Szia Kardhal!
Elérkezett az idő, a terrárium kész teljesen (meg én is), béka meg sehol! IDe nekem két kisbékát! :-)
Nincs ötletetek, honnan tudnék venni, nem horror-áron...?
Különben köszönöm a sok tanácsot, mindent megfogadok. :-)
A hálószobát azért nem ajánlottam,mert nekem ott van.Nappal sokat énekelnek, de ez nem zavar.
Éjszaka teljes a csönd, de néha spontán éjjel 2-kor ciripel egy olyan hangosat, hogy felülök az ágyban.Aztán utána alszanak tovább.(Ahogy a költő mondja:"Álmában csenget egy kicsit")Reggel 8kor,ha sötét van akkor is elkezdik.
Gőtével elvileg elvan, nincs tapasztalatom, csak hallomásból.
Vidéken reménytelen,a Bp-i üzletekben a közelmúlt felhozatala az alábbi:
Rebel Reptil: nincs, mostanába nem is volt.(3 hete voltam)
Leguán:1 hete voltam Nincs,decemberben volt neki valami de elég csúnya volt.
Trionix: (Tanult Manó barátunk jól tudja a nevét :-))) ) nincs valamikor tavaszra talán.
Kis Teki Dohány utca: Leucomelas 1db,és néhány vitatus.
Euro Park: Január elején voltam, néhány Leucomelas vegetált. Ki voltak szerintem száradva, tiszta ráncok voltak.
Segítség (beszerzési) alatt tenyésztőkre gondoltam.
Karhal2! Köszönöm szépen az infókat! TEgnap hazaköltözött a terrárium, márcsak állatka hiányzik belőle... Amíg nem lesz békám, javasolták a tűzhasú gőtét... Elvannak egymással a későbbiekben...?
Beszerzési forrásnak nekem a trox...trix... teroxoxxjfx (kimondhatatlan és megjegyezhetetlen) nevű boltocskát mondták, de béka most ott sincs... :-(
Nem a hálóba tettem végül, hanem a nappaliba. Amúgy van jelentősége...?
Általánosságok helyett, akkor a konkrét kérdésekre gyúrok.
tücsök:jó kaja csak etetni itatni kell.Ha gyomortartalma nincs, akkor csak egy kitinváz az egész.Vannak tücsök tápok, pl. JBL is gyárt, vagy a száraz lemezes hal táp is jó.Emelett mielőtt a békákhoz kerül vitaminporozni kell.
A csobogó párásít az ok, de azért mérd a páratartalmat ha nincs 80-90% szobanövény spriccelővel rá kell segíteni.
Világítás, szerintem neoncső. Mérete nagyából adott: 38, 45,60...cm csőhosszúság.
A terráriumi csővek külömbözö sprektumba készülnek, a békáknak valót kell választani, mert a magas uv., kárt tesz a bőrükben.
Pl: Repti-Glo II.
Nem szeretik a sok fényt,ne világíts erősen mert nem jönnek elő.
Tenyésztők 6-8 fő csapatokban tartják, valakinek 1-2 van terrárium mérettől is függ.Hogy fiúk vagy lányok nehezen észlelhető, a 6-8 ba biztos lesz mindegyik.
Árak üzletben 4000-nél kezdödik, de nem nagyon kaphatóak. Ha esetleg segítség kell a beszerzéshez szólj.
Van itt egy link:
http://www.hagen.com/pdf/reptiles/S2600.pdf
Nagyon beerősített a Hagen az elmúlt fél évben.Minden nagyobb üzletben ott vannak a dolgaik.
Ha tudod ne hálószobába tedd a terráriumot.
Sziasztok!
Teljesen új (és abszolút laikus) vagyok itt. Néhány napja alakult csak úgy, hogy nyílméregbékáim lesznek. Az akvárium most van sziklásításon, lesz benne tó és csobogó... De az én tudományom csak addig tart, hogy megterveztem a formáját, berendezem, és a szoba színével harmonizáló békát választok. :-)))
Különféle állatokat tartottam már, de békát még soha (nem számolva a karmoskezű kisbékával az akváriumban....).
Mire figyeljek? Tücsköt kapnak naponta, rendben. Párásít a csobogó, az rendben... Világítás? Akváriumok esetében van egy irányszám, hogy hány watt/liter... A békáknál van ilyen? Neon vagy izzó? És hány darab minimum? Fiúk vagy lányok...?
Azt már meg sem merem kérdezni, mennyibe kerülhet egy béka..
Köszönök minden felvilágosítást! :-))
Helló Kardhal2
Én is pont vmilyen gőtére gondoltam.
Csak nemtudtam , hogy megtűrik-e egymást, de szerintem nagyobb helyen elvannak.
-a gólya meg hülyén nézne ki az üvegfal mögött...
