Keresés

Részletes keresés

atherton_ Creative Commons License 2022.06.13 0 0 3625

ne nem tanítod (nincs tanító adat) akkor honnan tudja mi számít érdekesnek?

Előzmény: Helem 5 (3624)
Helem 5 Creative Commons License 2022.06.13 0 0 3624

Írtam olyan MI programot ahol a háló egy 16*16 mezőben alulra kirakott 16 darab kockát rakosgat. Két háló van egymás tetején. Az egyik mozgatja a kockákat a másik figyeli, hogy az mennyire érdekes neki. Az érdekeség egy számban jelenik meg. Az a szám ha nagy akkor az megerősíti a mozgató háló viselkedését. Ha elég ideig hagyom futni, mindenféle formációt kiral, mint egy építő kockát. A legvégső amikor kirak egy 16 magas tornyot. Nem tanítom semmire, ezt magától csinálja. 

 

Aztán csináltam olyat amiben ugyanez labirintust jár be. Először összi vissza lődörög, miután végigmet párszor utána nagyon gyorsan csinálja. Bármit megtanul abban a térben amibe beteszem. Nem mondok neki semmit. 

Okos Árnyék Creative Commons License 2022.06.12 0 0 3623

https://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=161728318&t=9250712

A Google szgépe átment a Turing-teszten !

Okos Árnyék Creative Commons License 2022.06.05 0 0 3622
Zöldkomchyk Creative Commons License 2022.06.01 -1 0 3621

Ha önfejlődő akkor az nem mesterséges. Esetleg olyan értelemben ahogyan mesterséges pl. a földben a krumpli.

Előzmény: szabiku_ (3620)
szabiku_ Creative Commons License 2022.06.01 0 1 3620

https://m.youtube.com/watch?v=XGohlW54dUU

Önfejlődő mesterséges intelligencia

Mindenes központi IT vezérlőrendszer

Okosotthon kilencvenes évek formában

és

Stephen Hawking

Okos Árnyék Creative Commons License 2022.05.30 0 0 3619
Zöldkomchyk Creative Commons License 2022.05.23 0 0 3618

A természetes intelligencia is algoritmikus, ami csekély mértékben fejleszthető, velünk született képesség. A miénk, de nem a mi produktumunk. Úgy lehetünk büszkék az intelligenciánkra, mint ahogy a kék szemünkre, vagy a testmagasságunkra.:-)

 

Amit a tesztek mérnek? Az az IQ szerintem abszolút mesterséges, minimum a beszéd ismerete az kell hozzá de azt tényleg lehetetlen vele születettnek tekinteni. A megtanulása képességét azt esetleg. De még az se biztos, lehet, hogy már az is mesterséges.

Előzmény: lxt (3615)
1robot1 Creative Commons License 2022.05.23 0 0 3617

egy ismerősömnek mutattam ezt a videót... első kérdése: "hú, ez a beszélő avatar is mesterséges?" - magyarul nem fogta fel hogy amit beszél, az a durva, nem az hogy alá raktak egy gagyi cgi grafikát...

atherton_ Creative Commons License 2022.05.23 0 0 3616

tud már autót vezetni nagyvárosban?

 

szerintem én akkor se fogom elhinni, ha tényleg valóság lesz. alapvetően ellentétes a felfogásommal.

 

amúgy nem értem minek erőltetik ezeket a kényszeresen gesztikuláló avatárokat. csak lerontja a hatást, és vásári lesz (plusz arra irritál hogy pofán vágjam). ráadásul pont az lenne a cél hogy véletlenül se tekintsünk ezekre úgy mint egy valós személyiségre, amikor annak csak imitált illúziója.

Előzmény: 1robot1 (3613)
lxt Creative Commons License 2022.05.22 0 0 3615

A természetes intelligencia is algoritmikus, ami csekély mértékben fejleszthető, velünk született képesség. A miénk, de nem a mi produktumunk. Úgy lehetünk büszkék az intelligenciánkra, mint ahogy a kék szemünkre, vagy a testmagasságunkra.:-)

Az AI viszont egy önmagunkat meghaladó szellemi termék – egyféle protézis, de nem afféle, mint a mankó.

