Keresés

Részletes keresés

Rőth Sándor Creative Commons License 2018.07.25 0 0 497

Nekem nem tunik a nega kemenynek, inkabb csak egyszeruen bemozdult. mosoly
Lehet kapni ehhez a nagyitohoz szinkevero fejet, nem lehet sokkal dragabb a szurolapoknal. Sajat fenyforrasa van, kenyelmesebb a fix szuroknel, es nincs semmi baj a megvilagitassal.

Előzmény: tonycrow (495)
Rollei Creative Commons License 2018.07.25 0 0 496

Ha találsz még valamilyen kisebb elektromos boltban, akkor a Tungsrasoft égők is nagyon jól. Szép egyenletes a fehér burája, nincs rajta felirat, anyaghiba, ilyesmi. Én azokat használtam, amikor már nem lehetett nagyítóizzót kapni. Amúgy ez utóbbi csak ebben különbözött az átlagostól.

Előzmény: tonycrow (495)
tonycrow Creative Commons License 2018.07.25 0 0 495

Köszi a tippeket,

 

egyébként az a cél, hogy beruházok egy Multigrade szűrőkészletre és VC papírokra fogok nagyítani.

Este még túrkáltam apám régi fotós cuccai között és találtam egy Tungsraglobe 100 wattos izzót.

Készítettem egy összehasonlítást a led-es lámpa és a tungsraglobe között.

Ugyanolyan expozíció mellett a tungsraglobe-nál sokkal több részlet jött elő, amik a led lámpánál már kiégtek és nem látszottak.

 

A negatívot megpróbáltam lefotózni nektek, íme:

 

Üdv.:Anti.

Előzmény: Rőth Sándor (494)
Rőth Sándor Creative Commons License 2018.07.24 0 0 494

A Magnifax 3a-nak van egy kis szurotarto fiokja, oda be tudsz tenni valami fenycsokkento anyagot. Lehet pausz, mattuveg, filmdarab, stb. 
Nem kell olyan erosen rekeszelni, az is ront a kepen. Probalkozz esetleg vario papirral, amit szurolapokkal tudsz beallitani.
Igen, itt az a kerdes milyen allapotu a nega. Ha le tudod fotozni, vagy be tudod szkennelni, tedd fel. Ugy az igazi, ha latszik a teljes kocka, es a szele is.

Előzmény: tonycrow (488)
képfaragó Creative Commons License 2018.07.24 -1 0 493

A nagyítóizzó nem sok változást fog hozni. A nagyítóizzó akkor lényeges, ha már jól megy a dolog, de egyenletes, szép megvilágítást akarsz kapni. Normális opálbúrás (nem irányított sugárzású!)  matt izzóval is működnie kell. A ledesnél pedig ezek az általános szövegek mint a ,,tökéletes színvisszaadás" ,,250 fokos sugárzási szög" nem sokat mondanak, inkább félrevezetnek. A Ledek irányítottan sugároznak ha egy matt réteg van előttük, még akkor is.

Ha több matt réteget teszel be, akkor javul a helyzet. Ha tényleg csak 6 wattos az izzó, pauszpapírral is próbálkozhatsz, de ne gyújtsd fel a lakást! Az a gondod, hogy most kezdesz, nincs mihez viszonyítani. Egy rutinos laboráns például ránézésre megmondaná, hogy netán nem túl kemény-e a negatívod. Nem volt e kemény a film, a világítás vagy a filmhívás. Én jelenleg már nem vagyok aktív laboráló, hogy így távolból diagnosztizálni tudjam a problémádat. Első lépésként minden gyári előírást pontosan be kell tartani. Keress rá a ,,laborzóna" kifejezésre. Ott olvasgass, és ha már pár dolgot kipróbáltál, lehet hogy telefonos segítséget is kaphatsz.

Előzmény: tonycrow (492)
tonycrow Creative Commons License 2018.07.24 0 0 492

Ilyesmiket próbáltam, ezeken eleve van opál búra.

https://www.obi.hu/led-fenyforrasok/emos-led-classic-izzo-12w-1-055lm-e27-meleg-feher/p/4002077

 

Kipróbáltam közben normál 100 wattos izzóval úgy, hogy egy matt lapot tetem az izzó és a kondenzor közé.

Az idő 40 másodpercre jött ki a tesztcsíkok alapján, de csak egy lehelletnyivel lett lágyabb a kép, szinte alig észrevehető a ledeshez képest.

 

Egyébként várom a rendes nagyítóizzót, csak addig is kisérletezgetek, hogy tanuljak...

 

Üdv.:Anti.

