Keresés

Részletes keresés

Barátocska :) Creative Commons License 2023.02.10 0 0 32603

Hogy mi váltotta ki a visszaesést, azt tíz évre titkosítottam. :) Utána kérdezd újra :D

Előzmény: füegy (32602)
füegy Creative Commons License 2023.02.09 0 0 32602

Inkább arra gondoltam, hogy vajon mit érzel most, és vajon mi váltotta ki a visszaesést.

Persze, mindig ott az újrakezdés lehetősége.

Tudod, míg élünk, remélünk. :)

Előzmény: Barátocska :) (32597)
fjudit2 Creative Commons License 2023.02.09 0 0 32601

Én olvasom a blogodat, sőt egy másik csoportba is elvittem...........hogy tanuljanak belőle! Hidd el sokan olvasnak, én élvezem a stílusodat is, örülök, hogy olvashatlak. Köszönöm!!!!

Előzmény: Barátocska :) (32599)
fjudit2 Creative Commons License 2023.02.09 0 0 32600

Nagyon sajnálom, tanulságot le kell vonnunk! Ennyi idő után sokkal nagyobb elhatározásnak kell jönni, biztos, hogy nagyon nehéz lesz. Van ilyen, én is olvastam sok felé. Legyen erőd folytatni,és ne előlről kezdeni, én nagyon szurkolok.  16 nap............ én azt mondtam, 45 évig szívtam, ha most eddig kibírtam, soha többé, bárki fog kínálni. Szép estét!

Előzmény: Barátocska :) (32599)
Barátocska :) Creative Commons License 2023.02.09 0 0 32599

Köszi :) Arra gondoltam, folytatom a blogot mégis, leírom a tapasztalataimat, hátha valakinek segít, vagy tanul belőle. Vagy még akár nekem is tanulságos lehet a legközelebbi próbálkozásnál. Én most pontosan tudom, hogy mit rontottam el, és azt is, hogy mit kellett volna csinálni, de már mindegy :(

Előzmény: dalmata13 (32598)
dalmata13 Creative Commons License 2023.02.09 0 0 32598

Mellbevágott a hír.Néha bele-beleolvasgattam a blogodba.Azért kiváncsi vagyok milyen lesz az életed a visszaszokás után.Én 30 évig halogattam az újbóli próbálkozást.Ahogy a mesében van, egy szép este elnyomtam az utolsó csikket és kész.Semmi gyógyszer semmi rágó semmi zabálási rohamok,többet cigit nem vettem a kezembe pedig még mindig van egy doboz sárga Pall Mallem és a  Zippo öngyújtóm is megvan.Örömmel olvastam,hogy madpali már hamarosan jubilál(2év) áprilisban.Gratula neki.A Te eseted meg tanulság a fórum tagjainak meg a leszokni készülőknek.Ilyen is van.

Előzmény: Barátocska :) (32595)
Barátocska :) Creative Commons License 2023.02.09 0 0 32597

Aranyos vagy, hogy aggódsz értem (tényleg!:) de nem én vagyok az első a világtörténelemben, aki visszaesik. Újra neki kell futni majd. De mikor szedem én össze magam megint ennyire?! :(

Előzmény: füegy (32596)
füegy Creative Commons License 2023.02.09 0 0 32596

Jaj.....😔

Előzmény: Barátocska :) (32595)
Barátocska :) Creative Commons License 2023.02.09 0 0 32595

Visszaestem :( 97 nap után. Nagyon rosszul érzem magam. Nem tudom, mikor lesz erőm újra próbálkozni.

dalmata13 Creative Commons License 2023.02.09 0 2 32594

Stresszes körülmények közt én is próbáltam már leszokni.Sorkatonai szolgálat alatt határoztuk el barátommal,hogy leszokunk.Reggel nyolckor elkezdtük aztán délután öt óra táján közös megegyezéssel feladtuk a harcot.Olyan boldogan gyújtottunk rá mint még soha.

