Keresés

Részletes keresés

edit530 Creative Commons License 2014.11.14 0 0 29223

Szia

kérlek ha lehet küld el neked is a Robin Cook könyveket amit most kaptál

Köszi előre is

simonedit53@gmail.com

Előzmény: cujo0227 (29222)
cujo0227 Creative Commons License 2014.11.14 0 0 29222

Én az imént kaptam meg Mr Mercedest. :) meg mellé 3 Robin Cook könyvet. Elvileg a hétvégén befejezem Anne Rice boszorkányos sorozatának 3. részét a Táltost, és akkor hétfőn nekiülök King Mercedesének. Utána pedig Álomdoktor...

 

Itt melóban rögtön kíváncsiskodtak is, hogy mit kaptam:D mikor meglátták hogy King, akkor mondták ketten is hogy megértik hogy ilyen sürgős volt, hogy még a héten rendeltem:D

cujo0227 Creative Commons License 2014.11.14 0 0 29221

Mázlis:) Kínzol engem.....

 

Amúgy nem hiába szeretjük:) Én meg facebookos játékon nyertem egy kinges esernyőt:). Tényleg. Valaki nem tudja? King járt már valaha Magyarországon dedikálni? Szép álom....

Humbert Humbert Creative Commons License 2014.11.13 0 0 29220

Tegnap este az a szerencse ért engem, hogy Washingtonban élőben ott lehettem King előadásán, illetve az új regényének (Revival) felolvasásán. Óriási élmény volt, King eszméletlen pali, rendkívül szimpatikus, és egyáltalán nincs elszállva magától. Amikor valaki megkérdezte tőle, hogy ki a kedvenc regényszereplője, ő válaszolt, aztán visszakérdezett: "És Önnek ki a kedvence?".
Az est végén minden vendég kapott egy-egy díszkiadású (30 dollár értékű!) Revivalt, szerencsés esetben a Mester aláírásával. 300 könyvet dedikált. A feleségem olyat kapott, ami dedikált példány volt, nekem pedig olyan jutott, ami nem volt dedikálva. Így aztán cseréltünk. :-)

cujo0227 Creative Commons License 2014.11.12 0 0 29219

Ma estére rendelhető lett Mr Mercedes. Bár mind1... csak pénteken kapom meg, mert 17 óra után tudtam megrendelni. De legalább már a hétvége előtt itt lesz:)

 

Szóval már beszerezhető.

cujo0227 Creative Commons License 2014.11.12 0 0 29218

Én láttam hogy lesz flashmob. Ha mondjuk emberi időben lenne, nem hétköznap, amikor dolgozni kell, még mennék is. Mellesleg nem értem minek húzzák az emberek agyát. Azt írták ma 12.-én megjelenik, de nem jelent, szóval nem tudtam megrendelni. Ha jól sejtem vagy pénteken jelenik meg, hogy egy egész hétvégét kelljen még várni rá, vagy még később. Addig meg elveszik a 40 és a 20 % kedvezmény a robin cook könyvekre amiket rendelni akartam mercedes mellé, szóval remek....:P

rkat Creative Commons License 2014.11.08 0 0 29217

Sziasztok! Hallottatok erről a budapesti flashmobról? Ha van kedvetek, csatlakozzatok :-)

https://www.facebook.com/events/306845359516927/

Sweeney Todd Creative Commons License 2014.11.07 0 0 29216

hajrá, hajrá, lehet, hogy kellemesen csalódsz másodszorra.

Előzmény: Elak Betik (29215)
Elak Betik Creative Commons License 2014.11.05 0 0 29215

Na, akkor ünnepélyesen megfogadom, hogy újraolvasom a Titkos Ablakot, mert kb 10 éve olvastam először, és alig-alig tudtam egyáltalán végigolvasni is, annyira szörnyű volt. De lehet, hogy bennem volt a hiba, nekifutok akkor még egyszer a közeljövőben.

Előzmény: Sweeney Todd (29212)
Elak Betik Creative Commons License 2014.11.05 0 0 29214

És nem is először, lásd Crouch End (Rémálmok és Lidércek), valamint Jerusalem's Lot (Éjszakai Műszak) :-)

Előzmény: waces (29213)
waces Creative Commons License 2014.11.05 0 0 29213

nem tulirt. olvasd ugy, mint egy lovecraft tribute regenyt es akkor nem az :) egy az egyben vette le h.p.lovecraft stilusat. mondjuk, hogy tiszteleg elotte :)

Előzmény: Sweeney Todd (29212)
Sweeney Todd Creative Commons License 2014.11.05 0 0 29212

a rémkoppantók zseniális, a titkos ablak meg a kedvenc többszörös személyiség könyvem, imádom, na, annak rendes csattanója van, nem úgy, mint az új könyvek összecsapott végei.

 

lisey nem rossz, csak rettenetesen túlírt.

