Keresés

Részletes keresés

nagypapi51 Creative Commons License 2022.05.02 0 0 3722

Annyi még hozzá tartozik, hogy bár szervizdíj nincsen, de ha kártyával fizetsz, helyből 10%-kal megtolják a végösszeget.

Előzmény: nagypapi51 (3721)
nagypapi51 Creative Commons License 2022.05.01 0 1 3721

...a baranycsuloknek egy nagy problemaja volt, kiszaradt...

Remélem, jelezted a konyhának, ilyet nem is szabadna kiadni.

 

Múlt szombaton a Fáy présházban ebédeltünk tizenketten egy kiadós túra után.

Elég retro a feeling, viszont a személyzet udvarias, és fürge. Hatalmas adagok,

a minőséggel mindenki elégedett volt. A borjúláb tökéletes, és a tartár is olyan amilyennek

sztem lennie kell, fehérborral készítve. Bár rántott velő nem volt az étlapon, de a pincér

megsúgta hogy van, teljesen rendben volt az is.

 

Előzmény: homerx (3720)
homerx Creative Commons License 2022.05.01 0 1 3720

vasarhely, bandula vendelgol. anno a 90-es evek elejen ez meg egy olajpdalos kiskocsma volt, ahova naponta jartunk ebedeli. mara kikupalodott. a batyus leves nagyon bejott. ez egy zoldsegleves husos derelyevel. a baranycsuloknek egy nagy problemaja volt, kiszaradt.

amugy rendben van.

 

homerx Creative Commons License 2022.04.19 0 0 3719

fondü

Előzmény: szkati (3718)
szkati Creative Commons License 2022.04.18 0 0 3718

Igen. Ez nem lehetet rossz ötlet, bár az ázsiaiak már régen kitaláltak hasonlót. Az asztalon rotyog a fűszeres lé, alatta ég a tűz, na meg ebben a lében lehet különféle tengeri herkentyűket, halat, rákot megfőzni, ott az asztalnál.

Előzmény: nagypapi51 (3715)
Csokis Creative Commons License 2022.04.18 0 0 3717

Hú, basszus, tán még egyetemista voltam.

Előzmény: nagypapi51 (3715)
nagypapi51 Creative Commons License 2022.04.18 0 1 3716

...Báránycsülök véres hurkakrokettel...

Ez így elég riasztó, a véreshurka krokett már megnyugtatóbb, ezzel együtt nem kéne a csülök mellé.

Előzmény: homerx (3711)
nagypapi51 Creative Commons License 2022.04.18 0 0 3715

Amikor megnyitottak, nagy ötletük volt az asztalnál lávakövön sült húsok (é: te magad sütötted olyanra amilyenre akartad). Nem ma volt...

Előzmény: szkati (3713)
Popenka Creative Commons License 2022.04.17 0 0 3714

Én csak 12+ éve járogatok oda. Vagy több is? Nekem közel van, pontosabban ez a legközelebbi hasonló színvonalú hely.

Szinte állandóan változik az étel, csak egy dolog nem változik, a minőség.

Lehet beszélni róla, hogy egyik-másik ételük miért jó, miért nem, de egyetlen dolog biztos: minőségi alapanyagokból, jól készített ételekre számítson, aki betér.

És Eger legjobb boraira, a tulajdonosi kör miatt, ha jól tudom.

Előzmény: homerx (3712)
szkati Creative Commons License 2022.04.17 0 0 3713

Kistarcsa, Nosztalgia étterem.

Ilyen finom rántott borjúlábat régen ettem! Sajnos a tárkonyos húsleves egy csalódás volt, mert tele volt rántással, zöldbabbal és krumpligombóccal,  de a borjúláb miatt megbocsátottam. A petrezselymes krumpli kemény és ízetlen. Férj halfatányérosa finom, előétel rántott velő szintén nagyon finom. Vendéglátó báránycsülke jól nézett ki.

homerx Creative Commons License 2022.04.17 0 0 3712

igy utolag belegondolva, az etelekrol pici velemeny. a hal nem igazan jon ossze a gombaval. bar finom volt, de egy pisztrangot nem biztos, hogy varganyaval eresztenek ossze. a masik a veres hurka. ugyan, csak ket kis krokettnek csomagolt gomboc volt a baranycsulok melle, de szerintem nem illenek ossze. fel sem bontottam. a zasszony elkert egyet, de amint meglatta a belso veres anyagot, vissza is adta. igy en egy felet kostoltam, de nem ide valo. illetve a gombat sem igazan eroltetnem a barany melle. najo, rokagombat mar en is csomagoltam baranycomb melle :)

 

 

 

Előzmény: homerx (3711)
homerx Creative Commons License 2022.04.17 0 0 3711

macok bisztro, eger. a kkovetkezo menusort ettem. a tobbiek is meg voltak elegedve az etelekkel (marhahusleves, roze kacsamell, rantott mangalicakaraj, supreme csirkemell, madartej, turogomboc).

