Keresés

Részletes keresés

Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2019.02.08 0 0 3468

Most már tudom, mi az az aludttej.

Előzmény: radio111 (3467)
radio111 Creative Commons License 2019.02.08 0 0 3467

szaunázni

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (3466)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2019.02.08 0 0 3466

Hanem miért?

Előzmény: radio111 (3465)
radio111 Creative Commons License 2019.02.08 0 1 3465

A feleségem például otthon is legtöbbször betekeri magát. Nyilván nem azért, mert szégyellősködik. Én hazai pályán csak minden nélkül szoktam, közszaunában nyilván jóval visszafogottabb vagyok

A gáz nekem ott kezdődik amikor fürdőruha van a lepedő alatt. Meg amikor lepedőben megy valaki a merülőbe :-)

Ha valaki rendeltetésszerűen használja és be van tekerve nem zavar, én nem nézelődni vagy szexelni megyek szaunába hanem szaunázni. 

Előzmény: sült kutya (3462)
Törölt nick Creative Commons License 2019.02.07 0 0 3464

Nyilván aki szaunázni megy oda, annak mindegy, hogy a másik törülközőbe csavarja-e magát (persze amíg egyébként kultúráltan viselkedik), aki meg kukkolni, az csalódott lesz.

Előzmény: sült kutya (3462)
5556969 Creative Commons License 2019.02.07 0 0 3463

Szerintem azért, amiért a nudista strandra se mehetsz be fürdőruhába.

Így kerülik el, hogy csak leskelődni bemenjenek, azok akiknek ez ingere. De ez csak tipp.

Előzmény: sült kutya (3462)
sült kutya Creative Commons License 2019.02.07 0 0 3462

Valakinek esetleg van ötlete, hogy ez mire jó? Mármint nem az, hogy nem tekergőzünk be, azt értem. De nem mindegy, hogy mellettem a másik megteszi-e (amíg nem a fürdőruhát próbálja takarni vele)? És persze, jusson láb alá is. De ha valaki pl 2 lepedőt használ, maga alá + tekergőzni, az tényleg zavarhat valakit?

Előzmény: radio111 (3456)
monik4 Creative Commons License 2019.02.06 -1 0 3461

Szívemből szóltál!!! 

Előzmény: Pistabá123 (3460)
Pistabá123 Creative Commons License 2019.02.06 0 5 3460

Tisztáznék pár dolgot itt... Olyan nincs hogy teljesen meztelen szaunázol, mert kultúrált ember maga alá teszi a törölközőt és nem ér egyetlen testfelülete sem "csupaszon" a szauna padjához, ebbe bele tartozik, hogy a lábunk alá is lepedőt rakunk.

 

A zavart szerintem a "naturista" szauna okozhatja, amit Magyarországon megkülönböztetünk a fürdőruha mentes szaunázástól, de például német nyelvterületen ilyen megkülönböztetés nem értelmezhető. 

Már az is nagy előrelépés, hogy pár (és sajnos csak pár) helyen megkövetelik, hogy fürdőruha nélkül ülj be a szaunába, bár a magyar ember leleményes, sokszor láttam már, hogy térdig fürdőgatyás férfi társam magára teker egy lepedőt, ami azonnal át is vizesedik a medence vizét éppen kiengedni kezdő gatyától és gond nélkül beül a padra, ami ugyancsak csurom víz lesz, hiszen a lepedő nem több liter víz befogadására lett tervezve.

De már az is nagy előrelépés, ha mindenki leveszi a fürdőruhát és szemérmesen betakarja magát lepedővel. Mehet az izzadás és sikeres lépést tett mind a maga, mind a szaunázó társai egészsége érdekében.

 

Ezzel szemben az úgynevezett "naturista" szauna lényege, hogy a szauna teljes területén meg van tiltva a fürdőruha viselése, itt értem ez alatt, hogy mind a merülő, mind az összes többi medence (ami a szaunarészlegben található) fürdőruhamentes. Tehát itt a szaunából kilépve nem kapja azonnal magára az illető a nedves fürdőruhát és megy megmártózni, hanem pőrén maradhat és élvezheti az intézmény szolgáltatásait. De itt senki se értse azt, hogy VV Auréliót megszégyenítő propellerezéssel halad végig az intézmény területén, természetesen az öncélú magamutogatás és legfőképpen a szexuálisan kihívó viselkedés tilos és gyorsan ki is tessékelnék az illetőt.

