Keresés

Részletes keresés

petneházyrét Creative Commons License 2019.10.06 0 0 20421

A K betűsnek van köze egy észak afrikai városhoz, amit leromboltak és sóval hintették be a helyét?

Előzmény: suzi_mou (20419)
gyongyhalas Creative Commons License 2019.10.06 0 0 20420

Szia !

 

Ez nagyon jó hír...mármint sajnálom az N -t ...

  Pont a fiamék írták át a szerződést nászútjukra a napokban ....nem mertek neki indulni velük.

Akkor reménykedünk ...

  Üdv.

suzi_mou Creative Commons License 2019.10.05 0 1 20419
N miatti helyzett miatt ugy nez ki K marad.
Előzmény: gyongyhalas (20417)
suzi_mou Creative Commons License 2019.10.05 0 0 20418
Neten olvastam, hogy falrepedesek, vakolat potyogas, valahol uveg kitort.
Ma delutan volt 2 egymas utani nagyobb lokes, az egyik 4,3-as, az utana jovo mar erosebb 4,7-es. Na itt mar jobban vagtam a szitut, kiszaladtunk az epuletbol.
Előzmény: Vebber (20416)
gyongyhalas Creative Commons License 2019.10.05 0 0 20417

Szia !

 

 Azt K betüs irodáját neki....

Amennyiben más iroda utaztat a Haniotisba  megyünk....

  Nekünk semmi bajunk nem volt eddig becsukott erkély ajtó mellett....Persze nem lehet teljesen kizárni de járó klíma hangja nagyobb és zavaróbb...anélkül biztos nem bírnánk ki !

  A szállásotok amiben voltatok valóban olyan hangos volt? ...

Nekünk mint írtam tökéletes hely ,barátainkkal beszélgetve ők sem mennének máshová...Immár 3. alkalommal vagyunk együtt itt.....Gondolom ők is mazochisták ....

  

Remélem rém hír amit mondasz. A k ról  bár az N a idei nagy meglepi ...na ővelük biztos nem .

  Esetleg tudsz valami segítséget ,megköszönöm...

Üdv

Előzmény: Vebber (20415)
Vebber Creative Commons License 2019.10.05 0 0 20416

"Jelentős károk nincsnek". Milyenek vannak?

Erre ébredtetek?

Előzmény: suzi_mou (20413)
Vebber Creative Commons License 2019.10.05 0 0 20415

Érdekelne még mindig, amennyiben jövre irodával nem tudtok oda menni már, egyénileg is elmentek, vagy inkább már mellőzitek? Vagy ennyire már nem ragaszkodtok hozzá, és mást keretek? A K betűs iroda úgy néz ki, a Rodosz desztinációt megszünteti.

 

Haniotis, elhelyezkedése abszolút ismert számomra. Idén 1 éjszakát a Roseberyben töltöttünk, ami jóval kintebb esik a nyüzsgéstől.

Most tapasztaltuk csak igazán, Falirakiban a "nyüzsgés" mást jelent mint bármely egyéb városokban. Itt aztán van hang nyomás.

Hajnalban még javában megy a buli, és a "zene" igencsak érzékelhető volt a szobában is, abból is főleg a mély hangok. Mintha a fejed ütnék :)

Azért erre szűk réteg vevő.

 

 

Előzmény: gyongyhalas (20390)
Vebber Creative Commons License 2019.10.05 0 1 20414

Legalább arra vedd már a fáradtságot, hogy az alap dolgoknak utána nézel.

Előzmény: hufik (20411)
suzi_mou Creative Commons License 2019.10.05 0 0 20413
Tegnap elott reggel volt a foldrenges, meg 8 ora elott. 5,4 erossegu, betojtam. :-)
Jelentos karok nincsenek.
Az ido nagyon jo szeptember masodik feleben, a legjobb idoszak a szigeten.
Meg oktober is jo, de mint pl. ma is egy kis hajnali eso becsuszott, de mar sut a nap.
Előzmény: klindus (20412)
klindus Creative Commons License 2019.10.05 0 0 20412

Rodosz környékén?  Károk??  Mi Lindoson voltunk 28-án , nem ereztunk semmit.  Végül is a Neckermannal nem volt semmi probléma, sőt minden 5 csillagos volt a  Lindos Mitsis Memorisban.