Előzmény: fjudit2 (32593)
fjudit2 Creative Commons License 2023.02.08 0 0 32593

Igen, ez már csak emlék, egy szép emlék..............vagy rossz, kinek mi? Anyóca99 igen, hatalmas elhatározás, és jobb nyugodt körülmények közt, én azt mondom, a saját tapasztalatomból, hogy az első hét volt igazán embert próbáló, na ott kellett a  nagy akarat, a második hét már könnyebb volt! Most már azon kell izgulni, hogy el ne hizzunk! Én sokszor mondtam, hogy ezért /is/ nem akarok leszokni, mert biztos meghízok. Most minden hétvégén mérlegelés van! :) Igazából nem eszek többet, nagyon odafigyelek............mert utána meg ott kell majd az akarat! :)  Sokan leszoktak, előttem is ez van, ha ők megtudták tenni, akkor mi is!!  Szép estét mindenkinek!

Előzmény: dalmata13 (32587)
Anyóca99 Creative Commons License 2023.02.08 0 1 32592

Igen . Nagyon nagy elhatározás lesz ... rá kell készülni .:-)

Előzmény: füegy (32590)
Anyóca99 Creative Commons License 2023.02.08 0 0 32591

Hamarabb nem akarok nekiállni , mert stresszes a melóm ..... meg fárasztó . Nagyon kell koncentrálni .

Tuti nem lenne még arra is energiám , hogy megerőszakoljam magam . Mert erőszakoskodás lesz az biztos .:-)

Aki napi egy dobozzal szív , annak nagyon kell majd uralkodni önmagán .

Azt még bőven meg tudnám tenni , hogy a dugóban nem gyújtok rá , de a többihez képest mit számít az a néhány szál ? Vagy elhatározom magam , és semmit , vagy neki sem állok .

Előzmény: V.Gy. (32589)
füegy Creative Commons License 2023.02.08 0 0 32590

"Nem lenne jobb már holnap nem elszívni azt a 2-3 darabot, amíg beérsz?"

 

Hát milyen ember az, aki csak úgy !! kidob 55 évet az ablakon ? 😉

Jól rá kell arra búcsúra készülni, testben és lélekben.

Ugye, Anyóca? 🤗

Előzmény: V.Gy. (32589)
V.Gy. Creative Commons License 2023.02.08 0 1 32589

Anyóca99:

 

Erőt/megerősítést szeretnék , hogy tényleg le lehet szokni.

 

Le hát! :-) Itt vagyunk mi jó páran példának. Többek írják ide, hol tartanak a sikerben, én magam 2283 napnál járok 30+ év után. Ez megerősít kicsit?

 

Tavasszal (ha már nem járok a nagyfaluba melózni) nekidurálom magam .... hátha nekem is sikerül 55 év után .

 

55 év füstölés?? Huhh. Az nem semmi... Sikerülni fog! De miért várni, kitolni a kezdést? Nem lenne jobb már holnap nem elszívni azt a 2-3 darabot, amíg beérsz?

Előzmény: Anyóca99 (32578)
madpali Creative Commons License 2023.02.08 0 0 32588

Na, ebben a "teraszos" dologban igazad van :), mert én is odajártam ki cigizni és eleinte hiányzott, hogy nem szaladgálok ki félóránként-óránként. De maga a mozdulat, hogy automatikusan nyúltam a cigisdobozhoz, az a dohányzás abbahagyásával nálam elmúlt. Egyedül ez a teraszos dolog maradt meg még párhónapig, de mára már az is a múlté. Igaz, hogy én nem kávézom és az enyém nyitott terasz, úgyhogy ilyen hidegben még kedvem sem lenne most kint ülni.

Előzmény: _cseszo (32584)
dalmata13 Creative Commons License 2023.02.08 0 1 32587

Az én utolsó doboz cigim története.Leszokásom elött néhány nappal  megszokásból vettem egy karton Pall Mallt.Két dobozzal elszívtam belőle a harmadikat  meg felbontottam.Aztán abbahagytam.Megmaradt hét és fél doboz.Jó másfél év után elajándékoztam 7 darabot. Egyet meghagytam emléknek.Máig ott heverészik a kamrában mementóul.Akkor még 500ft volt az ára.

