Keresés

Részletes keresés

Degeczi Creative Commons License 2002.06.10 0 0 1734
nekem masfel eves az M35 (kek szinu), es most hamlott le az akkufedel gumija
a tobbi gumival (csatlakozokat takaroak es a hatlap csavarja) egyutt volt br 2500 korul

viszont a gombokkal semmi gond, meg a foliratok sem kopottak, pedig allandoan a zsebemben van, tok nelkul

Előzmény: Mike (1732)
chx1 Creative Commons License 2002.06.10 0 0 1733
Ha már tartozék fórum -- nincs itt valaki, aki szokott barkácsolni ezt-azt, amit a Siemens telefonokhoz lehet kapcsolni? Lenne egy tippem, hogy mit hackeljen: http://www.iptel-now.de/HOWTO/CHATBOARD/chatboard.html Én szívesen fizetnék egy billenty?zetért, és szerintem hamarosan nagy piaca lesz, amikor augusztusban az ICQ-s M50-es megjelenik. Nekem már most MT50 van.
Mike Creative Commons License 2002.05.29 0 0 1732
Van már vkinek ME45-öse?
Most azzal szimpatizálok.

10 hónapos m35-m most úgy néz ki mint aki leégett, és most hámlik :) nem tartottam bugyiban, mert akkor minek a gumi hátlap, hanem inkább a zsebmben. Előszőr a felső két hosszukás gombról jött le a védőfólia? de az már pár hónapja, most meg a gombokon adta meg magát. De csak pár napja. Lehet, hogy a melegtől?

Tudja vki mennyi egy teljes gombkészlet csere?

gguszti Creative Commons License 2002.05.29 0 0 1731
:))
Nekem az a pöcök egyszer engedte el magát eddig, kb. 3 hónapos volt akkor a telefon. Nem ejtettem le, nem is nyitogattam a hátát, egyszercsak vettem ki a zsebemből, és a kezemben maradt a hátlap...
Akkor megijedtem, hogy 3 havonta 800 Ft-omba fog ez kerülni (ennyi volt akkor), de azóta nincs vele gond.
Előzmény: drRoot (1729)
Pusher Creative Commons License 2002.05.29 0 0 1730
Nekem viszont alig 3szor esett le, első 2nél semmi baja még az aksifedő sem esett le, aztán a 3.nál rosszul esett, azóta csak a kijelző bal alsó sarkát látom. LCD kicsit eltört.... De ez is viszonylag gyakori a c35nél, mert 3 ismerősöm további 5 c35je hasonlóképpen néz ki.
Előzmény: drRoot (1727)
drRoot Creative Commons License 2002.05.29 0 0 1729
Nekem mikor szetesett, az akksifedel zaropocke mindig eltort. Amig nem vettem ujat, mindig szep sarga szigszalaggal korbekotoztem. Naggyon allatul nezett ki. :-))
Előzmény: gguszti (1725)
drRoot Creative Commons License 2002.05.29 0 0 1728
Probald meg raijesztessel! Egy kollegamnak recsegett a hangszoro az m35-ben. Raszolt a telcsire, hogy hetfon szervizbe kerul. Masnapra semmi baja nem volt. Mocsok szimulans.. :-))
Előzmény: gguszti (1725)
drRoot Creative Commons License 2002.05.29 0 0 1727
Egy erdekes dolog. Nekem regebben volt egy c35. Az akkorakat repult, hogy egy utesallo telefonnak is becsuletere valnek. :-) Igaz, kb havonta vettem hozza akksifedelet. Az utolso akcio az volt, mikor a kocsiban, az anyosulesen pihent a kicsi. Egy barom miatt nyomnom kellett egy satufeket. Tejes erobol antennaval nekivagodott a kesztyutartonak, onnan visszapattant, a kezifeken megint ugrott egyet, majd a hatso ules alatti vaslemezrol visszapattanva a vezeto old. ules alatt allt meg. Kivulrol nem sok latszott(persze azert szetesett), nehany karc meg ilyesmi, de az antenna kontakthibas lett. Idonkent total elment a terero. Ugy tudtam csak munkara birni, ha kb 3-4 centi magasrol leejtve, vmi kemeny felulethez kocogtattam az antennat. :-)) Aztan lecsereltem egy m35-re. Azota alig ejtettem le a telcsit. :-))
Előzmény: fobakter (1722)
berserker Creative Commons License 2002.05.29 0 0 1726
akkor úgylátszik a kártya-dolog az típushiba. Egyik haverom gagyi új siemense (asszem A35 vagy hogyan hívják) is produkálja.
Előzmény: gguszti (1725)
gguszti Creative Commons License 2002.05.28 0 0 1725
Én is hallottam róla, sőt, talán itt is volt erről korábban szó.

Egyébként az én C35-ösöm is repült már szépeket (konyhakőre tréningnadrág zsebéből, kezemből betonra, stb.), de általában kikapcs-bekapcs, és ment (na jó, esetenként egy kicsit össze kellett "passzintani" a ház szétcsúszott darabjait :)). Kisebb karcolások vannak a házon, de semmi több.
Nálam a "kártya hiba" jelenség ettől független, korábban is produkálta a készülék.

