Keresés

Részletes keresés

outdownS Creative Commons License 2001.04.19 0 0 685
Egyebkent NeXuS-e volt a 666. sz hozzaszolas!
Meridian Creative Commons License 2001.04.19 0 0 684
És mi lesz azon a napon? Megjelenik egy új mutáció??? Vagy leszállnak a marsról az ufók?????
Előzmény: NeXuS (655)
outdownS Creative Commons License 2001.04.19 0 0 683
Kedves NeXuS - tobbszori elolvasas utan - az az erzesem, tulreagaltad a dolgot.

Termeszetesen a nemzeti hagyomanyokat es nyelvet meg kell orizni, ezt nem zarna ki az, ha lenne egy kozos nyelv, amit mindenki ertene. Ott van pl. India: nemtudomhanyfele nyelvet hasznalnak + az angolt, hogy megertsek egymast (ha nem sikerul, annak nem nyelvi, hanem vallasi okai vannak), ott van Kina: nemtudomhanyfele nyelvjarast beszelnek, de az irast egyfelekeppen ertik.

Termeszetesen nem kell nekilatni embereket irtani. De: neki kellene latni meggyozni oket, hogy ne szaporodjanak es sokasodjanak esz nelkul. Vagy annyi idos, hogy emlekezz az afrikai segelykoncertre? Gyujtottek nekik annyi segelyt, hogy eppen ne haljanak ehen. Ma mar a gyerekeikrol keszulnek azok a szivszorito kepek. (Tudod, csontsovany, es szomoru szemekkel nez a vilagba...) Hat nem lett volna humanusabb fogamzasgatlot is osztani?
Ha nem sikerul, annak vallasi okai is vannak...

Nem eleg csak "elni"! Emberhez melto eletet kellene elni...

outdownS Creative Commons License 2001.04.19 0 0 682
(-:)
Előzmény: noway (677)
Iván Gábor Creative Commons License 2001.04.19 0 0 681
http://www.origo.hu/tudomany/real/000303mikor.html
Előzmény: FlyNN (663)
Iván Gábor Creative Commons License 2001.04.19 0 0 680
Nem tudom tudjátok-e, hogy hogyan hívják az egyik gént ami az emberi intetlligenciáért felelős???

IG-F2R

Előzmény: vigor (674)
noway Creative Commons License 2001.04.19 0 0 679
Túl hamar hagytad abba.
Előzmény: NeXuS (678)
NeXuS Creative Commons License 2001.04.19 0 0 678
..ingem, nem ingem..

Meg arra, hogy eltüntessük az emberek úgy 90%-át, mert igen-igen meghaladtuk a bolygó eltartóképességét,
másrészt szerintem a társadalmi struktúrák sem működőképesek ekkora populációval.

Mit is értettem félre? :-)

Előzmény: noway (677)
noway Creative Commons License 2001.04.19 0 0 677
Hát nem is tudom, talán először kiszelektálnám azokat az embereket, akik nem képesek egyszeri elolvasásra értelmezni egy hozzászólást, ahhoz viszont kevés az önkritikájuk, hogy többször olvassák el - aztán megnézném, mennyien maradtak...
Előzmény: NeXuS (676)
NeXuS Creative Commons License 2001.04.19 0 0 676
És mi alapján szelektálnád ki az emberek 90%-át???

Persze, Te nem lennél benne, mint ahogy FLyNN, meg még jópáran mások sem :-DD

Hiszen Gondolkodó, Okoskodó emberekre mindig szükség van :-))

Előzmény: noway (673)
NeXuS Creative Commons License 2001.04.19 0 0 675
:-DD
Előzmény: FlyNN (671)
vigor Creative Commons License 2001.04.19 0 0 674
(bár ez szerintem elég utópisztikus, mert aki intelligens, az nem akar vezetni...)
Apukám azt szokta mondani, hogy a vezetéshez intelligencia kell. Mondatod szerint csupa-csupa unintelligens ember vezet. Valószínűleg ezért van annyi autóbaleset.

Előzmény: noway (673)
noway Creative Commons License 2001.04.19 0 0 673
Így már mindjárt jobban hangzik :)

Az egységes kultúrára a határok eltörléséből asszociáltam. Ami felé jelenleg tartunk, az minden, csak nem kultúra. (És nagyrészt az USA-hoz kapcsolható, ahol legelőször történt meg a határok eltörlése. Nem mondom, hogy látok ok-okozati öszefüggést, de azért figyelemreméltó...)
Szerintem még a nacionalizmussal sincs gond, amíg egészséges mértéken belül marad, és nem próbálja kihasználni senki. Ez utóbbi meg az említett intelligens vezetőkkel biztos teljesül (bár ez szerintem elég utópisztikus, mert aki intelligens, az nem akar vezetni...)

