Keresés

Részletes keresés

Tapivara Creative Commons License 2021.01.14 -2 0 55503

Tényleg jó képek, köszi.

Bírom mikor így akcióznak a Betták, nálam ilyenkor egy pillanat múlva kitépték a talajba fúródott tubifexet. Ha így ráéleznek valakire, :) annak már nem sok van hátra. :)

Előzmény: warr (55500)
Tapivara Creative Commons License 2021.01.14 -2 0 55502

Én már arra is gondoltam, hátha úgy működik, mint ez az Örökmozgó,

de sajnos ez az örökmozgó nem működik.   :(

-carcass- Creative Commons License 2021.01.14 -1 1 55501

Majdnem jó. ;-)

A vízmennyiség ugye adott, a keresztmetszet csökkenésével a folyadék sebessége valóban nő, nyomása viszont az energiamegmaradás törvénye miatt elvileg csökken.

 

Előzmény: hellsing (55499)
warr Creative Commons License 2021.01.14 -1 0 55500

Sikerült jobb képeket csinálni őkelméről :) 

 

Van fejenállós, meg csodálkozó titteyás és tátott szájú neonos mellé :P

 

Előzmény: Tapivara (55485)
hellsing Creative Commons License 2021.01.14 -1 0 55499

Nyomásnövelés. Ha annyi vizet keresztülpumpálsz egy kisebb csövön, mint amennyit egy nagyobbon beszívsz, a kiáramló víz sebessége nagyobb lesz, így jobban keringeti a vizet az akváriumban. Szerintem.

Előzmény: Tapivara (55498)
Tapivara Creative Commons License 2021.01.13 -2 0 55498

Ami elsőre szembetűnő ezen a szűrőn, az a kb. dupla vastag szívócső, a nyomóág

csövéhez képest. Sokat töprengtem mi lehet ennek az oka, sokféle értelmes magyarázat

is eszembe jutott, :) de egyik sem túlságosan meggyőző, úgyhogy inkább feltenném

kérdésként, hátha van, Aki szerint a válasz valójában pofonegyszerű.  :)

Előzmény: Tapivara (55497)
Tapivara Creative Commons License 2021.01.12 -2 0 55497

Miután az akvárium extrém széles, és sűrűn növényes, az egyik végén helyeztem el a szívóágat, a másikon pedig az esőztetőt. (az esőztetőt a hátlapon)

A kishalak miatt a szívóág szívórostélyára kerestünk az eladóval egy megfelelő szivacsot, ami 

végülis egy belsőszűrő igencsak durva szivacsbetétje lett, ami még éppencsak kiszűri

a kishalakat, :) de a normál szennyeződést már nem.

Ez talán megadja a választ arra a nemrégiben felmerült kérdésre is, hogy egy bazári belsőszűrő

mért működteti olyan hevesen a diffúzort, és a hasonló Eheim meg miért nem.

Elképzelhető hogy az egyik jobbára csak látványelemnek szánja a szűrőit a hasznavehetetlen szűrőbetétekkel és egyben  hihetetlen mértékű vízforgatási képességekkel, míg a másik valóban hasznavehető szűrőket szeretne, és az arról szóló beszámolók  szerint képes is gyártani.   :))

Előzmény: Tapivara (55494)
Nachat Creative Commons License 2021.01.11 -1 1 55496

Nekem is nagyon tetszik ez az akvárium, ezzel a rengeteg hólyagos vízikehellyel, illetve a szimpatikus torokátumharcsákkal. E harcsa azért is tetszetős számomra, mert a szaporítása sem nehéz. 

Előzmény: Tacsigazda (55490)
Nachat Creative Commons License 2021.01.11 -1 0 55495

Igen, cseh emelőket fabrikáltam, azok emelik át a vizet a keskeny üveglapokkal (inkább üvegcsíkokkal) elhatárolt "kazettákból". Lényegében egy üvegkeret, ami körbeveszi a szivacslapot 1 vagy 2 oldalról (előbbi esetben az akvárium hátsó üvegfala adja a keret egyik oldalát), illetve alulról egy "küszöb" (ez utóbbi el is hagyható, én csak azért tettem be, hogy a homok alulról be pofátlankodjon a szivacs mögé).

Előzmény: Tapivara (55488)
Tapivara Creative Commons License 2021.01.11 -2 0 55494

Megvettem a HYDOR Prof........ stb. 250-es külsőt a 170-esbe, sőt be is üzemeltem.

Raktam még bele majd' 1liter Eheim Substrát Pro-t, most már csak várom az eredményt.

Ja, a belsőket (kissé szakszerűtlen módon) kihajítottam az akváriumból.

Ezzel így most régi tartozásomat sikerült lerónom a Guppik felé.  :))

Mármint a Hydor-ral.

Tacsigazda Creative Commons License 2021.01.10 -1 0 55493

Mást növényt tartani most esélytelen, mert a Pangasius minden kidönt ami az útjába kerül, a fodros vizikalászokat megtűri mert a szárak nem jelentenek neki akadályt. Korábban volt a medencében rengeteg növényem is. majd ha már a P. átúszik az égi medencébe, betelepítem újra.

