Keresés

Részletes keresés

merQree Creative Commons License 2003.11.11 0 0 522
en tulzonak es a fogyasztok becsapasanak tartom, hogy a Voda agresziven a percdijat mutatja, de a kisbetus reszt mar annyira kcisivel irja, hogy valobannagyito kell hozza...
hozni kellene ebben is egy torvenyt, mint ami a kereskedelemben is van. irom a peldat:
nem eleg feltuntetni, hogy pl egy zakcso ropi, ami 15 dkg, 25 forint, hanem fel kell tunteni a kilos arat...
Vodara forditva: perdicj: 6 HUF, szamlazasi egyseg:60HUF. es ebbol mindjart latja mindenki, hogy mekkora szopatas megy a Voda reszerol...

akar hordozhato lesz a szam, akar nem, asszem en megiscsak maradok a PGSMnel.
vki pedig mar felvetette a problemat, hogy honnan fogod tudni, hogy halon beluli-e egy szam, vagy sem.
pelda: megtarthatod a szamodat. ergo 06-20at hivsz, de westel ugyfel... akkor mi lesZ? a hivott is fizetni fog?

Előzmény: pitta80 (521)
pitta80 Creative Commons License 2003.11.11 0 0 521
Kedves ralf! Örülök, hogy időm hiányában, helyettem is elmagyaráztad a gondolataimat. Én is valahogy így gondolom.
Van ma egy cikk a westel ellenreklámjáról, hogy a voda túlzott reklámjait parodizálják. A voda reklámjai nem túlzóak, hanem ötletesek és humorosak, és a maffiózós reklámok igen jól illusztrálják a pénz és profitéhes, nem ügyfélbarát westel és pannon (de idesorolhatjuk a vodát is?) politikáját. Észrevehetnék már a magyar szolgáltatók, hogy az ügyfeleket nemcsak megszerezni kell, de ez már más téma.
Ha eljön a számhordozhatóság, akkor lesz csak igazi háború.
Előzmény: ralf (519)
nyman Creative Commons License 2003.11.10 0 0 520
"Olaszországban olyan is van, hogy kevesebb lóvét tesznek az egyenlegedre, mint amennyibe a feltöltőkártya került. Ez se túl jó biznisz..."
En + del-afrikaban pislogtam, hogy a vannak uzletlancok, amik olcsobban adjak ugyanazt a feltoltokartyat, mint pl. a telefonos uzletek. Gondolom ezek egyszerre sokat vesznek es nagyobb rest tudnak kialkudni, aminek egy reszet atengedik. Ami szinten erdekes volt, hogy a prepaid kezdocsomagok ara is - ha minimalisan is - szort az uzletek kozott.
Előzmény: ralf (519)
ralf Creative Commons License 2003.11.10 0 0 519
good2c!

Pitta arra gondolt, hogy a Voda volt az első, aki a Westelhez és a Pannonhoz képest olcsó percdíjas csomaggal jött ki, amivel az addig piacon lévő csomagokhoz képest jelentősen olcsóbban lehetett telefonálni. Például Vitamax City. A Voda volt az, amely elindította az árcsökkentő folyamatot. Igaz, ennek az lett az ára, hogy mára szinte eltűnt a mp alapú számlázás. De én inkább beszélek 30mp alapon 24Ft-ért, mint 100Ft körüli percdíjért mp alapon. Nekem legalábbis ez jobban kifizetődő. Akik meg a 3mp rabjai, azok inkább ne vegyenek telefont, ha már értelmes dologra nem tudják használni.
Ha a Pannonon és a Westelen múlna, még ma is 100-120Ft körüli percdíjakért beszélhetnénk, mert nagyon jól elvoltak egymás mellett, a versenynek még a legkisebb jele sem látszott. A Voda bolygatta meg az egészet legelőször a Cityvel, majd jött a többi csomag. Sokáig szó szerint levegőnek nézték a Vodát, ezért sem léptek korábban se a Cityre, se másra. Az idei HIF adatokból viszont jól kitűnik, hogy hónapról-hónapra a Voda az első helyezett, mögötte jön a Westel, míg a PGSM csak nagyon minimális mértékben nő (de a piaci részarányet tekinteve szépen csökken). Egyre inkább tartanak a 70-es szolgáltatótól, nem hiába próbálják eltolni a számhordozhatóság bevezetését a magas ktg-ekre hivatkozva. A PGSM nyilatkozata szerint ez 1 milliárd körüli összeg és szinte már támogatásért könyörögnek, mert ellenkező esetben ezt be kell építeniük a ktg-ekbe (ergo az előfizetőkkel fizettetik meg -> áremelés) ugyanis olyan hatalmas összeg nekik. Na, ennek az 1 milliárdnak min. felét most elb*szták a DJUICE-ra, nem lenne nehéz előteremteniük ezt az összeget. Tisztában vannak vele, hogy a 2 nagytól sok ember fog átmenni a Vodához, ezért próbálják húzni, halasztani, ameddig csak lehet.