Szilvásváradi pisztrángrolád, vargányás zellersalátával, tormás édeskömény-krémmel

 

 

Vargányás vadmalacleves szalonnás áfonyával. Na itt mar kezdtem jolakni :)

 

 

Báránycsülök véres hurkakrokettel, tavaszi zöldségekkel (spárga, svédrépa, zöldborsó, gomba). Ezt talan egy picit sosnak ereztem, de tudni kell, ogy en alapvetoen sotlanul eszem. szerintem betomenyedhettek az izek a suteskori redukciotol. ettol fuggetlenul finom volt.

 

Amerigo61 Creative Commons License 2022.04.02 0 0 3710

Szerintem afrikai harcsa volt, mivel az étlapon nem volt megemlítve, hogy melyikről van szó. A helyi halászcsárdában évek óta nem jártunk, amikot utoljára voltunk, akkor azt mondták, hogy csak afrikai harcsájuk van. Szürkeharcsát tavaly ettem Baján a Sobriban.

Előzmény: nagypapi51 (3709)
nagypapi51 Creative Commons License 2022.04.02 0 0 3709

...Lehet, hogy összefügg azzal, hogy éppen szakácsot keresnek...

Az is lehet, bár a halászlén kívül (amihez nyilván megvan a bejáratott receptjük) sok tudomány nem kell a halak korrekt elkészítéséhez. Mostanában nem néztem az étlapjukat, folyami harcsa van?

(egyébként a dunabogdányi Forgó évek óta keres szakácsot, legalább is a liftreklámon mindig kint van a hirdetésük)

Előzmény: Amerigo61 (3708)
Amerigo61 Creative Commons License 2022.04.01 0 0 3708

Százhalombatta, Harcsa Csárda. A szokásos kiváló minőség, tisztességes adagok és kedves kiszolgálás. Az étlapjuk viszont rüvidebb lett, legalábbis halas ételekből biztosan. Lehet, hogy összefügg azzal, hogy éppen szakácsot keresnek ... (?)

Amerigo61 Creative Commons License 2022.02.26 0 0 3707

Köszönöm. Egyszer voltam ott céges rendezvényen, akkor bejött, de ennek már közel 20 éve :-)

Előzmény: negyesi_pal (3706)
negyesi_pal Creative Commons License 2022.02.26 0 0 3706

Ez kb 5 éves tapasztalat, de a Hotel Szépalmában ettünk elfogadhatót.

Előzmény: Amerigo61 (3705)
Amerigo61 Creative Commons License 2022.02.25 0 0 3705

Zircen vagy környékén ajánlanátok valami kellemes ebédelő helyet? 

nagypapi51 Creative Commons License 2022.02.12 0 0 3704
Csokis Creative Commons License 2022.02.04 0 1 3703

Épp azért (lenne) jó a multi, mert ott pörög a készlet. Nyilván egy borszaküzletben figyelnek erre, de egy sarki kisboltban bármikor belefuthatsz egy olyan palackba, ami két éve fent áll a polc tetején, 25 fokban, kiszáradt dugóval.

Előzmény: Popenka (3700)
Hepci Creative Commons License 2022.02.03 0 0 3702

Nem szerzek be bort ilyen akcióban, fizikai fájdalmat (fejfájás) okoz, ha betérek egy ilyen hodályba, annyira utálom őket.

Most zsemlét és túrós táskát óhajtottam venni, de már látványra elborzadtam tőlük. :D

Valószínűleg a következő 5 évet megint kibírom hipermarket nélkül...