Előzmény: Tapivara (55491)
Tacsigazda Creative Commons License 2021.01.10 -1 0 55492

A pangasius most nem mutatta magát, bár próbáltam róla egy képet készíteni a PVC csövében, no Ő a kezemből eszik :-) 

Előzmény: Tapivara (55491)
Tapivara Creative Commons License 2021.01.10 -2 1 55491

Na ezt nevezem én Halas akváriumnak.
Tényleg jófejek ezek a halak, szinte már háziállat kategória, nálam ezt a szerepet egy 25 dekás

Ezüstkárász tölti be, az előbbi akváriumban, szóval az sem egy nagyon túlragozott élettér.

Most éppen egybe' van, de ki tudja mi lesz holnap.  :))

Előzmény: Tacsigazda (55490)
Tacsigazda Creative Commons License 2021.01.10 -1 0 55490

Csatlakozom az "egyszerűen" gondozott 400 literesemmel és néhány életképpel. Jó hétvégét!

Előzmény: Tapivara (55489)
Tapivara Creative Commons License 2021.01.09 -2 0 55489

Legyen már egy kis kép is: 125-ös.

Tapivara Creative Commons License 2021.01.09 -2 0 55488

Szóval mindezek szerint a módszer tényleg működik.  :)

A fotókon látható szivacsszűrők kialakítása is érdekes, a szivacs nem ér el a hátlapig, és az

így keletkezett kútból egy cseh emelő emeli át a vizet?

Előzmény: Nachat (55487)
Nachat Creative Commons License 2021.01.09 -1 0 55487

Ez a hideg vizes csere pl. páncélosharcsáknál remek alkalmat ad a kekszelésre, a vízcserét követő napon ikrahegyek boríthatják az üvegfalakat. :-)

Előzmény: Tapivara (55483)
warr Creative Commons License 2021.01.08 -1 0 55486

Kösz :-)

 

Úgy, hogy ninxs semmj helyem vizet tárolni, ro készülékre meg nem akartam költeni.

Előzmény: Tapivara (55485)
Tapivara Creative Commons License 2021.01.08 -1 0 55485

Szép Betta. Kár hogy lusta volt feszíteni. :)

A Neoncsapat se semmi, mostanság mindenki Vörösneonban utazik, :) de nekem ezek a

hagyományosak valahogy jobban tetszenek.

 

Ja, a hidegvizes vízcsere ötlete hogy jött?

Előzmény: warr (55482)
warr Creative Commons License 2021.01.08 -1 0 55484

Én is sima hideg csapvízzel cserélek vizet :)

 

Mondjuk Seachem Pristine-t meg Prime-ot adok hozzá. 

 

Előzmény: Tapivara (55483)
Tapivara Creative Commons License 2021.01.08 -1 0 55483

"aquad", aki régebben sokat írt a fórumra és most saját oldala van "aquadblog" néven, nemegyszer

leírta, hogy sima hideg csapvízzel csinálja a részleges vízcseréket, és semmi gond nincs, sőt,

szerinte ezáltal a halak edzettebbek lesznek.

Én mondjuk nem mertem :) leutánozni, de valószínűleg a módszer működik.

Előzmény: Nibiru (55481)
warr Creative Commons License 2021.01.08 -1 0 55482

Persze nem hajlandó modellt állni a nyavalyás, amint meglát, elspurizik :D

Bettához képest meglepően félénk. 

 

   

 

És grátisznak a neoncsapat: 

 

Előzmény: Tapivara (55461)
Nibiru Creative Commons License 2021.01.08 -1 0 55481

:) A lényeg, hogy a vízhőmérséklet az ideális tartományban maradjon. A sügerek esetében még az sem gond ha ez megváltozik. Valamikor rég egyszer vettem át valakitől sügereket aki napokig egy 20 literes vödörben tartott három halat egy fűtetlen garázsban, télen. 4-5 fokos volt a víz a vödörben! 8-O
Hazavittem őket és utána még sokáig boldogan éltek nálam. A dolog nyitja az volt, hogy nagyon lassan csökkent le a hőmérséklet a vödörben én pedig szintén nagyon lassan, egy nap alatt engedtem fölmelegedni a vödröt. Hihetetlen túlélőgépek a halak, csak a hirtelen, drasztikus változáshoz nem tudnak alkalmazkodni.  
Mondjuk azért a tengeri halak ezt a fenti dolgot nem hinném hogy túlélnék.

Előzmény: Őszinte Ököl (55479)
Tapivara Creative Commons License 2021.01.08 -1 1 55480

Ezt lehetne még ragozni, de mi a .......nak.   :))

Őszinte Ököl Creative Commons License 2021.01.07 -1 1 55479

Képzeld az én 420 literes tengeri akváriumomban sincsen fűtés. :) Én sem használok fűtőt.

