Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

RetteNETes Lalyos Creative Commons License 2010.06.25 0 0 5306
Reménytelen....
csillakne Creative Commons License 2010.06.25 0 0 5305
Hát ezek szerint te egy tökéletes ügyfél vagy, aki szép türelmesen kivárja, míg a hatóságok, szolgáltatók elintézik az ügyeit bármeddig is tart ez!

Nekem ezt még tanulnom kellene, főleg azért, mert ez a 3 hét kiesés is anyagilag nagyon megviselt, ugyanis vállalkozásunk is van és nem kapok pénzt ha nem dolgozom, nem úgy, mint a biztosító vagy más szolgáltatók emberei és annyi időm sincs mint nekik:-) Ja, és nem vagyok belőle milliomos, kényszervállalkozás a főállásunk mellett, mivel a fizetésünk nem elég a rezsire és a hatalmas törlesztésekre.

Persze valószínűleg akinek nem lebeg a feje fölött Damoklesz kardja minden hónapban, hogy ki tudja fizetni a hiteleit, annak nem számít.
Ha azonnal fizetnének is, akkor is bukom ártatlanul pár 100 ezer Ft-ot, így meg ki tudja mennyit!

Lehet, hogy a szabályok valóban ezt írják elő, de az emberség is nagyon sokat jelentene minden esetben. Ha nem olyan emberek ülnének a hivatalokban, akiknek csak az számít, hogy minél jobb fizetést kapjanak és lehetőleg ne kelljen érte semmit tenni.....

Azért örülök, hogy vannak emberek, akik szerint ez egy szép tökéletes világ!

"Tökéletes világban élünk drágám, ahol minden olyan tökéletes és szép
Heroint is vehetsz nem túl drágán, tökéletes életkép"
Előzmény: Biovadász (5304)
Biovadász Creative Commons License 2010.06.25 0 0 5304

"Szerintem nincs olyan ember, aki minden szerződést végigolvas mielőtt aláírná"

 

Ó dehogynem, és szerencsére egyre többen.

Aki nem, az magát szivatja. :)

Előzmény: csillakne (5303)
csillakne Creative Commons License 2010.06.24 0 0 5303
Köszönöm, ez tényleg egyértelmű így.

Igazatok van, valószínűleg nem jelentette be, de bevallom őszintén, én sem tudtam, hogy ez így megy hivatalosan. Valószínűleg ő sem tudja. Azért én ezek ellenére úgy gondolom, hogy a biztosítónál ezt elmondhatták volna akár nekünk is, és akkor szólunk a károkozónak.

Szerintem nincs olyan ember, aki minden szerződést végigolvas mielőtt aláírná, utána meg már minek? :-)
Főleg az ilyen szolgáltatókkal kapcsolatban. Kíváncsi lennék, ki olvasta el pl a vízművel vagy az ELMŰ-vel kötött szerződését! Lehet, hogy meglepődnénk, hogy mik vannak leírva benne. :-)

Még csak annyit tennék hozzá, hogy az egyik károsult ennek ellenére már megkapta az ajánlatát a totálkáros kisbuszára ami a piaci értékének kevesebb mint a fele! Úgy látszik róla nem feltételezik azt, hogy biztosítási csaló, csak azt hogy hülye :-P

Mindenesetre köszönöm a paragrafust, most már tiszta mi a következő lépés számomra.
Azért én szkeptikus vagyok azzal kapcsolatban, hogy ezek után minden pikk-pakk menni fog és 1-2 héten belül pénzt látok tőlük! :-D
Előzmény: Biovadász (5302)
Biovadász Creative Commons License 2010.06.24 0 0 5302
Nem kell ötletelgetni, semmi szükség rá, elég ha elolvasod a szerződést amit aláírtál. Az sokkal egyszerűbb és eredményesebb is. :)

A károkozónak be kell jelenteni a károkozást a biztosítójának.

Mielőtt ezen megint kiakadsz, ennek az az értelme, hogy ha pl tudok valakiről annyi adatot ami egy kék-sárga kitöltéséhez kell, akkor ne használhassam biztosítási csaláshoz. :)

Mint ahogy a te esetedben is ezt sokan úgy ahogy van letojják, ilyenkor a biztosító elkezd nekik levelet írni és vár a válaszra... közben te vársz a pénzre és a biztosítót szidod...
Előzmény: csillakne (5299)
RetteNETes Lalyos Creative Commons License 2010.06.24 0 0 5301
Erről beszél Biovadász: 30. § (1)
Előzmény: RetteNETes Lalyos (5300)
RetteNETes Lalyos Creative Commons License 2010.06.24 0 0 5300
Előzmény: csillakne (5299)
csillakne Creative Commons License 2010.06.23 0 0 5299
Bocs, de nem értem mit kellene csinálnia a károkozónak. Szerencsére még egyikünknek sem volt ilyen esete, és mivel a biztosítónál senki nem mondja el, hogy pontosan mit kell tenni, ezért csak saját kútfőből ötletelünk.