Az egységes nyelv meg most is megvan, aki akarja megtanulja, aki nem annak meg úgyse kell. Szóval szerintem csak az intelligens vezetőkre volna szükség (bár nem hiszem, hogy ez mostanában megvalósulna). Meg arra, hogy eltüntessük az emberek úgy 90%-át, mert igen-igen meghaladtuk a bolygó eltartóképességét, másrészt szerintem a társadalmi struktúrák sem működőképesek ekkora populációval. (Erre a legjobb módszer kétségkívül a születésszabályozás lenne.)

Előzmény: FlyNN (670)
NeXuS Creative Commons License 2001.04.19 0 0 672
Szerinted a mai etikai szinten csupán a súlyos öröklődő betegségeket kezdenék kigyomlálni?
Te nem ezen a bolygón élsz!

Mindig lesznek gazdagok, akik elég pénzt áldoznak majd a tökéletes utód létrehozására!

És mindig lesznek orvosok, akik örömmel végzik el a beavatkozást!

Amit pedig a géntenyésztésről írtam, nem egy évvel későbbre, hanem úgy 100-150 évre rá írtam!

A köznyelv pedig melyik angol lenne?
Az amerikai, vagy a britt?
Mert kötve hiszem, hogy jóérzésű kanadai, vagy ausztrál is szájára venné az amcsi angolt!!!

Hogy beszélhetsz népekről, amikor globalizmust emlegetsz?
És különálló kultúrákról?

Már most látszik a kultúrák közötti határ elmosódása, köszönhetően a Net-nek (meg pár infó-áramoltató dolognak)

Ja, a nyelvről még egy picit... valszeg egy angol nyelvújulás előtt állunk.. ismét a Netnek köszönhetően.
Egyszerűsödik, kezd fonetikussá válni :-)

You=U, walktrough=walkthru, stb...

u.i: és különben is a világ színes, nem pedig szürke árnyalatok tömkelege :-)

Előzmény: FlyNN (670)
FlyNN Creative Commons License 2001.04.19 0 0 671
Azoknak az embereknek válaszolok, akiknél esélyét látom, hogy információval tudnak szolgálni, megváltoztathatják a gondolataimat és vice versa. Nálad ilyen esélyt nem látok, ezért nem fárasztom magam.

Bye

Nexus/Percheron/Irishman ignore flag +

Előzmény: NeXuS (669)
FlyNN Creative Commons License 2001.04.19 0 0 670
Egy szót sem írtam a géntenyésztésről, csupán a hibás gének (komoly öröklődő betegségek) kiszűrésére gondoltam.

Az egységes nyelv csakis az emberek közti kommunikációt segítené és az eggyüvé tartozás érzését erősítené. Az adott népek anyanyelve természetesen megmaradna, de az iskolában mindenki megtanulná a köznyelvet is.
Hogy ez miért legyen az angol? Talán, mert ezt van a leginkább elterjedve és könnyen elsajátítható. Értelmetlenségnek tartom mesterséges nyelvek létrehozását (pl. eszperantó).

Egységes kultúrát és gondolkodást megint nem írtam, fogalmam sincs honnan veszel ilyeneket. Két ember párbeszédének csak addig van értelme, amíg vannak különböző gondolataik. Az adott népek kultúrája pedig legyen minél sokrétűbb és színesebb, mivel a változatosság teszi széppé az életet.

Próbáld a szürke árnyalatait is megkülönböztetni, ne csak a fehéret és feketét...

Előzmény: noway (667)
NeXuS Creative Commons License 2001.04.18 0 0 669
EZT a saját hangvételem miatt mondtam!

Mert azért B+-elni nem szép dolog...

Kitérsz a válaszadás elől... Miért félsz? Vagy csak lenézel? Miért teszed magad fölém? Miért vagy több, mint én? Több lennél, vagy csak csupán tanultabb?

De ezek a kérdések azért lettek, mert nem válaszolsz...

Ezek szerint az okfejtésem helyes volt... hiszen a hallgatás beleegyezés!

Előzmény: FlyNN (668)
FlyNN Creative Commons License 2001.04.18 0 0 668
Kimoderáltatsz? Óh, még a végén sírva fakadok... ;))
Előzmény: NeXuS (666)
noway Creative Commons License 2001.04.18 0 0 667
Szóval, visszahelyezendő magunkat Természet Anyánk oltalmába, vezessük be a születésszabályozást és a génsebészetet?

