Keresés

Részletes keresés

képbíró Creative Commons License 2023.07.17 0 0 113291

Pár éve a "bilharziásról" írogattunk itt, hogy mikor bukik ki a céklalé. Más sosem. Lehet, fel tudnák deriteni, mostani high techel, de ki a f...sz vizsgálja a 127. helyezettet. Karjaerős sem bukott volna le, ha nem mohó, függő, és egy texasi tapló. 

Előzmény: w.ullrichfun (113285)
Attika30 Creative Commons License 2023.07.17 -1 0 113290

szóval nem Gaudu annyira gyenge,

 

De Gaudu szar, mert az egy dolog, hogy Vinge és Pogacar két polccal feljebb van, de harcolhatna a dobogórt a segítő Yates-el vagy Rodriguez-el, ehelyett ő a TOP 10-ért vív kemény küzdelmet, de ezzel sem lenne baj ha a nagy pofája miatt nem hagynak otthon 2-3 potenciális szakaszgyőzelem esélyt (Demare), miközben neki az is komoly feladat, hogy szakaszon belül top 10-ben végezzen, pedig összetett dobogóért jött nagy arccal.

 

Gaudu felvette a bohócsapkát, komoly melo lesz, hogy levehesse.

 

Más, szerintetek a tour győztes rápróbál idén a Tour-Vuelta kombóra vagy elkezdi a felkészülést a jövőévi Tour-ra? Na és a második akar háromhetest nyerni idén vagy inkább ő is elkezdi a felkészülést a jövőévi Tour-ra?

Előzmény: w.ullrichfun (113285)
nscatto1 Creative Commons License 2023.07.17 0 0 113289

Hátszél volt, illetve alacsonyabb lett a hegy. Dopping semmi esetre sem játszhat szerepet, csak a merevebb vázak, a finomabbra őrölt rizskása, és az aero sisak lehet a magyarázat.

 

Armstrong megdöntötte Pantani rekordját, csak azért nem hivatalos, mert a texasi ideje távolabbról lett mérve pár száz méterrel valamiért. Bár amúgy sem lenne hivatalos, mert Armstrong hivatalosan nem is létezik:)))

Előzmény: w.ullrichfun (113287)
nscatto1 Creative Commons License 2023.07.17 -1 0 113288

Mindegyik doppingol, ez természetes, de vélhetően ők ketten azok, akik a megfelelő anyag mellé még beleteszik azt az őrületes mennyiségű edzést is, illetve megvan a genetikájuk ahhoz, hogy a betolt anyagot jól fel is használja a szervezet. 

Nem csak a teljesítményük hatalmas, iszonyat meleg is van mellé. Tegnap mentem egy dombocskára, kb. 43 fok volt, érzésre olyan volt, mintha hajszárítóval fújnám magam pofán. 250 szint után egyszerűen kiszáradt a szám, és hiába ittam nem oltotta szomjat a hideg víz sem. (Merthogy nem a kulacsot kell betenni a fagyasztóba, hanem a nanogéles termokulacsot a hűtőbe, és az működik 1 órán keresztül.) Még lefelé sem hűtött a menetszél, ami azért elgondolkodtató, vagy inkább rémisztő... Érdekes, hogy viszont a 14% árnyékos úton nem volt olyan döglesztő, mint a 4-5% tűző napon...

Azért elfelejtődik, hogy itthon 30 fokot hazudnak, és így is hőségriadó van, ők viszont 38-ban tekernek, ráadásul dél környékén indulnak, amikor a fotelhuszárok a klímásban ülnek az UV elől bujkálva. Nekik az aszfalt visszaveri a meleget, és van, hogy 1 órán keresztül folyamatosan hajtanak, ezt nem lehet sokáig csinálni, mert felborulnak, hiába hűtik magukat kívülről, azért a betolt anyag is "fűti" őket. 

 

Gaudu szar, 9 percre van a dobogótól - nem az UFÓktól! - pedig ő dobogni jött. 

Előzmény: w.ullrichfun (113285)
w.ullrichfun Creative Commons License 2023.07.17 0 0 113287

Ez harmadszori olvasásra esett csak le :O és :)

Mert itt is egy bő vagy több, mint 1 km.-en ment a "kivárás" a nézegetés miközben Adam ellépett előttük ...