Pre-paid DJUICE. Bár a 25Ft-os percdíja 16 órától azért nem rossz, de szerintem a Joker még mindig jobb. Ott 7-18-ig tart a csúcsidő, Djuice-nál 6-tól 16-ig. Tehát a Vodánál csak 1 órával hosszabb, viszont 30mp alapú, az SMS pedig 18Ft bárhova. (Külföldre is!) Nem kell külön SMS csomagot venni. Egyedül a 49Ft-tal veri a Jokert, mással nem igazán.

"Havibajos" DJUICE. Szép és jó, hogy 60 perc lebeszélhető, de 30 mp alappal ez sokkal gyorsabban el fog fogyni, mint a Monumentum 45 perce. A 20 ingyen MMS is szép dolog, de amíg ilyen kevés MMS teló lesz a lakosság körében és amíg ilyen drága lesz az MMS kishazánkban (Pl. Vodánál a 400Ft-os MMS, azért elég horror), addig túl sok értelme nincs. Másrészt pedig nagyon is igaz, hogy e-mailben küldve jobb, láthatóbb a kép, mint ha telóra küldi az ember.

Azzal robbanthatott volna egy nagyot a PGSM, ha a DJUICE-t 30mp alapon hozza ki pre-paidben, míg előfizunál pl. 10mp alapon. Persze fél év múlva meg lehetett volna nézni a sajtóközleményeket az áremelésről. ;)

Nyugaton valóban nem igazán találni ennél olcsóbb percdíjakat, úgyhogy maximum már csak akkor fognak lemenni az árak, ha kijönnek továbbra is az extrémebbnél extrémebb számlázási egységgel rendelkező csomagok, mint pl. a DUO. Esetleg ha a távoli jövőben a 3G bevezetésekor belépne egy 4. szolgáltató, de ez szerintem nem túl reális, mert egy telített piacra belépni elég nagy kockázatot jelent. Nehéz lenne az ügyfélszerzés. (Sokkal nehezebb,mint most a Vodának.)
Egyébként pl. Olaszországban olyan is van, hogy kevesebb lóvét tesznek az egyenlegedre, mint amennyibe a feltöltőkártya került. Ez se túl jó biznisz...

good2c Creative Commons License 2003.11.10 0 0 518
Ezt visszavonom. Mégsem. Csak djuice opció.
Előzmény: good2c (516)
tomp Creative Commons License 2003.11.07 0 0 517

Sőt, "jobb" helyeken még a hívásfogadásért is fizet az ember

Ez sajnos igaz, sőt egy csomó szolgáltatónál nincs különválasztva a csúcsidő, meg hétvége meg egyebek, és ez akkor is így volt már évek óta, amikor még nem volt nálunk pl. perfekt.

Előzmény: good2c (506)
good2c Creative Commons License 2003.11.05 0 0 516
Nah, számomra is kiderült, hogy az SMS80 csomag minden PGSM számhoz igényelhető, de 30 nap után nulláz, ha elhasználtad, ha nem.

Szerintem valóban okosabb dolog a beszélgetés. 1 SMS díjáért több információ elhangzik szóban.

