A vezetőség azon (volt) tagja, aki eddig biztosította, hogy az eredmények gyakorlatilag a versenyt követő napon megjelenjenek a honlapon, NEM FELELŐS a jelenleg kialakult helyzetért.
1. A vezetőség többi tagjának jóelőre jelezte, hogy a 2006. decemberével lejáró mandátumát és feladatkörét nem kívánja meghosszabbítani sem új választással, sem az esedékes közgyűlés elmaradása esetén "szokásjog" alapján. Ennek okairól jelen helyen nem kíván nyilatkozni, ha esetleg lesz közgyűlés, akkor ott igen.
2. A feladatköre és a szükséges dokumentumok átadására nem kérte meg senki a vezetőség (volt) tagját, illetve a honlapra feltöltés technikai feltételeit (belépési kód és jelszó stb.) nem tudta kire átruházni. A honlap működéséhez szükséges régebbi fájlok a tárhelyen rendelkezésre állnak, ugyanakkor a főloldalba (más általi) szakszerűtlen beavatkozás történt március folyamán, ennek reparálását technikailag nem tudja elvégezni.
3. A debreceni egyéni versenyen körvonalazódott, hogy kik végzik tovább ezt a feladatot, akiknek a vezetőség (volt) tagja felajánlotta a segítségét, hogy az idei eredmények nyilvántartására szükséges táblázatokat összeállítja, ha megkapja az eddig lezajlott 3 csapat és 1 egyéni verseny eredménylistáit. Jelen pillanatig nem kapta meg.
Miért nem lehet 1 hét alatt kijavitani és az egyesület oldalán megjeleniteni az előző verseny eredményeit. Ha másirányú elfoglaltsága miatt nincs ideje a vezetőségnek, akkor legyen önkritikájuk és mások talán aktivabban ténykednének.
Köszönetünket fejezzük ki István Gyurinak, a ROE elnökének, a ROE vezetőségének és az országban valamennyi kedves rejtvényfejtő barátunknak, ismerősünknek Andi lányunk halálával kapcsolatban a sok együttérző levelet, telefont és a temetésen való személyes megjelenéseteket!
Lányunk betegsége régóta tudott dolog volt, de mindig reménykedtünk a felépülésében. Élete volt a rejtvények szeretete és a Veletek való találkozás öröme. Mindig nagy izgalommal várta az ország különböző helyein való megjelenést, a Veletek való találkozást!
Köszönetünket fejezzük ki a Békéscsabai Rejtvényfejtő Klub tagjainak, barátoknak a sok szeretet, törődést, bíztatást, amelyet Andinak adtatok!
Köszönjük a temetésen való megjelenéseteket, mert nélkületek nehéz lett volna elviselni nagy fájdalmunkat!
Csak egy tipp (fogalmam sincs, hogy az érintettek mit szónak hozzá):
A Miskolc nevű mestercsapat szinte állandóan azzal a problémával küzd, hogy nincs ott egyszerre mind a négy tag... (na persze, ettől még folyton ők a bajnokok).
Szerintem érdemes lenne megkérdezned a fiúkat, hogy lehetnél-e állandó (csere)ember, aki mindig ott van...
De ha nem akarják, akkor szerintem bármelyik MJ csapat kapva kap érted! :)))
Március 3-án Sudoku válogatóverseny, március 24-25 Encs-Kazincbarcika (csapat-csapat) és várhatóan április 14-15 Debrecen (szombat egyéni, vasárnap csapat).
"Csapatversenyeken négy rejtvényt kapnak a csapatok (négy különbözőt), és csapaton belül eldöntik, hogy ki melyik rejtvénynek lát neki. Aztán ellenőrzik egymásét."
Így csináljátok ti... :))
A még profibb módszer az, hogy még mielőtt ellenőriznek, megpróbálják mind a négy rejtvényt minél készebbre csinálni. Aki tehát kész a magáéval, átül a legrosszabbul álló mellé. Ebből az következik, hogy végül mind a 4-en egy rejtvény (általában a legnehezebb) fölé görnyednek. Amikor az is kész, akkor kell körbeellenőrizni, és/vagy megbeszélni a kétes betűket.