Előzmény: képfaragó (491)
képfaragó Creative Commons License 2018.07.24 -1 0 491

Azért az a méret elég kicsi. A LED fénye is erősebb a számítottnál, mert irányított sugárzása van. Az irányított sugárzás is keményítheti a képet, ilyenkor egyéb fényt szóró matt üveglapot iktathatsz a sugármenetbe. Próbálj bele egy hagyományos izzót is.

Keménynek tűnik a hívás. De lehet hogy már a filmet is keményre hívtad. A fény spektruma is keményítheti a képet. Először használj hagyományos cuccot, és ha már minden jól megy, csak akkor egyesével újítsd be a dolgokat.

Előzmény: tonycrow (490)
tonycrow Creative Commons License 2018.07.24 0 0 490

Hello,

 

azt elflejtettem írni.

A negatív 6x6 roll, és kb. 13x13-ra nagyítom. (13x18-as papírom van)

Előzmény: képfaragó (489)
képfaragó Creative Commons License 2018.07.24 -1 0 489

Mekkora képről van szó?

Előzmény: tonycrow (488)
tonycrow Creative Commons License 2018.07.24 0 0 488

Szaisztok,

 

elkezdtem foglalkozni az otthoni nagyítással.

Szereztem egy Meopta Magnifax 3a-t.

Sajnos az izzó tönkre volt benne menve.

Amíg megérkezik az új, addig elkezdtem kisérletezni a LED-es opál körtékkel.

Külföldi fórumokon jókat mondanak rólúk, a 3000K körüliekkel vannak jó tapasztalatok.

Amiket használok:

Fomaspeed 311 papír, normal grade, glossy.

Tetenal Eukobrom hívó, 1+9, 60 másodperc. 20 Celsiusra beállítva.

Stop, fix szintén 20 C.

 

A gondom az, hogy iszonyúan kontrasztos. Szürke alig van és eltűnnek a részletek.

A másik probléma, hogy még a kisebb teljesítményű, mindössze 6 wattos LED izzóval ( ami 40 wattosnak hagyományosnak felel meg a doboza szerint) is 

1,5 másodperc az idő f11-re lerekeszelve.

Mellékelek két képet, az első a negatívról szkennelt, a második a papírkép.

A kérdésem az, hogy ez betudható a LED lámpa eltérő spektrumának, vagy máshol rontok el valamit?

 

 

 

Köszönettel: Anti.

BUSZNYI Creative Commons License 2018.06.08 0 0 487

Uraim!

Mennyi lehet mot a reális ára egy Kindermann tanknak 2db 35mm orsó kapacitással?

Köszönöm.

motoros68 Creative Commons License 2018.05.26 0 0 486

Üdv sziasztok!

Keresnék eladó filmbetöltő zsákot.

Pl:http://www.syrex.hu/index.php?route=product/product&path=64_65&product_id=154.

 

Mail publikus. 

Köszönöm Tamás.

Mirones Creative Commons License 2018.03.30 0 0 485

Középformátumú nagyító volt.

Előzmény: almos_kosz (484)
almos_kosz Creative Commons License 2018.03.22 0 0 484

Ez eredetileg mekkora negativhoz volt jo? A legnagyobb meretre lennek kivancsi.

Előzmény: Mirones (479)
bbmate Creative Commons License 2017.03.23 0 0 483

Nagyítógéphez időzítőt keresek megvételre (Durst Labotim, hasonlók....). Válaszokat privátban várom, e-mail publikus.

Wilzon Creative Commons License 2017.03.20 0 0 482

koszi szepen, jó fényeket!

Előzmény: DJ Szegecs (481)
DJ Szegecs Creative Commons License 2017.03.19 0 0 481

Inkább Lab4Art, Artbázis, Török György.

 

Előzmény: Wilzon (480)
Wilzon Creative Commons License 2017.03.19 0 0 480

sziasztok,

 

hol érdemes előhivatni ff filmet Budapesten? soosfoto? copymax? 

Mirones Creative Commons License 2017.03.13 0 0 479

Valakit érdekel alkatrésznek?

 

 

Üdv.

naivkezdo Creative Commons License 2017.03.12 0 0 478

ok, köszi:)

Előzmény: Laborzona (477)
Laborzona Creative Commons License 2017.03.12 0 0 477

Ha megvan a hely ahova a labort tervezed tudok segíteni a berendezésben, mit hova, miért.

(Meg természetesen a kalibrálásokban is, a gyakorlat szintjén (Nem csak elméletben) ;-))))))

Előzmény: naivkezdo (475)
Rőth Sándor Creative Commons License 2017.03.12 0 0 476

Nagyon hasonlo ez is a szeszkesziteshez. Pont annyira kell megszallottnak lenni, de jo esetben nyitottnak, es kompromisszum kesznek. 
Itt, ha van eleg rafordithato idod, es penzed gyorsabban jonnek az eredmenyek, nem kell megvarni a kovetkezo evet, nem szol bele az idojaras. 
A legfontosabb, hogy legyenek sajat tapasztalataid, ne ragadj le senkinel, alakits ki sajat munkamodszert, sajat ertekrendet. Nem kell mindent elhinni, rengeteg hulyeseg kering a neten. A legfonotasabb, hogy a foto minel hamarabb kep legyen, ne tesztabra, ne erodemonstracio.