Egyrészt mivel alsópolcos szűrőakváriummal dolgozok, így a technikai tartály az akvárium alatt a bútorban van. A szekrény pedig (és hang)szigetelő lapokkal (hungarocellszerű anyag) van belülről beburkolva. Tehát a technikai tartályban a vízhőmérséklet szinten van tartva. Továbbá a 6x54 wattos lámpa szépen melegíti a vízfelszínt. A nappaliban van az akvi, nem messze a gázkonvektortól, nyáron pedig klímázva van a helység. Télen-nyáron 25-26 °C-os az akvárium vize. Pont jó. :)

Előzmény: Nibiru (55464)
stubo Creative Commons License 2021.01.07 -1 0 55478

LEÍRÁS

EHEIM PICKUP 200 AKVÁRIUMI BELSŐ SZŰRŐ
Eheim PickUp 200 belső szűrő. Hatékony szűrés, könnyű kezelhetőség. Rendhagyó kialakításának köszönhetően nagyon egyszerű hozzáférni a szivacshoz, vagy a forgólapáthoz. Nagy szűrőfelületű, egyszerűen karbantartható. Állítható vízátfolyás és fújásirány, levegőbefúvóval ellátott.
- teljesítmény: 220-570/h
- ajánlás: 60-200l-es akváriumhoz
- nyomásmagasság: max. 0,4m
- fogyasztás: 6W
- gyári szűrőfelület: 470cm3
- méretei 275x75x96mm

Figyelem! A szűrőberendezések levegőztető funkciója kiegészítő jellegű, működése több változó tényezőtől függ. A levegőztető funkció nem megfelelő működése NEM képzi reklamáció tárgyát!

 

Én úgy érzem és gondolom,hogy minden lehetőséget kipróbáltam,a leírást is át olvastam,aszerint raktam össze,illetve merítettem a vízbe.

Nem vagyok nagy akvarista,de volt már a kezemben nevem-senki szűrő is,és azok működtek.

Szét tudom szedni darabokra tisztítás szempontjából,és szakszerűen össze rakni,de itt tanácstalan vagyok.

Előzmény: Tacsigazda (55475)
Tacsigazda Creative Commons License 2021.01.06 -1 0 55477

Nekem ugyanilyen belső szűrőm van :-)

 

A neten könnyű hozzá leírást találni és lehet hogy megvan a megoldás is a használati utasítás szerint:

 

A mellékelt levegőszabályozó szelep az oxigén feldúsítására szolgál: tolja be a szabályozófúvókát, csatlakoztassa a levegőtömlőt és a levegőszabályozó szelepet. A szelep elforgatásával a levegőmennyiség igény szerint adagolható. vagyis arra is figyelj hogy a szelep a cső végén ne legyen zárva, vagy rá se tedd a szelepet, hagyd szabadon a cső végét.

 

Ahogy írtad a fúvókát ki lehet húzni, ekkor erősebb a vízáram erősebb a szűrés DE NINCS levegőztetés!!!! CSAK AKKOR porlaszt levegőt a vízbe ha a tetején lévő fúvókat betolod vissza!!!!!

 

és ahogy már korábban írtam CSAK AKKOR porlaszt levegőt a vízbe ha a vízfelszín közelében van!

 

Itt találsz róla infót: http://www.aquanet.hu/custom/akvariumshop/image/data/hasznalati_utasitas/EHEIM_pickup_60_160_200_manual.pdf

 

Ez pedig a robbantott ábrája:

https://www.aquanet.hu/custom/akvariumshop/image/data/hasznalati_utasitas/EHEIM_pickup_60_160_Ersatzteilliste.pdf

 

 

 

 

Előzmény: stubo (55472)
Tapivara Creative Commons License 2021.01.06 -1 0 55476

A Gyártók általában arra nem adnak garanciát, hogy a diffúzor használat során, vagyis amikor

a szűrő kezd eltömődni, megfelelően működjön. Nyilván a vízáramlás lecsökkenése miatt.

A Forgalmazó ezt magyarázza félre a saját érdekének megfelelően.

Egy új szűrőnél ez szerintem is garanciális hibának számít, vagyis csere.

Előzmény: Tacsigazda (55475)
Tacsigazda Creative Commons License 2021.01.06 -1 0 55475

Már bocsi, de hogyhogy ez nem hiba. Ha úgy van ahogy mondod és a készülék egy funkciója nem működik akkor az egy hibás készülék!!! Kötelesek kicserélni! 

Előzmény: stubo (55470)
Tacsigazda Creative Commons License 2021.01.06 -1 0 55474

Elvileg két "állása" van amit a fúvóka rész kihúzásával vagy visszatolásával lehet szabályozni. Ha rajta a levegőztető cső és a jó állásban van a fúvóka kkor kb a víz felszín alatt 1-2 cm-el kell lenie a szűrőnek és úgy nyomja a levegőt is. 

Előzmény: stubo (55470)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!