Másik nagyon jó módszer, hogy ha ketten akadnak el az elején a másik kettőhöz képest, azonnal, de legkésőbb 15 perc után cseréljenek rejtvényt, akármennyi is van meg belőle! Ehhez persze kell egy rutinos csapatkapitány, aki figyeli a többieket is, és irányítja ezeket a manővereket...
Többször bebizonyosodott már, hogy nem az a jó csapat, ahol sok (tudásban és akaratban) erős egyéniség van, hanem amelyik optimálisan dolgozik össze! :)
Csapatversenyeken négy rejtvényt kapnak a csapatok (négy különbözőt), és csapaton belül eldöntik, hogy ki melyik rejtvénynek lát neki. Aztán ellenőrzik egymásét. A csapat minimális létszáma két fő, maximális létszáma négy fő.
A keresztrejtveny versenyeken a csapatverseny hogy mukodik? Osszeul a csapat egy asztalhoz, es egyuttesen oldjak meg a feladatot, vagy mindenki megkapja kulon-kulon, es az osszhibaszam szamit?
Hááát... a kvízkérdések file-ját épp most délelőtt kaptam meg... azt feltehetjük éppen!
A logikai sor a maga testi valójában csak egy összeollózott fénymásolat volt, de több darabból össze lehetne hozni egy darabba... és úgy akkor publikus lehet.
A keresztrejtvény még kb. egy hónapig megjelenhetős, azt egyelőre nem lehet kitenni...
A scrabbleről nincs semmi dokument, esetleg ha valakinek lenne rá egy feljegyzése, hogy mik voltak a betűk... :))
A pontozást most már értem, köszi. (Nem néztem meg a neten az eredménylistát, csak ott a helyszínen hallottam a helyezésemet.) A scrabble-t papíron kéne játszani, igen! Színezett mezők helyett elég lenne csak az adott mező körvonalát színezni, és egy külön papíron (vagy csak a játék előtt, szóban) közölni, hogy a piros keretű mező a szóérték-háromszorozó, a sötétkék keretű mező a betűérték-háromszorozó stb. Ez a harmincvalahány betűs verseny kb. azzal egyezett meg, amit a heti versenyek első fordulójában csinálunk: iksz darab betűből rakjunk ki egy táblát a (blablabla) szabályok szerint. De akkor sokkal kevesebb betűből játszunk: elvileg 16-ból - néha, ha nagyon genya betűk vannak, 18-ból. Az általad javasolt játék is jól hangzik. Ráadásul ha többfordulós, akkor több esély van a sikerélményre. A kvízt olyan módon kell csinálni, hogy mindenki azonos kérdéseket kapjon - hiszen az összes többi versenyszámban teljesen azonosak a feltételek mindenki számára. Nem tudom, hogy ezt hogy lehet máshogy megoldani, mint teszttel.
Ha megnézed a táblázatokat, láthatod, hogy nem úgy, ahogy írod... Hanem ahogy kell! :)) Egyenlő súllyal szerepelt a négy játék, az elsődleges pontozás a saját szabályrendszer alapján (logikainál: helyesen megoldott teljes feladatok pontszáma, keresztrejtvénynél: hibaszám, kvíznél helyes válaszok száma, scr-nél pontszám) történt, ezek egyenlősége esetén figyelembe véve az idősorrendet... DE ez csak a fordulónkénti sorrend megállapítására szolgált! Ezekből a helyezésekből lett a mérvadó érték: (50-en lévén) az 1. kapott 100-at, a 2. 98-at, stb. a 49. 4 pontot, az 50. 2 pontot. A képlet, ha érdekel: 100*(n+1-k)/n, ha n versenyző közül a k. lettél. (Ez ugyanaz, mint a keresztrejtvényBAJNOKSÁG szisztémája, 100-al megszorozva). És végül ezek, a rangsorból eredő értékek lettek összegezve...
