Keresés

Részletes keresés

Fferenc50 Creative Commons License 2023.12.07 0 0 37740

Szia!

Milyen verziójú Exceled van?

A Solver bővítmény betöltés az Excelben - A Microsoft ügyfélszolgálata

Talán így sikerül megtalálnod.

Üdv.

Előzmény: Balu424 (37739)
Balu424 Creative Commons License 2023.12.07 0 0 37739

szia

Köszi szépen. Tegnap este megpróbáltam feltenni a Solver bővítményt, de az excelem nem engedte. Letöröltem úraraktam, de semmi eredmény.

Nekiálltam kockáspapíron kimatekozni, igaz 2 órámba tellt, de sikerült. Lehet ezzel sokkal hamarabb ment volna

 

Azért köszönöm a segítségedet :)

Előzmény: Fferenc50 (37738)
Fferenc50 Creative Commons License 2023.12.05 0 0 37738

Szia!

Használd a Solver bővítményt. Ha nem látod, akkor Fejlesztőeszközök - Excel bővítmények - ott megtalálhatod.

Ezután felviszed a számlákat egy oszlopba, pl. az A oszlopba.

Az összeget helyezzük el a D1 cellába.

A D1 cella képlete =SZORZATÖSSZEG(A1:A100;B1:B100)  - magyarázat alább lesz. 

Ezután meghívod a Solvert:

Adatok - Solver (a menüszalag végén lesz).

A megjelenő párbeszédpanel kitöltése:

Célérték beállítása: A cella, ahol az eredményt szeretnéd kapni - a példában D1

Cél értéke: Értéket kiválasztod, a kockába beírod a kívánt értéket.

Változó cellák módosításával: B1:B100

Vonatkozó korlátozások - Hozzáadás  - Cellahivatkozás B1:B100 középre bin - megjelenik a korlátozó feltétel bináris

Hozzáadás. Majd mégse.

Ezután rákattintasz a Megoldás gombra.

Ha van olyan kombináció, amely kiadja a pontos összeget, akkor a Solver megadja. Ha nincs, akkor variálnod kell a számla összegekkel.... :(

Magyarázat:

A B oszlop a szorzatösszeg súlyait adja, ami vagy 0 vagy 1, attól függően, hogy az A oszlopban levő tétel részt vesz-e az összeg képzésben.

Tehát azok a számlák kellenek, amelyek mellett 1 van a B oszlopban.

Az A - B oszlopot addig kell a képletben figyelembe venni, ameddig az A oszlopban értékek vannak, tehát a 100 helyére az A oszlopban levő utolsó adat sorát kell írnod.

Bocsi, a képen B-C oszlop van és az A1 a cél cella.


Kb. így néz ki az induló állapot.

Az eredmény pedig így:

Remélem sikerül.

Üdv.

Előzmény: Balu424 (37737)
Balu424 Creative Commons License 2023.12.05 0 0 37737

sziasztok

 

Lenne egy érdekes kérdésem. Létezik olyan excel függvény, amely egy adag (pár darabtól max 30 db-ig) értékből összeállít egy olyan számot, amely egyenlő vagy a lehető legközelebb van egy adott számhoz?

 

Kicsit világosabban:  Pályázat bevalláshoz van összegyűjtöttem egy csomó számlát (többet mint kellene). Aztán ma kiderült, hogy az adott támogatási összeget pontosan el kell költeni, nem lehet sem több, sem kevesebb (ez esetben a fennmaradt összeget vissza kell fizetni).

 

Hogyan tudnám összeválogatni a számlákat, hogy az adott érték jöjjön össze (még azért holnap rákérdezek, hogy mekkora a tűréshatár, mert szerintem lehetetlen eltalálni ezt az értéket)

 

Ha szerintetek hülyeség vagy lehetetlen, akkor is írjatok.  Köszönöm.

Tutti a Frutti Creative Commons License 2023.12.04 0 0 37736

Ezt csak most láttam, egy perce küldtem a régire egy levelet.

Előzmény: Garashan (37735)
Garashan Creative Commons License 2023.12.04 0 0 37735

Van egy másik e-mail címem is: a felhasználónevem utána kukaccal a https://garaland.hu/ domain név. Azért írom ilyen f*szul, hogy a keresőrobotok ne spameljék tele.

Előzmény: Tutti a Frutti (37734)
Tutti a Frutti Creative Commons License 2023.12.04 0 0 37734

OK, csak nagyon hirtelen tűntél el, igaz, engem meg a világvégével meg a közelgő karácsonyi lezárásokkal tartottak sakkban.

