Keresés

Részletes keresés

sanyooo1 Creative Commons License 2016.03.09 0 0 21712

Másokat is hívogat az "ingyenes szív és érrendszeri vizsgálat"-ot ajánlgató hölgy? 

sanyooo1 Creative Commons License 2016.03.09 0 0 21711

20 év hamar elmegy.

Előzmény: Törölt nick (21710)
Törölt nick Creative Commons License 2016.03.09 0 0 21710

Végre csinálnák a 0-ást....

 

Ha beindul a 0-ás, akkor ugy-e nem lesz elkerülő űt ?

Előzmény: qwertz77 (21709)
qwertz77 Creative Commons License 2016.03.09 0 0 21709
Előzmény: Kóródy Gergely (21706)
sanyooo1 Creative Commons License 2016.03.08 0 0 21708

Hol van még a választás??? 

Előzmény: micinéne (21707)
micinéne Creative Commons License 2016.03.08 0 0 21707

Hú de nagy pörgés van itt! :)

 

Kóródy Gergely Creative Commons License 2016.02.13 0 0 21706

Valóban jó ötlet. Most evett fel a fene a hegyre egy csapat földmérőt nyomvonalat mérni

Előzmény: Törölt nick (21703)
Öreg Bence Creative Commons License 2016.02.04 0 0 21705
Öreg Bence Creative Commons License 2016.02.04 0 0 21704
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.07 0 0 21703

Tőmondatokban:

 

- BK-on az óvoda és az iskola szerintem nagyon jó, illetve Békáson is vannak jók.

 

- Arról tudj, hogy az építési  telkek gyakorlatilag elfogytak, ami esetleg megmaradt azt meg aranyárban adják. Érdemes lenne használt, felújitásra szoruló házakat nézegetned, azt könnyben kapsz (sokszor a telekár alatt)

 

- Az ingatlanod kiválasztásánál a tervezett M0-ás szakasz illetve a "lebegtetett" Elkerülű Út nyomvonalát feltétlen vedd fgyelembe

 

 

Remélem segítettem ;-)

 

Előzmény: garamicu (21701)
Kóródy Gergely Creative Commons License 2016.01.06 0 0 21702

Kedves Icu

 

Annyi, hogy a dunaparti rész víz alá szokott kerülni nyáron, a hegyen meg semmi infrastruktúra nincs, és rengeteg a betörés és az illegális lakossági szemétlerakás, viszont itt a szabadság és a tér is nagy, én szeretek itt lakni mindennek ellenére. Szent István-telepen találhatsz építési telket kulturált környéken, ha jól rémlik, ott parcelláztak is mostanában, persze alighanem drágább, mint a hegyen, főleg mint a Dunaparton

 

Dr. Rénes Nórához ne menj fogászati kezelésre, nem túl kedves, és nekem kétszer is kiesett a tömése, amit harmadjára egy másik fogorvos meg tudott csinálni tartósra (Nóra húzást javasolt), viszont Szlovák Idát tudom javasolni, ő magánfogorvos a Liget utcában. 

 

Közösségi élet az bőven van, bár én nem szoktam részt venni benne, de nagy és változatos a programkínálat.

 

 

 

Remélem, segítettem 

Előzmény: garamicu (21701)
garamicu Creative Commons License 2015.12.30 0 0 21701

Kedves Budakalásziak!

 

Szeretnénk kis családommal Kalászra költözni (III. kerületből), jelenleg építkezésen gondolkozunk, telkeket néznénk a jövőben. Érdekelne, hogy az itt élők mennyire vannak megelégedve a település nyújtotta lehetőségekkel, mi a véleményetek a bölcsikről, óvodákról, iskolákról? Milyen a kulturális élet, egészségügyi ellátás? Továbbá bármilyen tanácsot szívesen fogadnánk a témában (esetleg mely részre nem érdemes költözni valamilyen okból).

 

Hálás köszönettel,

Icu 

Kóródy Gergely Creative Commons License 2015.12.17 0 0 21700

Sziasztok

 

Nem tudunk véletlenül kezdeni valamit ezzel az idei 40 százalékos kommunálisadó-emeléssel? Jól emlékszem, hogy ez havi ezer volt nem is olyan rég, ami ugye már 100% emelést jelent?

 

Már csak azért is bosszant, mert ahol én lakom, nincs közút, posta, normális közvilágítás, nincs rendben tartva a közterület, nincs virágültetés, takarítás, járda, rendőrjárőr. 