Más... én nem tudom, hogyan lehet egyéniben játszani a scrabble-t, ha nincs elég tábla... (talán papíron)
Én azt kértem M-tól, hogy valami olyat találjon ki, amit a szerteágazó szabályok ellenére is tudnak játszani olyanok, akik nem ismerik a scr táblát... (félreértés ne essék: ez nem ugyanaz a hátrány, mint hogy valaki ritkán szokott keresztrejtvényt fejteni, mert amaz előtt el lett mondva az összes szabály!). Másrészt azt kértem M-tól, hogy a többihez hasonlóan itt se a létező legnehezebb játéktípus legyen (nem voltak 6 pöttyös logikaik, kevert olaszok sem stb.) Mint megtudtam viszont, ez a 30+ betűs játék még profiknál sem szokás...
Mondom, ehhez a műfajhoz én nem igazán értek, de szerintem valahogy úgy lehetne egyéniben scrabblezni a jövőben, hogy papíron kapnak az emberek valami jó kis játékközi táblaállásokat (több beírt szóval) és hozzá 8-10 betűt. És ilyenből mondjuk 5-6 darab feladat... Megvan benne a játék lényege, könnyen értékelhető, nem kell hozzá 50 csomag betű és 50 tábla stb...
De ismétlem, ezt nem én akartam meghatározni, hogy mint legyen... ezért bíztam M-ra; meg azt is, hogy értesse meg a scrabble-es társasággal, hogy miről szól ez a játék... (nem jöttek)
Mindegy, ez lett most, tanuljunk belőle, legközelebb majd még jobb lesz...
Mindazonáltal még az is jó lenne, ha Gyuri elmondaná a kvízzel kapcsolatos, megvalósítható ötleteit... Szerintem most az volt a legtisztább játék, nem kellett hozzá semmit magyarázni...
Természetesen lehetne gombnyomós körmérkőzéses vagy kiesős játék is, (lehetőleg jó sok és hosszú vitatkozással :)), de az szerintem feleslegesen hosszú lenne... Vagy az nem tetszett, hogy pont 50 kérdés volt, vagy hogy csak vegyesek voltak vagy mi??? Tényleg nem tudom, mi baj volt a kvíz-körrel?? :))
Szerintem jó volt az összrejtvényverseny - a scrabble-t kivéve. Azt egyrészt egyénivé kéne tenni, másrészt talán egy kicsivel részletesebb szabálymagyarázatot kéne adni az elején. Nem "savanyú a szőlő", sőt: maximálisan elégedett vagyok magammal, sokkal rosszabb összeredményre számítottam. A középmezőny elején végeztem. Mivel kvízben és keresztrejtvényben tényleg kb. ott állok, logikaiban és scrabble-ben viszont rendszerint kibérelem az utolsó helyet, tényleg nagyon elégedett voltam. A keresztrejtvény szerintem a haladó és a mesterjelölt kategória határán mozgott, de inkább haladónak minősíteném. Ha az első sort és az utolsó oszlopot összevetjük, eléggé nyilvánvaló, hogy melyik Tolsztoj-regényt kell beírni a két - jó, lehet, hogy több, de én csak kettő ismertet tudok ennyi betűvel! :-) - lehetséges közül, és onnan már nem nehéz. A logikai sorban volt négy könnyű, egy közepes és egy nehezebb rejtvény, korrekt szabálymagyarázattal. Az öttusa ötlete jónak tűnik, így a részrejtvényenkénti azonos pontszám miatt talán kevésbé szórná szét a mezőnyt ez a forduló. Hadd kérdezzem meg: hogyan ment a pontozás? Ugye jól értettem, hogy mindenki abszolút pontszámot kapott, azaz pl. a logikainál 230-at, 190-et stb., a rejtvénynél 251 mínusz hibaszámot, a kvíznél a helyes válaszok számát, a scrabble-nél pedig a tábla pontértékét? Egyéni scrabble esetén talán minden versenyszámnál megvalósítható lenne a keresztrejtvényeknél megszokott módszer: az első helyezett 50 ötvenedet kap, a második 49 ötvenedet usw.
OFF Aranyos élményem volt a tegnapi kvízen. Beugró teszt, az egyik kérdés egy bizonyos hitelfajta meghatározása. Brrr... De mielőtt sírógörcsöt kaptam volna, alaposabban elolvastam a kérdést. Jé, ez ismerős! Mintha kb. így határoznák meg a "rulírozó hitel"-t a keresztrejtvényekben! :-) Szabályos mássalhangzó-magánhangzó váltakozás, ugye... :-) És lőn... :-) ON