Keresés

Részletes keresés

lujza Creative Commons License 2000.01.04 0 0 720
Ennekem tetszik.
Ahany kulfoldi miniszter, nagykovet, egyeb delegacio jon, mindnek muszaj lesz megnezni.

Nemely nacionak nem fog megartani, ha nezegeti egy kicsit, baratkozik vele. :))

Előzmény: Rokata (719)
Rokata Creative Commons License 2000.01.04 0 0 719
Azt az egyet tudnám, hogy mi a fene van ezen olyan nagyon ünnepelni való?
Ünnepelni akkor kellett, amikor visszakaptuk a amerikaiaktól.
Egész egyszerűen nem értem, hogy miért nem volt jó helye a Nemzeti Múzeumban.
De ha már ott csúnya, koszos, sötét helye volt, akkor szerintem inkább a Várba
kellett volna áthelyezni.
Előzmény: jeges (709)
beany Creative Commons License 2000.01.04 0 0 718
Rokata,

A kritizálók úgy írnak ide, mintha a Nemzeti Múzeumba csak a Korona miatt vettek volna bérletet, és most oda pézük, többet is kell utazniuk. Gondolom néhányan utolsó alkalommal még kisiskolás korukban látták - azóta sem, pedig érett fejjel más élmény - most meg sírnak, hogy eévitték, segítség.

Aki elment tudja milyen felemelő érzés volt látni mindazt, ami ott történt. Néhányan leckét vehettek volna magyarságból. Lehet ezen röhöghi, micisapkának nevezni...de igazán csak átélni érdemes. Sokan azért fognak emlékezni elsejére, mert olyan részegek voltak...én a Kossuth térre fogok emlékezni!

Előzmény: Rokata (717)
Rokata Creative Commons License 2000.01.04 0 0 717
Szerinted hányszor kell a Koronát megnézni egy embernek?
Előzmény: beany (698)
Patmore Creative Commons License 2000.01.04 0 0 716
Előzmény: BBF (715)
BBF Creative Commons License 2000.01.04 0 0 715
Kedves George Sand!
Mea Culpa!
Igaza van. Bocs.
Üdv BBF
Előzmény: George Sand (713)
cirmos Creative Commons License 2000.01.04 0 0 714
Miért visszafelé - kedves Csülök?
Előzmény: Csülök (712)
George Sand Creative Commons License 2000.01.04 0 0 713
Kedves BBF, nem!!!

Széchényi Ferenc, aki a Magyar Nemzeti Múzeumot alapította, s annak részeként hozta létre az Ő könyvtárának adományozásából a Könyvtárat!
Az Ő fia Széchenyi István, akinek a Magyar Tudományos Akadémia felállítása köszönhető - többek között.

Széchenyi István a "magyaros" helyesírás miatt változtatta meg nevét.

Üdv.

Előzmény: BBF (711)
Csülök Creative Commons License 2000.01.04 0 0 712
cirmos, írod:
"A kutya ugat, a karaván halad"
Hát igen, úgy van!
Kár, hogy visszafelé... :(
Előzmény: cirmos (710)
BBF Creative Commons License 2000.01.04 0 0 711
Kedves George Sand!

Helyesen:
gróf Széchenyi István és Ferenc

Üdv BBF

Előzmény: George Sand (707)
cirmos Creative Commons License 2000.01.04 0 0 710
Bizony jó. Én meg csak mosolygok befelé ettől a nagy flusztrált, habzó gyűlölettől.
A kutya ugat, a karaván halad.
Előzmény: jeges (709)
jeges Creative Commons License 2000.01.04 0 0 709
Olyan jóleső érzés, hogy nem tudja, tudta senki megzavarni az ünnepelni vágyók örömét.
Kevés hozzá a munició és a létszám.
Egyszer volt egy ismerősöm, aki eljött egy bulira, de mivel rossz napjai voltak, és egyébként is frusztrált volt, megpróbálta a többiek kedvét is elrontani. Nem törődött vele senki, erre hazament.
Csuda jó buli volt, persze nem a rosszkedvű távolléte miatt. Az egy jelentéktelenepzód.