Előzmény: Elak Betik (29211)
Elak Betik Creative Commons License 2014.11.04 0 0 29211

A Rémkoppantók valóban nagy összevisszaság, bár nekem személy szerint a Rémület a Sivatagban és a Titkos Ablak, Titkos Kert a két "negatív kedvencem."

 

A Liseyt szerettem, de nyilván más szempontok szerint értékelünk, mivel nálam a Christine az abszolút kedvenc, Kingnek meg a házasság nyilván mostanában fontosabb téma, mint a felnőtté válás :D

Előzmény: Pascow (29210)
Pascow Creative Commons License 2014.11.04 0 0 29210

Na melyik King legjobb könyve és melyiket utálja, saját bevallása szerint:

http://www.complex.com/pop-culture/2014/11/stephen-king-liseys-story

Sweeney Todd Creative Commons License 2014.11.03 0 0 29209

én is várom minden könyvét.

 

és persze, jöhetne bármi, ami valami új, merész, friss karakterekkel, frappáns befejezéssel. imádom a sci-fijeit!

Előzmény: Elak Betik (29208)
Elak Betik Creative Commons License 2014.11.03 0 0 29208

Mostanában valóban voltak egymáshoz közel kevésbé sikerült könyvei, de én ezt még nem érzem annyira nagyon trendszerűnek, és - óriási rajongóként, mindent olvastam, ami eddig megjelent tőle - én még nem temetném a Mestert.

 

A Duma Key-nél mondam azt először, hogy jaj, aztán jött az UtD, amivel semmi baj nem volt azon a szinten, hogy ez egy könyv, csak ne lett volna ráírva a borítójára, hogy Stephen King, mert King-könyvnek... hát, fura, egyfajta stílusidegenséget éreztem rajta, kevés volt az igazán kingi elem, jellemábrázolás.

 

Aztán jött a Full Dark, No Stars, ami szerencsére helyrezökkentette a dolgokat - zseniális, a négy közül csak az egyik kisregényt találtam gyengébbnek, a másik három klasszik King. És ugyanezen a vonalon maradva aztán a 11/22/63 is fantasztikus lett, itt is visszajöttek azok a kingi elemek, amik miatt megszerettem a Mestert.

 

Nálam most megint egy rossz szériában van, ugyanis 11/22/63 utáni könyvei közül nem jött be egyik sem igazán - a Joyland-et erős közepesnek, a Wind Through the Keyhole-t egyenesen rossznak tartottam, a Doctor Sleepre és a Mr. Mercedesre meg vontam egy vállat - nem tetszettek, de nem is volt velük nagy probléma.

 

Ellenben minden egyes új könyvének megjelenésekor lelkesedek, úgyhogy most is nagyon várom a Revivalt, hogy - stílszerűen - felélessze a karrierjét (legalábbis az én szubjektív szempontomból), és ha mégsem, hát még mindig ott lesz a következő, meg a következő könyv - 8-10 év még csak-csak megadatik a Mesternek, és én végig ott leszek.

 

Mondjuk az nem tetszik annyira, hogy a Mr. Mercedesből trilógiát akar, ezzel két könyvet szinte már preemptíven "kilőtt" a közeljövőben (persze el fogom őket olvasni, csak nem fűzök hozzájuk akkora reményt, mint a többihez) - és ha már így próbálgatja a műfajokat, akkor talán elérkezünk ahhoz a pillanathoz, ami már jó régen, az Átjáró és a Jaunt című novelláinak olvasásakor jutott eszembe (idesorolhatjuk természetesen a Világnagy Strandot is, csak az nem jött be annyira, mint novella) - nevezetesen az, hogy írjon már egy sci-fi regényt! :-) Egyetért valaki? Más is olvasna a Mestertől sci-fit szivesen?

 

 

Előzmény: Sweeney Todd (29207)
Sweeney Todd Creative Commons License 2014.11.03 0 0 29207

Marquez nálam abszolút leglegleg, mégis 4 regényét és néhány novelláját tartom zseniálisnak és vannak totál olvashatatlan könyvei. pedig egy nobel díjas zseniről beszélünk. a tehetség nem állandó, hanem hullámzik. és aki annyira jól írt a kezdetektől fogva, mint King, annál várható, hogy egy idő múlva nem tudja tartani a szintet. ez nem baj! a világ legjobb szerzői sem alkotnak mindig fergeteges dolgot.

 

ettől függetlenül, legalább 10-15 könyvét egyszerűen lenyűgözőnek tartok. 

 

és nem értem miért kell mindig háborogni, ha a kevésbé elfogultak, esetleg sokat olvasók és nagyobb merítésből összehasonlítok beszélgetnek, elbírálnak egy könyvet.

 

a joyland konkrétan hemzseg a logikai hibáktól, amit le is írtam már.

 

SPOILER: kezdve azzal, hogy a hajfesték nem oldódik ki csak azért, mert esik az eső. és még sorolhatnám, ha emlékeznék, de nem sok minden maradt meg belőle, olvass vissza, ha tényleg érdekel a véleményem.