 

Ausztriában és Németországban főleg ilyen szaunákat találni, ahol már a belépésnél kiírják, hogy fürdőruha le. Sajnos nincs sok pozitív tapasztalatom itthon, mert sokan félreértik az ilyen szaunázás lényegét, de Ausztriában sokat szaunáztam és talán mert már régebb óta művelik, de megvan a kulturált közeg a szauna helyes használatához és a nyugodt pihenés körülményeinek megteremtéséhez. Értem ez alatt:

  - mindenki maga alá terít lepedőt, hogy ne izzadja be a padot (és természetesen a lába alá is)

  - nem csavarják be magukat, hogy a meleg / gőz minél nagyon felületen érje őket

  - szauna után mindenki tusol, mielőtt a merülő medencében megmártózik (ezért a merülő medence kristálytiszta)

  - fürdőköpenyben / lepedőben betakarózva pihennek a nyugágyon

  - legfőképpen senki sem bámulja a másikat, hogy jujj annak kukija van a másiknak meg puncija...

 

Ettől úgy érzem még messze vagyunk, de talán lépésről-lépésre türelemmel talán eljutunk odáig.

 

Előzmény: Betty.Ford (3457)
csirihau Creative Commons License 2019.02.06 0 1 3459

Kipróbáltuk a Karos Spa-t.  A "Profi" szauna fürdőruhamentes. Az öltőző területen bokáig érő  víz  fogad, s itt lehet lehet levenni a fürdőruhát és szó szerint átöltözni törülközőbe, lepedőbe.  A szaunában én kezdtem  rosszul érezni magam meztelenül , mert mindenki  nyakig betekerve ücsörgőtt.  Mivel betekeredettek voltak, már nem jutott lepedő a lábak alá, a hátak mögé. Lábak a szauna padon, csöpögés a padra (már amit nem fog fel a körbetekert lepedő). Felálláskor  tócsa a ülő helyen. Az előtte, utána  zuhanyozás kb. 50%-os. Erre mit kell mondani?!   

radio111 Creative Commons License 2019.02.04 0 1 3458

Úgy tudom igen

Előzmény: Betty.Ford (3457)
Betty.Ford Creative Commons License 2019.02.04 -1 0 3457

Tehat ott teljesen anyaszult meztelen szaunaznak?

Előzmény: radio111 (3456)
radio111 Creative Commons License 2019.02.04 0 0 3456

Ott nincs " vagy lepedőbe csavarod magadat" ☺

Előzmény: 5556969 (3455)
5556969 Creative Commons License 2019.02.04 0 0 3455

Ez nekem új, mit jelent a "meztelen" szauna?

 

A fürdőruha mentest azt értem, lehet meztelenül lenni, vagy szaunalepedőbe is tekerheted magad. Miben más a meztelen ehhez képest?

Előzmény: RodrigeZZ (3453)
radio111 Creative Commons License 2019.02.03 0 0 3454

Na végre már valaki aki érti a lényeget :-) .

A többiek is majdcsak megértik, hogy nem feltétlenül nudista (vagy továbblépve szabadelvű) akar az lenni aki normálisan (fürdőruha nélkül) szeretne szaunázni. Mindvégig két külön dologról beszéltünk, csak aki egyszerre szaunás és nudista is ezt nem érti meg.

 

Előzmény: RodrigeZZ (3453)
RodrigeZZ Creative Commons License 2019.02.03 0 0 3453

Azért, mert nem akar fürdőruhában szaunázni.

Magyarországon egyedül Magyarhertelenden van dedikáltan "meztelen" szauna. A többi csak fürdőruhamentes. 

Előzmény: ndxxx (3452)
ndxxx Creative Commons License 2019.02.03 0 0 3452

Örök kötői kérdés:

 

Aki nem akar  meztelenül lenni az mi a fészkes fenéért nem megy fürdőruhás szaunába?

Sokan nem képesek megérteni: ha én szóvá teszem valahol, hogy egy fürdőruha nélküli szaunában miért nincsen valaki meztelenül akkor nem le akarom vetkőztetni, hanem azt szeretném ha elmenne! Nem nézegetni akarom, hanem azt hogy menjen el a neki való helyre! Ha jól tudom pl. Debrecenben nincs is olyan nagyon messze a másik szauna...