Előzmény: merQree (509)
merQree Creative Commons License 2003.11.05 0 0 515
"Mikor is jön ki 2 perc után a 19,40ft/perc összeg a DUO csomagnál?
Ha jól számoltam akkor: 272 perc hívás végén jön ki!!!
A reklám szerint a 2. perc után már 19,4 ft-ért beszélhetsz"...

a lenyegre senki sem figyel. tessek ügyvédi pontossaggal ertelmezni a dolgokat:
A reklám szerint a 2. perc után már AKÁR!! 19,4 ft-ért beszélhetsz...

a reszletek SOHASEM a szamokban vannak...

Előzmény: radio100jozsi (514)
radio100jozsi Creative Commons License 2003.11.04 0 0 514
Mikor is jön ki 2 perc után a 19,40ft/perc összeg a DUO csomagnál?
Ha jól számoltam akkor: 272 perc hívás végén jön ki!!!
A reklám szerint a 2. perc után már 19,4 ft-ért beszélhetsz, ami úgy jön ki szerintük, hogy első 2 percet már lebeszélted, akkor a 3., 4. és 5. percre jut átlagosan 58/3=19,3333Ft, vagyis felkerekítve 19,4Ft-os percdíj de én 3-4-5 perc beszélgetésért nem
58-at, hanem 116-ot fizetek, így elég hülyén jön ki, hogy
beszélek 2 percet, itt mintha vége volna a hívásnak, és a 3-
4-5.percben meg nem az egész hívást számolom el, hanem csak
a 2.perctől.
Na ezt akkor jól kitalálták, hogy a mezei előfizető azt
hiszi, ha ő már 2 percnél tovább beszél, akkor már csak
19,40-et fizet percenként a hívásért, pedig ez nem így van,
mert a hívás elejétől fizetünk, és nem a közepétől!
radio100jozsi Creative Commons License 2003.11.04 0 0 513
A Pannon nem hülye a Djuice pre-paid csomaggal!
Összenéztétek a Vitamax City+(vagy a sima Cityvel)?
Mert kiderűl, hogy veri azt a csomagot, mert csúcsban -5ft mobilba, vonalasba-50ft!!!, a csúcsidő nem 18-kor hanem 16-kor vége, ekkor pedig -4-el olcsóbb mobilba, és -23-al vonalasban,az sms nem 30 hanem csak 25, az MMS sokkal olcsóbb, jobb és olcsóbb GPRS csomagok (net és wap), olcsóbb roaming árak, nagyobb feltöltő nem csak ATM-ben kapható, és nagyobb is a kedvezmény rá, na meg a Páratlan számot is figyelembe kell venni, a jobb vételi viszonyokat...stb.
Ezzel szemben csak a 30/60mp-es elszámolás és a reggeli +1 óra csúcsidő a negatív eltérés.

A Pannon így a Perfek csomaggal veri a Voda UNO csomagját, a Djuic csomag meg a Cityket!

pitta80 Creative Commons License 2003.11.04 0 0 512
Jó a sok kicsi sokra megy. De MMS-t nem küldök, mert minek, és különben is emailben ingyen átküldöm a kamerával fényképezettet, mint gagyi kamerával szerelt mobillal. És a 80db-os sms ócsóért se mai találmány, inkább beszélek, mint sűrítek. Meg a 60 perc ingyen a havidíjból, a momentumban 45 perc volt ingyen, minek szüntették meg a csomagot.
Én momentumról váltottam horizont extra vagy mire, mert csúcsidőben beszélek sokat, és a 39 Ft igen vonzó, de még korántsem éri el az asszony céges mobilját, amivel csúcsidőben bruttó 12 Ft-ért beszél és az ügyfélszolgálat kiskirályként kezeli, mint céges ügyfelet, pedig nem egy multiról van szó.
Nekem a legnagyobb bajom mint már leírtam azzal van, hogy a pannon úgy adja elő a változtatásait, mintha milyen nagy dolog lenne, és közben úgy viselkedik a már meglévő ügyfelekkel, mintha nem abból élne.
Előzmény: good2c (506)
good2c Creative Commons License 2003.11.04 0 0 511
Félre ne értsd, merQree, az 510-es hozzászólásom nem a Tiédre volt válasz.
Előzmény: merQree (509)
good2c Creative Commons License 2003.11.04 0 0 510
Lehet, hogy nem elég jól fogalmaztam az előbb.

