Keresés

Részletes keresés

-zakopane- Creative Commons License 2009.02.16 0 0 235
Még egy kérdés. Ha telepítek egy ílyen fontot a gépemre, akkor lesz a officomban (wordömben) is ilyen betű, vagy még külön kell oda is telepítenem?
Szóval, nem csak Windows fogja ismerni majd ezeket a betűket hanem a word is?
Előzmény: Kis Ádám (234)
Kis Ádám Creative Commons License 2009.02.15 0 0 234
Figyelni kell arra, hogy az onnan letöltött fontból a magyar ékezetes betűk hiányoznak, azokat Arialel helyettesíti.
Eördögh Creative Commons License 2009.02.15 0 0 233
ehhez egy Fraktur betűkészletet (fontot) kell beszerezned, és telepítened a számítógépedre.

http://www.goldnagl.at/gf/gesetz/index.html

itt például találsz egy ingyenesen letölthetőt, de a gugli a "fraktur font" keresésre nyilván kidob még rengeteg mindent.
Előzmény: -zakopane- (232)
-zakopane- Creative Commons License 2009.02.15 0 0 232
Üdv,
Kérdésem a következő lenne. Lehet-e a Worddel "Fraktur" (esetleg valami hasonló) betűket írni?
Próbáltam a keresgetni a Szimbólumok között de nem találtam. Van ott mindenféle szláv, héber meg jó isten tudja hogy milyen betű de ilyennel nem találkoztam. Ha valaki tudna segíteni írjon. Kösz!


Ilyesmire gondoltam.
Kis Ádám Creative Commons License 2009.02.12 0 0 231

Az első kérdésedre találtam megoldást:

 

I. Készítesz egy makrót! Sajnos, a makró kezelését nem rendelhetetd a tabulátorjelhez, ezért működtetni nem a tabulátorjellel tudod. Vagy valamilyen ikont rendelsz hozzá, vagy valamilyen billentyűkombinációt. A makrót szimulációval készítsd, az alábbi lépésekkel:

 

1. Makró indul, kezelőbillentyű hozzárendelve

2.Tabulátor

3. A karakter, amelyet szeretnél megjelentetni. Ez lehet bármilyen billentyűzhető karakter, de más is, csak ekkor a Beszúrás-Szimbólum parancsot kell használnod.

4. Az alapkaraktert módosíthatod, méret, betűstílus, szín. (Lehet egyébként akár egy szó is).

5. Makró bezárva.

 

II.

1. Nyomsz egy tabulátort!

2. Beírod és megformázod  azokat a karaktereket, amelyeket a tabulátorral szeretnél bemásoltatni!

3. Kijelölöd a tabulátor helyét és az ismétlendő karakter(eke)t!

4. Alt+F3

5. A megjelenő panelba írsz egy azonosítót, lehet egyetlen betű is (de sajnos, tabjel nem!), és ok!

6.A szövegbe beírod az 5. szerinti azonosítót, és megnyomod az F3 funkcióbillentyűt.

A szöveg ugrik egy tabulátorhelyet, és beírja a megadott karakter(eke)t.

 

 

Ezzel a módszerrel bármilyen rajzolt figurát vagy képet is beszúrhatsz, de ehhez az kell, hogy a képet "A szöveggel egy sorba" elrendezéssel állítsd be.

 

 

A másik problémádnak - ha jól értettem a problémát - az az oka, hogy az enter jelet is benntartod a színes háttérben. Ha az egér húzásával jelölöd ki a területet, akkor figyelj arra, hogy az enterjel ne kerüljön bele.

Előzmény: Törölt nick (227)
Kis Ádám Creative Commons License 2009.02.12 0 0 230

Egész biztos választ nem tudok adni, mert már nemigen emlékszem a 2000-re. Ugyanakkor azt hiszem, ez a funkció nem változott azóta. Tehát:

 

1. Kiválasztod azt a helyet, ahol a dokumnetum karaktereinek számát látni akarod (lehet pl. az élőlábban).

 

2. Beszúrás (Insert) - Mezők (Fields) - NumChars (AZ magyarban is, gy találod meg könnyen, hogy a Mezőnevek lista elején álló =(Formula) sorra kattintva megnyomod az N billentűt.

