

"Hohó! Most már nincs visszaút! Vállaltad, küldd el!"

 

Azt vállalta, hogy egy SZABÁLYOS, részletes, adatokat és ábrákat tartalmazó, a következtetéseket egyértelműen kifejtő tudományos publikációt hajlandó tőled a szakembereknek továbbítani. Ilyet rakjál össze cseszdmeg, mert amit eddig produkáltál, az szemétnek is kevés!

Az a minimum egy ilyen szakcikkben, hogy egy darab PDF fájlba bele van írva az összes mondanivalód. Linkeket maximum csak a felhasznált forrásmunkák listájában tartalmaz.

 

Ilyet produkáljál, és ne ezzel a visszalinkelésnek visszalinkelése fórumszeméttel illegesd magadat!

Előzmény: Makroevocáf (315941)
Zellem Estelen Creative Commons License 2023.06.04 -1 0 315943
Zellem Estelen Creative Commons License 2023.06.04 -1 0 315942

https://termvil.hu/2018/12/27/a-foldtortenet-uttoroi/

 

Még lázasan keresik a nyúl csontvázát a 400 millió év körüli leleletekben!

;-)

Makroevocáf Creative Commons License 2023.06.04 -3 0 315941

***Itt magadat nézheted csak hülyének, okés? (...)

Hohó! Most már nincs visszaút! Vállaltad, küldd el!
A tartalmat és a formát majd megítélik a "megfelelő és tudós elmék"!
Addig is nyugodj meg, vállalom, itt én csak magamat nézem hülyének, okés? :P

Előzmény: Zellem Estelen (315940)
Zellem Estelen Creative Commons License 2023.06.04 -1 0 315940

Itt magadat nézheted csak hülyének, okés?

Én azt is megértem ha képtelen vagy a megfelelő színvonal előállítására. Ahogy azt is tudom, lószart sem cáfolsz.

Ám ha annyira elégedett vagy azzal a kusza halmazzal, küld el magad!

Én leszarom, ha a fos és kezelhetetlen anyagod itt rohad.

További helybenvergődést!

 

Előzmény: Makroevocáf (315939)
Makroevocáf Creative Commons License 2023.06.04 -2 0 315939

***Azt sem fogaj fel, hogy ebben a formában a topikot linkelve kellene idecitálni azt az értelmes elmét, aki hajlandó a keszonbetegséget kockáztatva lemenni a szintjére:-(

Azért választottam ezt a szintet, hogy még te is megértsd. :P
Úgyhogy emiatt elnézést is kérhetsz minden "megfelelő és tudós elmétől" a nevemben. Küldd el nyugodtan, meg fogják érteni ezt a szempontot is.
Ja: a topikot se kell linkelned, ha csak azt a négy pontba szedett kis tömör gondolatmenetet küldöd el.

Előzmény: Zellem Estelen (315938)
Zellem Estelen Creative Commons License 2023.06.04 -1 0 315938

Azt sem fogaj fel, hogy ebben a formában a topikot linkelve kellene idecitálni azt az értelmes elmét, aki hajlandó a keszonbetegséget kockáztatva lemenni a szintjére:-(

Előzmény: Elminster Aumar (315935)
Makroevocáf Creative Commons License 2023.06.04 -3 0 315937

***(...)

Na, kíváncsi vagyok, Zellem Estelen olvtárs a 315933-at elküldi-e számodra is - mint "megfelelő és tudós elme" számára...

Előzmény: Elminster Aumar (315935)
Makroevocáf Creative Commons License 2023.06.04 -3 0 315936

***Ez használhatatlan.
Összevissza utalásokkal.

Ez nagyon is használható. S éppen az utalásokkal együtt - melyek tudatosak és célirányosak.

***Szedd össze magadat és ahogy a tudós hölgy, egy prezentációba foglalva, bizonyítékokkal és ábrákkal alkosd meg.

Ha rákattintasz az utalásokra is, találsz további bizonyítékokat - és ábrákat is.

***Én ilyesmit szégyelnék elküldeni.

Pedig inkább büszke lehetnél rá... Küldd el nyugodtan; a tartalomért és a formáért vállalom a felelősséget.

Előzmény: Zellem Estelen (315934)
Elminster Aumar Creative Commons License 2023.06.04 0 0 315935

"Szedd össze magadat és ahogy a tudós hölgy, egy prezentációba foglalva, bizonyítékokkal és ábrákkal alkosd meg."

 

Pontosan erről szól a mondás: Nem az a nagy kunszt, hogy levitted a lovat a folyóhoz megúsztatni, de ha rávetted a hátúszásra, akkor bizony elértél valamit.

Te most hátúszásra próbálod rávenni a lovat, képletesen beszélve.

Sok sikert!

Előzmény: Zellem Estelen (315934)
Zellem Estelen Creative Commons License 2023.06.04 0 0 315934

Ez használhatatlan.

Összevissza utalásokkal.

Szedd össze magadat és ahogy a tudós hölgy, egy prezentációba foglalva, bizonyítékokkal és ábrákkal alkosd meg.

Én ilyesmit szégyelnék elküldeni.

Előzmény: Makroevocáf (315933)
Makroevocáf Creative Commons License 2023.06.03 -2 0 315933

***(...) Készíts egy használható, bizonyítékokkal megspékelt anyagot!

Ipp tegnap kaptál egy használható, bizonyítékokkal megspékelt anyagot! Sikerült átugranod olvasatlanul? :P
Az evocáfolathoz azonban nem is kell túl sok bizonyítékkal megspékelt anyag. Elegendő a génkeletkezés problematikájára vonatkozó kis tömör gondolatmenetet készíteni; tessék:

1. Eredetileg, "a legeslegkorábbi" DNS szálnak NEM volt OLYAN az elemSORRENDJE, hogy azt már valamilyen "gén" néven nevezhetnénk.