Most meg a kuglid keményített be, nem engedi megnézni a fájlokat, hogy regisztráljak, meg vegyek új PC-t újabb böngészőhöz, ráadásul a levelezőrendszert spam listára tette, mail egy idő után visszajött "biztonsági okokból" nem írhatok kuglira, más megoldást kell találni.

Előzmény: Garashan (37733)
Garashan Creative Commons License 2023.11.29 0 0 37733

Nem igazán szokásom minuszolgatni, az nem tőlem jött. Általában egy-egy plusz szoktam nyomni egy beszélgetést lezáró utolsó kommentre, ami hozzám szól.

Ilyen esetben, amúgy bátran lehet keresni emailben is engem. Publikus az email címem.

Előzmény: Tutti a Frutti (37732)
Tutti a Frutti Creative Commons License 2023.11.29 0 0 37732

Köszönöm, majd megnézem.

 

Csak furcsa volt, hogy többet egy betűt se írtál, és jött egy minusz, az volt a látszat, hogy megsértődtél és elvonultál. ;)

Előzmény: Garashan (37718)
Garashan Creative Commons License 2023.11.28 0 0 37731

Frissítettem a dokumentumot.

Most már lehet bejegyzéseket létrehozni, valamint működik a fájlba való kiírás is.

A link továbbra is a következő: https://drive.google.com/file/d/1-obXBrYV2VRf-9EyDhNR36O7wnemL6Uf/view?usp=sharing

 

Egyelőre 1 db felhasználó "van regisztrálva" Teszt Elek néven. A próba adatok során viszont lett egy "Kis Béla" és egy "Józsi" is.

 

Nézd meg, hogy ilyenre gondoltál-e, illetve, hogy van-e értelme tovább fejleszteni a munkafüzetet.

Előzmény: Garashan (37718)
A.Feri Creative Commons License 2023.11.28 0 0 37730

Szia! 

 

Sikerült megcsinálnom, de nem tudtam még a korcsoportos keresést is megcsinálni.

Ezt még gyakorolnom kell! :) 

 

Köszönöm a segítséget! 

A.Feri Creative Commons License 2023.11.28 0 0 37729
pimre Creative Commons License 2023.11.28 0 3 37728

Szia, ha van felhő tárhelyed pl. Google Drive, vagy Microsoft Onedrive, akkor fel tudod másolni, és a linket elküldeni. Ha ez nem megy, akkor kattints a nevemre, ott megtalálod az email címemet - Ami nálam nyilvános- , és oda is tudsz küldeni levelet, és tudod csatolni a fájlt.

 

Még valamit: Ha válaszolsz egy hozzászólásra, akkor az adott hozzászólás jobb oldalán találsz egy visszahajló nyilat, és erre kattintva kiderül, hogy melyik hozzászólásra válaszolsz.

 

 

Itt most még könnyű áttekinteni, de hosszabb beszélgetésnél sokat segít, ha látjuk, hogy kinek válaszolsz. Előre is kösz, ha erre figyelsz.

Előzmény: A.Feri (37727)
A.Feri Creative Commons License 2023.11.27 0 0 37727

Köszönöm szépen a segítséget! 

 

Nem sikerült még, de biztos én hibáztam valamiben! 

Elküldeném a dokumentumot, de nem tudom ide cstolni! 

 

Még átnézem, hol hibáztam

 

 

pimre Creative Commons License 2023.11.27 0 0 37726

Egyszerűsítés:

 

Átgondoltam, és végső soron nem is szükséges új munkalapra írni a súlyhatárokat. Írhatod őket a táblázatod utáni részbe, mondjuk az AA és AB oszlopokba. Ezzel egyszerűbb is lesz a képlet:

 

=XKERES(H2;$AA$2:$AA$12;$AB$2:$AB$12;;1;1)

 

 

Előzmény: pimre (37724)
Fferenc50 Creative Commons License 2023.11.26 0 0 37725

Szia!

Nézd meg légy szíves az FKERES függvényt. A súlyhatárokat nagyság szerint rendezed és mellé a súlykategóriát.

Ezután az FKERES negyedik paraméterét 1 -re (vagy IGAZ-ra) állítva megkapod a kért eredményt.

A táblázat kb. így néz ki (csak egy példa):

Üdv.

Előzmény: A.Feri (37721)
pimre Creative Commons License 2023.11.26 0 0 37724

A feladatot meg lehetne oldani nagyon bonyolult, egymásba ágyazott HA függvényekkel. Nem javaslom, mert áttekinthetetlen lenne.