Tehát: nem a kedvezményt veszed meg, hanem egy csomagban az SMS-eket. Így, ha amúgy is 80 db SMS-t elküldenél, 600 Ft-ot takaríthatsz meg.

Előzmény: good2c (508)
merQree Creative Commons License 2003.11.04 0 0 509
koszonom.
nekem nem eri meg csak az sms csomag miatt ugrani. maradok a borizont bonuszban... elotte hol a minimum, hol a momentum volt nekem...
elore meg szoktam erezni, hogy dumalosabb, vagy SMSezosebb lesz a kovetkezo honapom... ;)
Előzmény: good2c (508)
good2c Creative Commons License 2003.11.04 0 0 508
Az SMS80 csomag csak djuice (számlás és kártyás) szolgáltatáshoz rendelhető meg, és 80 db SMS-t tartalmaz. Tehát az SMS-ek díját egy összegben, előre kifizeted (olcsóbban, mintha egyenként fizetnéd ki), majd a 80 SMS után "visszaugrik" az alapdíjazásra az SMS ára (25 Ft belföldre).
Előzmény: merQree (507)
merQree Creative Commons License 2003.11.04 0 0 507
arra vonatkozoan nem talaltam infot, hogy ezt a 80as sms csomagot meg lehet-e rendelni mas tarifacsomaghoz, vagy sem...
vagy csak nekem kerulte el vmi a figyelmemet?
aztan tovabbi kerdes ezzel kapcsoaltban:
fizetek egyszer brutto 1400at, es plusz minden SMS 17,5 HUF?
Előzmény: good2c (506)
good2c Creative Commons License 2003.11.04 0 0 506
Félreértés ne essék, "olcsósodás" a vodafone-nál sem következett be.

Ha osztok-szorzok, valahogyan a vodafone-nál sincsenek eget rengetően olcsó percdíjak, pontosan a kisbetűs részek miatt (ld. korábbi hozzászólásokat).

Egyébként én nem érzem úgy, hogy a 16 órától 25 Ft/perc bárhova (havidíjasoknál fél perc alapon: 12,5/30 mp), annyira semmi lenne, vagy a havi 20 MMS 2004 decemberig, vagy az SMS opció azoknak, akik amúgy is sok SMS-t küldenek (1400 Ft = 80 db SMS, darabonként 17,5 Ft-ért), vagy a 3990 Ft havidíj mellett 60 perc díjmentes belföldi beszélgetés: csúcsidőben több, mint a havidíj fele), és egyéb szolgáltatások, kedvezmények (ld: www.djuice.hu)...

Még valami. A jelenleginél tőlünk nyugatabbra sem találunk olcsóbb percdíjakat ám. Sőt, "jobb" helyeken még a hívásfogadásért is fizet az ember. Úgyhogy jelentős "olcsósodásra" már ne is számítson senki. Európát átfogó percdíjtáblázatért fordulj hozzám bizalommal, emilben. Nemsokára kész vagyok vele. Közzé is teszem majd a weben, abban is kezdek biztos lenni.

Előzmény: pitta80 (504)
merQree Creative Commons License 2003.11.04 0 0 505
ahogy olvaslak, Neked az szamit, hogy mekkorat durran...
en pedig azt mondom, hogy a langja legyen nagy, es ne a fustje ;)
Előzmény: pitta80 (504)
pitta80 Creative Commons License 2003.11.04 0 0 504
Nem erre az eslő 10 perces megoldásra gondolok, és amúgy tudom mi a buktatója. De ez is megérheti valakinek, ugyanis, ha csúcsidőben beszél sokat annak megéri, de aki hárommásodpercezni akar még mindig hát az...
Mindenki olyat választ, amelyik a telefonálási szokásaihoz a legmegfelelőbb.
Arra gondoltam, hogy az "olcsón" mindig mindenhova csomagokkal a voda rukkolt ki legelőször, végre megbolygatva a piacot, erre csak válaszolgatnak a többiek, és talán elindulna végre már egy "olcsósodás".
De ami a legjobban felhúz, hogy a pannon ilyen ócska, szájbarágós, hülyegyereknek szánt szöveggel próbálja eladni ezt az új csomagot. Valami igazán nagyobb dologra gondoltam, amivel igazán durrant egy nagyot, dehát ez semmi.
Előzmény: merQree (497)
good2c Creative Commons License 2003.11.04 0 0 503
Ezzel kapcsolatban szívesen közlök még információkat a VitaMAX Duo nevű új szolgáltatásról, amivel "jól tönkretehetjük" szegény vodafone-t, akinek annyira veszteséges ez a tarifacsomagja, hogy még reklámozzák is...