Mesés a lindosi öböl,a görög vendégszeretet, a hotelben kinyalták a ......! Az időjaras fantasztikus volt szept26-okt. 3ig.

okt eleje van és 28 fok a viz. Ez rendkivuli vagy mindig ilyen meleg okt. elején is????

Nagyon jó a busz közlekedes is.

Lindoson gyönyörű kézműves uzletek vannak,elég drágák. Vajon mennyi az atlag fizetes a szigeten?

Viszont sajnos a kaja nem izlett, se a husok, se asaláták, köretek, a krumpli is furcsa izesitesű, de egy jo péksütit se találtunk.

Sznorizni is erdemes, sokféle halat láttunk, itt szép sziklás a tengerfenék.

Jövőre is jövünk !!!

Előzmény: suzi_mou (19209)
hufik Creative Commons License 2019.09.26 -1 0 20411

Már a jövő évi nyaralásunkra gyűjtök információkat, ebben kérem a fórum topic tagjainak segítségét. Az elképzelésem: homokos, lassan mélyülő tenger, a parton sok-sok kagylóval. Ha tudtok ilyen helyet, szíveskedjetek megosztani velem. Szeretnék városra és szállásra, valamint az utazási irodára is ötleteket. Segítségeteket nagyon várom és köszönöm.

suzi_mou Creative Commons License 2019.09.25 0 0 20410
Jovo nyarra wizzair mar foglalhato es junius elsejetol!
suzi_mou Creative Commons License 2019.09.24 0 1 20409
Necki nyaron hetfonkent jott sajat geppel es csutortok estenkent, mas irodakkal berelt gepen. (Igen, travel service, alias smartwings)
Előzmény: klindus (20408)
klindus Creative Commons License 2019.09.23 0 0 20408

Ez Travel Service .  Ezen is utaztatnak mas irodák???

Előzmény: suzi_mou (20406)
klindus Creative Commons License 2019.09.23 0 0 20407

Ha lesz gép, megyünk!!!      Már csak azert is, mert azt olvastam, ha  nem megyünk el az utazasra , akkor nem fizet kártéritest az iroda ,mivel a  mi hibánkból hiusul meg az utazas .  

Előzmény: suzi_mou (20406)
suzi_mou Creative Commons License 2019.09.23 0 1 20406
A gep tuti jon reggel, mert mas irodak is utaznak rajta, nem csak a Necki.
Azt meg, hogy mit hoz a jovo, senki nem tudja megjosolni. En a helyedben biztosan jonnek.
Előzmény: klindus (20405)
klindus Creative Commons License 2019.09.23 -2 0 20405

Csütörtökön (szept.26.) jönne valaki Rodosra Neckermannal?   A Thomas Cook  csőd miatt rémhirek terjednek. Akadoznak az utazások stb.  el merjünk oindulni?  Egyaltalán lesz rep.járat?

gyongyhalas Creative Commons License 2019.09.22 -1 0 20404

Szia !

 

Ne sértődj meg....de azok a szigetek természeti csodákban bővelkednek de történelmi szinten, romok ,régmúlt emlékei tekintetében összehasonlíthatatlan Rodosszal ,,,Krétával,,,

    

Valóban segítsük azokat akik tervezik nyaralásukat...ezért írjunk dolgokat az adott szigetről...

  Ebben a topicban Rodosz a fő téma és egy kicsit OFF ba mentünk  mikor már minden szigetet ide hozunk...

Üdv.

Előzmény: Szilszi 1 (20403)
Szilszi 1 Creative Commons License 2019.09.22 0 1 20403

Szia ! Igazad van rá kell készülni,de nekem az fél nyaralás,ami másnak nyűg ,az nekem élvezet a tervezés a várás folyamata és végül mikor azt mondom, igen ez megérte ez az amit vártam. Ötletként írom ami kicsi sziget és mesés, Karpathos és Lefkada oda még biztos vissza megyünk, de sok minden van amit még nem láttunk és keresem az új kis számomra csodát, jövőre talán Kefalonia?