 

Viszont megoldható egy segédtáblázattal, amelynek segítségével az XKERES függvény intézi a besorolást. A teendőd a következő:

  

1. Hozz létre a munkafüzetben egy másik munkalapot. Én ezt Súlycsoportoknak neveztem. Ebbe sorold fel a súlycsoportokhoz tartozó súlyhatárokat (szerintem az első - a 20-as akár el is maradhat, hiszen ez alattit nem vesztek figyelembe.:

 

 

Az utolsó adat a 200 helyett olyan érték legyen, amit biztos nem ér el senki.

 

 

2. Az alaptáblázatban pedig az SCs oszlopba ez a képlet kerüljön: =XKERES(H2;Súlycsoportok!$A$2:$A$12;Súlycsoportok!$B$2:$B$12;;1;1), amit aztán húzz lefelé az összes versenyző SCs oszlopában.

 

Tesztelten a lenti példákon. Működik:

 

 

 

Előzmény: A.Feri (37721)
A.Feri Creative Commons License 2023.11.26 0 0 37721

Elnézést ha nem voltam konkrétabb! 

 

 

Súlyemelő verseny jegyzőkönyvet szerkesztek.

Vannak pl nőiversenyzők, és súlycsoportok szerint vannak csoportosítva.

Amennyiben egy sportolót bemértünk és a testsúlya mondjuk 39,5 kg akkor a súlycsoportja 40kg! Amennyiben a testsúlya 40,01 kg, akkor a következő súlycsoportba kell sorolnia. 

 

Milyen függvénnyel tudom automatizálni a táblázatomat? 

 

 Köszönöm

 

pimre Creative Commons License 2023.11.26 0 0 37720

Nekem ebből nem derül ki, hogy mit is szeretnél. 

Talán egy olyan táblázatra gondolsz, ahol az oszlopokban vannak a súlycsoportok, és a sorokban a résztvevők?

És azt szeretnéd, hogy a résztvevők súlyát beirva automatikusan jelenjen meg, hogy melyik oszlopba (súlycsoportba) tartozik?

Előzmény: A.Feri (37719)
A.Feri Creative Commons License 2023.11.26 0 0 37719

Szia!

 

Segítséget kérnék, egy súlycsoport meghatározó táblázat létrehozásában. 

Példa: 

 

Súlycsoportok: 

 

Női serdülő 

36

40

45

49

55

59

64

71

76

+76

 

A súlcsoportok 20 tol 36ig; 36,01 töl 40ig... 

 

Köszönöm

 

 

Garashan Creative Commons License 2023.11.23 0 0 37718

Szia!

Kicsit elfoglalt voltam az elmúlt 2 hétben. Elnézésedet kérem. Ma nekiálltam és a címke kezelő részt elkezdtem csinálni.

Valami hasonló kinézetet tudnék az egésznek elképzelni.

https://drive.google.com/file/d/1-obXBrYV2VRf-9EyDhNR36O7wnemL6Uf/view?usp=sharing

A két fájlnak egy mappában kell lennie. Illetve a database nevű fájl nem is nevezhető át más névre.

A makró a kék "körre" kattintva indítható. Nyilván a makrók futtatását engedélyezni kell.

Tartalmaz néhány minta adatot. Az adatok elején lévő számmal nem kell foglalkozni, az az úgynevezett ID, az minden esetben egyedi és nem is ismétlődhet. Csak azért jelenítettem meg, mert így egyszerűbb elvégezni az adatbázis műveleteket. Ellenben ha zavaró, akkor meg tudom oldani másképpen is.

 

Az "Új" gombra kattintva tudsz létrehozni új címkét. Minimum 3 karakternek kell lennie a címke nevének. A címkék nem ismétlődhetnek.

Az "Átnevezés" gombra kattintva tudod átnevezni a címkét. Ha véletlenül kattintasz rá, akkor be kell írni a címke mostani nevét és akkor nem nevezi át. Itt is érvényes, hogy nem egyezhet meg másik címkével, illetve minimum 3 karakternek kell lennie.

A "Törlés" gombra kattintva tudod törölni a címkéket. Feldob egy figyelmeztetést, hogy a művelet nem vonható vissza és mindenhonnan törli a címkét. Vagyis nem csak a címkét törli, hanem az összes hivatkozást is, ami rá mutat. Ilyen hivatkozás például az adott bejegyzéshez hozzárendelt címke is.

 

Ha te is ilyesmire gondoltál, akkor majd folytatom.

 

A bejegyzésekhez egyelőre 4 mezőt hoztam létre.

-ID: egy belső azonosító szám

-szoveg: maga a bejegyzés szövege

-datum: a bejegyzés dátuma (itt megbeszélés tárgya, hogy kézzel legyen beállítható, vagy a létrehozás dátuma kerüljön ide)

-letrehozo: a bejegyzést létrehozó felhasználó neve (ha nincs ilyenre szükség, akkor törölhető is)

Előzmény: Tutti a Frutti (37717)
Tutti a Frutti Creative Commons License 2023.11.23 -1 0 37717

Ennyi?