Előzmény: RevolutionDisco (3436)
Törölt nick Creative Commons License 2019.01.28 0 0 3451
Köszi az infót
Bergg Creative Commons License 2019.01.27 0 0 3450

A Dandár fürdő eleve nem textilmentes, ha utánaolvasol a Budapest Gyógyfürdő honlapján

Előzmény: Törölt nick (3449)
Törölt nick Creative Commons License 2019.01.18 0 0 3449
Dandárral mi a helyzet?
radio111 Creative Commons License 2019.01.16 0 1 3448

Sajnos a legjobban kiépített szauna is csak akkor lehet jó ha a közönség is megfelelő. Nagyon elhivatott szaunamesterek és komoly munka kell ahhoz, hogy egy-egy helyen sikeresen alakítsák át a szaunás szemléletet. A földrajzi fekvés pedig mint már jópárszor megállapítottuk sokat számít, nyugatabbra a szaunázás is "nyugati" keletebbre meg - tisztelet az üdítő kivételeknek - olyan amilyen.

Előzmény: Loick (3447)
Loick Creative Commons License 2019.01.16 0 2 3447

Sokat olvasom a posztokat kommenteket, megdöbbent, hogy a főváros és környéke ennyire "gáz" naturista szaunázási lehetőségek szempontjából. Szerencsémre a nyugati határhoz közel lakom, és jobbnál jobb helyek közt válogathatok 120 km en belül.

 Azért is gáz Bp és környéke mert szép létesítmények vannak, az ehhez tartozó árszinttel, ehhez meg is van a fizetőképes kereslet, így ideje lenne a gyors és radikális változásoknak véleményem szerint.

radio111 Creative Commons License 2019.01.15 0 1 3446

Ha hébe-hóba eljön hozzánk a rokonság és együtt szaunázunk (7x éves anyós, natúr kizárva :-) ) akkor már sz@rul érzem magam a szaunában, pedig nem térdnadrágban hanem a legkisebb fecskében tolom. Szerencsére többnyire zártkörű családi szaunázás (én, asszony, 2 gyerek) folyik szigorúan hagyományosan.

Előzmény: Bergg (3445)
Bergg Creative Commons License 2019.01.15 0 1 3445

Korábban már írtam az Aquaworld szaunájáról de most sem más a helyzet és szerintem nem is fog megváltozni mivel profitorientált a létesítmény. Az utóbbi 2 évben rettenetesen lepusztították a meztelen szaunázás élményét. A pultnál ücsörgő tizenéves fiatalok (személyzet) legfőbb feladata hogy a törölközőket kiosszák, arra már nem veszik a fáradságot, hogy a natúr szaunázós napokon betartassák a szabályokat. Többször kell nekik szólni de nem változik semmi. Ez egy nagyon jó hely volt, jelenleg senkinek sem ajánlom, hogy a klasszikus szaunázós napokon (szerda-csüt.-péntek) ide tévedjen. Több alkalommal voltunk a közelmúltban itt olyan szituációban, hogy pl. csütörtök délután 5 órakor az orosz szaunában 4 férfi térdnadrágban, egy hölgy egyberészes fürdőruhában volt bent. Perszer szóltunk nekik hogy ezeken a napokon a klasszikus hagyomány és az egészséges szaunázás miatt, hogyan kellene itt megjelenni. Mi volt a válasz? "Te itt dolgozol?" Egy ilyen válasszal egyből meg is villantotta az úriember a magasfokú intelligenciáját, hiszen neki nem akárki, csak a személyzet szólhat rá. És különben is, mi történik akkor, ha nem megy ki? Kivezettetik?

 

Alapvető probléma mindenhol, ahol textilmentes szaunázást hirdetnek, hogy a szabályokat vagy nem tudják, vagy nem akarják betartatni. Érdekes módon egy osztrák vagy német textilmentes szaunából azonnal ki tudják küldeni az ilyen fürdőruhás-papucsos parasztokat, akár a biztonsági őrséggel is, mivel megsértik a Házirendet.

Előzmény: zyx12 (3443)
Tommy081 Creative Commons License 2019.01.14 0 0 3444

szia.ha szeretnétek zártkörű naturista szauna szeánszokon résztvenni keress meg a gabor.hakuda@gmail.com mailen. ilyen rendezvényeket szervezek hotelben bérelt wellness részlegben budapesten.

 

Előzmény: Törölt nick (3430)
zyx12 Creative Commons License 2019.01.12 0 4 3443

Sajnos az osztrák szaunaparadicsomok elkényeztettek engem... Voltam az elmúlt sok évben jó néhányban, és persze vannak különbségek, de alapvetően mindegyik jó.