A gondolkodó ember az tényleg jó dolog lenne, na de génsebészettel kitenyészteni? Az a gond, hogy sokféle gondolkodás van, és az egyiket szabványosítva kiirtjuk a többit. Persze az egységes nyelv és egységes kultúra bevezetéséhez tényleg jól passzol az egységes gondolkodás bevezetése... aztán a végén már nem is kéne emberiség, elég lenne egy ember meg egy rakás tükör. :-/

Előzmény: FlyNN (660)
NeXuS Creative Commons License 2001.04.18 0 0 666
Miért bazdmeg??? >(

Hm?
Na, ki vele?
Talán hülyeséget írtam? Mert nem, az biztos!

Ez a fasiszta übermensch-szarság, amit írtál mocskos és undorító!

Vagy talán nem így van?

Válaszoljál, mert különben kimoderáltatom a baromságodat! (a válaszommal együtt, persze)

Mert ez vitafórum és nem pedig értsünk-egyet-FLyNN-nel rovat!!!

Előzmény: FlyNN (665)
FlyNN Creative Commons License 2001.04.18 0 0 665
:)))))))

Bennünk asszem kb. annyi a közös, hogy egy topicba irogatunk. Érdemi választ a művedre ne várj.

Előzmény: NeXuS (664)
NeXuS Creative Commons License 2001.04.18 0 0 664
Gratula Neked is Flynn!

Hm... születés-szabályozás...

Oké, és akkor kiket rakunk ki a hegyoldalba?
A nyomorékokat? Tudtommal nem egy zseniális tudós volt élete során tolószékhez kötve!
Vagy mondhatnám még a remek, valóban művész szájjal és lábbal festőket is!

Őket milyen jogon öletnéd meg?

Vagy a súlyosan halomozottan fogyatékos, retardált gyerekeket? Hiszen gyakran pont a szülők/környezet felelőtlensége miatt jönnek így világra, vagy szülési komplikációk miatt (nyakra tekeredő köldökzsinór, stb.)...

Őket nyugodt szívvel a halálba küldenéd?

Vagy a cigányokat, bantu négereket, fehér amerikaiakat, a szerbeket, esetleg a buschmanokat? Hiszen genetikai okokat mindenhol találni!

De, rendben, követve a néma állatok módszerét, öljük meg a gyengéket... rendben!
És ekkor hol húznád meg a határt?

Gyengénlátók még jöhetnek, vakok mennek a tömegsírba?
A gyengén hallók okésak, de a süketek a meszesgödörbe kerülnek?

Hm... rendben, szabályozzuk már fogantatáskor a génállományukat! Az etikai kérdéseken túl (amik persze föl sem merülnek...) hol lenne a határ? És ki ellenőrizné az orvosokat?
Tudod, az első egy-két generáció során még mehetne, de sok-sok év múltán már egy biz. kaszt -mondjuk a genetikus orvosok- felügyelete csak és kizárólag az általuk módosított gyermekekből időközben felnőttekké cseperedő emberek felügyelhetnék... És elég EGY vezető orvos, aki a spec. kasztjába külön tenyésztett embereket venne be, majd ezek utódai vennék át az irányítást... az egész emberiség fölött... Hiszen MINDEN MAGZAT az ő beavatkozásaik után jönnek a világra!!!

4-5 generáció, és eltűnik az utolsó természetes módon világrajött ember is!!!

=====
Oktatás reformja

Na ja! És kik írják a tankönyveket? a Győztesek.
A vesztesek pedig kussolnak és igazodnak.

=====

Egységes nyelv -angol

Váó!!!

Tök szupi! Veri fájn end grét! Oké, szó lec tók aboót it!

Tehát akkor az angol... Valóban, eléggé elterjedt nyelv... De csak azért, mert az angol gyarmatbirodalom az egész világot behálózta. Tehát ismét a természet és embergyilkos, imperialista mészárosok nyelvét beszélnénk.

Ahhoz, hogy ne vesszen el semmilyen értékes adat (könyvek, filmek, stb.) mindent le kellene fordítani angolra. Rendben, van rá pénz.

Egy dologgal viszont nem számolsz... a franciák a büdös életben nem vennék a szájukra az angolt (legalább is túlnyomó részük biztos nem!), a japánok kétnyelvűek, de RAGASZKODNAK őseik nyelvéhez, a németek pedig még ZENÉLNI is képesek németül- bármily borzalmas is az eredménye-...

És tudod, a magyar sokkal szebb és kifejezőbb, mint az angol.

Az identitás-tudat kiírtása olyan, mint az én-tudat kiírtása nagy méretekben.

És tudod, az írek, meg a skótok is kezdik ismét ősi gál-gael nyelvüket használni, mert ÉRTÉKES Kultúrkincs!!!