Ha ott is nyélen mennek, 2-3 perccel dől a rekord? :)

 Col de Jeux durva hegy, sokaknak volt komoly problémája, megzuhanása, tempó csökkentés kényszere azon az emelkedőn, anno 20 éve is óvatosságra intettek a tapasztaltabb hegymenők (Heras, Virenque) merthogy az nagyon "alattomosan öl meg" ....

 De hát Kalóz 97'-es rekordjait is meg lehet dönteni, no lám! :) Pedig akkor nagyon nagyokat szárnyallt Marco felfelé, az Alpe d'Huezt pl. betehetnék jövőre, szerintem megdőlne ha Vinge és Pogi ott összecsapnának. (Armstrong kétszer ment nagyon komoly, GC szempontból fontos menetet ott felfelé, közelíteni tudta csak a rekordot, később még annyira sem futotta senkinek)

 

Előzmény: Attika30 (113278)
HPéter1978 Creative Commons License 2023.07.17 0 0 113286
Előzmény: Attika30 (113284)
w.ullrichfun Creative Commons License 2023.07.17 0 0 113285

Ezt jól tudjuk, persze ilyenkor mindig "előkerül" a téma, de nyilván nem csak Ők ketten reggeliznek olyat, "amiről 10 év múlva kiderül" ... ;) 

 Persze lehet hogy megfordul a fejekben, a nagy "egyetértés" és kivárás-taktikázás egymás mellett "alibizünk" ahogy Atti is írta a két utolsó emelkedőn a hétvégén, talán-talán ennek is szólt egy cseppet, azaz hogy nem kéne mégjobban tönkreverni a többieket, vigyék a szakaszt, ne szakadjanak még jobban le összetettben (az egy szem Rodrígueznek van 10 percnél kevesebb hátránya a két segítőn kívül, Hindley ha nem szökik, Simon társasága körül áll valahol szintén egy tizes körül a zsákban) .... --> szóval nem Gaudu annyira gyenge, hanem Jonas és Tadej mentek most olyat első naptól, amihez hozzá sem tudtak szagolni a többiek.

  Emellett persze kivoltak, mert ez a teljesítmény azért őket is kiütötte, azért is írtam, a 3. héten lehet ebből olyan kipukkadás, ami drasztikusan alakíthat egy nagyot az eredményeken. Igen fura egy szitu ez így, mert vártuk, akartuk a "gigászok-titánok" szikrázó, kőkemény csatáját, hozták is szépen, most meg ugye az a fejvakarás oka, hogyan vannak ennyivel a többiek előtt. Pedig csak annyi történt, hogy a nagyjából egyforma képességek, egyforma erők, egyenlő teljesítményt hoztak, de mivel ehhez a tudásuk, erejük közel 100%-át bevetették, senki nem képes a közelükben maradni.

 // Régi Tourokhoz viszonyítva, mintha 2 Indu, vagy 2 Arm, 2 Contador, 2 Froome viaskodna a sárgáért, nekem az jön le :)) //

 De bármi lesz is a vége, ez nekem nagyon tetszik, ahogy tavaly, és 3 éve is, mert pont nem arról szól, hogy sima, egyértelmű, lefutott és/vagy unalmas ... :)

 Úgyhogy hagyjuk a céklalevet, azt mindenkinek lehet kb., és a verseny meg szoros (köztük) és jó.

 

Előzmény: nscatto1 (113282)
Attika30 Creative Commons License 2023.07.17 0 0 113284

Lehet már tudni, hogy holnap mikor indul Vinge és Pogi, esetleg Yates és Rodriguez? 

nscatto1 Creative Commons License 2023.07.16 0 0 113283

Miért tennék? Tisztában vannak a képességeikkel, tudják, hogy mennyire terhelhetőek. Ha ugyanolyan erősek lennének, mint a két állat, akkor nem szöknének, hanem velük együtt mennének föl a hegyre, és bírnák a lószt, a tempót és az újabb lószt.