 

Előzmény: Garashan (37696)
Gaben16 Creative Commons License 2023.11.23 0 0 37716

A Onedrive-s megosztás nem az igazi, mert a megosztott linkre kattintáskor a webes Excel indul el.  Ami egyrészt eléggé korlátolt, másrészt azonnal ment mindent, és a felhasználók ezt nem igazán szeretik, én sem.

Azt meg lehet oldani, hogy onedriveos megosztott excel file Excel 365 vastag klienssel legyen szerkeszthető?

Előzmény: Fferenc50 (37715)
Fferenc50 Creative Commons License 2023.11.23 0 0 37715

Szia!

A Onedrive a felhőbeli tárhely, azt tudja mindenki látni, akár egyszerre is módosítani. 

Üdv.

Előzmény: Gaben16 (37714)
Gaben16 Creative Commons License 2023.11.23 0 0 37714

Hogyan lehet egy, a munkahelyem lokális hálózati meghajtóján lévő Excel táblázatot közös használatra megosztani? Az Excel korábbi verzióiban ez működött, de most egységesen az Excel 365 verzió lett telepítve. Ebben már nem jön fel csak a megosztás megosztásának a megszüntetése. Csak Onedrive meghajtón engedélyezné, de az nem lenne a legjobb. Van valami megoldás?

kiki71 Creative Commons License 2023.11.14 0 0 37713

Hamis helyére egyszerűen csak B. Egyenlőség az elmondásod szerint kizárva, tehát felesleges az újabb ha függvény.

Előzmény: Fferenc50 (37712)
Fferenc50 Creative Commons License 2023.11.14 0 0 37712

 

Előzmény: Fferenc50 (37711)
Fferenc50 Creative Commons License 2023.11.14 0 0 37711

Szia!

Mit értesz azon, hogy nem működik? Helytelen adatot ír ki vagy hiba az eredmény?

Milyen Excel verziót használsz?

Magyarban magyar függvénynevet (HA) használj.

A határolójel lehet, hogy nem vessző, hanem pontosvessző.

Stb... 

Magyarban ez =HA(G1>H1;"A";HA(H1>G1;"B")) működik.

Még egy kis segítség:

Ha a szerkesztősorban az fx-re kattintasz, akkor megmutatja a függvény állapotát és beírhatod a jó értékeket:

Üdv.

Előzmény: MM10 (37710)
MM10 Creative Commons License 2023.11.14 0 0 37710

Sziasztok.

 

Egy egyszerű if képletről lenne szó amivel problémába ütköztem.
Először is azt szeretném kérdezni,ez így miért nem műkődik? =IF(g1>h1,"A",IF(h1>g1,"B"))

 

illetve ha ezt így nem tudom megoldani,akkor hogyan tudnám? g1 és h1 semmilyen esetben nem lehet egyenlő,így annak a beépítésére nincs szükségem a képletben

 

előre is köszönöm a segítséget

 

Tutti a Frutti Creative Commons License 2023.11.12 -1 0 37709

Hát, vannak fenntartásaim, programozók állandóan azt bizonygatják, hogy mit nem lehet megoldani adatbázissal, de ha meggyőzöl, nézzük meg, mire jutunk. :-))

 

Irj egy rövid példát, hogy te hogyan gondolod a gyakorlatban, vagy Te írtál egy nagyon "lebutított" vázlatot, vagy én bonyolítom túl a végtelenségig.

 

Igen, csak szöveges adatról van szó, csak az embereknél kellenek kapcsolódó adatok, mint elérhetőség (jellemzően mél cím, vagy mobiltelefon), illetve a munkaköre. Valamint az egyéb adatok, hogy adott feladattal megbízott személy, vagy adott főnök rokona, vagy más cégnél lévő üzleti kapcsolata, de azok talán első körben nagyon bonyolultak lennének.

 

Az jutott még eszembe, hogy a "jegyzőkönyv" két részből áll, az egyik, amit írtam, kezdettől zárásig leírás, hogy mi történt és kik szóltak, hozzá, valamint az is benne van, hogy a gyűlés közben mely fontos személy jött, vagy ment el. Mellette van egy jelenléti ív, amit mindenki aláír, aki ott volt, de a leírásban látható, ha az illető csak pl. tíz percre ugrott be, mert egy kérdésben szükség volt rá, a többi nem érdekelte.

Előzmény: Garashan (37696)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!