Előzmény: lokijuh (29199)
Sweeney Todd Creative Commons License 2014.11.03 0 0 29206

azt továbbra sem értem, hogy miért főben járó bűn kritizálni a mestert. igen, vannak rossz könyvei is, igen, egy zseni, de elfáradt zseni. ilyen termékenyen senki sem tudja azt a szintet hozni, amit ő maga ugrott meg újra és újra minden egyes könyvével a közelmúltig. 

 

ez eretnekség? kettőtökön kívül kb mindenki ezt írta le tőlem függetlenül is.

Előzmény: lokijuh (29199)
Sweeney Todd Creative Commons License 2014.11.03 0 0 29205

továbbá én csak horrort olvasok, rengeteg klasszikust is, így kevésbé megy át az ingerküszöbömön pl egy joyland az édentől keletre után.

 

de mivel nem pörög a topik, csak egészen keveset kéne visszaolvasnod ahhoz, hogy elolvasd a véleményem az új King könyvekről, ha tényleg érdekel. elég részletesen leírtam, mi a bajom az utolsó könyveivel.

Előzmény: lokijuh (29199)
Sweeney Todd Creative Commons License 2014.11.03 0 0 29204

nem utálom, hogy utálnám, csak nem üti meg azt a szintet, mint régen.

Előzmény: cujo0227 (29200)
Sweeney Todd Creative Commons License 2014.11.03 0 0 29203

már egészen részletesen kifejtettem, olvass vissza! egy friss, új, eredeti gyerekkaraktere sincs pl.

Előzmény: lokijuh (29199)
waces Creative Commons License 2014.11.03 0 0 29202

utalas a lietrary starbuck-on (hogyan rendelnenek kavet az irok/karakterek a sajat stilusukban :) )

King

:0">Stephen King goes up to the counter and orders a venti pumpkin spice latte. It’s early afternoon in his small town in Maine, but shadows slip against the walls out of the corner of his eye. Someone coughs. A dog barks. A girl drinking coffee in the corner appears to be stirring her drink without touching it. There’s a photo of King on the wall, but he’s never been in this Starbucks before. He leaves and drops his coffee down the sewer. He doesn’t hear it hit the ground.

Tovább »

forrás: Tumblr

 

 

waces Creative Commons License 2014.11.03 0 0 29201

csak a befejezeseket kefili el ujra es ujra. a 11/22/63 a top 5 konyveinek egyike ha csak az elspo 3/4 reszet nezed. viszont a befejezes agyonvagja. a doctor sleep detto. az under the dome meg foleg. joyland detto.

Előzmény: cujo0227 (29200)
cujo0227 Creative Commons License 2014.11.01 0 0 29200

Szerintem is jók az újabb könyvei is. Én se értem azokat akik utálják... bár persze mindenki más...

lokijuh Creative Commons License 2014.10.30 0 0 29199

Áruld már el kérlek melyek voltak azok az utolsó 4-5 önismétlő olvashatatlan könyvek...

 

A Joylandet még elismerem, hogy megosztó, bár én élveztem a hangulatát és szépen fel volt építve.
Az Álom Doktor szerintem abszolút eredeti sztori, bár ha egy folytatás-regényt önismétlőnek tartasz az érthető, csak hülyeség. 11/22/63 baromi jól meg volt írva, pedig a sztori annyira nem hozott lázba, Minden sötét, csillag sehol 4ből 3 bejött, Under the Dome szerény véleményem szerint szintén nagyon ötletes, még ha kicsit túl is lett írva, Napnyugta, Duma Key, Lisey pedig mind King-alapművek nálam, holott én is inkább a régebbi 70-80as években írt regényeit favorizálom. Tartok tőle h nálad az idő alaposan megszépítette a korábbi műveket, mert ott azért jócskán akadt baromi szarul megírt könyve.

 

No offense, csak már unom a "régikingmennyiveljobbvoltmárelpuhultazöregésfosazösszesúj" típusú indokolatlan megjegyzéseket.

Előzmény: Sweeney Todd (29172)
cujo0227 Creative Commons License 2014.10.30 0 0 29198

Joe Hill: Nosferatu megjelenése december 5.

 

Véletlenül se akkor amikor más könyvekkel együtt tudnám megrendelni, de mind1 :) örülök neki.

cujo0227 Creative Commons License 2014.10.23 0 0 29197

hm... most áttették mr mercedest november 12-re. kíváncsi leszek mi lesz belőle..

'Rpee Creative Commons License 2014.10.19 0 0 29196

Sweeney Todd Creative Commons License 2014.10.17 0 0 29195

szarvak mozifilm fos, kiherélték, elvették az ízét, akit érdekel olvassa, ne nézze!

cujo0227 Creative Commons License 2014.10.17 0 0 29194

Mr Mercedes megjelenés november 21. :)

 

 

Bár gondolom 1 hetet megint fog késni szokásosan.  Egyébként ez is nagy alakú könyv lesz, szép amcsi borítóval.:)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!