 

3. A kurzornál megjelenik a dokumentum karaktereinek száma.

 

4. Ha változtatsz a szövegen (törölsz, vagy hozzáírsz), ez a szám automatikusan nem frissül. Frissíteni az F9 megnyomásával vagy újraindítással lehet.

Előzmény: KQno 2.0 (228)
rumci Creative Commons License 2009.02.12 0 0 229
Eszközök/Szavak száma…
Előzmény: KQno 2.0 (228)
KQno 2.0 Creative Commons License 2009.02.11 0 0 228

Sziasztok!
Iszonyatosan láma kérdéssel fordulnék hozzátok! Windows 2000 professionalom van, és hasonló évjáratú office-t használok. Szóval, hogyan tudnám beállítani, hogy a Word az összes leütött karaktert számolja??? Mert akármit nézek, nyomok, bármi, mindig csak azt számolja, ami az épp adott sorban van. Előre is köszönöm!

Üdv: KQno 2.0

Törölt nick Creative Commons License 2009.01.27 0 0 227
Sziasztok,
 
kezdek nagyon haragudni a MS Word-re, pedig biztos pofonegyszerű a megoldás a problémára, szóval:
 
  1. hogy a fenébe tudom azt megcsinálni hogy a tabulátorrral amikor lépkedek, akkor mindig (tehát pl 2 cm-enként) kirajzoljon pl egy zöld téglalapot vagy pöttyöt vagy akármilyen karaktert másolgasson?
  2. egy szövegen belül néha sikerül az hogy csak a kijelölt szövegrésznek adjon háttérszínt, néha meg a teljes sort színezi, akkor is ha csak 2 szóból áll a sor teljes sort színez, tehát a sor üres részeit is. Ez mitől függ???

 

Ez lenne a nyomorom, köszönöm előre is a segítségeteket.

Black Dragon Creative Commons License 2009.01.10 0 0 226
Köszi a segítséget, a kutya valóban itt volt elásva! De mert winyóról telepítettem, így valamiért nem találta ezt a hiányzó modult! Lemezről már simán ment, és működik is rendesen :)
Előzmény: Eördögh (225)
Eördögh Creative Commons License 2009.01.10 0 0 225
el kell indítani a lemezről az Office-telepítőt, és az „összetevők hozzáadása/eltávolítása” vagy vmi hasonló nevű lehetőséget választani a komplett újratelepítés vagy az eltávolítás helyett, majd az Office-eszközök csoportban ellenőrizni, hogy a magyar nyelvű helyesírás-ellenőrző telepítve van-e.
Előzmény: Black Dragon (224)
Black Dragon Creative Commons License 2009.01.10 0 0 224
Semmi erre utalót nem találtam :( Standard Edition van telepítve, és lehet ez nem is tartalmazza!?
Előzmény: Fáradt Vándor (222)
Black Dragon Creative Commons License 2009.01.10 0 0 223
Na látod, ezt nem tudom, de már én is valami komponens hiányra gondoltam, mert ez az office csomag már korábban is fent volt, és kifogástalanul működött is. Ellenőrzöm!! :)
Előzmény: Fáradt Vándor (222)
Fáradt Vándor Creative Commons License 2009.01.10 0 0 222
Fel van egyáltalán telepítve a spell checker?
Előzmény: Black Dragon (220)
Black Dragon Creative Commons License 2009.01.10 0 0 221
És nálam a nyelvhelyesség rész szürke! Nem él :(
Előzmény: Black Dragon (220)
Black Dragon Creative Commons License 2009.01.10 0 0 220
Köszi, így már próbáltam! De sajna nem működik:(
Előzmény: Fáradt Vándor (219)
Fáradt Vándor Creative Commons License 2009.01.10 0 0 219
Előzmény: Black Dragon (218)
Black Dragon Creative Commons License 2009.01.10 0 0 218
Szép napot mindenkinek!
A kérdésem az lenne, hogy a Word 2003 ban hogyan lehet bekapcsolni, hogy a hibás szavakat azonnal (aláhúzással) jelezze!
Köszi :)
Via Galvani Creative Commons License 2008.12.22 0 0 217
Értem, köszönöm, próbálkozom.
rumci Creative Commons License 2008.12.21 0 0 216
Ha aránylag kevés olasz/francia szó/név ismétlődik, akkor felvetetheted őket a saját szótáradba, és egy idő után lecsökken az aláhúzások száma.
Ha sok, akkor pedig az adott szavak/nevek nyelvi formázását beállíthatod a magyartól eltérőre (ha ehhez karakterstílust társítasz, billentyűkombinációval is meg lehet oldani, tehát aránylag gyorsan lehet gépelni).
Ha sok elem van, de néhány közülük kifejezetten gyakori, a két fenti megoldás kombinálható is.
Előzmény: Via Galvani (213)
Kis Ádám Creative Commons License 2008.12.21 0 0 215