Peci Creative Commons License 2015.12.12 0 0 21699

Sziasztok!

 

Lenne még egy kérdésem az UPC-s ügyfelekhez ha szabad itt.

 

Milyen IP címet osztogat a UPC? Valós, tehát kintről elérhető címeket kaptok vagy esetleg NATolt hálósakat - amely kintről nem érhető el?

Azért kérdezem mert az üfszolgálaton van aki azt mondja, hogy valós, de olyan is akad aki még csak nem is érti a kérdést, beszél össze-vissza, abszolút keverve a dinamikus és fix ip-t... Csak a kérdés nem ez ugye. (Ügyfélszolgálatos hölgyek leginkább...) :-) Egy szerelőbe meg még nem sikerült botlanom, pedig vadászom őket... :-)

 

Köszönöm a segítségetek!

 

Péci

 

 

 

 

Peci Creative Commons License 2015.12.08 0 0 21698

Sziasztok!

 

Köszönöm mindenkinek az infókat!

A Té ADSL nálam is szakadozott egy időben. (Mostanában talán nem.) Az UPC ha minden igaz optikai kábelen jön. Legalább is egy darabig.

Ma egyeztetem az ügyfélszolgálattal. 15 másodperc alatt volt egy ügyintéző, aki még modem, meg ipcím szintjén is képben volt. Szokatlan az ilyen. :-)

Biztató helyzet! Máshonnan is jókat hallok most, hogy figyelek rájuk. És ráadásul nem a rézpár a kedvencük.

 

ottar Creative Commons License 2015.12.07 0 0 21697

Nekünk a T szakadozott. 

Ami (tekintettel arra, hogy nejem munkákat küldözgetett-fogadott rajta)  meglehetősen bosszantó volt...

A T-home tv nálunk tányéros volt, hát az nagyon gyatra volt, nagyobb esőben nem volt adás  és hasonlók fordultak elő. 

 

 

 

Előzmény: kuoni pasztor (21696)
kuoni pasztor Creative Commons License 2015.12.06 0 0 21696

Csak megerősíteni tudom ottar olvtárst, a net remek, habár nem tudom hogy fog ez változni ahogy egyre több felhasználó lesz. Számomra a T set-top-boxsza jobb és gyorsabb volt, de a UPC sem akkora gáz. Augusztus óta 1x volt egy 1.5 napos kimaradás, ezen kívül semmi. Hozzáteszem, T-vel sem volt nagy gondom 8 év alatt.

Előzmény: Peci (21693)
Peci Creative Commons License 2015.12.05 0 0 21695

Szia!

 

Köszönöm szépen a biztató híreket!

Igen, a Tétől szabadulnánk. Egyéb ismerősöktől is egészen normális dolgokat hallottam már a UPC-ről, de más területekről. Ezért is voltam kíváncsi arra, hogy itthon mi a helyzet.

A konkrétabb és helyibb információk birtokában bátrabban merek váltani.  

 

Köszönöm még egyszer a segítséged!

 

Péci

 

Előzmény: ottar (21694)
ottar Creative Commons License 2015.12.04 0 0 21694

Igen, telepen lakunk. 

Gyors mint a szél (120 MBit net), meg valami digital csomag (az annyira nem érdekes.). Ha jól emlékszem, október elején kötötték be. Egyszer volt nagyobb kimaradás kb. két hete, akkor egy jó másfél napig se TV, se net nem volt. de egyébként stabil. A T-home-al nekünk több kimaradás, szakadozás volt...

Ha T-home-ról váltasz, van egy spéci csomagjuk, ami sokkal olcsóbb, mintha csak úgy megkötnéd. Üzletkötőt érdemes keresni, aki járkál telepen. 

 

Előzmény: Peci (21693)
Peci Creative Commons License 2015.12.04 0 0 21693

Sziasztok!

 

Használja már valaki az itt fórumozók közül az UPC kábeles szolgáltatásait? Főleg telepen.

Ha igen és megosztaná velem a tapasztalatait, azt nagyon megköszönném!!

 

Üdv, Péci

 

 

Helyi Személy Creative Commons License 2015.11.17 0 0 21692

Újabb csalók terepe lett Budakalász!

 

https://www.youtube.com/watch?v=ll2f8_bRF2E

 

20 000 Ft-os nyereménnyel hívogatnak, meg azzal, hogy Budakalásztól szerezték meg a telefonszámot, lakcímmel...