 Nem erdemes mindenbol, vagy barmibol a legjobbat keresni, mert egyreszt nincs legjobb semmibol, masreszt rengeteg energiadat elveszi, es tevutra visz. 
 Ha meg tudod fogalmazni magadnak mit szeretnel elerni, mit szeretnel viszontlatni a fotoidon, akkor folyamatosan tudod kontrollalni magad, latod hol tartasz, kesobb azt is hol a hiba. 
 A fenykepezes komplex dolog, ha latod elore a kesz kepet, akkor "ala tudsz dolgozni" a felszereles kivalasztasan tul a felvetelezessel, a laborral, az installalassal. 

Előzmény: naivkezdo (475)
naivkezdo Creative Commons License 2017.03.12 0 0 475

Szeretnék én is magamnak kialakítani, de ahhoz még sajnos rengeteget kell tanulnom, kialakítani a szükséges helységet, felszereléseket beszerezni, gyakorolni.

De nagyon érdekel, töretlen a lelkesedésem.

Borászkodás, pálinkafőzés volt az elmúlt pár évben hobbim, azokban is nulláról kezdtem, de ott már elértem azt a szintet, hogy otthoni körülmények között nincs nagyon feljebb, most jön a fotózás:)

Előzmény: Rőth Sándor (470)
Rőth Sándor Creative Commons License 2017.03.12 0 0 474

Ez az, a filmet nem fejben kell hivni, hanem tankban. mosoly

Előzmény: Rollei (473)
Rollei Creative Commons License 2017.03.12 0 0 473

Meg a kotyogós kistankban is. Mosoly... 

Előzmény: Rőth Sándor (472)
Rőth Sándor Creative Commons License 2017.03.12 0 0 472

Ez az elmelet. A gyakorlatban pedig gyonyorure lehet hivni a filmet a folyamatos mozagatasu Jobo hivogepekkel. mosoly

Előzmény: Laborzona (471)
Laborzona Creative Commons License 2017.03.12 0 0 471

Hali! Volt ilyen régebben is, napfénytanknak hívták, a folyamatos mozgatás találom problémának ennek használatával.:

 

A másik a vegyszermozgatás mikéntje, és gyakorisága, amit még szeretnék javasolni fekete fehér filmhívás esetén. Célszerű, nem folyamatosan mozgatni, hanem 1percenkét 3x max 4x. És mixer módon (A vegyszer mennyiségét természetesen úgy megválasztani, hogy a fentebb leírt bizonytalanságot elkerüljük.)

 

 Akkor nézzük meg mi is történik például a percenkénti forgatással, amit használok és másnak is javaslok. Képzelj el egy a negán két részletet, az egyik sok, a másik kevés fényt kapott. Elkezdődik a hívás, a vegyszer „bejutott” az emulzióba, közvetlenül mozgatás után mindkét filmrészlet „előtt” friss vegyszer van, a jobban beexponálódott 2* filmrészlet gyorsabban „kajálja” a vegyszert mint a kevésbé beexponált. Tegyük fel 20s alatt elhasználja, a mozgatásig van 40s addig alig hívódik. Az a részlet ami kevesebb expót kapott annak pedig van elég mert kevesebb vegyszer kell a kihívódáshoz. És mi következik ebből, kiegyenlítettebb lesz a hívás. Magyarán a negán ami fekete kevésbé lesz fekete.

 

Mi történik ha 30s mozgatunk ugyanolyan hívásidő mellett. A negán sötét részlet feketébb lesz, nő a kontraszt a hívás során. Magyarul keményebb negát kapunk. De ha adott meredekségre hívnánk, rövidíteni kell a hívásidőt, csakhogy a kevésbé exponált 3* részletek kevésbé hívódnak elő, az ISO meg ettől függ, magyarul bukod az érzékenységet.

 

http://zonarendszer.blogspot.hu/search/label/Vegyszer%20mennyis%C3%A9g%3B

 

( Úgyhogy max „vészhelyzetre”)

Előzmény: naivkezdo (469)
Rőth Sándor Creative Commons License 2017.03.12 0 0 470

Nem tudom, en magamnak laboralok.

Előzmény: naivkezdo (468)
naivkezdo Creative Commons License 2017.03.12 0 0 469
naivkezdo Creative Commons License 2017.03.12 0 0 468

Értem. És hol dolgoznak ilyen géppel?

Előzmény: Rőth Sándor (467)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!