Elvileg van valami automatikus szövegfelismerés, de ahhoz minden bizonnyal kell az idegen nyelvű szövegszerkesztő is. Azonban szkeptikus vagyok: szerintem ez csak valamilyen statisztikai valószínűséggel lehet jó, a feladat meghaladja a gépi intelligencia reálisan elérhető képességeit.

 

Miért zavar annyira, ha alá van húzva? Rá se kell rántani.

 

A kikapcsolás sem rossz ötlet: sokan csak egyszer olvassák át a szöveget bekapcsolt szóellenőrzővel - a végefelé.

Előzmény: Via Galvani (214)
Via Galvani Creative Commons License 2008.12.21 0 0 214
Sejtem, hogy ki lehet kapcsolni az egész helyesírás-ellenőrzőt, de jó lenne a magyar szöveg és a betűhibák miatt a magyarban megtartani.
Előzmény: Via Galvani (213)
Via Galvani Creative Commons License 2008.12.21 0 0 213
Üdv. Régi-új Word-problémám van így karácsony előtt.
Hogy lehetne elérni, hogy olasz vagy francia szavak és nevek láttán a Word ne jelölje hibásnak, értelmetlennek őket - magyar szövegben (ahol számtalanszor idézek e nyelveken, és "még számtalanabbszor" teleírom nevekkel.)
rumci Creative Commons License 2008.12.14 0 0 212
Az ilyen rejtélyes dolgoknak gyakorta egyetlen kattintás a megoldása – ugyanis szintén egyetlen, de szándékolatlan kattintás idézte elő magát a helyzetet.
Előzmény: Törölt nick (210)
Kis Ádám Creative Commons License 2008.12.14 0 0 211
Eszközök/Beállítások - Megjelenítés fül A Nyomtatási és  Webes elrendezés beállításai - Üres területekl megjelenítése jelölőnégyzetet be kell kapcsolni.
rumci Creative Commons License 2008.12.14 0 0 209
Menj a két oldal közötti vékony csíkra, s amikor a kurzor átalakul (és megjelenik az Üres területek megjelenítése felirat), kattints egyet!
Előzmény: Törölt nick (208)
egoman Creative Commons License 2008.12.11 0 0 207

Köszi!

 

Ez már sokat segített!

Előzmény: Kis Ádám (206)
Kis Ádám Creative Commons License 2008.12.02 0 0 206

Üres sorok törlése:

 

Csere:

 

Mit keres? 2×Egyebek/Speciális/Bekezdésjel

Mire cseréli? 1×Egyebek/Speciális/Bekezdésjel

 

Ezt addig ismételni, amíg az eredmény nem 0.

 

 

 

 

Előzmény: egoman (205)
egoman Creative Commons License 2008.12.02 0 0 205

Sziasztok!

 

Macro problémám van. szeretném töröltetni az üres sorokat autómatikusan, valamint azokat a sorokat  amik úgy kezdődnek pl. reg. : és akármivel folytatódik. Ötletek?

 

Köszönöm!

rumci Creative Commons License 2008.11.26 0 0 204
Valóban ez a legtipikusabb eset szerintem is. (De néha nagyon érdekes dolgokat tapasztaltam – mára már nem jellemző.)
Előzmény: Kis Ádám (203)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!