Valaki elmondaná ha szépen megkérem, hogy mi a hivatalos ügyrend egy ilyen rémtörténetben? :-)

Előzmény: Biovadász (5293)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.23 0 0 5298

Szia!

 

Igen, hogy nem megállapítható ki volt a hibás.  4 vallomás keletkezett, a két félé, és két tanué.

 

Az egyik tanut az oktató hozta, és tele volt a vallomása hamis állításokkal.

 

A másik tanu pedig maga a tanulóvezető, aki az enyémnek nagyon hasonlót mondott, és főleg ellent a másik tanunak és az oktatónak. További érdekes mondat a tanulóvezető vallomásában, hogy az oktató felkereste a tanut személyesen is... Ebből persze a rendőrnek semmi nem esik le... :(

 

Azért nem megállapítható, mert szerintük a tanuvallomások nagyon ellentmondanak egymásnak, és egyik vallomás sem erősíti meg minden kétséget kizáróan valamelyik fél igazát.

 

Megpróbálok fellebezni, mert szerintem egyértelmű a fotók - gépkocsi károk - alapján, hogy mi történt, az is egyértelmű, hogy az egyik tanu hamisan tanuzott, mert a másik tanu - aki egyébként pont a másik autót vezette - ellent mondott neki, stb...

Előzmény: Biovadász (5297)
Biovadász Creative Commons License 2010.06.22 0 0 5297
Azért valami indoklást csak írtak az ítélethez.
Előzmény: Törölt nick (5296)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.22 0 0 5296

tanulókocsi kijött elém sávváltásnál 15-el, én 65-el mentem 70-es táblánál...

 

Nem értem, hogy ezek alapján miért nem megállapítható... :(

Előzmény: Biovadász (5295)
Biovadász Creative Commons License 2010.06.22 0 0 5295
Hát, ez valóban szopacs sajnos...

Ritka eset, elmesélnéd hogy mi történt?
Előzmény: Törölt nick (5294)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.22 0 0 5294

Sziasztok!

 

Szabálysértési eljárás eredménye az lett, hogy nem megállapítható hogy ki volt a felelős a két fél közül, ezért megszüntetik az eljárást.

 

Kérdésem, hogy ilyenkor bukta van a biztosítónal? Ilyenkor a kötelezők nem fizetnek egymásnak? Mit lehet tenni? Csak fellebbezni?

Biovadász Creative Commons License 2010.06.22 0 0 5293

"Ma felhívtam őket, közölte a hölgy a telefon túloldalán, hogy még nem tud mondani semmit, mert elküldtek egy levelet a károkozónak, arra kérték , írja le, hogy mi történt és, hogy elismeri-e a hibáját. Erre rákérdeztem, hogy nem pontosan ugyanez van leírva a kék- sárga papíron amit én már elküldtem nekik?

Délután felhívtam a " bűnöst", ilyen levelet nem kapott még.
Szerintem ez csak időhúzás, hogy ne kelljen fizetnie a biztosítónak."

 

 

És azt elmondtad-e a "bűnösnek" hogy ha szabályosan bejelenti a károkozását ahogy azt kellene, akkor nem kéne még pár hétig helybentopogni? :)

 

És ez egyben mindjárt tipp a felpörgetésre is.

Előzmény: csillakne (5292)
csillakne Creative Commons License 2010.06.21 0 0 5292
Sziasztok!

