Keresés

Részletes keresés

Rumlika Creative Commons License 2013.01.05 0 0 36383

Szia!

 

Semmi gond nincs a farkincával szépen gyógyul nem piszkálja úgyhogy minden rendben! Ha bármi változás lenne jelentkezem!

Előzmény: Dr. Lucifer (36382)
Dr. Lucifer Creative Commons License 2013.01.05 0 0 36382

Szia Rumlika!

Amennyire a fényképen látszik, kb. úgy néz ki, mint T-rex farka a bojt-baleset után. Eleinte ő is, meg Dzsungi is piszkálta, de miután lekentük Betadine-nal, nem bántották (gondolom nem ízlett). 1-2 hét alatt leszáradt a csonk, és teljesen begyógyult, csak a bojt maradt picit kisebb.

szekelya Creative Commons License 2013.01.03 0 0 36381

Persze, hogy nem lesz! :) Nálam, sajnos, nem egy bojt-baleset volt már. Ilyenkor szépen leszárad a szabaddá vált rész, és a vége begyógyul. Akkor különösen jól fog jönni, ha kenegeted hámosítóval, hogy szépen össze tudjon húzódni rajta a bőr.

 

Előzmény: Rumlika (36380)
Rumlika Creative Commons License 2013.01.03 0 0 36380

Szia!

 

Hála az égnek jól van a kis prücsköm, a farka szépen gyógyul magától szárad a seb, nem piszkálja, ma kapott gyógynövénykeveréket amiben mindenféle gyógynövény van azt is megrágcsálta. Úgy látom semmi gond nem lesz !!!

Előzmény: AgathaChristie (36379)
AgathaChristie Creative Commons License 2013.01.03 0 0 36379

Rumlika!

Ha viszed is dokihoz, emiatt ne engedd bealtatni.

Az ennyire pici állatoknál az altatás kockázata elég nagy. A profi egzotikus rendelőkben profi az altató orvos is, normál kutyás rendelőben, viszont már az is jó, ha az aszisztens segít...

Ha egyszer veszélyben lenne az élete, akkor vállad csak az általános dokinál az altatást. Most szó sincs ilyesmiről!

Előzmény: Rumlika (36378)
Rumlika Creative Commons License 2013.01.02 0 0 36378

Szia!

 

Hála az égnek órák óta nem nyúl a farkincájához, egy pár mm van lerágva róla a bőr, most már nem vérzik, remélem éjszaka nem kezdi el piszkálni! Holnap veszek betadint és lefertőtlenítem. Ugyanúgy kerekezik, mozog rágcsál nem tudom mi lehet a bűnös, de ha holnap lesz vele valami gond rögtön viszem orvoshoz, de remélem nem kerül rá sor! Szorítsatok ne legyen baj!

Előzmény: szekelya (36377)
szekelya Creative Commons License 2013.01.02 0 0 36377

Sajnos elég életlen a kép. Az mindenesetre látszik, hogy eleven a bojt vége, erre legelőször is egy kis Betadine-t tegyél, és aztán, ha szép száraz, nem gennyes, jöhet rá valamelyik hámosító krém is. Naponta többször is bekenheted.

 

Én semmiképpen nem zárnám le a kereket, egyrészt, mert szerintem nem az a bűnös, másrészt meg mozognia mindenképpen kell. Ráadásul még egyedül is van, nagyobb az esélye, hogy depis lesz, ha még nem is kerekezhet.

Előzmény: Rumlika (36375)
AgathaChristie Creative Commons License 2013.01.02 0 0 36376

Megzakkannak kerék nélkül. :) Csak akkor vedd el, ha az a bűnös. :D

Sziporka 300 grammos soványan. Elméletileg 220 grammosan bele kéne férnie a 25 centis kerékbe, hacsak nem extra nyulánk.

Előzmény: Rumlika (36375)
Rumlika Creative Commons License 2013.01.02 0 0 36375

Szia!

 

Rendben van a két kenőcs közül valamelyikkel be fogom neki kenni remélem hogy használ. Vidéken itt az állatorvos sajnos nem ért hozzá azért meg sajnos nem tudok Budapestre felutazni. A kajája Versala Laga Degu Natura és Chinchilla Comlplet keveréke.  Szinte eddig minden nap ellenőriztem a súlyát olyan 220 g körül mozog. Kerekezni még most is kerekezik tehát gondolom annyira nem fájhat neki ha még ezek után is belemászik bár lehet hogy egy két napra míg helyrejön a farkincája lezárom a kereket nehogy baj legyen belőle! Nagyon szépen köszönöm a tanácsokat!!!

Előzmény: AgathaChristie (36373)
AgathaChristie Creative Commons License 2013.01.02 0 0 36374

Ti mit láttok?

AgathaChristie Creative Commons License 2013.01.02 0 0 36373

Így képről nehéz bármit mondani, de alapvetően egészségesnek tűnik a farkinca, nem fertőzőtt, szép bojtos...