Előzmény: Csokis (3698)
Amerigo61 Creative Commons License 2022.02.03 0 0 3701

A budaörsi Auchanban látszólag elég nagy a borválaszték, de amikor célirányosan kerestem Takler Shiraz-t, nem volt. Ennyire nem széles a palettájuk. Kénytelen leszek beugrani a Takler pincészetbe, ha leközelebb arra járok :-)

Előzmény: Popenka (3700)
Popenka Creative Commons License 2022.02.03 0 0 3700

Igazatok lehet, mert a fiam legutóbb Auchanból hozott egy palackot és iható volt Karácsonykor. Bár az ünnep megszépíti az emléket. :)

 

Hát ezt a csibészséget, miszerint más lenne a palackban, mint a kóstolásnál, pont ezt hidalom át kannás borral... majd én itthon "palackozom". :)

 

Borászok, pincegazdák védelmében:

Palackban elálló bort készíteni kell. Kén. Kén és kén. Nem finom. :(

Utána sem használ neki a változó hőmérséklet és az állandó fény, a multik polcain, ezt lássuk be.

Előzmény: nagypapi51 (3699)
nagypapi51 Creative Commons License 2022.02.03 0 0 3699

Hyperben (Auchan) csak a Varga Aranymetszést vettem, amíg volt, a többi említettet 'ab gyár' szerzem be. Hó végén járok Szentgyörgy-hegy környékén, Szászin kívül a Horváth pince is jó, de figyelni kell, mert nem biztos, hogy az üvegbe is az kerül, amit kóstoltál...(kis magyar csibészség)

 

Előzmény: Popenka (3696)
Csokis Creative Commons License 2022.02.03 0 0 3698

A Tesco pár éve nagyon lecsúszott mindenben, valahol a Penny Market szintjén van. A "bort a hiperből" teszt szerintem egy részvevős: Auchan. Esetleg Spar, de azért ott már mázli is kell.

Előzmény: Hepci (3697)
Hepci Creative Commons License 2022.02.03 0 0 3697

Ez egy mini-Tesco a Fehérvári úton... meg voltam döbbenve, hogy milyen szart kínálnak gyakorlatilag mindenből...

Ehhez képest a borválaszték még istenes, volt Figula-olasz és 2 tétel Bősz Adriántól.

Előzmény: nagypapi51 (3695)
Popenka Creative Commons License 2022.02.03 0 0 3696

Huh. 4 éve nem voltam Tescoban. Bort meg talán sohasem vettem ott, talán egyszer egy Figula ócsó palackot.

Máshol még annyi bort sem.

Evvan.

Értem, amit írsz, hogy ki lehet fogni.

Csak mi nem fogyasztunk annyit, hogy megérje oda járni.

Inkább ritkábban, termelőnél közvetlenül.

Azzal szoktam viccelni, és itt sem sokan értik, hogy borból jó nekem a kannás is.

 

(Nálunk olyan nem volt, egy év sem, hogy nagyapámnak vagy apámnak ne lett volna saját bora. Olyan szar volt amilyen, de ők megitták. De legalább láttam, gyerekkortól kezdve, hogy mi a pálya, mitől rossz, mitől jó.)

 

https://www.youtube.com/watch?v=T1yrg4bo4Is&list=RDT1yrg4bo4Is&start_radio=1&rv=T1yrg4bo4Is&t=6

 

:D

Előzmény: nagypapi51 (3695)
nagypapi51 Creative Commons License 2022.02.03 0 0 3695

Tescót kerülöm, legutóbb két ünnep közt voltam kénytelen bemenni Keszthelyen (hévízi lakásunkban kiégett néhány spéci égő, persze nem kaptam) Valamikor Colman's mustárt vettem itt, de már azt sem kapni. :(

Előzmény: Hepci (3694)
Hepci Creative Commons License 2022.02.03 0 0 3694

Tegnap voltam Tescóban (legalább 5 éve nem történt ilyen hál' istennek) és megnéztem a borválasztékot, miután a pékáruban nem találtam olyat, amit hajlandó lettem volna megvenni.

Borban akadt néhány magyar tétel, amit vennék, az ilyen hangárokban kötelezők (pl. Varga és Ostoros) mellett. Végül a tesco Finest sorozatból választottam egy moseli rizlinget, amire a termelője valószínűleg saját névvel nem lenne büszke, de 2100 forintért tisztességes ajánlat.

Előzmény: nagypapi51 (3693)
nagypapi51 Creative Commons License 2022.02.03 0 0 3693

...az remélem tiszta, hogy én sem a multinál veszem a tömegbort...

Pedig néha bele lehet futni elfogadható minőségű/árú borba, mostanában nem látom, de a sokat köpködött badacsonyi Varga pincészet Aranymetszés Olaszrizlingje teljesen korrekt volt.

Amúgy a liebling Szászi olaszrizlingje, de a Szivek (Kesztölc) fehérborai is kedvesek. Anno szerettük Stefán (Spiegelberg) olaszrizlingjét is.

Előzmény: Popenka (3692)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!