Keresés

Részletes keresés

Sylvie Creative Commons License 2000.06.27 0 0 322
szia berill, hát végre te is itt :))
kb. hol találom meg azokat a kuttyokat? ti fiatalok nagyon temékenyek vagytok ám, a net pedig tetű lassú nálunk.
a mi kutyuink közül az aprók mindig sokkal élénkebbek voltak, mint a nagyok, most ez a hatalmas csacsi egész nap csak alszik, a pumi egész nap ébren volt és dolgozott - ő őrizte a házat, és néha a snaci felnézett és segített neki.

berill Creative Commons License 2000.06.27 0 0 321
bocs, megszaladt a kezem... :o))
természetesen nézdd=nézd...
b.
berill Creative Commons License 2000.06.27 0 0 320
sziasztok!

na végre már, hogy itt lehetek megint!

Sylvie, nekem is jobban tetszik, amikor az írfakas nem nyírt!
nézdd meg a Született 74-ben című topicba belinkelt kuttyokat!!! Na azok aztán ott vannak a top-on!!! :o))))

nick! tedd fel ide a kutyudat! én is szeretném látni! és megmutassam nektek az én kis exkutyumat?
nagyon ari volt!

szerencsefel! neked is tetszene, mert uszi létére nem volt megnyírva sose annyira!!!

amúgy meg sok helyen írják, mindegy, hogy a kutya mekkora, lehet simán lakásban tartani, nem kínzás neki.
egyrészt egyetértek spanesszal, hiszen, ha szereted, szinte mindegy, mekkora a lakás, plusz olvastam Konrad lorenz: ember és kutya című könyvét, yaheltől kaptam kölcsön, nagyon jó és ajánlom mindenkinek!ő is azt írja , inkább ajánl lakásba nagytestű, nyugodt kutyát, mint kistestű, de virgonc, ugri-bugrit... :o))

JÖVŐ HÉTEN MEGYEK A KISKUTYÁÉRT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

üdv, berill

Spanesz Creative Commons License 2000.06.27 0 0 319
Rendicsek, értem. A napokban hallottam egy nagyon bájos nevet. Kislány goldi retrivert hívtak úgy, hogy MASNI. Annnnnnyira aranyos név.
Előzmény: gombfoci (316)
gombfoci Creative Commons License 2000.06.27 0 0 318
Persze a "Rejtvényfejtők kézikönyve" se rossz megoldás...
Előzmény: Sylvie (314)
second Creative Commons License 2000.06.27 0 0 317
"... kopasz kutya csókolj meg
kopasz kutya harapj meg!"

Sec.

Előzmény: Sylvie (312)
gombfoci Creative Commons License 2000.06.27 0 0 316
De. Csak az már a "Kutyatenyésztői tapasztalatok" c. topikra tartozna. :-)
Előzmény: Spanesz (315)
Spanesz Creative Commons License 2000.06.27 0 0 315
Bocsesz, hogy "beleugatok", de az egy alomba tartozó kuty-morgóknak nem azonos betűvel kezdődő nevet kell adni? Lehet, hogy én tudom rosszul! (Pl.Athos, Aramis, Ali, Aba...)
Előzmény: gombfoci (313)
Sylvie Creative Commons License 2000.06.27 0 0 314
szia, köszi, ez jó ötlet - berill, elő a térképpel!
valóban, sokkal érdekesebb egy folyó-név, mint a Mása-Aljosa-Natasa stb.
Lehet, hogy így még én is találok a lánynak egy év után használható nevet?
Köszi, köszi :)))

Előzmény: gombfoci (313)
gombfoci Creative Commons License 2000.06.27 0 0 313
hello!
Bocsesz, nem tudom, hogy még aktuális-e a dolog, de nálunk a névválasztás a következő szerint szokott történni.
Kutyát tenyésztünk (már vagy 20éve), így amikor alom van, egyszerre akár 7-10 nevet is össze kell hozni, amit lehet törzskönyveztetni vinni. Szóval a mieink nagytestű, a volt Szovjetunió területéről származó fajta.
Szóval egyszerűen felcsapjuk a nagy térképet és folyókat, hegyeket, "oroszos" hangzású neveket és egyéb dolgokat nézünk ki, gyűjtünk össze. (Persze a Zaporozecs meg hasonló dolgok nem jönnek szóba, de például az Oka, az Ural, stb. igen.)
A kivétel erősíti a szabályt, így az én kutyámat (a 80kg-s kant) Plutónak hívják. (Becézése: Medve Úr, Pluti, Öreg Úr, stb...)
Sylvie Creative Commons License 2000.06.27 0 0 312
Kedves Sec., köszönöm a technikai segítséget.
Valóban nagyon jó fejek, de nekem kicsit furcsa a kopaszra nyírt kutty, úgy tudom, általában nem szokták ennyire megnyírni.
Előzmény: second (309)
Sylvie Creative Commons License 2000.06.27 0 0 311
kedves szerencsefel, sajnos tippem sincs róla. ők a doginforol vannak. (Brunhi-nek hála...)
ránézésre nem nagyon idősek...
Előzmény: szerencsefel (310)
szerencsefel Creative Commons License 2000.06.27 0 0 310
De édik. Mennyi idősek? Klassssz nyakkendőjük van. : )
Előzmény: second (309)
second Creative Commons License 2000.06.27 0 0 309

Sylvie, ezek igen jó fejek! :)

Sec.