Előzmény: fjudit2 (32586)
fjudit2 Creative Commons License 2023.02.08 0 0 32586

Szia! Nekem is napi egy doboz volt az adagom, sőt mikor még dolgoztam, volt,hogy nem is volt elég! Itt már nem akartam egy szálat sem szívni, vagyis onnét indult volna a leszokásom, de addig birizgálta a csőrömet hogy volt még otthon egy felbontatlan doboz, na első nap csak egyet,kettőt...........másnap is...........harmadnap is, szóval ez volt az utolsó doboz cigi története, amit nem is akartam már elszívni! 15-dik napja nincs, felemelő érzés! Tegnap is este jutott eszembe..........jó, hogy nincs itthon, pár pillanat,és terelem is a gondolatomat. Sikerülni kell, sikerülni fog, mert nagyon akarom. Hidd el neked is menni fog, ha megszületik a végérvényes elhatározás!!

Előzmény: Anyóca99 (32585)
Anyóca99 Creative Commons License 2023.02.08 0 0 32585

Napi 6 szál ? Boldog lennék .....:-)

Nekem napi 1 doboz .... mire 60 km.-ről felérek a nagyfaluba  , már a dugóban elszívok kettőt-hármat .

No addig míg feljárok , nem is fogadkozok . De a biztatást köszönöm . (mingyá' indulok a dugóba....)

Előzmény: fjudit2 (32583)
_cseszo Creative Commons License 2023.02.08 -1 0 32584

Te pontosan annak a bizonyítéka vagy ezek szerint, hogy BÁRMI ami ahhoz segít, hogy ne gyújts rá többet jó. 


"De a "szertartás" csak addig tart amíg le nem szoksz a dohányzásról, utána ezek a szertartás szerinti mozdulatok sem fognak hiányozni."

Evvel egy picikét vitatkoznék, mert attól hogy nem gyújtok rá, például a kiülök a teraszra reggel a kávémmal és (nem) gyújtok rá például nagyon hiányzik.  Illetve ha kiülök akkor meg a cigaretta hiányzik nagyon.

Előzmény: madpali (32582)
fjudit2 Creative Commons License 2023.02.07 0 0 32583

Hidd el, hogy sikerülni fog, ha nagyon akarod! Én 45 év után tettem le, ahogy olvastad..........most pont 14 napja! Egy hét az bizony iszonyat volt...........a gondolatok, a mozdulatok végett. Én egy éve készültem erre, előtte 3 napban elszívtam az utolsó doboz cigimet, igaz már akkor nem akartam cigizni, de amíg nem fogyott el, nem ment........az napi 6 szál volt, és utána semmi. Olvastam az Allen Carr könyvét, Leszokni a dohányzásról? Így könnyü! Tavaly is, és idén januárban, nekem gondolkodásban rengeteget segített! Most is itt van előttem kiírtam az íróasztalomra: Nem fogok soha többé rágyújtani! Én döntésem, nem kényszerit rá senki! Erős vagyok!" Ez még egy darabig itt marad, és olyan jó érzés már csak ránézni is...........hidd el! Még csak két hét.....de voltam olyan helyzetben, hogy kináltak, és hidd el, nem kívántam, mert arra gondoltam, hogy nagyon erős elhatározásom volt, és nem fogom sutba dobni a döntésemet, hogy egy szálat elszívok, és kezdjem előlről. Van kis segédeszköz.........de szerintem már placebónak használom, vagy mankónak. Sok sikert!!!! Megy ez..........nagy kattanás az agyban, hatalmas elhatározás, minden nap könnyebb!! Soha többé, megy az ára majd félre.......nyáron lesz belőle egy Erdélyi kirándulás 7 napos!  Szép estét mindenkinek.

Előzmény: Anyóca99 (32578)
madpali Creative Commons License 2023.02.07 0 1 32582

"A fiziológiai éhséget a nikotin táplálja a füstöt illetve más egyéb a dohányzáshoz tartozó  szertartást, pedig a megszokás."

