Keresés

Részletes keresés

ZöPö Creative Commons License 2012.06.20 0 0 3971

No, afelől már bebiztosították magukat a doktor Báránygyík-félék:

Előzmény: pizo (3970)
pizo Creative Commons License 2012.06.20 0 0 3970

európai unió (direkt kisbetűvel). Szégyen.

 

Amúgy remélem Bárándyék jól alszanak, hiszen igen SIKERESEK voltak ezügyben. Elővenném azért az akkori anyagokat, iratokat, végzéseket, határozatokat, hogyan is alakult így ez az ügy. És nyilvánosságra hoznám.

 

Zoli

Törölt nick Creative Commons License 2012.06.20 0 0 3969

Mert - eléggé abszurd módon - az ír bíróság kimondta, hogy nemcsak a kiadatásnak nincs alapja (ami alapjában el lehet fogadni!), hanem azt is, hogy nincs jogalapja, hogy letöltse az ítéletet ír börtönben. Ha pedig nem lehet letölteni a büntetést, mert "ninscs jogalapja", akkor nincs miért őrizetben tartani tovább.

 

 

Előzmény: nettomazsola (3968)
nettomazsola Creative Commons License 2012.06.20 0 0 3968

"fogvatartását pedig megszüntették."  ezt meg mire fel?

Előzmény: ZöPö (3963)
nettomazsola Creative Commons License 2012.06.20 0 0 3967

mindezek ellenere meg mindig bankigazgato??

Előzmény: ZöPö (3943)
ZöPö Creative Commons License 2012.06.20 0 0 3966

Ebben egyetértünk.

Előzmény: Törölt nick (3964)
Tipetupa Creative Commons License 2012.06.20 0 0 3965

A TV2 megint foglalkozik a témával!

.

Törölt nick Creative Commons License 2012.06.20 0 0 3964

Hát, az ír szabályozás abszurd.

Előzmény: ZöPö (3963)
ZöPö Creative Commons License 2012.06.20 0 0 3963

Tobin-ügy: a KIM sajnálja, hogy a bűnös büntetlen marad

A két kisgyereket Leányfalun halálra gázoló ír férfi nem adható át, fogva tartását megszüntették. Tovább »

forrás: Index.hu

Előzmény: Törölt nick (3957)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.20 0 0 3962

A konkrét esetben 5 év a végrehajtás elévülése, de viszont megszakítja az elévülést a büntetés végrehajtására tett bármely intézkedés. Magyarul: sosem évül el, ha 5 évente van legalább egy hivatalos lépés.

Előzmény: Csokis (3960)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.20 0 0 3961

Ez bizony így van.

 

Régebben volt egy cégem. Kötöttem egy másik céggel egy szerződést. Ennek keretein belül kb. 20 milliónyi árut vettem át tőlük utólagos kifizetésre. Aztán az én cégem tönkrement. Én kifizettem a cégnek 19,3 millió forintot, azaz 700 ezerrel maradtam adós.

 

A másik cégnek sztárügyvédje volt és sikerült az ügyet, egy polgári ügyet!, büntetőügynek beállítani, ezt elfogadtatni az ügyészséggel, így az ügyészség indított ellenem büntetőeljárást, s el is ítélt a bíróság SIKKASZTÁS címszó alatt. Aki jogásznak elmondtam, mindenki szörnyülködött: hogyan lehet a sikkasztás tényállását ráhúzni egy kereskedelmi ügyletre. Dehát ez van.

 

A csúcs: 10 hónap börtönt felfüggesztve kért rám az ügyész! Ezt azért még a bíróság is túlzásnak tartotta, így végül csak pénzbüntetésre ítéltek, 100 ezer forintra.

Előzmény: Holgery (3959)
Csokis Creative Commons License 2012.06.20 0 0 3960

Nem akarok nagyon cinikus lenni, és jogász sem vagyok, de amennyit ezzel elszuttyyogtak, lassan meglesz a faszinak az elévülés, és oda megy, ahová akar. :-(

Előzmény: ZöPö (3943)
Holgery Creative Commons License 2012.06.20 0 0 3959

A legfőbb baj ezzel, ha sikerül kibújnia a büntetés leülélese alól (végül is mindegy, hogy itt vagy ott) az, hogy megint az igazolódik be: nincs egyenlőség a törvény előtt, a felelősség vállalás előtt.

 

Vajon egy ír segédmunkás is így ki tudott volna siklani a törvény kezei közül, vagy az csak magasbeosztású, gazdag szemeteknek sikerülhet?