Ha tetű lenne rajta inkább a hasán, nyakán, faroktőben lakna nem itt!!

 

Szerintem ne vidd még dokihoz. Ha nem egzotikus, nem sokat tud segíteni. Ha elkezd bedagadni, akkor vinni kéne, de nagyon nem mindegy hogy ki nyúl hozzá. :(

 

Mérd meg még őkelme súlyát. Meg figyeld meg, hogy hozzá ér-e a kerék, amikor teper. A Neogranormon hámosít és gyulladást csökkent, ha sokat lenyal belőle egy enyhe hasmenést kockáztatsz, ha körömvirág krémet használsz, akkor még a hasmenés se valószínű, de az csak gyulladás csökkent. Ezek közül bármelyiket használhatod.

 

Illetve emberen ha cukorbeteg, akkor szoktak titokzatos sebek, fekélyek megjelenni. Nézd át a tápjait, diétáját, a karácsonyi menűt, esetleg váltsatok a kora miatt Completre... (A többség csak szoktatva eszi, de egy nagyhalom egészségi problémát megelőz, és vidéken nehéz ügy a degus-doki.)

Előzmény: AgathaChristie (36371)
Rumlika Creative Commons License 2013.01.02 0 0 36372

Szia!

 

Küldtem a képet! Remélem segít!

AgathaChristie Creative Commons License 2013.01.02 0 0 36371

knovak@freemail.hu

Előzmény: Rumlika (36370)
Rumlika Creative Commons License 2013.01.02 0 0 36370

Szia Agatha!

 

Egy email címet adj már kérlek mert ide akkora a kép hogy nem engedi feltölteni ! Köszönöm

Előzmény: AgathaChristie (36369)
AgathaChristie Creative Commons License 2013.01.02 0 0 36369

Ha nincsen benne élősködő, akkor a túl kicsi mókuskerék szokta még lehúzni a bojtot, kiszárítani a bőrt, rosszabb esetben ki is sebesíti.

Sziporkám az óriásdegum a 25 cm átmérőjű kerékben vesztette el véglegesen az extra hosszú bojtját. Azóta tartok itthon pár tartalék 32 centis kereket. :)

Ha kerékgyanús a dolog, akkor kerékcsere, és körömvirágkrém, neogranormon kenegetés a megoldás.

 

Egyfotót próbálj majd feltenni, mielőtt dokihoz cipeled!

AgathaChristie Creative Commons License 2013.01.02 0 0 36368

Degura tuti nincs tesztelve a Piret-mix. A pulcsid alatt vidd a dokihoz, és csak akkor tegyél rá (bele) bármi gyógyszert, ha a doki talált benne lakót!

Én a dokik által felírt gyógyszereket se merem beadni nekik, amíg nem ellenőriztetem a Gina doktornővel, mert kutyás doki adott már be olyan antibiotikumot, amit degunak tilos...

 

Csak nézze meg a dokid, és a hatóanyag választásnál hívasd fel vele a Pazár Pétert az egzotikus tanszéken, vagy vidd haza a gyógyszert, és emailben ellenőriztesd le a Gina doktornővel. Vannak már degura tesztelt hatóanyagok, de akinek nincs naponta degu-betege, az nem jut hozzá az információkhoz.

 

Előzmény: Rumlika (36367)
Rumlika Creative Commons License 2013.01.02 0 0 36367

Szia!

 

Igazából nem látok rajta semmi érdekeset csak elkezdte rágni a farka végét!! Képet nem tudok jelenleg feltenni mert éppen elment aludni, rendesen eszik iszik mozog kerekezik. Délután fél 6 ra meg van beszélve az álllatorvossal hogy viszem hozzá. Az állatkereskedésben a Piret Mixet ajnálották. Nem tudom megpróbáljak e először azzal kezelni a degukám vagy irány az állatorvos? Szerinted?

 

Köszönöm előre is

 

Előzmény: AgathaChristie (36366)
AgathaChristie Creative Commons License 2013.01.02 0 0 36366

Rumlika!

 

 

Sajnos elég kicsi a fiúdeguk esélye, hogy tenyésztésbe kerüljenek. Szinte az összes fiúdegu alkalmas a tenyésztésre...  Míg a lánydeguk hosszú életük során, csak két és fél évig fedeztethetőek, és akkor is csak ha kiváló az egészségi állapotuk, elég nagyok, és erősek... És még a gazdijának is kell egy kis elmezavar, hogy a kisdeguzásba ölje a pénzét, idejét... :)

 

Viszont kisfiú deguk mellé bébiszitternek főnyeremény lehet egy nyugodt, okos fickó... :)

 

A farokrágás biztos, hogy stressztől van? Inkább a kézfejükről szokták a szőrt csócsálni ilyen okokból.

