Keresés

Részletes keresés

Rolling Creative Commons License 2012.07.04 0 0 15056

"Július"

Előzmény: Rolling (15055)
Rolling Creative Commons License 2012.07.04 0 0 15055

Júlis 03-án múlt 43 éve, hogy meghalt valahogy Brian Jones.

bluesnick Creative Commons License 2012.07.04 0 0 15054

Petőfi Allstars „szupergroup” különleges dala 

 

Ötven éve, 1962. július 12-én adta első koncertjét a világ legmeghatározóbb rock bandája, a ma is aktív The Rolling Stones. A kerek évforduló alkalmából ezen a napon begyűrűzik a Stones hatás a Petőfi Rádióba! Reggel 6-tól egészen éjfélig egy zenekar, amely felborítja a rádió életritmusát. 18 órán keresztül Rolling Stones és követői adják a Nagyon Zenét, valamint a Kultúrfitnesz műsor is átalakul egész napos KultúrRollinggá. A zenekar első, londoni Marquee klubbéli fellépése óta eltelt öt évtized bebizonyította, hogy a mai napig nincs még egy olyan zenekar a világon, amely ennyire meghatározta volna a zenekultúra irányvonalát, és ekkora hatást gyakorolt volna az őket követő generációkra. Hatása mai napig mutatkozik a kortárs könnyűzenei életben is, éppen ezért a Petőfi Rádió úgy döntött, hogy csak The Rolling Stones dalait játssza, valamint olyan magyar és külföldi előadók felvételeit is, amelyekben érezhető a brit zenekar hatása. Az öt évtizedet felölelő időszakból az eredeti Stones nótákon kívül az együttes tagjainak szóló felvételei, Jaggerék által ihletett dalok és remixek is elhangzanak. Ezen  a rádiótörténeti napon megtudhatjuk még, hogy a zenekar tagjai közül, kinek a szállodai bejelentkező neve volt Mr. Félresikerült, de hallhatjuk a tagok nyilatkozatait a most megjelenő The Rolling Stones 50 könyvükről, valamint megszólalnak hazai előadók és meglepetés külföldi sztárok is.  

KultúrRolling

A tematikus nap műsorvezetője Horváth Gergely. A reggel 6-tól egészen 22 óráig tartó KultúrRolling tornát egy Passzport különkiadás valamint egy The Rolling Stones koncertfelvételekből összeállított különleges ELEVEN műsor követi.

„Minden megtörtént velük: hagyományt őriztek és újítottak, hatottak a világra és a világ reagált rájuk, eszméltettek és eszméletlenek voltak, tagadtak és hittek, belehaltak és túléltek. Az egész életüket tették fel a zenére; kételyeiket, harcaikat, örömeiket, önmaguk és az igazság keresését. Ezért is marad időtlenül aktuális.” – mondta Horváth Gergely

 

 

 

  

bluesnick Creative Commons License 2012.07.04 0 0 15053

Petőfi Allstars „szupergroup” különleges dala a születésnapra 

 

 

 

 Ötven éve, 1962. július 12-én adta első koncertjét a világ legmeghatározóbb rock bandája, a ma is aktív The Rolling Stones. A kerek évforduló alkalmából ezen a napon begyűrűzik a Stones hatás a Petőfi Rádióba! Reggel 6-tól egészen éjfélig egy zenekar, amely felborítja a rádió életritmusát. 18 órán keresztül Rolling Stones és követői adják a Nagyon Zenét, valamint a Kultúrfitnesz műsor is átalakul egész napos KultúrRollinggá. A zenekar első, londoni Marquee klubbéli fellépése óta eltelt öt évtized bebizonyította, hogy a mai napig nincs még egy olyan zenekar a világon, amely ennyire meghatározta volna a zenekultúra irányvonalát, és ekkora hatást gyakorolt volna az őket követő generációkra. Hatása mai napig mutatkozik a kortárs könnyűzenei életben is, éppen ezért a Petőfi Rádió úgy döntött, hogy csak The Rolling Stones dalait játssza, valamint olyan magyar és külföldi előadók felvételeit is, amelyekben érezhető a brit zenekar hatása. Az öt évtizedet felölelő időszakból az eredeti Stones nótákon kívül az együttes tagjainak szóló felvételei, Jaggerék által ihletett dalok és remixek is elhangzanak. Ezen  a rádiótörténeti napon megtudhatjuk még, hogy a zenekar tagjai közül, kinek a szállodai bejelentkező neve volt Mr. Félresikerült, de hallhatjuk a tagok nyilatkozatait a most megjelenő The Rolling Stones 50 könyvükről, valamint megszólalnak hazai előadók és meglepetés külföldi sztárok is.  