2. "Gén" tehát csak akkor jöhetne létre, ha ehhez létezne valamiféle szekvencia-átszerkesztő módszer-folyamat-masinéria (irritáló kifejezéssel: "génszintézis").

3. Ám, szekvencia-átszerkesztés tényszerűen nem ismeretes sem mutációs, sem enzimatikus módszer útján.
(Semmi sem képes épp "a megfelelő" sorrendbe terelgetni a nitrogénbázis-elemeket.)

4. Mivel semmiféle génszekvencia-építő folyamat nem létezik, ezért gének és élőlény-tulajdonságok evolúciós úton való létrejövetele nem lehetséges.



De hogy legyen erről kicsit bővebb olvasnivaló is, most csak kettőt választottam ki a meglévő irományaim közül, melyben a főbb lényegi evobuktató érvek benne vannak: 309433, 315886

De hopp, amint tüzetesebben áttekintettem irományaimat, valahogy rábukkantam arra, hogydeháthiszen nekem sikerült bizonyítanom mindkétféle génszintézist, tehát kétszeresen is van evolúció:

1. Az evoelmélet véletlen természeti folyamatokra (mutációkra) alapozza a "génszintézis" problematikáját. (...)
A végeredményre se panaszkodhatsz: megalkottam a PaxB gén bázis-szekvenciáját! - Műk. 29930

2. Íme, ez az "enzimatikus génszintézis". Mindez egyetlen mutáció nélkül.
"Egy idő után bármely kiinduló szekvenciából kialakulhat bármely mai szekvencia." (Elminster Aumar) - Műk. 30391

Ejj, ekkora zseni még én se lehetek... Vagy mégis?
Kérem is a jövő évi Nobel-díjat!

***Én elküldöm a nevedben megfelelő és tudós elmék számára, ha neked nem megy;-)
Haladjunk!

Haladjunk!
Elküldheted ezt az egész hozzászólást, bár elég, ha csak a négy pontba szedett kis tömör gondolatmenetet küldöd el megfelelő és tudós elmék számára, érteni fogják, miről van szó...

Előzmény: Zellem Estelen (315930)
Zellem Estelen Creative Commons License 2023.06.03 0 0 315932

:-)

Jó, és ellenőrzöm miféle színvonalat képes hozni.

Adtam példát....

Előzmény: fitosi (315931)
fitosi Creative Commons License 2023.06.03 -2 0 315931

Én elküldöm a nevedben megfelelő és tudós elmék számára, ha neked nem megy

 

Arra figyelj, hogy feltétlenül tájékoztasd őket, hogy nem a te írásod, nehogy téged röhögjenek ki. 

Előzmény: Zellem Estelen (315930)
Zellem Estelen Creative Commons License 2023.06.02 0 0 315930

Szóval ott a tenger ismeret a konyhádban, és csak billegsz a hokedlidon, és nézegeted, mint majom a zsebórát?

Szedd össze szépen, és írd le ahogy a tudós néni is tette az eléd tárt példámban, és rakd fel ide!

Készíts egy használható, bizonyítékokkal megspékelt anyagot!

Én elküldöm a nevedben megfelelő és tudós elmék számára, ha neked nem megy;-)

Haladjunk!

:-P

Előzmény: Makroevocáf (315929)
Makroevocáf Creative Commons License 2023.06.02 -2 0 315929

***Talán ha az evolúciós ismeretek morzsáit csipegetné, csak összeállna neki, mi is az amit támad ismeretei hiányában.

Az evolúciós ismeretek morzsáiból már annyit csipegetett, hogy már egy hegyet hordott össze belőlük.

***De a rögeszmés sémája, amivel nem halad semerre, tán abban is gátolhatja.

Tekintve, hogy nincs is rögeszmés sémája, a haladásban nem is gátolhatja.

Előzmény: Mustkeatly (315928)
Mustkeatly Creative Commons License 2023.06.02 -1 0 315928

Talán ha az evolúciós ismeretek morzsáit csipegetné, csak összeállna neki, mi is az amit támad ismeretei hiányában.

De a rögeszmés sémája, amivel nem halad semerre, tán abban is gátolhatja.

Előzmény: Elminster Aumar (315926)
Makroevocáf Creative Commons License 2023.06.02 -3 0 315927

***>>"Ezt megjegyzem, hátha jó lesz valamire."<<
Meg tudom érteni a helyzetedet. Akinek nem adatott meg a szellemesség, az kénytelen mások elszórt morzsáit összecsipegetni magának.

"Akinek van gondolata mondja, akinek nincs, az idéz." (W. Churchill)

Előzmény: Elminster Aumar (315926)
Elminster Aumar Creative Commons License 2023.06.02 0 0 315926

"Ezt megjegyzem, hátha jó lesz valamire."

 

Meg tudom érteni a helyzetedet. Akinek nem adatott meg a szellemesség, az kénytelen mások elszórt morzsáit összecsipegetni magának.

Előzmény: Makroevocáf (315923)
Makroevocáf Creative Commons License 2023.06.02 -3 0 315925

***Vagy bízik tán benne, valaki hirtelen 20 év múlva megérteti vele.

Amíg erre várunk, addig akár érdemben is reagálhatnál ezekre, melyeket elegánsan átugrottál az imént: 315919, 315921

Előzmény: Zellem Estelen (315924)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!