Még fagyoskodni is jó volt január elsején az ünneplő tömegben.
(persze nekem könnyű):-))

BBF Creative Commons License 2000.01.04 0 0 708
Kedves Voltaire!
Nyilván a királyságra gondolt.
Hát igen, ez valóban nagyon rossz és nagyon csúnya dolog.
Nem is értem, hogy azok művelt és demokratikus emberek, hogyan is ragaszkodhatnak ilyen rossz dologhoz Angliában, Hollandiában, Belgiumban, Spanyolországban, Dániában, Norvégiában, Svédországban, Luxemburgban. Azt még értem, hogy azok a barbár civilizálatlan és félművelt Ausztrálok azok a bűnöző ivadékok az Angol királynőre szavaznak, hogy a jappánok császárságban élnek, ezt még megértem, hiszen ők hátra maradtak a fejlődésben. Majd ha elérik azt a fejlettségi szintet, ami a kubai és iraki köztársaságban van, akkor bizonyára már ők is el fogják zavarni azokat a vérszopó, kizsákmányoló feudális uraikat.

Királyok, hercegek, grófok naplopók és burzsoák, reszkessetek!

BBF

Előzmény: Voltaire (697)
George Sand Creative Commons License 2000.01.04 0 0 707
Ön is keveri, mert az Széchényi!
Előzmény: BBF (701)
Patmore Creative Commons License 2000.01.04 0 0 706
Bizony, beszédes ez a hiszti.

Más. Épp most olvastam, hogy sokat emlegetett Károly Róbert első koronázása előtt a pápa kiátkozta a MSzKt (mivel éppen nem volt hozzáférhető), megszentelt egy másik koronát, mellyel aztán meg is koronázták KR-et. Válaszul Buda városa kiátkozta a pápát. Hmmm.... p.

Előzmény: medve (704)
lujza Creative Commons License 2000.01.04 0 0 705
En se vicceltem. Tenyleg "jol" osszefoglaltak az ellenerveket szerintem.

Egyebkent en mar honapok ota mondogatom, hogy a szadesz betlire jatszik.

Előzmény: medve (704)
medve Creative Commons License 2000.01.04 0 0 704
Nem hinném, hogy ép eszű emberek a szentkoronát horogkeresztnek tartják. Amit őt írtak, az baromság. Engem tényleg érdekel, hogy az ünnepséggel kapcsolatban a két észkombány kivételével miért merül fel ilyen komoly ellenállás normális emberekben.
Előzmény: lujza (702)
Zmac Creative Commons License 2000.01.04 0 0 703
Hmmmmm..... Azt hiszem "értelem"-ről szó sem lehet az esetükben...
Előzmény: lujza (702)
lujza Creative Commons License 2000.01.04 0 0 702
daugherty, meg Voltaire jol megvalaszolta a kerdesedet....

SZDSZ kozeli ertelmiseg ? errol ennyit.

Előzmény: medve (693)
BBF Creative Commons License 2000.01.04 0 0 701
Kedves Jdr!

Hogy jön ide Széchenyi?
Ön vagy a Széchenyieket keveri, vagy a MTA-t a Nemzeti Múzeummal.
Ez a Széchenyi ugyanis, nem az a Széchenyi.
Mellesleg, egyik Széchenyi sem akarta a koronát a Nemzeti Múzeumba tetetni.
Mind a kettő tudta ugyanis azt, amit Ön már nem, hogy a Szent Korona nem oda való, s hogy annak a helye a Budai várban a Királyi Palotában volt van lesz.

Üdv BBF

Előzmény: jdr (689)
medve Creative Commons License 2000.01.04 0 0 700
Kedves Voltaire! Mit szimbolizál?
Előzmény: Voltaire (697)
medve Creative Commons License 2000.01.04 0 0 699
Kedves Voltaire! Mit szimbolizál?
Előzmény: Voltaire (697)
beany Creative Commons License 2000.01.04 0 0 698
jdr,

Azért nem kellen az amerikaiaknak mindenbe beleszólni. Vagy ha igen, nem biztos, hogy igazuk van. Amikor visszaadták, itt még szocializmus volt. Ezért szabtak feltételeket. Másrészt mi meg mondhatjuk azt, hogy rendben, visszavisszük a Múzeumba, ha pl. betiltják a KK Klánt, esetleg nem lesz náluk faji megkülönböztetés...

Egy kérdésem lenne: AKIK ITT MOST SÍRNAK, HOGY MIÉRT VITTÉK ÁT, AZOK MIKOR LÁTTÁK A KORONÁT UTOLJÁRA?

Most két nap alatt tízezrek látták a koronát, tavaly hányan látták? A Magyar Hírlap miért csak olyan embertől idéz, aki nem ért egyet? Olyat biztosan nem talált aki igen...Én magam a koronát nem tartom szentnek. De az már letagadhatatlan, hogy a magyar államisághoz szervesen tartozik.