======

Államhatárok eltörlése

Jó, oké, ez szép álom! Csak tudod, akkor meg régió-határokat KELL meghúzni... Ezt asszem nem kell magyarázzam, miért.
És akkor ott vagyunk, ahol elkezdtük, csak tízszer annyi autonóm területet kaptunk- hiszen a régiók irányítói/felügyelői mégis csak hatalommal bírnak a régió felett- ha pedig minden hatalmat a nép kezébe teszünk, akkor bizony egy utópiában élünk- mert az ember nagy tömegben ostoba marhacsorda csupán!!!

Igaz, a genetikailag módosított Übermenschek békések és vidámak, És az egységes nyelvnek és oktatásnak köszönhetően egyre inkább klónokká válnak.

A régészetet be KELL tiltani- hiszen bármikor találhatnak az Alaptantervet alapjaiban megrengető leleteket!

=======

korrupciótol mentes, irányításra alkalmas vezetők...

Ha léteznek is egyáltalán, hamar lelövik, vagy fölrobbantják őket...

Persze, egy genetikailag tökéletesített, egységes világnézettel rendelkező ember-masszából csak jófej, nagyszerű vezetők jöhetnek ki... Hiszen a hatalomvágy, a kapzsiság, sőt, még a törtetés is genetikai eredetű... vagy nem?

=======

Idióta nacionalizmus...

Valóban, a hazaszeretet tényleg okádék dolog! Hajrá Rákosi, éljen Kohn Béla! Sztálin rulez!

Summa Summarum:

FLyNN! Légy áldott! És kívánom, hogy észheztérj! :-)

Előzmény: FlyNN (660)
FlyNN Creative Commons License 2001.04.18 0 0 663
No, ez a megoldás a Schrödinger macskájára érdekelne. Nem S. Hawking volt az okos az imaginárius idővel és az objektumok többféle múltjának feltételezésével?

A filozófiádnak pedig vannak igen szimpatikus intelmei, de azért én inkább csak járom a magam útját...

Előzmény: Iván Gábor (661)
FlyNN Creative Commons License 2001.04.18 0 0 662
És a fény a te seggedből jön majd, ugye Nexus?
Előzmény: NeXuS (655)
Iván Gábor Creative Commons License 2001.04.18 0 0 661
Igen igen, de ha most feloldották Schördinger cicájának paradoxonát, akkor ezt a 22-es cspdáját is át lehet hidalni.

A vallási fanatizmusra itt lehet pl: a P-DOX filozófiája.

Előzmény: FlyNN (660)
FlyNN Creative Commons License 2001.04.18 0 0 660
100%-ig egyetértek. A gyermekvállalás és a tanítás talán a legnagyobb felelősség. A jelenlegi emberiség nagy része nem gondolkodó ember, hanem csupán beszélő állat. Jól átgondolt globális születésszabályozásra (a túlnépesedés és a hibás gének kiszűrése miatt) és az oktatás teljes reformjára lenne szükség. Meg még millió dologra, amit inkább nem kezdek el felsorolni, mert írhatnám hajnalig. Ezeket szerintem csakis az államhatárok eltörlésével, egy egységes nyelv (angol) beszédével, és gondolkodó, korrupciótól mentes, irányításra alkalmas emberek általi vezetéssel lehet elérni. Természetesen erről szó sem lehet, amíg az idióta nacionalista és vallási fanatizmus hajtja az "ember"tömegeket.

Szóval ez amolyan 22-es csapdája, de majd csak lesz valahogy...

Előzmény: outdownS (649)
Iván Gábor Creative Commons License 2001.04.18 0 0 659
Ok. Megfogadom a tanácsod és máskor határozottabban fogalmazok a visszafogott szerénységem helyett.

Tehát bármennyire is igyekeztem eddig elkerülni a nagyságot, a jövőben már nem lehet. Sajnos, de vállalnom kell az ezzel járó hercehurcákat.

Előzmény: outdownS (658)
outdownS Creative Commons License 2001.04.18 0 0 658
Neha azt kivanom, barcsak ne lennel ennyire szereny! (-:)
Előzmény: Iván Gábor (656)
NeXuS Creative Commons License 2001.04.18 0 0 657
gratula.

De ne feledd... a nagyoknál mindig vannak MÉGNAGYOBBAK! :-)

Előzmény: Iván Gábor (656)
Iván Gábor Creative Commons License 2001.04.17 0 0 656
Attól tartok, hogy bármennyire is nem vágyok rá, nem fogom tudni elkerülni. befolyásos ember leszek. Ez pedig már hatalom is.
Előzmény: IV. niemand (652)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!