KultúrRolling

A tematikus nap műsorvezetője Horváth Gergely. A reggel 6-tól egészen 22 óráig tartó KultúrRolling tornát egy Passzport különkiadás valamint egy The Rolling Stones koncertfelvételekből összeállított különleges ELEVEN műsor követi.

„Minden megtörtént velük: hagyományt őriztek és újítottak, hatottak a világra és a világ reagált rájuk, eszméltettek és eszméletlenek voltak, tagadtak és hittek, belehaltak és túléltek. Az egész életüket tették fel a zenére; kételyeiket, harcaikat, örömeiket, önmaguk és az igazság keresését. Ezért is marad időtlenül aktuális.” – mondta Horváth Gergely

Borzas Creative Commons License 2012.06.25 0 0 15052

ezt csináltuk múltkor próbán, nekünk jól esett:

 

Vermaelen Creative Commons License 2012.05.20 0 0 15050

Jagger vezette tegnap a Saturday Night Light című amerikai műsort, és előadott pár Stones számot különböző zenészekkel.

 

Itt vannak a videók:

 

http://consequenceofsound.net/2012/05/video-mick-jagger-arcade-fire-and-foo-fighters-on-saturday-night-live/

OnSpring Creative Commons License 2012.04.27 0 0 15049

sux ez a új felület, nem tölti fel a képeket...

 

 

Előzmény: OnSpring (15048)
OnSpring Creative Commons License 2012.04.27 0 0 15048

.. és a fotók az előzőhöz:

 

 

Előzmény: OnSpring (15047)
OnSpring Creative Commons License 2012.04.27 0 0 15047

Eladó Stones kalóz/bootleg bakelit/vinyl nagylemezek/LPk és 1 ritkaság: eredeti Decca első kiadású Beggars Banquet 1968-as album.
A lemezek fotói http://www.glimmers.uw.hu letöltés menüpontban találhatóak. Az albumok ára 4000 HUF/db 1968-as BB: 8.000 HUF.
Mindegyik kifogástalan, karcmentes, egyszer hallgatott (és magnóra vett) állapotban van. E-mail címemen onspring@freemail.hu lehet érdeklődni.

 

Quantumleap Creative Commons License 2012.04.21 0 0 15046

Ő azt írta, hogy a "szöveg emléke"  a 0-val egyenértékű, nem pedig a szöveg.

Előzmény: OnSpring (15045)
OnSpring Creative Commons License 2012.04.20 0 0 15045

A szövege http://lyricskeeper.de/de/jagger-mick/hard-woman.html a 0-val egyenértékű? Van mondanivalója, volt aktualitása, konkrét személyről szól, egy másfél órás film is készült erről. Önmagában persze könnyűnek tűnhet, de ebben az esetben nem limonádé... és, igen, van benne dimond izééé diamond...

Előzmény: So fine (15042)
So fine Creative Commons License 2012.04.19 0 0 15044

Nagyon, nagyon köszönöm! :)

Előzmény: Törölt nick (15043)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.19 0 0 15043

Az nem Stones dal, hanem Mick szóló, a She's the boss lemezről a Hard Woman.

Előzmény: So fine (15042)
So fine Creative Commons License 2012.04.19 0 0 15042

Sziasztok!

Segítséget kérek egy Rolling Stones dal és annak eredeti videoclipjének a megtalálásában.
Csak arra emlékszem, hogy a '80-as évek végén és a '90-es évek elején adhatta az MTV. A clip részben grafikai, részben filmes (Jagger énekel) elemekből áll. A szöveg emlékem a nullával egyenértékű. Mintha a dimond szó is elhangzott volna a refrénben, bár nem szeretnék senkit félrevezetni. A zene lírai hangvételű.
Nagyjából sejtem, hogy tűt keresek a kazalban, de talán valakinek ebből a minimális infóból is beugrik valami használható.