Előzmény: blaze73 (20402)
blaze73 Creative Commons License 2019.09.22 -3 1 20402

Voltam Rodoszon 3x, Krétán 1x: Nekem is nagyon tetszett Kréta, de nem lehet egy lapon említeni Rodosszal.   Rodosz teljesen más.
Rodosz egy kompakt sziget, Krétán pedig akár 4 órát is autózhatsz egyik helyről a másikra.

Krétára szerintem kell 2 hét,hogy láss elég sok dolgot.   Ez Rodoszon 1 hét-10 napa alatt BŐVEN megvan.
Én mindkét helyet kedvelem,de Rodoszon már 3x voltam, és bármikor mennék.   Krétára is, de Krétára nagyon rá kell készülni: túl nagy sziget.

 

Előzmény: Szilszi 1 (20399)
Szilszi 1 Creative Commons License 2019.09.22 -1 0 20401

Mi is mindig szeptemberben megyünk ,nincs tömeg a tenger meleg kb négyszer voltunk idegenekkel és mindig nagyon jól sikerült. Most pl: nálunk 20évvel fiatalabb lányokkal hozott össze a sors ,de annyira egyforma volt az érdeklődésünk,hogy végig együtt maradtunk, nem csak a 3 nap autó bérlésre ,busszal mentünk Rodosz várost megnézni ami tényleg nagyon szép. Tervbe van egy esetleges legközelebbi út tervezése együtt. Egyébként nekünk is tetszett  Rodosz, szép volt jó volt ennyi , a SAJÁT véleményemet azért írtam le hátha segít valakinek a tervezésbe.

Előzmény: gyongyhalas (20400)
gyongyhalas Creative Commons License 2019.09.22 0 0 20400

Szia !

 

  Neked nem jött be Rodosz ...nem kínozd magad ,menj Krétára.

Örülök azért ,annyira pocsék nyaralásod nem volt.

  Mondjuk csak saját véleményem ,hogy valóban mások vagyunk ...Én nem tudnám csak spórolás szinten vad idegen emberekkel gyors menetben végigjárni  nevezetességeket (éppen ezért nem megyek csoportos szervezésben..) Egy autóban  már nem az igazi bensőséges élmény idegenekkel......

  Krétát nekem nem kell bemutatnod...nagyon szép Kréta ! 

Láttam és sok szép helyen jártam  két hét alatt ....de közel sem voltam mindenhol....sportos aktív pihenés volt 1500 km ert mentünk...

   Csodálatos sziget  de nagyon nagy és  menni kell sokat mindenért....

Rodosz számomra egy gyöngyszem  ....kicsiben minden ,távolságokban is bejárhatóbb,víz melegebb ,szeptemberben az időjárás sokkal jobb...

 

 

 üdv

Előzmény: Szilszi 1 (20399)
Szilszi 1 Creative Commons License 2019.09.22 0 0 20399

Szia ! Igazad van nagyon alapos vagyok, főleg nyaralás szempontjából.A nagy meleget úgy oldottuk meg,hogy kinyitottuk az erkély ajtót és a bejárati ajtót így csináltunk kereszt huzatot, amúgy nem sokat voltunk a szobánkban. Igazad van Kréta túl nagy tavaly keleten voltunk és mivel egy helyen volt a szállásunk sokat kellet az autóba ülnünk ez sok időt el vitt, és nem is volt olcsó az üzem anyag ,de feleztünk és így elment. Nyugat Krétán(kedvenc helyünk) saját szervezésben voltunk (3 szállás) délről a legszebb strandokat megnézve fel a nyugati részébe, majd onnan vissza a kikötőbe és át mentünk Santorinire ,ahol szintén 3 szállásunk volt .Először nagyon tartottam a sok költőzéstől,de mivel nagyon kevés cuccunk volt és végig autónk így nagyon egyszerűen ,gyorsan ment azóta ez a viszonyítási alapunk.Tudnák neked olyan képeket felrakni ,hogy meg jönne a kedved de ide azért a Rodosz fórumra mégsem akarom . Ezek viszont rodoszi képek

 

 

Előzmény: gyongyhalas (20396)
Málta1 Creative Commons License 2019.09.21 0 0 20398

Rhodes, 

Anthony Quinn-öböl

Kalithea fürdő

Epta Piges

 

Pillangók Völgye

Lindosz

Monastery Tsambika

Prasonisi

 

Symi sziget már időben nem fért bele. 