üdv.
Szia!
Van egy ismerösöm aki tuzhasú gotével tartja egy terráriumban.Nem nagyon vesznek egymásról tudomást. Én bármely állat fogvatartásánál azt tartom szem elott, ha már megfosztottam a szabadságától, legjobb tudásom szerint az eredeti élohelyének megfelelo körülményeket biztosítok neki.Társállat helyett, inkább a társnövény témára erosítek.(Ezekre szüksége van)
A dendrobates.hu egy tenyésztonek az oldala.Nem public oldal, ezért a keres-kínál = Keresek -Kínálokkal.Valószínüleg a vendégkönyvbol nem lenne kimoderálva a keres-kinálás, de van erre lehetöség más oldalakon.
Nagyon kevés ember tart Magyarországon nyílméregbékákat,viszont rengeteg embernek tetszenek.Valószínüleg ezért nincs sok anyag a tartási körülményekrol.Nem hiszem hogy ez szakmai féltékenység lenne,ha erre célzol.
Az oldal tulajdonosának 2 eloadása, és a hozzátartozó képek letölthetoek:http://teott.sch.bme.hu/
Szerintem a legtöbb kérdésedre választ kapsz.
Szia.
Társállatnak, rakjál be gólyát. :-))))
Helló
Társállatra gondoltam.
Jártam már ezen a lapon amit ajánlottál.
Nagyon igényes , de csak békákról van fenn kép, a leírást pl: terrárium kialakítása hiányolom.
Már nagyon sok mbernek feltünt.
/valszinű nem véletlenül hiányzik.../
Ami nem tecccettt:
keres-kínál = Keresek -Kínálok.
üdv.
Helló
Ha drágább akkor tovább él...
nagyon nehéz megfelelő helyet készíteni a békáknak?
házilag megtom csinálni?
Milyen páratartalom kell neki, más állatkával lehet tartani?
köszi
na voltam Gézabácsinál :)
jó volt meg minden
a kis reticulatusok nagyon jópofák voltak :)
sztem én majd trocolort szerzek magamnak
Sanyibácsinál most is úszkál vagy 50-60 db tricolor ebihal az akikban :)
mire azok kiadhatók lesznek megcsinálom a terráriumot s elinditom a muslicatenyészetem :)
Sanyibácsinál több kiadó béka volt, zömében auratus, leucomelas és tinctorius
Menjünk nagyhirtelen, feltételezve azt, hogy mindent vásárolsz, nem készítesz, és gyorsan kell.
Elmélet: http://teott.sch.bme.hu/
Van fent 2 előadás hanganyaga Kovalcsik Gézától, alapdolgokról.
1, Feltétlen hallgasd végig.
2, Teljessen olyan terráriumot amit ott ajánlanak készen nem láttam üzletben. Van most az előző beírásban említett helyen terrárim beépített csobogóval, hátterezve 20-22 kiló körül.Ha sok, vehetsz sima terráriumot néhány ezer forintért amit berendezel úgy ahogy elhangzott az előadásban.
3, Hőmérséklet: 25-28 C kell legyen, ez egy normálisan fűtöt szobában megvan( a terrárium világítás rámelegít). Páratartalom:80-90%, amit naponta 2x kézi permetezővel tudsz elérni legegyszerübben.(Ez egy sarkalatos pontja a dolognak, ezt egy nap sem lehet kihagyni, ennek függvényében dönts).
Világítás: Speciális fénycső, vagy izzó kimondott békáknak!!( Pl: Repti-Glo II.)
Kaja: naponta 1x kell etetni.Kizárólag élő, mozgó táplálékot fogadnak el. Legkönnyebben beszerezhető: muslinca,apró tücsök.(Vitamin porba kell forgatni előtte, ajánlott üzletekben kapható)
Üzletek, ahol értenek is hozzá:
1, Kis Teki (azelőtt Tuatara) Dohány utca
2, Trionyx Kassák 74.
3, Leguán Alkotás u.
Nagyon nagy vonalakban ennyi, konkrét kérdésben segítek szívessen.
sziasztok,
úgy néz ki kaphatok ha akarok egy újszülött békát. Egyenlőre nem tudom, melyik faj, de nyílméreg az biztos. Terráriumom nincs, sőt tapasztalatom sem. A lelkesedésem viszont óriási, és időm, mint a tenger.
Nézegettem az itt is említett békás oldalakat, rengeteg a hasznos info, de szerintem egy kezdőnek kicsit konkrétabb dolgok is elkelnének. Abban kérném a tapsztaltak segítségét, hogy mit kell beszereznem így nagyhirtelen, hogy megfelelő lakóhelyet biztosítsak a békusnak, és ezt hol tehetem meg (Bp-en).
köszönöm szépen előre is.