Élősködő, atka, tetű, sérülés, gennyes góc nincs rajta? Tegyél fel egy fotót, hátha valakinek van ötlete!

Előzmény: Rumlika (36365)
Rumlika Creative Commons License 2013.01.02 0 0 36365

Sziasztok!

 

Sürgős segítségre lenne szükségem!! Van egy 5 éves fiú degum aki egy ideje egyedül van ma reggelre észrevettem hogy rágja a farka végét! Eddig soha ilyet nem csinált! Hogyan tudnék neki segíteni! Párt már nem szeretnék mellé! Szivesen venném ha valaki a lánydeguja mellé venné párnak ahol jó helye lenne Kazincbarcika környékiek jelentkezését várnám!!!!! Vagy próbáljatok meg valamilyen megoldással segíteni!!!

 

Köszönöm!!!!!

Tom91 Creative Commons License 2012.12.29 0 0 36364

Hát, szegény máig bírta... Mikor reggel hazaértem, még valamin csámcsogott is, a noszogatásra nyávogott (ez nála abszolút normális), aztán dél körül már nem lélegzett sajnos... :(

Előzmény: Tom91 (36363)
Tom91 Creative Commons License 2012.12.28 0 0 36363

Nem, nem látta még, sajnos jelenleg egyedül vagyok itthon és folyamatosan dolgoztam. Amúgy továbbra is kedvetlen, kaját nem nagyon fogad el (amúgy biztos eszik, különben már kimúlt volna), de már nem szuszog olyan látványosan.

Előzmény: szekelya (36362)
szekelya Creative Commons License 2012.12.28 0 0 36362

Ajajj, ez nem hangzik jól! ...habár, a hőgutát inkább nyáron szokták kapni, amikor nem tudnak hűvösbe vonulni, lehűlni, ő most a radiátor elől arrébb tudott volna menni, ha melege lett volna, most inkább melegedni mehetett oda a téli időben. Nekem inkább megfázás ugrott be. Orvos látta már? Hogy van most?

Előzmény: Tom91 (36361)
Tom91 Creative Commons License 2012.12.27 0 0 36361

Nem tudom, nincs hozzászokva a kinti léthez, tehát nem hiszem. Most már kicsit kapkodva is veszi a levegőt, elég gyorsan jár a horpasza, a neten azt olvastam, hogy átmeneti légzésproblémákat okozhat hirtelen hőguta. Hát, én a radiátortól nem messze halásztam ki...

Előzmény: pooly73 (36360)
pooly73 Creative Commons License 2012.12.27 0 0 36360

Lehet, hogy hiányzik a szabadság nem ?

A mieink ha otthon vagyunk,pl most ünnnepek alatt, többet vannak kint velünk mint bent a ketrecben.

Pöpec kis helyük van a radiátor alatt egy kis kötött szőnyegen, és semmi kárt nem tesznek.Ahol kárt tudnának tenni az le van rekesztve mindenféle furmányos megoldással. Tök jól elvagyunk együtt. Mozgásigény, korgó pocak kielégítve, a többi részletkérdés.

Előzmény: Tom91 (36359)
Tom91 Creative Commons License 2012.12.27 0 0 36359

Sziasztok!

Az egyik degunk egy véletlen folytán kiszökött a ketrecből, nagyjából egy napot tölthetett szabadon. Sikerült megfogni, de mióta vissza lett rakva, kedvetlen, alig eszik, egész nap fekszik. Külső sérülés nincs rajta, a szemei, fülei tiszták, de a viselkedése nem túl bíztató.

Néha elég ijedős tud lenni, de a "sokkot" egy nap alatt azért csak kiheveri, nem?
Van valakinek esetleg ötlete, hogy mi baja lehet?

pooly73 Creative Commons License 2012.12.24 0 0 36358

Boldog karácsonyt mindenkinek.

szekelya Creative Commons License 2012.12.24 0 0 36357

Békés, boldog, degucsicsergős karácsonyt kívánok nektek!

szekelya Creative Commons License 2012.12.18 0 0 36356

Köszi.

Akkor egyelőre maradjunk annál, hogy a legközelebbi rokonlátogatáskor küldjél nekem egy doboz Rodit, légy szíves! Telefonon pontosítunk, hívlak hamarosan.

(Az előző is Dorcitól van. :) )

Előzmény: AgathaChristie (36355)
AgathaChristie Creative Commons License 2012.12.18 0 0 36355

Critical CAre: http://hungarovetrendelo.ning.com/

Azaz a Papp Gina doktornő cége importálja...

A Rodit pedig Német vidékeken lehet házhoz szállítattni, és a Dorci hozott belőle 2 kilót a nyáron, ami nálam van...

szekelya Creative Commons License 2012.12.15 0 0 36354

Akkor ki vele! :)

(Vagy ide nem akarod kiírni?)

 

A picikhez pedig gratuláció! :)

Előzmény: AgathaChristie (36351)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!