Előzmény: berserker (1724)
berserker Creative Commons License 2002.05.28 0 0 1724
ez a mikrofon nyílástól 0-gombig repedés "népbetegség" lehet az M35-nél, már én is láttam ilyet.
Előzmény: drRoot (1718)
Degeczi Creative Commons License 2002.05.28 0 0 1723
manapsag kulonosen: 13.5+afa vitamax kartyaval, es a tipus tovabbi elonye, h a zeesiemens programmal teljesen veszelytelenul fuggetlenitheto
Előzmény: fobakter (1722)
fobakter Creative Commons License 2002.05.28 0 0 1722
Hat lehetseges, de akkor nagyon makos a telefon, mert mar lassan ket eve nalam van, es neha csak esik-kel :)
A lenyeg, hogy celnak megfelelo es elfogadhato ara van (habar en meg 40valahanyK-t fizettem erte).
Előzmény: drRoot (1721)
drRoot Creative Commons License 2002.05.28 0 0 1721
Igen, a kulseje elegge eros. De hiaba az eros haz, ha egy nagy utestol a belseje szarra torik, kontakt hibas lesz. Egy valoban utesallo telefonon, kivul is van, egy csillapito reteg es belul is. A belso csillapitast ugy szoktak megcsinalni, hogy gumibakokat rogzitenek a haz belsejehez, es ezekhez a gumibakokhoz rogzitik az alaplapot es a tobbi kiegeszito cuccot. (Mikrofon, hangszoro, vibramotor, hyperhajtomu :-)) Aztan az egesz belsejet kibelelik vmi puha gumiszeru trutyival. Ezert olyan dog nehezek es nagyok ezek a tipusok. Nezd meg az Eric-fia, meg a Nokia 6akarhanyast. Azok valoban utesallok. Termeszetesen ezekkel sem lehet 100-as szoget verni kemenyfaba.
Szerintem eddig csak a Te szerencseden mult, hogy nem lett komolyabb baja.
Előzmény: fobakter (1719)
Degeczi Creative Commons License 2002.05.28 0 0 1720
persze, ezt csak itthon terjesztettek rola, a Siemens soha nem allitotta, h akar utes- akar vizallo lenne
meg tulkepp a kijelzoje is serulekenyebb: bar belul uaz, mint a C35, a muanyag kasznin itt van egy plusz plexi, egyfajta vedelemkent - am ez az extra reteg sokkal konnyebben karcolodik, mint maga a kijelzo
Előzmény: drRoot (1718)
fobakter Creative Commons License 2002.05.28 0 0 1719
drRoot!
Azer kicsit vitatkoznek veled, az M35-om mar olyan, mint a Millenium Falcon :))
Szoval hetente 1-2x esik 1-3 metert, akar betonra, aszfaltra is, idonkent a sarban landol, es ezidaig semmifele karosodas nem erte, kiveve, hogy burkolat tele van az esemenyek nyomaival :)
Birja az! :)
Előzmény: drRoot (1718)
drRoot Creative Commons License 2002.05.28 0 0 1718
Az M35 csak csepp, por es razkodasturo. Az egy nagy tevedes, hogy utesallo. Egyik ismerosomnek, az elolap vegigrepedt a mikrofon nyilastol a 0-gombig. Mindezt egy nem tul nagy, de annal szarabb repulestol szenvedte el. (Egy betonlepcso sarkan landolt)
Ha szetszeded, lathatod hogy nincs benne semmi csillapitoanyag az elektronika korul. Igy a kulso hazra juto ero 1/1-ben atadodik a belsejenek. A koton vastagsagu gumi szigeteles meg csak max. a paratol ved.
Előzmény: berserker (1717)
berserker Creative Commons License 2002.05.24 0 0 1717
Hát, ami azt illeti, tanult már repülni néhányszor, igaz nem túl nagyokat. (De ennek a típusnak bírnia kéne).
Asszem szervíz lesz a dologból, igaz legalább két napja már megint semmi gond vele.

Előzmény: drRoot (1716)
drRoot Creative Commons License 2002.05.24 0 0 1716
Sziasztok!

Ha epp az SMS vetelenel szall el, akkor vagy nem lesz vegig olvashato az uzenet, vagy vmi hulle hibauzenettel kiakad SMS olvasaskor. Nekem mar volt ilyen, igaz Nokiaval.
A kartya hibanak a halozatkereseshez nem sok koze van. Max. azert talalkozhatsz vele gyakrabban akkor ha epp halokereses van, mert olyankor tutira a kartyahoz fordul a telcsi. Pl.: SIM id kiovasasa
A hiba oka lehet egy tenyleg sz@r SIM kartya, vagy a SIM csatlakozok kontakthibaja. A kontakthiba akar a telcsi alaplapjan is lehet, nem csak az erintkezoknel. Alapos pucolas, ha nem segit akkor szervizbe vitel javasolt. Nem repult nagyot valamikor a telefonod?