Spanesz Creative Commons License 2000.06.27 0 0 308
Napi 8 a minimum, de gyakran többet. Természetesen úgy jövök el, hogy előtte séta. Ha néha előfordul "baleset" mire hazamegyek, soha nem szidom meg őket! Éppen elég az a bűnbánó pofa, amit vágnak. Nagyon szégyellik magukat. Feltakarítom, és akkor mi van... DE EZ NAGYON RITKA!
Előzmény: szerencsefel (307)
szerencsefel Creative Commons License 2000.06.27 0 0 307
Te hány órát vagy távol a kutyádtól?
Előzmény: Spanesz (306)
Spanesz Creative Commons License 2000.06.27 0 0 306
Nagyon egyszerű. Logikusan át kell gondolni! Egy kutya életében a legfontosabb a szeretet. Ha van egy szerető gazdija nem érdekli, hogy naponta 3x tud rohangálni és pisilni. Ha megfigyeled a kertben tartott kutyát, az sem pisil 24 órán keresztül folyamatosan. :o) Szóval szoktatás kérdése. A kutya nagysága egyenesen arányos a mozgásigényével. Ha vállalod, onnantól kezdve mindegy, hogy palota-pincsit vagy dogot tartasz lakásban. Az egyik 15 perc elfoglaltság, a másik mondjuk 50. Jól át kell gondolni a választást, de kutya nélkül lehet élni, de nem érdemes...
Előzmény: szerencsefel (305)
szerencsefel Creative Commons License 2000.06.27 0 0 305
Mesélj, mesélj, mesélj. : )))

Össze kell gyűjtenem az érveket.

Előzmény: Spanesz (304)
Spanesz Creative Commons License 2000.06.27 0 0 304
Szasztok Mindenki! Jaj nektek, hogy rátaláltam erre a topicra, mert én imádom a kutyákat (szóval minden állatot)!!! Spaneszom, pulim van. A puli is lakásban!!! Tudnék mesélni azoknak, akik elhárítják a kutyatartást, arra való hivatkozással, hogy kínzás lakásban tartani. Szóval nagyon örülök Nektek!
nickJagger Creative Commons License 2000.06.27 0 0 303
OK, ma már nem megy, de holnap este benyomom.

A kuty (Muki volt a neve) fehér-barna tarka kistermetű lánykutyi volt, némi pigmenthiánnyal az orrán és a hasán (kicsikorában az orrocskája és a hasa nagy része rózsaszínű volt! Olyan cuki volt... :-((( )

Előzmény: szerencsefel (302)
szerencsefel Creative Commons License 2000.06.27 0 0 302
Tedd be. Kíváncsi vagyok rá. : )
Előzmény: nickJagger (300)
second Creative Commons License 2000.06.27 0 0 301
second@index.hu-n várom. :)
kössz!

Sec.

Előzmény: Sylvie (292)
nickJagger Creative Commons License 2000.06.26 0 0 300
Tulképp csak az, hogy 15 éves volt. Szerintem szép kort megért, aztán úgy 1 éve gyorsult föl a leépülése. Ugyanúgy leépült testileg és szellemileg is, mint egy idős ember. Mint írtam, a vége felé már sokszor teljes erőből (nem játékból) harapott meg minket, a gazdáit is.
De a legvégén már tényleg fizikailag szenvedett, nem akartuk, hogy arra jöjjünk egyszer haza, hogy a 7. szomszéd szól (kertes környék), hogy ott fekszik órák óta a napon a kapu mellett, v ilyesmi... Szerintem nem is volt már - legalábbis "kutyai" értelemben magánál. Nem csinált semmit, csak körbe-körbe járkált (inkább húzta magát) az udvaron, míg össze nem esett, akkor aludt órákig. Hát ennyi. Azért nehezemre esik ilyen tárgyilagosan írogatni róla, de mindegy. Ha akarjátok, betehetek ide egy képet róla.
Előzmény: Sylvie (293)
Sylvie Creative Commons License 2000.06.26 0 0 299
szia, akkor jó pihit...
holnap gyere, addig is szép napot
S.
berill Creative Commons License 2000.06.26 0 0 298
Sylvie,
Nem, nem mentem el, csak qrva sok a hívás ma...
folyamatosan jönnek...
5-kor keltem, elmentem szombathelyre, felvételi, szerintem jó lett, 15-ből 13 pont, iutána visszavezettem budapestre, aztán jöttem rögvest munkába, 23.00-ig leszek és ki vagyok teljesen...
meg szar a kedvem is, NAGYOOOOOOOOOOOOOOOOON!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
mindenkinek fogok válaszolni holnap, bocs, de mennem kell most.
talán estefelé, később, visszajövök...

a kutyusom haláláról is fogok írni majd...
meg mindenről...

second, én (illetve yahelsegített) a 74-esbe már belinkeltem egy írfarkast...

Brunhi, milyen volt a pihizés?

berill

Előzmény: Sylvie (296)
Sylvie Creative Commons License 2000.06.26 0 0 297
berill, már nem is jössz ide többet, tehát hazamegyek.
holnap várlak ám
Sylvie Creative Commons License 2000.06.26 0 0 296
persze, most elmentél, ugye? :))))
Sylvie Creative Commons License 2000.06.26 0 0 295
szia berill, már vártalak.
hogy sikerült?
berill Creative Commons License 2000.06.26 0 0 294
szia-szia mindenki!

itt vagytok még???

berill

Sylvie Creative Commons License 2000.06.26 0 0 293
Brunhi, kedves, kipihented magad? Látod, közben elfogyott a cicállat-probléma, viszont tobzódtunk a nevekben. (köszi, yahel)
Kedves szerencsefel, sajnos elég sokat, kb. 10-11 órát. aztán ha hazaérünk, akkor kezdődik a tombolás, hogy végre van gazdi, aki dögönyöz, futtat, vagy egyszerűen csak itthon van velünk.
büdös? ha nincs karbantartva, igen. de szerintem egy uszi (főleg egy picike) könnyen karbantartható, és akkor nem büdös.
kedves nick, mi volt a baja szegény kutyudnak?

Sec., mehet a mél?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!