 

De a "szertartás" csak addig tart amíg le nem szoksz a dohányzásról, utána ezek a szertartás szerinti mozdulatok sem fognak hiányozni.

Nekem Áprilisban lesz 2 éve, hogy nem gyújtottam rá és én ezt kizárólag csakis Niquitin tablettának köszönhetem, amiben állítólag van valami nikotintpótló szer, de lehet hogy pont ez miatt ment aránylag gyorsan a leszokásom. Igaz, hogy a tablettát  eleinte ipari mennyisében szedtem, 1,5-2 nap alatt eleinte egy dobozzal elment és a legerősebbet szedtem. De 2-3 hét után már nem is nagyon kívántam a cigit és azóta sem gyújtottam rá, pedig én is évtizedekig szívtam. Előtte egy napig sem bírtam ki, hogy ne gyújtsak rá.

Előzmény: _cseszo (32581)
_cseszo Creative Commons License 2023.02.07 0 1 32581

Mondanám hogy nem értem a hozzászólást, de inkább úgy fogalmaznék, hogy teljes képzavar...

Nikotintól fűggünk és ha tetszik ha nem rászoktunk a füstölésre. A fiziológiai éhséget a nikotin táplálja a füstöt illetve más egyéb a dohányzáshoz tartozó  szertartást, pedig a megszokás.

Ha arra vonatkozott a megjegyzés, hogy a nikotinpótló (nikotint tartalmazó) szerek szerinted nem jók, akkor egyetértek de csak részben, mert szerintem minden módszer ami ahhoz vezet, hogy a függőség tárgyát, a cigarettát többé ne gyújtsuk meg jó.

 

Előzmény: pk1 (32579)
_cseszo Creative Commons License 2023.02.07 0 1 32580

Itt nincs kudarc. A kudarc az ha nem próbálod meg!

Hajrá

Előzmény: Anyóca99 (32578)
pk1 Creative Commons License 2023.02.07 0 0 32579

Nem értem a dohányosokat. A nikotintól függnek, de a füstről akarnak leszokni - pedig arra rá sem szoktak.

Anyóca99 Creative Commons License 2023.02.07 0 1 32578

Rendületlenül olvasgatlak titeket . Erőt/megerősítést szeretnék , hogy tényleg le lehet szokni . Tavasszal (ha már nem járok a nagyfaluba melózni) nekidurálom magam .... hátha nekem is sikerül 55 év után .

Barátocska :) Creative Commons License 2023.02.07 0 0 32577

Ja bocs, azt hittem, hogy ismersz ilyet. Lehet, hogy ez csak egy urban legend?! :D

Előzmény: V.Gy. (32576)
V.Gy. Creative Commons License 2023.02.06 0 0 32576

(tisztelet és irígység a kivételnek, akinek esetleg sikerült több évtizedes függőség után bulizós ritkafüstölésre váltani)

  

Ez komoly? Ismersz ilyet? :o Ejha, ez nagyon irigylésre méltó, tényleg.

 

Neem, sajnos nem ismerek. Olyant igen, aki mindig is bulicigis volt, meg olyat is, aki évtizedek után évekre leszokott, évekre vissza, megint le és megint vissza, és most épp megint fél éve le - de aki rendes függőség után buliscigis lett volna, na olyant nem. ÉN akartam olyan lenni, én, de olyat, hát, magamat se ismerek. :-)

Előzmény: Barátocska :) (32569)
V.Gy. Creative Commons License 2023.02.06 0 1 32575

Ez nagyon jó fjudit, örülj neki, hogy 45 év után ilyen "könnyen" megy. Tarts ki, semmi elcsábulás, semmi engedmény, csak a teljes megvonás. A 13. nap után jön majd a 130. és az 1300. Hajrá!

Előzmény: fjudit2 (32573)
füegy Creative Commons License 2023.02.06 0 1 32574

"Egész jól megy, és nagyon büszke vagyok magamra, így 45 év után..."

 

Lehetsz is, hidd el. 😉👍

Előzmény: fjudit2 (32573)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!