265 KB volt a kép és be is szúrtam! Még sem lett jó! :-))

Bocsi, közben kicsit behavazódtam, de az autóm még mindig a régi törött és a biztosító se nagyon strapálja magát, hogy gyorsan fizessen.
Ha én nem hívom őket, akkor semmi sem történik.
Múlt héten betelefonáltam, hogy mi történt az ügyben. Közölték, hogy várnak tőlem egy árajánlatot a javításra. Megkérdeztem, hogy ezt velem mikor közölték volna, ha nem telefonálok rájuk? Mondtam nekik kb 400 ezer Ft :-), mire ők, hogy ezt egy szervíztől várják nem tőlem! Elvittem... lett belőle 840 ezer amit faxon el is küldtem nekik! Nem jobban jártak volna az én ajánlatommal? :-)
megint vártam....
Ma felhívtam őket, közölte a hölgy a telefon túloldalán, hogy még nem tud mondani semmit, mert elküldtek egy levelet a károkozónak, arra kérték , írja le, hogy mi történt és, hogy elismeri-e a hibáját. Erre rákérdeztem, hogy nem pontosan ugyanez van leírva a kék- sárga papíron amit én már elküldtem nekik?

Délután felhívtam a " bűnöst", ilyen levelet nem kapott még.
Szerintem ez csak időhúzás, hogy ne kelljen fizetnie a biztosítónak.

Mondtam az ügyfélszolgálatos csajnak, hogy így is, úgy is fizetni fognak, maximum kölcsönzök egy autót és még annak a díját is kifizettetem velük. Mire ő közölte velem, hogy írjak egy levelet a központnak és indokoljam meg, hogy miért van szükségem az autóra! Hát erre hangosan felkacagtam. Mondtam a hölgynek, hogy tőlem még a volt férjem se merte számon kérni, hogy miért van szükségem autóra, hogy jön ehhez a biztosító? Azért, mert az enyém és mert használati tárgy!!!

Hát röviden ennyi a fejlemény. Van valakinek ötlete, hogyan lehet felpörgetni?
Leadfoot Creative Commons License 2010.06.15 0 0 5291
Hát, az autóvásárlás már más tészta. Azért ha keresgél az ember, nem türelmetlen, éber, és figyel, akkor lehet találni jó állapotú használt autót, nekem hál' istennek már kétszer is sikerült. :-]
Előzmény: csillakne (5288)
szirt Creative Commons License 2010.06.15 0 0 5290
És nem legyen nagyobb a kép fél MB-nél.
Előzmény: csillakne (5286)
Béla6 Creative Commons License 2010.06.15 0 0 5289

Próbáltam képet feltenni róla, de nem tudom hova lett! :-))

 

 

a "feltölt" után mekkel nyomni a "beszúrás"-t is...

Előzmény: csillakne (5286)
csillakne Creative Commons License 2010.06.14 0 0 5288
Na ezzel most jól elkeserítettél, mert ennyi erővel én is vehetek egy ilyen "megcsinált" autót! :-(

Akkor most tényleg nem tudom, hogyan járnék jobban!
Leadfoot Creative Commons License 2010.06.14 0 0 5287
Hasonló helyzetben én is így okoskodtam. Mondjuk az én kocsim szerkezetileg is sérült (oszlopok elmásztak, tető deformálódott). De ha a futómű arrébb ment, az se valami jó.

Azzal tudlak biztatni, hogy mikor én meghirdettem a roncsot, két hét alatt vagy 30 nepper hívott fel. Ha a motornak nincs baja, az az ő szempontjukból előny. A kasznis munkát összedobják okosba', óra visszateker, aztán mehet a piacra "idős orvos bácsi használta, de csak templomba árt vele vasárnap" szöveggel. :-S Hozzá kell tenni, mind elég vicces összegekkel próbálkoztak.
Előzmény: csillakne (5285)
csillakne Creative Commons License 2010.06.14 0 0 5286
Próbáltam képet feltenni róla, de nem tudom hova lett! :-))

talán most sikerül!
csillakne Creative Commons License 2010.06.14 0 0 5285
Köszi a gyors reagálást!

ezen nagyjából látszik mennyire tört össze.

A futóművet is meg kellene nézetni, mert a felni is kapott egyet, csak úgy tudtuk hazahozni, hogy le kellett venni a kerék mögötti műanyag valamit :-) , mert hozzáért a kerék.

A biztosító mondta, hogy meg kell várni a rendőrségi vizsgálatot.

Ha a javíttatást választom, akkor marad az autóm, viszont amikor el akarom majd adni, a törés miatt tuti sokat veszít az értékéből.

Lehet, hogy akkor jobban járok, ha most cserélem le valamire.