Előzmény: berserker (1715)
berserker Creative Commons License 2002.05.23 0 0 1715
Szerintem ez az sms-eket nem befolyásolja, u.olyan mintha csak szimplán ki lennél kapcsolva, megérkeznek mikor újra van hálózat.
Bár azt írja ki hogy kártya-hiba, de egyáltalán nem biztos (sőt szerintem tutira nem), hogy a simkártyával van a probléma, ugyanis a dolog a hálozatkereséssel függ össze. Ha pl. olyan helyről jövök elő, ahol nem volt térerő, és ezután hálózatot kéne találnia, akkor csinálja a leggyakrabban.
Továbbra is várom az ötleteket, hogy miért lehet ez!
Előzmény: gguszti (1714)
gguszti Creative Commons License 2002.05.23 0 0 1714
Szia!

Nekem is előfordul ilyen egy -szintén kb. másfél éves- C35-ön. De nem csak most, korábban is csinálta ezt, a gyakoriság nem változott.
Megoldást nem tudok, amikor észreveszem, kikapcs-bekapcs. Szerinted mi történik az eközben érkező üzenetekkel, elvesznek vagy megjönnek később?

Előzmény: berserker (1709)
Ordas Creative Commons License 2002.05.23 0 0 1713
Kicsit javithatnanak a szoftveren a 2 SIM miatt.

-Esemenynaplo a hivottszamok kivetelevel mindig torlodik
-Gyorshivas beallitas torlodik
-diktafon torlodik

Ordas Creative Commons License 2002.05.22 0 0 1712
Kosz. Teljesen korrektek.

Felhivtak, mailoztak, hogy meg nincs, suru elnezes keres, es masfel het keses miatt 20% kedvezmeny.

A hatlap bevalt. Asszem tulkepp jo is, hogy a fokartyam NEM a masterben van, mert igy naponta egyszer tuti hasznalom amasikat is.

Előzmény: Vének Tanácsa TM (1710)
Vének Tanácsa TM Creative Commons License 2002.05.22 0 0 1711
Ja, és egyébként bevált a hátlap?
(Thököly tényleg korrekt, én neten rendeltem tőlük még Karácsony előtti utolsó munkanapon, és két ünnep között hozta a postás. Előtte még mailben és telefonon is visszaigazolták.)
Előzmény: Vének Tanácsa TM (1710)
Vének Tanácsa TM Creative Commons License 2002.05.22 0 0 1710
Hosszabb kikapcs idő után (azt hiszem >1 óra) mindig a Master Carddal kapcsol be, akármelyikről kapcsoltad ki. Érdemes a gyakrabban használtat - vagy a reggeli inditó kártyát - a Master helyre rakni.
Előzmény: Ordas (1706)
berserker Creative Commons License 2002.05.21 0 0 1709
Sziasztok!

M35-ös telcsim van, és másfél év után először problémáim akadtak vele: egyre gyakrabban azt írja ki hogy "kártya hiba". Ilyenkor nincs hálózat, nincs semmi és kell egy kikapcs-bekapcs.(Főleg hálózatkeresés után, de néha már beszélgetés közben is szétkapcsol és ezt írja ki.)
Előfordult már ilyen valakivel? Ha igen, mi a teendő? Egyre gyakrabban történik, és kezd nagyon zavaró lenni.

Fabrik Creative Commons License 2002.05.21 0 0 1708
Cseréld át a 2 kártyát.
Előzmény: Ordas (1706)
Truth Creative Commons License 2002.05.19 0 0 1707
C45.
Akksi még új. igaz nincs pénzváló, stopper, számológép.
talán a játékok jobbak, dobozhangja van de jobban érthető a 35-ösnél. Nem lyukasztja ki a zsebem az antenna.
A képernyővédő jelen esetben egy béna grafikájú (analóg) óra, persze az időt mutatja. Nem lényeges, de praktikus, hogy ránézésre csak az órát látom. (sms-nél és hívásnál egy kis ikon jelez).
A kijelzője is jobb szerintem.
a gombokat visszont újra kell tanulni, de megszokható.
Ja, a T9 magyart is tud.

Előzmény: Ordas (1705)
Ordas Creative Commons License 2002.05.19 0 0 1706
Hm, erdekes.

Este ugy kapcsolom ki a ket SIMkartyas hatlap miatt a gepet, hogy reggel a pannonnal jelentkezzen be. Tehat este kikapcs pannonrol, ujra be a vodara, majd vegleg ki. Ennek ellenere hosszu allas miatt reggel is vodara jelentkezik be. 5let?

Ordas Creative Commons License 2002.05.18 0 0 1705
Mire jo a kepernyovedos dolog?

Miben jobb a C45. Nekem a menuje kezelese bonyolultabbnak tunik, mint a C35e.

Előzmény: Truth (1704)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!