Jó esetben (ha elég intelligensek vagyunk/lennénk), az AI minket szolgál(na) – bár vannak fenntartásaim.

 

Amiként nem értjük és rosszul használjuk a(z evolúciós határainkat, mint alkalmazkodó képességünk sebességét meghaladó) technológiai vívmányaink fejlettségi szintjét, úgy válhat ellenségünké egy általunk már nem feldolgozhatóan érthető szempontrendszer – az a következetesen, egy szárazan (érzelemmentesen) logikus végeredmény, amit a kultúránként változó mértékben terhelt hiedelemvilágunk már nem képes elfogadni.

 

A nettó racionalitás lehetősége és egyáltalán lehetséges volta ugyanis oly sok mindennek ellent fog mondani, amit tudni vélünk – avagy annak az általunk rögeszmésen feltételezett univerzális szellemi fölénynek, amit magunkról hinni szeretünk.

Ez az elsődleges (de a sem most, sem a későbbiek során nem bevállalható) gondunk az AI-(ke)t illetően. Félünk. Egy (az) AI ugyanis - és mostanság ez körvonalazódik - több lehet annál, mint ami számunkra még elviselhető, feldolgozható. Pont itt az ideje, hogy kerékkötői legyünk az ez irányú fejlesztéseknek – amihez szerintünk elég is lehet az, ha egyre többen és egyre hangosabban tiltakozunk; petíciók stb.:-)

Előzmény: Zöldkomchyk (3610)
jogértelmező Creative Commons License 2022.05.21 0 0 3614

"Természetes intelligencia ami nem létezik."

 

Ez tévedés.

Előzmény: Zöldkomchyk (3610)
1robot1 Creative Commons License 2022.05.21 0 0 3613

erre valami reakció? vagy nem is hiszitek el, hogy igazi? :) megértem...

Előzmény: 1robot1 (3611)
1robot1 Creative Commons License 2022.05.20 0 0 3612

fúbakter, a második videó még durvább

https://youtu.be/zRYcKhkAsk4

Előzmény: 1robot1 (3611)
1robot1 Creative Commons License 2022.05.20 0 0 3611

na, ehhez mit szóltok? a google AI-val beszélgetnek képekről, képek tartalmáról... és elég durván nem egyértelmű képekről is értelmeseket mond...

https://youtu.be/g8IV8WLVI8I?t=84

Zöldkomchyk Creative Commons License 2022.05.10 -1 0 3610

Természetes intelligencia ami nem létezik.

1robot1 Creative Commons License 2022.04.30 0 1 3609
1robot1 Creative Commons License 2022.04.29 0 0 3608

mondjuk van ahol a kötési idő kevésbé számít. persze kb semmit se tudunk meg a cikkből, csak a kibocsátást, hogy 40%-al kisebb, az meg kb senkit se érdekel

 

https://hvg.hu/tudomany/20220429_mesterseges_intelligencia_meta_facebook_beton_szen_dioxid_kibocsatas

1robot1 Creative Commons License 2022.04.09 0 0 3607

ez akkor lesz érdekes, amikor megfordítják. azaz ha ilyet tud (szövegből képet), akkor az azt jelenti hogy képet is szöveggé tud majd konvertálni. azaz az intelligens képfelismerés jóval magasabb szintre lép. nem csak annyira lesz képes, hogy felismeri hogy egy képen tarka macska van, hanem az egész képet összefüggéseiben. ez szerintem nagy lépés lesz az emberi szintű AI eléréséhez.

https://youtu.be/BMNCctC0bCc

kocka alakú robot Creative Commons License 2022.02.24 0 0 3606

van egy előfeldolgozás, utána már realtime a sávok állítgatása, tologatása vagy bármi.

az előfeldolgozás ilyen marha jó eredmény esetén mindegy hogy pár perc vagy pár óra. amúgy ha jól néztem a videókat, pár perc, ami elképesztő...

Előzmény: :zoldchochy: (3604)
:zoldchochy: Creative Commons License 2022.02.23 0 0 3605

az nem szovjet orosz módi, az amerikaiak is mindent sajátjuknak akartak volna tekinteni.