Előre köszönöm. :) 

Törölt nick Creative Commons License 2012.04.13 0 0 15041

Hátha még valaki nem látta, Ronnie The South Bank Show:

Rolling Creative Commons License 2012.04.11 0 0 15040
Jumping Jack. Creative Commons License 2012.03.21 0 0 15039
Rolling Creative Commons License 2012.03.16 0 0 15038
Jumping Jack. Creative Commons License 2012.03.15 0 0 15037
Vermaelen Creative Commons License 2012.03.10 0 0 15036
mud Creative Commons License 2012.03.02 0 0 15035

Nah, majd ha Thaifoldon leszek, itt nem enged. Viszont nem tudom, ezt ismeritek-e?

http://www.reuters.com/article/2012/03/02/us-rollingstones-book-anniversary-idUSTRE8210IN20120302

(bocs, csak igy tudok linkelni itt)

Előzmény: Törölt nick (15033)
akapuli Creative Commons License 2012.02.28 0 0 15034

Elég jól csapatták. Mindig érdekes hallgatni, hogy más háttérrel mennyire más a feeling.

Előzmény: Rolling (15031)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.26 0 0 15033

Én olvastan "onlány", érdekes, azért nem olya nagy durranás. Itt a link, ha esetleg valahonan meg tudod nyitni:

http://www.gq-magazine.co.uk/men-of-the-year/home/winners-2011/keith-richards-writer-of-the-year-2011-book-interview/intro

Előzmény: mud (15032)
mud Creative Commons License 2012.02.26 0 0 15032

Megvan valakinek ez a cikk? Nem tudok hozzaferni, itt még a GQ is blokkolva van :(

Rolling Creative Commons License 2012.02.22 0 0 15031

Egy laza hakni néhány puccos alaknak:

stevebi Creative Commons License 2012.02.07 0 0 15030

Remélem, Hegedűs L. is olvassa ezt:

 

Két Puskás Stadion is lesz

A mostani felső karéját elbontják, mellette 2015-re 35 milliárdból 60 ezer fős stadiont építenek. Tovább »

forrás: sportgeza.hu

 

 

"A felső karéj elbontásával 40 ezres befogadóképességgel megmarad és üzemel....."

Előzmény: Jumping Jack. (15026)
boogie woogie Creative Commons License 2012.01.07 0 0 15029

Darryl Jones:

http://www.porgy.at/prog-01.php?id=4897

tavaly már láttam, remek!

alternate Creative Commons License 2012.01.01 0 0 15028
Hepatithos Creative Commons License 2012.01.01 0 0 15027

Boldog új évet! Úgy legyen, bár a Stones turnék az utóbbi negyvenvalahány évben nem európában kezdődnek, de lehet hogy Jagger úgy gondolta,  ennyi offshore után a Stones is vállalhat némi részt az az IMF mellett az unió megsegítésében. 

 

Viszont miutűn vagy kilenc helyen kerestem hiába budán és bécsben, megfogadtam a tanácsodat és tegnap erőt vettem magamon, és elmentem a westenbe a MÁSIK Mojo példányig. Nem bántam meg. A CD (jjójó tudom, optikai, de már tolom is a felhőmbe) nagyon tetszik. Általában nem komálom ezeket a kover kollekciókat, különösen ha olyan stilussal öntik nyakon a stonest, amit utálok (pl jazz) de ezek a soulos átiratok nagyon bejönnek, másik nagy kedvencemhez, a Paint it Blue albumhoz hasonlóan. (Azért  a dead flowers kasztrálását erős túlzásnak tartom)

 

Az némiképp csalódás, hogy azt hittem, ez egy Stones különszám, de egy terjedelmesebb cikken kívül no Stones kontent, a magazin többi része pedig számomra tökéletesen érdektelen. De szép és kevéssé elcsépelt a képanyag, kezdve a borítóval. A szövegen még nem rágtam át  magam teljes egészében, de egyelőre úgy érzem, nem tartogat nagy meglepetéseket. Az exile-felvételekről szerintem már csak azt nem tudjuk, hogy a zenészek a szünetekben alföldi porcelánba hugyoztak e..  De van Bill bázyónak egy két szarkasztikus kommentje, és az egyik keretes írásból megtudtam, hogy kicsi Mick csak 50% ban művészi ellentétek miatt szállt ki...a másik 50-et egyelőre nem szeretné elárulni. Na, mi lehet?  Mégiscsak ő ölte meg Brian Jonest? Vagy ő Bianca törvénytelen gyerekének apja? Nem adtak neki eleget enni a turnékon?


Szerintem itt megsúgta Ronnienak..

Előzmény: Jumping Jack. (15026)
Jumping Jack. Creative Commons License 2011.12.27 0 0 15026

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!