Előzmény: Leadfoot (5284)
Leadfoot Creative Commons License 2010.06.14 0 0 5284
Látni/tudni kéne, mi és mennyire tört. Ha szerkezetileg nem károsodott, csak lemezsérült (+esetleg apróságok), akkor én azt a megoldást választanám, hogy elfogadom a biztosító által kínált összeget (esetleg meg lehet próbálni kicsit följebb tornászni a kárkori értéket), és keresek olcsó, bontott alkatrészt, az van bőven.

Ha másik kocsit veszel, azonos köbcentiig fizeti az átírást a vétkes kötelezője.

De ha hülyeséget írtam, majd a nálam szakértőbbek kijavítanak.
Előzmény: csillakne (5281)
Leadfoot Creative Commons License 2010.06.14 0 0 5283
Hát ja. Kéne tudni az állapotot, motort, futott kilométert.
Én 1,5 éve számíttattam be a 2002-es 306 XR 1.6 szedánomat. Előtte jó fél évig hirdettem, de 750-800ezernél többért biztos nem ment volna el. És mondom, fiatalabb kocsi, és ez 1,5 éve volt... :-/
Előzmény: Béla6 (5282)
Béla6 Creative Commons License 2010.06.14 0 0 5282

Valóban csak 600 Ft-ot ér az autóm?

 

 

hát most elég nyomottak a zárak, mivel hegyekben állnak a zótók a kereskedőknél...

 

 

Ebből ahogyan elnéztem a hirdetéseket...

 

azok nem a piaci árakat tükrözik, hanem az eladók vágyálmait...

 

...és még erre jön az átírási költség.

 

nem, ezt is fizeti a biztosító...

 


Az autóra minden nap szükségem lenne, de volt rendőrségi helyszínelés, félek, hogy hónapokig elhúzódik a dolog, annak ellenére, hogy a károkozó elismerte a hibáját, nem volt ittas senki és nem is mentünk gyorsan.

 

akkor mi a problemma?

1-2 héten belül a számládon a pénz...

 

Előzmény: csillakne (5281)
csillakne Creative Commons License 2010.06.14 0 0 5281
Sziasztok!

Szeretném a tanácsotokat kérni. 1 hete összetörték az autómat. Én vétlen voltam, az előttem lévő autó áttért a szemközti sávba, ahol belement a szemben haladó autóba és az nekem csapódott majd az árokban landolt.

2001-es Peugeot 306 XR-em van, aminek a bal oldala az elejétől a végéig összetört.

Pénteken volt kinn a kárszakértő, aki felmérte a kárt, és azt mondta az eurotax értéknek az 50 %-ig téríti meg a biztosító a javítást, afölött gazdasági totálkárra veszik. Ma betelefonáltam és azt mondták 300 ezer Ft -ig javítják, de ennél jóval nagyobb a becsült kár.

A kérdéseim a következők lennének:

Valóban csak 600 Ft-ot ér az autóm? Ebből ahogyan elnéztem a hirdetéseket, nem igen tudok másik ilyen autót venni és még erre jön az átírási költség.

Mit válasszak, hogy a lehető legkevesebbet bukjak a dolgon?
Az autóra minden nap szükségem lenne, de volt rendőrségi helyszínelés, félek, hogy hónapokig elhúzódik a dolog, annak ellenére, hogy a károkozó elismerte a hibáját, nem volt ittas senki és nem is mentünk gyorsan.

Másik autóra nincs pénzem, sajnos pár éve én is vettem fel CHF alapú hitelt, azt hiszem nem kell részleteznem! :-(

Segítsetek légyszíves ha tudtok!

Köszönöm: Csilla
topikolos Creative Commons License 2010.06.14 0 0 5280
Bevittem az ügyfélszolgálatra, hogy ezt kaptam, és mi ez, az ügyintéző mutatta meg, hogy hová van írva a lényeg...
Előzmény: topikolos (5279)
topikolos Creative Commons License 2010.06.14 0 0 5279
De hogy ez nem ajánlva jött, és nem az a tárgya a levélnek, hogy megszűntetés, hanem alul, apróbetűs, az megint megérne egy beszélgetést az illetékesekkel.
Előzmény: Béla6 (5277)
Biovadász Creative Commons License 2010.06.14 0 0 5278
Bezony, ha ez lett volna amikor a kocsimat vettem két éve, akkor kb most kérném meg a sarki dózeres bácsit, hogy a 10 tonnás gépével menjen át rajta véletlenül hosszában... :)
Előzmény: Béla6 (5274)
Béla6 Creative Commons License 2010.06.14 0 0 5277
naugye, hogy ugye... :-)
Előzmény: topikolos (5276)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!