Az első két percet kiszámlázza a voda, 58 Ft-ért. "Utána akár 19,40 Ft-ért is beszélhetsz", mert utána minden megkezdett 3 percet kiszámláznak, szintén 58 Ft-ért. Persze, az említett 19,40-et nem 5 percnél éred el...

Előzmény: merQree (501)
good2c Creative Commons License 2003.11.04 0 0 502
Valószínűleg, ha ma bemész az üzletbe, akkor bővebb tájékoztatást kapsz a termékről. A hivatalos indulás ma van.

Szerintem ez a "nagy család ifjú ága" nem betanított dolog, viszont nagyon viccesen hangzik. De az ügyintéző jól kitalálta. :)) Amúgy valószínűleg Neked nem így kell majd elmagyarázni egy - a nyelvünktől idegen nevű - új terméket, de valószínűleg Neked több fogalmad van arról is, hogy egyáltalán mi az a SIM kártya, vagy mi a SIM és a feltöltőkártya közötti különbség, hogy az egyenleg egy prepaid csomagnál a SIM kártyán van, vagy egy adatbázisban, vagy hogy a telefonkönybe lementett telefonszámok a SIM kártyán, a telefonban vagy a szolgáltatói adatbázisban vannak nyilvántartva, stb...

Ez viccesen hangzik, de amúgy tényleg van, akinek nagy családról, meg ifjú Benjaminokról kell beszélni, hogy valahogy közelebb kerüljön az egész mobiltelefóniához.

Előzmény: edk440 (499)
merQree Creative Commons License 2003.11.04 0 0 501
en csak az ujsagban latott infot kozoltem, nem tudtam a tovabbi percdijakat, de igy, latva, amit irtal, meg dragabbra jon ki 1 perc :)
hajra V(Y)oda+ :)))))))))))
Előzmény: good2c (500)
good2c Creative Commons License 2003.11.04 0 0 500
Ne feledjük azt sem, hogy az első egység után (60 Ft) már nem 6 Ft a percdíj, hanem 43.75 Ft.

ld: (4) A Csúcs Plusz opció által nyújtott kedvezményes percdíjak minden megkezdett hálózaton belüli hívásra vehetőek igénybe. Az első 10 percet minden megkezdett hálózaton belüli hívás esetén a hívás tényleges hosszától függetlenül egyben kiszámlázzuk bruttó 60 Ft-os áron. Ezután a beszélgetés további része a Rock'n'Roll tarifacsomag alapdíjai szerint kerül kiszámlázásra.

Előzmény: merQree (497)
edk440 Creative Commons License 2003.11.04 0 0 499
Persze, de én előtte olyan másfél órával írtam be ide a percdíjakat, amiket a Pannon webszájtján elhelyezett pdf-ben találtam.

Szegény ügyfélszolgákat kioktatták erre a ,,nagy család ifjú ága'' dumára, ahelyett, hogy egyenesen megmondanák: új előfizetéses és prepaid díjcsomagok, kedvezőnek mondható, átlátható tarifaszerkezettel.

Valószínűleg így több birka megkajálja majd, csak az értelmes kisebbséget (pl. minket itt a fórumon) zavarja a marketingduma.