 

Törölt nick Creative Commons License 2012.06.20 0 0 3958

Ja, bocs, most néztem a vonatkozó cikket az Irish Times-ban. Ott azt írja, hogy az elkövető felajánlotta, hogy letölti a büntetést ír börtönben, azonban ezt elutasította a bíróság azzal, hogy erre nincs jogi alap. Érdekes lenne megtudni, hogy mit takar ez a "nincs jogi alap".

Törölt nick Creative Commons License 2012.06.20 0 0 3957

Igen, ismerem tevékenységedet, olvastam korábban is több írásodat. 

 

Arra alapozom álláspontomat, hogy amennyiben a kiadatás sikertelen, a következő lépés a büntetés végrehajtása a  másik országban. Ez alól csak úgy szerezhető mentesség, ha:

- az illető bűncselekmény a másik országban nem számít bűncselekménynek,

- elévült,

- a bíróság nem kéri a büntetés végrehajtását,

- az elkövető kegyelmet kap.

 

Azaz szerintem most a magyar hatóságnak kell lépnie: a magyar külügynek kérnie kell a végrehajtást az ír külögyön keresztül az ír igazságügyminisztertől. Nem így van? 

Előzmény: ZöPö (3954)
ZöPö Creative Commons License 2012.06.20 0 0 3956

"Egy normális ember - s ez az ír annak tűnik - először nyilván pánikba esik, majd bűntudatot érez, de ehhez hamarosan társul az önvédelem is, azaz - bár nyomja tudatát továbbra is az tette - igyekszik magát megmenteni a legrosszabb következményektől."

 

Nem, barátom, nem. Egy normális (gerinces) ember viseli a tettének következményeit. Tobin pedig a tizenkét év alatt soha, egyetlen egyszer sem adta a jelét a bűntudatának.

Előzmény: Törölt nick (3946)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.20 0 0 3955

Én megértem az írt.

 

Bár sosem okoztam még halálos balesetet, embernek soha, egyszer csak egy kiskutyát gázoltam halálra, azt is teljesen vétlenül (a kutya hülye gazdája az út mentén játszott a kutyájával, s labdát dobott neki az ÚTRA, pont elém, s hiába fékeztem, ott helyben meghalt azonnal), s még így is néha eszembe jut az eset, pedig 2000-ben történt, azaz 12 éve, azonban így is megértem az ír gázolót. Ha beleképzelem magamat a helyébe, valószínűleg én is úgy tettem volna, mint ő.

 

Pl. elképzelem, hogy Törökországban elgázolok valakit, vétkesen. Hát bizony, elismerem, hogy mindent megmozgatnék, hogy ne kelljen török börtönbe mennem. 

Előzmény: SzKoppány (3953)
ZöPö Creative Commons License 2012.06.20 0 0 3954

"Szerintem tévedsz."

 

Lehet. Elég keveset foglalkoztam ezzel az üggyel az elmúlt 12 évben.

 

 

 

"Miután jogerősen eldőlt tegnap, hogy nem adható ki, most a büntetés végrehajtása van terítéken."

 

Ezt mire alapozod? Olvastad valahol? Mert én az ellekezőjét igen.

 

 

 

"Harmadik országban tegnaptól nincs félnivalója, mert a tegnapi jogerős döntés után nem kell tartania többé kiadatástól."

 

Téves. Ez csak és kizárólag az Ír Köztársaság döntése. Egy harmadik ország dönthetne úgy is, hogy kiadja Tobint.

Előzmény: Törölt nick (3945)
SzKoppány Creative Commons License 2012.06.20 0 0 3953

Nem vagyok Ír, és nem tudom elképzeni! Más a véleményem erről, szerintem ez is csak kifogás!

Előzmény: Törölt nick (3951)
Tipetupa Creative Commons License 2012.06.20 0 0 3952

Kétségeim vannak, hogy így lenne, hiszen azóta gyereke született...

.

Előzmény: csirkebaba (3947)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.20 0 0 3951

Ha te ír lennél, be akarnál kerülni egy magyar börtönbe? Az, hogy ezt igyekszel minden eszközzel elkerülni, nem jelenti azt, hogy nem vállalod a felelősséget.

Előzmény: SzKoppány (3949)
csirkebaba Creative Commons License 2012.06.20 0 0 3950

Félreértés ne essék, bennem (is) azért ekkora az indulat, mert nem vállalja a felelősséget a tettéért. De az, hogy a felelősséget egy felnőtt ember a saját hibájáért nem vállalja fel (és itt elnézést a "hiba" szóért, nem igazán fejezi ki jól, amit tett), sőt időt, energiát, pénzt stb. fektet abba, hogy elkerülje a jogos büntetés letöltését - ez felfoghatatlan, gyalázatos és menthetetlen magatartás. Egyelőre úgy tűnik, nem marad más, mint a tudat, hogy pénzzel, összeköttetésekkel lelki nyugalmat nem szerezhet magának. Egyébként olyan furcsa, hogy azt gondolta, ez lesz a könnyebb út. Meg vagyok győződve, hogy lényegesen nehezebb az élete, mintha évekkel ezelőtt leülte volna. 