(ha szabad ennyit hozzáfűzni? ha már eltértél a tárgytól. )

Előzmény: construct (3601)
:zoldchochy: Creative Commons License 2022.02.23 0 0 3604

Úgy persze, hogy nem, ha van idő megtehető bármi bármivel. 

igaz, inkább energia kérdése, mert egy gépnek az is mindegy, hogy 1 perc vagy egy óra, csak 60 szoros a teljesítmény ami kell hozzá.

Előzmény: kocka alakú robot (3603)
kocka alakú robot Creative Commons License 2022.02.22 0 0 3603

bakter ha nem valós időben csinálja akkor nem szenzációs? hajjaj, nagy bajok vannak itt

Előzmény: zkmchy (3596)
jogértelmező Creative Commons License 2022.02.22 -1 0 3602

"... világ többi részéről tudomást se véve, minden találmányt, fejlesztést a dicső orosz népnek tulajdonít,"

 

Analóg jelek digitalizálásánál alkalmazzák a Shannon-féle mintavételezési tételt, melyet egyes orosz könyvek Kotyelnyikov tételnek neveznek.

 

Egyéb: Egy vicc szerint a röntgen készülék orosz találmány - derül ki  Popov tudós

fennmaradt feljegyzéséből: " Natasa, te büdös kurva, átlátok rajtad! "

Előzmény: construct (3601)
construct Creative Commons License 2022.02.22 0 0 3601

Ahhoz a filmhez nem volt szerencsém, de van egy oroszból magyarra fordított csapágygyártási szakkönyvem az ötvenes évekből. Tele értelmezhetetlen géprajzokkal, és nagyon silány fotókkal. Az ismert szovjet-orosz módi szerint, a világ többi részéről tudomást se véve, minden találmányt, fejlesztést a dicső orosz népnek tulajdonít, de galambokról ez sem tesz említést.

Előzmény: jogértelmező (3599)
Törölt nick Creative Commons License 2022.02.22 0 0 3600

A szovjet film lehet, hogy szándékos félrevezetés volt.

 

#Én még őszinte hiszékeny voltam. Nem ordítittam, nem toporzékoltam. ;)

 

Előzmény: jogértelmező (3599)
jogértelmező Creative Commons License 2022.02.22 0 1 3599

" Negyven évvel ezelőtt apám azt mondta, hogy a csapágygolyókat galambok válogatják méret szerint, mert nagyon éles a szemük."

 

Ezt egy szovjet ismeretterjesztő film mutatta be, kb, 60 évvel ezelőtt. 

Viszont ez kiment a divatból, amint mások kidolgoztak egy pattogtatáson alapuló hatékony módszert, amelynek során a hibás golyók nem oda esnek le végül, mint a hibátlanok.

 

A szovjet film lehet, hogy szándékos félrevezetés volt.

Előzmény: Törölt nick (3597)
construct Creative Commons License 2022.02.22 0 1 3598

Ez szerintem csak valami városi legenda lehet. Schweifurtban van egy érdekes kis múzeum a csapágygyártásról, mert az 1850-es évektől kezdve három ottani cég (Fischer, Sahcs, Fichtel) mindenféle szabadalmai, rivalizálásai, és egyesülései révén fejlődött olyan szintre a gördülőcsapágyak  pontossága és választéka, amit ma ismerünk. (Mára mindüket magába olvasztotta az SKF). Ott számos bámulatosan ötletes csapágygolyó válogató eljárás és gép is látható, de galambokról egy árva szó se esik. https://de.wikipedia.org/wiki/Schweinfurter_Industriegeschichte

Előzmény: Törölt nick (3597)
Törölt nick Creative Commons License 2022.02.21 -1 0 3597

Negyven évvel ezelőtt apám azt mondta, hogy a csapágygolyókat galambok válogatják méret szerint, mert nagyon éles a szemük. Csak azt nem tudom, hogyan tanították be őket erre. Majmokat meg lehetne tanítani arra, hogy angolról japánra fordítsanak értelmes mondatokat?

Előzmény: zkmchy (3595)
zkmchy Creative Commons License 2022.02.21 0 0 3596

Vajon valós időben csinálta? szerintem nem.

Előzmény: kocka alakú robot (3594)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!