De Rodoszra még biztos visszamegyünk!

Előzmény: gyongyhalas (20391)
Málta1 Creative Commons License 2019.09.21 0 1 20397

Képek: CHARAKI

 

Előzmény: blaze73 (20381)
gyongyhalas Creative Commons License 2019.09.21 -1 0 20396

Szia !

     

  Dehogy kapsz hideget meleget,,,,Te egy nagyon alapos ember vagy,,,(nekem nem jutott eszembe a klímát ellenőrizni ,,,mármint a pollen szűrőjét,,,hú ez meglepett .de igazad lehet .így szeptemberben szezon vége felé... ) a meleget ,hogy viseltétek?

Hideget így nem kaptatok....

 

Azért azt leírnám aki volt baloson .... jó hosszú köves út  és ha nem nyugat Krétán  van a szállásod  körbe autózod egész Rodoszt  annyi km er. + idő  + nagy tömeg ám.....de nagyon szép ha nincs annyi ember,hogy nem élvezed....

 

Kréta más méret .....nem Rodosz ...Talán van rajta több látnivaló (méretéből adódóan is).....  hát nem meglepő látni kell azt is.

 

 Ezért is írtam mindenki oda menjen ami megfogja valahogyan....

 Mi Rodoszra  járunk, Kréta nem jött be.

üdv

Előzmény: Szilszi 1 (20395)
Szilszi 1 Creative Commons License 2019.09.21 -1 0 20395

Szia! Őszinte véleményem a Hotel Eviről  őszeségében jó volt .Voltak apró gondok a szekrényben nem voltak polcok ,a fürdő szobába semmilyen akasztó( ruháknak törölközőknek) A nagyobb gondot a belül koszos klíma okozta ami miatt nem használtuk (gomba és egyéb betegségek)Ha lett volna nálunk fertőtlenítő spray  akkor megoldjuk.Egyébként szerintem ez nagyjából jellemző Görögországra ,nem egyedi eset (klima ). Az étkezés rendbe volt mindenki találhatott ízlésének megfelelő ételt mindenki 3* megfelelően. Medence és egyéb dolgok tiszták, minden rendbe vol. A tengerpart egy kicsit messze volt de ez nem okozott gondot,első nap béreltünk biciglit úgy mentünk Anthony Quinn öbölbe négyen. Mivel én kerestem autó bérlésre társakat első nap mindjárt sikerült is, végig együtt voltunk, 3 napot béreltünk autót 120E( C) kisebb nem volt ( Hotell Evaba volt a legolcsóbb az autó bérlés, körül néztünk sok helyen) Körbe jártuk a szigetet autóval Kalihea beach, Lindosz

,Kameiros ,Prassonissi, Tsampika Beach ,Monolithos romjai Rodosz városa , Pillangók völgye  stb..

Az idő járásunk tökéletes volt, egy szép nyaraláson vagyunk túl, de minket nem varázsolt el Rodosz, aki látta Balos Beach Elafomisi Beach stb,,,, (nyugat Kréta) az tudja miről beszélek. Most tudom kapok hideget meleget, de én az egyéni véleményemet írtam le és hátha tudtam valakinek segíteni a legközelebbi nyaralás eldöntésébe.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Vebber (20374)
suzi_mou Creative Commons License 2019.09.20 0 1 20394

Koszi, aranyosak vagytok! :-)

Ezen munkam kapcsan mar 4 forumozoval is talalkoztam iden nyaron, mar ezert megerte. :-)

See you next year!

Előzmény: gyongyhalas (20392)
gyongyhalas Creative Commons License 2019.09.20 0 0 20393

gyongyhalas Creative Commons License 2019.09.20 0 1 20392

Szia !

 

  Szeretném megköszönni segítségedet....

Igen és mint írtam nem csalódtam, aranyos kedves ...

Remélem jövőre is sikerül találkoznunk.

üdv

Előzmény: suzi_mou (20363)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!