Előzmény: Törölt nick (3948)
SzKoppány Creative Commons License 2012.06.20 0 0 3949

Mi az, hogy nem szándékos?! A bűnt akkor követte el, amikor nem vállalta a felelőséget tettéért! A baleset "csak" rettenetes következménnyel járó súlyos felelőtlenség volt.

Előzmény: Törölt nick (3948)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.20 0 0 3948

A bűn érzete mindig megmarad. Akkor is - ha mint a konkrét esetben - nem szándékos volt. Az ember az ilyesmit nem felejti el soha.

Előzmény: csirkebaba (3947)
csirkebaba Creative Commons License 2012.06.20 0 0 3947

én is abban bízom, hogy sehogy. hogy bármit is mutat kifelé, nincs egy felszabadult perce, egyetlen boldog órája. hogy elfordultak tőle a barátai, hogy utolsó szar alaknak tartják. hogy nincs éjszaka, amikor nem azzal álmodik, amit tett. hogy mardossa a lelkiismeret örökre azért, amit az áldozatok családjával és a saját családjával tett. kívánom, hogy a gyerekei felnőve és objektíven látva tettét, megvessék. tiszta szívemből remélem, hogy izzadtan ébred meg minden áldott éjjel és rettegéssel tölti minden_egyes_percét, mikor azon agyal, hogy mi van, ha mégis van pokol... féljen ettől szenny élete utolsó leheletéig. 

Előzmény: Pipacsviráág (3935)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.20 0 0 3946

Igen, az első héten valóban nem, de aztán igen. 

 

Egy normális ember - s ez az ír annak tűnik - először nyilván pánikba esik, majd bűntudatot érez, de ehhez hamarosan társul az önvédelem is, azaz - bár nyomja tudatát továbbra is az tette - igyekszik magát megmenteni a legrosszabb következményektől. 

Előzmény: SzKoppány (3944)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.20 0 0 3945

Szerintem tévedsz.

 

Miután jogerősen eldőlt tegnap, hogy nem adható ki, most a büntetés végrehajtása van terítéken. S nyilván nem szűnt meg a kiszabott 3 év. Persze levonják belőle azt, amit letöltött előzetesben.

 

Harmadik országban tegnaptól nincs félnivalója, mert a tegnapi jogerős döntés után nem kell tartania többé kiadatástól.

 

Előzmény: ZöPö (3943)
SzKoppány Creative Commons License 2012.06.20 0 0 3944

Ne haragudj, de biztos vagyok benne, ha elütök két kisgyereket, a legkisebb problémám lenne, hogy hol ülöm le!

 

Előzmény: Törölt nick (3942)
ZöPö Creative Commons License 2012.06.20 0 0 3943

Nem, a hírek szerint NEM kell leülnie, viszont jobban járt volna magyar börtönnel, ha valahol leüli.

 

1) Valószínűleg úgy vigyáztak volna rá, mint egy hímes tojásra (lásd Stohl Buci), az ír börtönviszonyok pedig a hírek szerint a miénkénél is rosszabbak: túlzsúfoltság, bandaháborúk, drog, stb.

 

2) A három év letöltendőt csak Magyarországon lehet 18 hónapra mérsékelni, ezt ugyanis azzal az indoklással kapta, hogy a családjától távol, idegen nyelvi környezetben töltött büntetés külön teher lenne számára. Odahaza ez nyilván nem állna fenn.

 

-

 

Privát megjegyzésem: börtönben van most is, amit úgy hívnak, hogy Írország. Amint kilépne egy harmadik országba, azonnal őrizetbe kelle, hogy vegyék az elfogatóparancs alapján és minimálisan kezdődne előröl a kiadatási procedúra, (neki) rossz esetben ki is adnák.

 

Elég szar lehet megmagyarázni a gyerekeinek, hogy miért nem mennek soha külföldre nyaralni, noha bankigazgató az édes apukájuk.

Előzmény: Törölt nick (3942)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.20 0 0 3942

De, valószínűleg le kell ülnie. De viszont az már egy másik ügy. 

 

Ha a helyében lettem volna, én is mindent elkövettem volna, hogy ne kerüljek magyar börtönbe. Azt hiszem, ez érthető is.

Előzmény: dalia (3941)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!