Ed

Előzmény: good2c (495)
merQree Creative Commons License 2003.11.04 0 0 498
"Még nekünk sem mondták meg igazán..."

szeptemberben akartam tarifacsomagot valtani. holgy szolt, hogy varjak vele 1-2 honapot.
hallgattam ra ;)

ezt is mondhatta volna, de ez valoban mar nagyon szubjektiv, hogy kinek mit es hogyan mondanak el ;)

Előzmény: edk440 (494)
merQree Creative Commons License 2003.11.04 0 0 497
"Ennél azért sokkal nagyobb durranás a vodafone bármelyik korábbi újdonsága."

a 6HUF/percre gondolsz?
igen, valoban nagyon csabito. csak soxor az aprobetukben van a lenyeg... elso egyseg dijkoteles. elso egyseg 10 perc... beszelsz 32 masodpercet 60forintert...

kiraly, telleg! :))))

Előzmény: pitta80 (493)
merQree Creative Commons License 2003.11.04 0 0 496
"Persze, az ügyintéző kapcsolásától csenget a percenként 20 forint... Kedves...
"

nekem bemondja az automata, h mivel huseges elofizeto vagyok, ezert nekem dijmentes... ;)

"Probléma előad.. Ó persze, anyuka jogosult az új telefonra, biztos...
Mivel anyuka mozgáskorlátozott, ezért van szüksége a lakásban bárhová magával hurcolható telefonra ha bármi gáz lenne, tudjon segítséget kérni...
Kérdezem, hogyan tudnék helyette ügyintézni...
Sehogy.. azaz közjegyző előtt nyilatkozzon az anyuka, hogy meghatalmaz...
Mivel mozgáskorlátozott, így a közjegyző elérése is problémás... "

ezen megint csak lehet segiteni.
van a pannonnak egy netshop nevu oldala, ahol a huseges elofizeto megrendelheti a cuccot, es kiszallitjak.
arrol nem beszelve, hogy nem muszaj szemelyesen intezni a dolgaidat. en pl rendszeresen mailben intezem el...

csokolom! ;)

Előzmény: Holdanyó (490)
good2c Creative Commons License 2003.11.04 0 0 495
"Még nekünk sem mondták meg igazán..."

Hát, ez valóban így van. Általában egy új termék bevezetésekor, a konkurencia érzékenysége miatt üzleti titoknak minősül a termék. Emiatt nyilván az adott ügyintéző nem nyilatkozhatott az ügyben.

Azt talán mégsem mondhatta, hogy "igen, tudok róla, de nem mondhatok semmit". Ez a válasz egyértelmű megtagadása ugyanis. Ha Te ügyfél lennél, mit szólnál hozzá?

Azt mondhatta volna persze, hogy "bővebb információval holnaptól szolgálhatunk". Ez már inkább kommunikációs hiba. Nyilván a Pannon GSM-nél is csak emberek dolgoznak, akik hibázhatnak, fáradtak lehetnek.

Előzmény: edk440 (494)
edk440 Creative Commons License 2003.11.04 0 0 494
De ha meg akarod tartani a számod, akkor még csak az adott szolgáltató jobb csomagja jöhet szóba (szerintem a hordozhatóság prepaidre nem is lesz érvényes...)

Tegnap este más ügyből kifolyólag a Pannon bemutatótermében töltöttem egy kis időt. Hallottam, hogy az ügyfélszolga kínlódva próbálja magyarázni egy hölgynek, mi az a djuice:
,,A Pannon egy nagy család, ez ennek egy fiatalos, dinamikus ága... Még nekünk sem mondták meg igazán...''

Ed

Előzmény: pitta80 (493)
pitta80 Creative Commons License 2003.11.04 0 0 493
Ezek azt hiszik felfedezték a spanyol viaszt!
Ennél azért sokkal nagyobb durranás a vodafone bármelyik korábbi újdonsága.

˝A djuice egyetlen eddig ismert hazai mobil márkához, tarifacsomaghoz vagy szolgáltatáshoz sem hasonlítható. A Pannon GSM tulajdonosának, a norvég Telenornak olyan összetett terméke, amely sokrétűsége, merészsége és újító szelleme révén a mobiltelefónia őshazájának tekinthető Norvégiában és Svédországban már nagy sikert aratott. Norvég ügyfeleink 25 százaléka választotta néhány hónap alatt a djuice-t. Hitünk szerint a djuice Magyarországon is a modern, fiatalos élet nélkülözhetetlen tartozéka lesz˝ - jellemezte az új márkát Klaus H. Rasmussen, a Pannon GSM vezérigazgatója.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!