A TV3 és RTL pedig elhózhat. tegnapi hírek: ''Mégis volt botrány a dátumváltás miatt'' ordítja a riporter. És ennek te örülsz? - kérdem én, mert ezt úgy mondod. Aztán kiderül, hogy sehol másutt mint Pécsen leállt az új szem.ig.rendszer, és csak du. indult újra. A másik ezer településen ilyen nem volt, voltak gondok de amúgy OK. De persze BOTRÁNY volt, és az RTL VÉLETLENÜL pont akkor Pécsett járt. Értem...

Aztán riport a Fidesz-ÉS perről. Riporter: ''A Botrány folytatódik, a tárgyalásra az ÉS még Ungár Klárát is elhozta mint tanút, de a bíróság nem ítélte szükségesnek meghallgatását.'' Ungár Klára: ''Igen többször is szó volt a székházzal kapcsolatos ügyekről. Egy alkalommal rákérdezett valaki, erre Kövér László azt mondta, hogy erről ne beszéljünk. Akkor a Viktor azt mondta, hogy erről igenis beszélni kell. Nem kell, mondta Kövér.'' Huh...nem semmi. Azt tudta valaki, hogy az Orbán apja hamarabb vette a bányát, mint ahogy a székházat eladta volna a Fidesz. Ismeri valaki az éves hasznát? Évi 4-5 millió Ft. haszonnal dolgoznak. Tudja-e valaki, hogy RTL bejelentésre volt a bányánál házkutatás, mert robbanószert kerestek? Pedig igaz. Amikor a kutatást tartották, az RTL munkatársai megjelentek a bánya területén, onnan csak nehezen távoztak, úgy érezték, hogy magántulajdonban lévő területen ők nyugodtan filmezhetnek. Azt, hogy a TV2 stábja megkereste Orbán apját a lakásán, és amikor nem találták otthon, bemásztak a kerítésen, ott az ajtót feszegették, hogy belső képet vehessenek fel a házról? Ennyit a tisztességes médiáról, meg aról, hogy mennyire objektívek!!!

Előzmény: jdr (687)
Voltaire Creative Commons License 2000.01.04 0 0 697
mert a korona szimbolum, es valami egeszen rossz dolgot szimbolizal.
Előzmény: medve (693)
cirmos Creative Commons License 2000.01.04 0 0 696
INGNORE ON
Előzmény: dougherty (694)
Voltaire Creative Commons License 2000.01.04 0 0 695
IGEEEN!
Előzmény: dougherty (694)
dougherty Creative Commons License 2000.01.04 0 0 694
Nem értem ezt az egész cirkuszt a korona körül. Tulajdonképpen ez is csak egy önkényuralmi jelkép, mint a kereszt, horogkereszt és a vörös csillag.
Egy biztos, hogy a mai Magyarországon (a kb. 93000 km2-en) több embert tettek el láb alól a szent korona regnálása alatt, mint a horogkereszt, nyilaskerszt és vörös csillag uralmának kb. 50 évében.
Tőlem oda teszik, ahová akarják, de ez sem különbözik az indiánok totemoszlopaitól, magyarul primitív bálványimádás hurcolás nélkül is.
Én csak a 120-150 milliót sajnálom, amikor az ország 1/3 része létminimum alatt él.
medve Creative Commons License 2000.01.04 0 0 693
Gondolkodom azon, hogy az SZDSZ közeli értelmiségiek miért érzik még ma is személyük elleni támadásnak az ünnepséget. Tudtok erre magyarázatot? Nem anyázásra vagyok kiváncsi.
misimisi Creative Commons License 2000.01.04 0 0 692
Kedves Rezso!
En kereszttel ismerem,de mar fogalmam sincs,hol olvastam,ha tudsz valami forrast,szivesen utananezek.
Arra akartam hasznalni,amit lenyegeben Te is fejtegetsz,hogy nem maga a jelkep a lenyeg,hanem
a mogotte levo hit es szokas.
Pontosan emiatt erzem ugy,hogy a Nemzetiben a korona ugyanannyit er,ugyanazt jelenti mint
jelenlegi helyen.
Ergo kar volt az egesz hercehurcaert.

Udvozlettel:misimisi

Előzmény: rezső (673)
RobUr Creative Commons License 2000.01.04 0 0 691
jdr Ha Ver,
Meg mindig zabos vagy ram a kavicsok miatt?
Ne busulj, majd viszek egy zacskoval a sirodra.
Akkor mar valoban kopasz leszek.
Előzmény: jdr (557)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!