A minap próbáltam ki az Aquaworldöt, amit ugye Budapest/Magyarország egyik legjobbjának mondanak. Hát... Nagy csalódás volt. Előjött mindaz, ami miatt eddig sem szerettem a magyar szaunázó helyeket. Csütörtök lévén textilmentes (ahogy ők mondják, "hagyományos") nap volt, erre jól látható tábla is figyelmeztetett a szaunarészleg bejáratánál. 70% sajnos nem ismerte a naptárat és nem látta a táblát. (Mondjuk, legalább papucsban senki nem jött be a szaunába, ez is valami...) A központi részen fiatalok hangosan röhögcséltek, sajnos igazi relaxálásról szó sem lehetett. Ki a szabadba ugye nem lehet menni, maradnak csak a zuhanyzók és a merülőmedence (ami a szokásos 12 fokkal szemben 16 fokos, de ez még nem akkora nagy baj) a lehűlésre. Szeánszra (500 Ft/fő, halló...) nem is mentem be végül, nem támadt kedvem hozzá. És hát hol van itt a hangulatos nagy, 40-50 személyes kinti szauna...? És itt a kulcsszó: a hangulat. Ez hiányzott a leginkább. Mert persze nem látom a háttérben a kétezres csúcsokat, de nemcsak ez hiányzott nagyon, hanem az az igazi feeling, amit Ausztriában eddig mindig megkaptam a jófej helyiektől 20 és 80 között akárhol.

Ha a fentiek fényében valaki tud nekem valami biztatót, mondani, azt nagyon köszönöm.

Bergg Creative Commons License 2019.01.11 0 1 3442

Hát a naphegyi Oxygén Wellnessbe 10.000 Ft egy napijegy. Ha önmagában ezt valaki meg tudja fizetni, szerintem ott bent nem éri meglepetés.

Előzmény: Törölt nick (3440)
m0s Creative Commons License 2019.01.09 0 1 3441

Sziasztok!

 

Több hozzászólásban is előkerült Zalakaros, ezek szeretnék néhány gondolatot hozzátenni, csak hogy senkit ne érjen meglepetés, ha oda megy.

Szeptemberben végén elindult a szaunaudvarral szomszédos gyógyfürdő épület felújítása. Emiatt a szaunaudvar területe jelentősen lecsökkent, főként a pihenőágyak látták kárát a területcsökkenésnek.

A megváltozott helyzet miatt a belépés rendje is másként alakul.

Korábban külön szaunajegyet, illetve szaunatörölköző letéti jegyet kellett váltani, csak ezzel lehetett belépni az udvar területére.

 

Jelenleg már a komplex fürdőjegy is elegendő, ennek "köszönhetően" jön boldog-boldogtalan. Csak a felöntéseken tiltott a fürdőruha használata (ilyenkor adnak lepedőt), egyéb időben gyakorlatilag kontroll nélküli a dolog.
Tapasztalataim szerint a zalakarosi/Karos környéki törzsközönség nem foglalkozik a szaunaparasztokkal, betartják/tartjuk a szabályokat, ellenben a bizonytalanokat/éppen megtérni készülőket elriasztja ez a fajta vegyesség.

A legkirívóbb esetek ellen igyekszünk szót emelni (papucsban bejövetel, leterítés hiánya), ezekben a szaunamesterek is partnerek, de jelenleg sajnos eddig terjed a hatáskörük.

Törölt nick Creative Commons License 2019.01.08 0 0 3440

Dél-budán, illetve annak vonzáskörzetében (pl. Budaörs) keresek normális szaunát.
Normális alatt azt értem, hogy senki nem jön be papuccsal fürdőruhával, és ki sem néznek, ha én a szauna lepedőt rendeltetés szerint magam alatt használom. És legalább a zuhanyba meg valami pihenőbe ne kelljen felöltözni.

Egyenlőre az Aquaworld-be járunk, de az a távolság miatt csak alkalmanként működik.

Két helyről érdeklődnék konrétan is. Oxygen wellnes tapasztalatok? Illetve Velence Spa tapasztalatok?

magnum52 Creative Commons License 2019.01.08 0 1 3439

Én egy héten egyszer szoktam menni Debrecenben, de szerintem is kulturált. Azért nem kellene általánosítani. Csodálkozom hogy kendőben álltak a zuhany alá mert két matt fehér üveg ajtós zuhany is van bent és aki nem akar meztelenül más előtt zuhanyozni az oda megy be. Én mindig meztelen ülök a törölközőmön mikor szaunázom de még egyszer sem menekültek ki mikor megláttak. Hidd el az adott vendég összetételétől is függ amit látsz. És ez szerintem nem csak Debrecenben van így. Egy látogatásból ne hozz ítéletet.

Előzmény: nudrob (3438)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!