Előzmény: csicsau (113280)
nscatto1 Creative Commons License 2023.07.16 0 0 113282

Olyan sebességgel mennek a hegyre, ami nem magyarázható. Értem én, hogy ebből élnek, meg tehetség, munka, orvos, táplálkozás - de akkor sem magyarázza meg, hogyan tudnak 12%-on 30 fölötti tempóval menni? (Majd 10 év múlva kiderül, mi a neve.) Ki lehet próbálni bárkinek, hogy görgőn, ismert emelkedőn megy csak 100 métert 10%-on 20-as tempóval - nem 30, 20! - és aztán lehet elméleteket gyártani. És akkor hol van még az, hogy 1600 km után, 45 fokos melegben, miegymás...

Előzmény: w.ullrichfun (113273)
nscatto1 Creative Commons License 2023.07.16 0 0 113281

De hát az nem lehet, hiszen a Pantani az Arsmtrongtól vette a doppingot, és azért ment olyan gyorsan. Ha ők gyorsabbak, akkor az azt jelenti, hogy ők is  Armstrongtól veszik a doppingot.

Előzmény: Attika30 (113277)
csicsau Creative Commons License 2023.07.16 0 0 113280

Amikor egy tizszázalékos emelkedőn lószolnak, és a szökevények mellett úgy mennek el, mint a gyorsvonat... Iszonyú demoralizáló lehet a többieknek, csoda, hogy nem ba..sszák be a bicajt a szakadékba ott rögtön :)

Előzmény: csicsau (113279)
csicsau Creative Commons License 2023.07.16 0 0 113279

Elképesztően erősek. De szerintem is boldog volt mindkettő ma, hogy egymás kerekén be tudtak gurulni a pihenőre.

Előzmény: Attika30 (113278)
Attika30 Creative Commons License 2023.07.16 0 0 113278

Ma az utolsó emelkedőn 45 másodperccel ment jobbat Pogacar és Vinge Froome 2015-ös Dauphine rekordjánál.

 

Szóval érthető ha kész vannak, mint a mateklecke :) 

Attika30 Creative Commons License 2023.07.16 0 0 113277

Tegnap a Joux Plane-on 1 perccel mentek lassabban Pantani rekordjánál úgy, hogy 1.5 km lealibiztek, szóval tegnap is brutál menés volt a pihi ellenére is. 

Attika30 Creative Commons License 2023.07.16 0 0 113276

Valóban lehet abban valami, hogy készen vannak, nincs bennük több, egyikben sem.

Attika30 Creative Commons License 2023.07.16 0 0 113275

"Borzasztóan tönkreverték a mezőnyt a sárgáért vívott csatákban, túlzás nélkül GT végeredménybe illő időket kiosztva már most."

 

Látod, mondtam már az elején, hogy nyugodtan átveheti bárki akár 5 perccel is a sárgát, legyen az Yates, Hindley, Rodriguez vagy bárki, ha akarják két szakasz alatt leveszik róla. Ezért nem is foglalkoznak senkivel, mindenki mehet ha akar/tud, részsikereket lehet vinni (mint tegnap Rodriguez vagy az 1. szakaszon Yates) de a sárgához kb. annyi közük lesz a végén, mint neked vagy nekem.

Előzmény: w.ullrichfun (113273)
képbíró Creative Commons License 2023.07.16 0 0 113274

Nagyon egy szinten vannak. Lajosnak abban igaza lehet-nem mennek, mert készen vannak.(Így is mennek, mint állat) Ma valóban lett volna Kuss kiesése miatt, egy kártya Tádénál, de a szlovén-ugyanúgy jó fej, mint a Dán tavaly, amikor elengedte a TT-t Van-nak. AzUAE valóban jobb. Van nincs olyan kraftos, mint tavaly, Benoot, már az ardenneki egynaposokon sem volt erőteljes. Van Baarle, nem igazán hegyi menő-de megy. Ugye, ma Van Hoydonck is kapu. Kuss-full on, de nem eshetett jól a mai esés-amúgy,talán sosem láttam esni. Ez a Bjerg, Majka, húzzuk a sort, aztán előkerül Yates a semmiből-jól néz ki. Tádé megindulásai brutálok. Mindig azt hiszem,na, most leszakad jonas, ezt nem lehet átvenni, de nem feladós tipus.