 

Kedves nénik, bácsik, ez termékbemutató, nem gála!

A termékbemutatós cégek amiatt külön nagy dögök, hogy a legkiszolgáltatobbakra: idősekre, betegekre szakosodtak, és rájuk sózzák alaposan túlárazott termékeiket. Roland szerint a kiskunhalasi Bayern Line Promotion Kft. is ezzel foglalkozik. (Minimális infó van róluk a[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

 

Szóval, óvatosan ezekkel...

 

Törölt nick Creative Commons License 2015.08.19 0 0 21691

ok, értem !

Előzmény: molaren (21690)
molaren Creative Commons License 2015.08.14 0 0 21690

Nem vagyok érintett, csak betettem figyelmeztetének. Esetleg idős szomszédoknak lehet szólni.

Előzmény: Törölt nick (21689)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.13 0 0 21689
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.13 0 0 21688

Csalás büncselekménye megvalósul, fel kell őket jelenteni irásban

Előzmény: molaren (21687)
molaren Creative Commons License 2015.08.13 0 0 21687

facebookról bemásolva, a stílusért elnézést, eredetiben közlöm:

 

Krisztián Sakic Buzás  

 

Budakalászon és a környéken csalók garázdálkodnak. Leginkább idős és naiv embereket környékeznek meg, becsöngetnek és nagyon jó dumával előadják, hogy szüksége van a kedves lakónak csatornatisztításra.

Egy kedves ismerősöm így fizetett ki nekik 90.000.- forintot egy olyan munkáért amit egy átlagos férfi egy 10 méteres slag segítségével 15 perc alatt el tud végezni.

Ha már bent vannak nincs mit tenni ugyanis a rendőrségnél bejelentkeztek ezek az undorító tetves büdös férgek és ami leginkább dühítő, hogy az undorító tetves büdös féreg rendőrség is hagyja ezt nekik mondván van vállalkozói engedélyük, számlát is adnak és nem kötelező őket beengedni. Ha viszont elvégezték a munkát ki kell fizetni őket. Persze előtte egy papírt is aláíratnak az áldozattal, hogy pereskedni se tudjon az illető a későbbiekben. Ennyit a kurva rendőrségről, gyakorlatilag hagyják, hogy megvezessék és nagy összeggel megkárosítsák a naiv embereket.

sanyooo1 Creative Commons License 2015.08.12 0 0 21686

A vízisí-pálya direkt jó, mert megmozgatja az álló vizet, és ezzel segíti az öntisztulást, ráfér! 

Előzmény: dunaihajós (21685)
dunaihajós Creative Commons License 2015.08.12 0 1 21685

Sziasztok!

Amit a tóban való fürdésről írtam a Lupa"-nak nevezett, nagy bányatóra értettem, ahol szintén tilos a fürdés, de kristály tiszta a vize és azért még tényleg nem zavartak el a rendészek, ha belegázoltam 1 méterre. De nem szeretnék reklámot csinálni neki. Az Omszki-tóba én sem mennék bele és az is igaz, hogy sokkal kevesebben járnak oda mint 10-30 évvel ezelőtt. Ennek egyik oka pont az a wakeboard pálya is lehet, nem tudom. Azt viszont tudom, hogy komoly komplex rekonstrukciós tervet dédelget az önkormányzat. Ez lehet nagyon jó dolog is, de el is lehet nagyon cseszni. Körbe is akarja keríteni a tavat, ami több szempontból is hasznos lehet, de ugyanakkor nagyon bántó is, ha ezzel a korábban említett "pénz-szag" jut uralomra.

Annak a parkolónak a rendezése szükséges volt, de nem elégséges. A fák kivágását viszont nagyon nagy hibának tartom, illetve kéretik gyorsan pótolni őket.

MÉG VALAMI FONTOS!

Olvastam erről a nedves-vegyszeres út pormentesítésről. Na ez nagyon kéne itt a Duna parton, úgy száll a por az autók után (vagy nagy szélben), hogy naponta látható szürke réteg telepszik mindenre a lakásban is. S itt néha (!!!) árvizek is vannak, ami nem kevés iszappal jár.

molaren Creative Commons License 2015.08.05 0 0 21684

Egyetértek :)

Előzmény: sanyooo1 (21683)
sanyooo1 Creative Commons License 2015.08.05 0 0 21683

Én szívesen járok a Dunára fürödni, kristálytiszta a víz, tömeg sincs.

Előzmény: molaren (21682)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!