Előzmény: w.ullrichfun (113273)
w.ullrichfun Creative Commons License 2023.07.16 0 0 113273

Szerintem pont annyit tudott volna elmenni, mint Tadej, ezzel tisztában is volt, aztán ha azt Pogi megkontrázza, akkor viszont ugrik-ugorhat pár mp. -- "a nem megszerzett előny az hátrány" ezt mondták is a közvetítésben(az értetlenkedés közben, hogy mé' nem megy? Hát pont azért :)) -- biztosra ment, nem hibázott, szerintem. 

 Egyébként meg kivannak már mindketten, nagyon durva volt ez a két hét, abból is látszik, mennyire leszakadt mögöttük mindenki, az összes "rivális" vagy inkább "előzően GC top 5 esélyes" Rodriguez és Hindley kivételével elvesztek mögöttük messzire, Kuss és A.Yates viszont top 6-ban összetettben, az durva.

 Az UAE átvette a domináns szerepet a Jumbótól (ma a bukta miatt egyértelműen, de egyébként is jobban épül a csapat Pogacar segítésére hegyi szakaszokon, mint Vingegaard hegymeneteire az ellenfélé, szerintem) viszont érdemben nem nagyon tudtak hatni a két titán párharcára, Jonas egy fokkal elégedettebb lehet a mai végével, mert nem volt sikeres az akció sárga trikó ügyben, az összetett 3. hely esetlegesen akkor számít nekik, ha Pogi nem tud fordítani.

 S. Yates (bár tuti nem 100%-os) a 8. helyre esett vissza, majdnem 11 perc hátránnyal, előtte Bilbao már szökésből van ott, Hindley szintén  --- lehet szidni Gaudut, DE! -> a top 10-ben a két ász, + azok két fő segítője mellett Rodriguez és Simon mellett csak Ő van, aki nem szökésből "pottyant oda" :))

 Borzasztóan tönkreverték a mezőnyt a sárgáért vívott csatákban, túlzás nélkül GT végeredménybe illő időket kiosztva már most. Kiváncsi vagyok, vajon tudják ezt fokozni jövő héten?  

 

Előzmény: Attika30 (113265)
nscatto1 Creative Commons License 2023.07.16 0 0 113272

Jonas előnyben lesz, mert tudhatja a szlovén idejét. Viszont szerintem Pogi erősebb, és most a dán nem fog tudni keréken menni, ami jelent bizonyos előnyt. Pogacar súlya nagyobb, ezért a síkon jobban be tudja lendíteni a kerékpárt, és hegyre fel meg erősebb, mert a nehezebb súlya ellenére is együtt jönnek meg. Nagy meredek nem lesz a szakaszon, 2 km 11%, ami egyedül Poginak jobban mehet. De pont a pihenőnap miatt nehéz megmondani - amúgy is - mert mindenkire másképpen hat, hogy kiesik a terhelésből egy nap.

Előzmény: kígyóbőr_cipellő (113271)
kígyóbőr_cipellő Creative Commons License 2023.07.16 0 0 113271

Hegyen úgy tűnik nem bírnak egymással.

Időfutamon mi várható?

nscatto1 Creative Commons License 2023.07.16 0 0 113270

Én írtam hamarabb, csak mivel többet írtam, ezért később jelent meg a hsz:)))

Előzmény: képbíró (113269)
képbíró Creative Commons License 2023.07.16 0 0 113269

Nekem a mai szakasz után az a véleményem, hogy az UAE dupla dobogóra játszik.

Nyertem! 10 perccel hamarébb irtam ugyanezt!!!!! :-)))

Burgudeo-t viszont szeretem. Sagan csapattársa.

Előzmény: nscatto1 (113267)
nscatto1 Creative Commons License 2023.07.16 0 0 113268

Szerintem azt a kommentátorok találták ki, hogy tudna menni, szerintem örült, hogy ott van. Három napot mentek fullgázzal, mindenki elhervad egy idő után. Gondolom ma annyi volt a dolga, hogy bármi történik, ne szakadjon le a kerékről. Ezt jól csinálta, és mivel támadó szellemű versenyző, ezért ha tudott volna menni, akkor ment volna.

Előzmény: Attika30 (113265)
nscatto1 Creative Commons License 2023.07.16 -1 0 113267

Mekkora szakasz volt!!! Poels nagyon megérdemelte, régi nagy harcos, örök segítő, aki ritkán mehetett magáért. Az egyszeri kivétel a Vuelta 2017-ben, amikor Froome nyerte az összetettet, és Poles volt az egyik segítője. Contador végigtámadta az egész versenyt, és itt, a 20-ik!!! szakaszon tudott végre győzni, a hegy borzalom neve: Angliru. Contador megindult az aljában, és elkezdte begyűjteni a szökevényeket, akik közül mindenki beállt neki, és mentek 30-200 métert, amennyit bírtak. Froome a vége előtt indult el Poels kerekén, és egyértelmű volt, hogy arra megy ki a dolog, hogy a holland végre nyerjen egy szakaszt, de a spanyol kibírta a szembeszelet, a hegyet, és hazaért élete utolsó háromhetesén.

Poels ma erős volt, és végre ő is dobogóra állhat, ráadásul Tour szakaszon, ami az egyik legáhítottab dolog a sportban, és ő teljesen megérdemelte!

 

Aertnek nem volt esélye vele szemben, itt is játszik a fizika: 66 kg vs 78 kg. Amikor a holland indított, akkor 18%-os részen mentek, ott hiába erős valaki, a gravitáció jobban húzza a nehezebb versenyzőt. Ettől függetlenül Aert ma is hihetetlen volt.

 

Nekem a mai szakasz után az a véleményem, hogy az UAE dupla dobogóra játszik. Yates 20 másodpercre van a dobogótól, és eddig erősebbnek tűnik, mint Rodriguez, bár a fiatal spanyolnak hatalmas a becsvágya, és korából adódóan jobban regenerálódik. Az a meccs is jó lesz még:)

 

Kedden Jonas előnyben, kérdés, hogy ha nem látja maga előtt a kereket, akkor milyen teljesítményre lesz képes?

 

 

 

A csigazabáló gyökér fantasztikusan megy, már 14 perc a hátránya. Ha így folytatja, lesz ez még 20 fölött is. Madiot már rendelheti is a tortát a sanzelizés bulira, ha összejön a 26 perc, akkor az pont annyi lesz, ahány éves a kretén, és ez tortagyertyán is jól mutat.

Attika30 Creative Commons License 2023.07.16 0 0 113266

Biztos megpróbálják, főleg ha Pogacar-nak vannak kétségei, hogy meg tudja nyerni. 

Előzmény: képbíró (113264)
Attika30 Creative Commons License 2023.07.16 0 0 113265

Na most valahogy még inkább egyenlő erőket látok, illetve ha Vinge tudott volna menni akkor nagy hiba, hogy nem ment. 

 

Meglátjuk a crono után mi lesz de most jobban el tudom képzelni, hogy Vinge megnyeri, mint a Colombiere után. 

képbíró Creative Commons License 2023.07.16 0 0 113264

Én látom rosszul, vagy az UAE 2 dobogós helyet akar? Baszott jó szakasz volt.

képbíró Creative Commons License 2023.07.16 0 0 113263

Nana :-)

Én biztosan nem, csak tényeket közlök. 

Előzmény: HPéter1978 (113262)
HPéter1978 Creative Commons License 2023.07.16 0 0 113262

Nono, az Astanát ekézni csak pontosan, szépen. :-)

 

Velasco olasz bajnok, ami szvsz erősorban a Giro szakasz után áll. 

Utána a Szicília és a Valencia

Lucenyko (csak hogy legyen harmadik féle :-) ) két kazah bajnoki címét nem számítom be, mert házi verseny nem ér.

 

Viszonylag masszív utolsók, a wt csapatok között.

 

Nincs ott semmi viszonylagos. :-)

Béka segge, mínusz sok.

Előzmény: képbíró (113254)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!