Keresés

Részletes keresés

monobombola Creative Commons License 2016.02.28 0 0 43747

 

 

Elnézést. Arra próbáltam utalni, hogy mindegy mit tudsz, kitől és honnan a tudás, ezt igazolnod kell. Egy kártyával, mondjuk egy ilyen alappal. Tehát a szabályozás alapja mind Magyarországon mind Európa többi országában, így Horvátországban is a nevedre szóló kártya és az ehhez kapcsolódó feltételezett tudás.

Természetesen feltételeztem, hogy azért nem teljesen tudatlanul próbálkozol a "Nitroxal", de bármelyik tisztességes magyar búvároktató némi apróért cserébe az ide szükséges tudás birtokába segít.

A kérdéseidre pedig válaszolni  a kártyád megléte mellett okafogyottá válik. 

 

Aki pedig csupán ide téved, az attól amit írtam okosabb, de butább sem lesz.

 

(más mondhat mást, az is igaz lehet.)

Előzmény: nemokos (43744)
5ax Creative Commons License 2016.02.27 0 0 43746

Szeritem, ha ilyen mélységekig érdekel, akkor írj egy cégne aki töltéssel foglalkozik, szerintem tudnak segíteni.

pl.: http://www.elitedivers.hu/kapcsolat/ (de gondolom egy csomót találsz online).

http://www.elitedivers.hu/kapcsolat/

Előzmény: ntmkkesz (43743)
5ax Creative Commons License 2016.02.27 0 0 43745

nem tudom, nekem kb 2 óra alatt visszaigazolták.

Előzmény: nemokos (43742)
nemokos Creative Commons License 2016.02.26 0 0 43744

Köszönöm a válaszod!

 

Azzal tisztában vagyok, hogy mit nevezünk Nitroxnak, miért és hogy kell jelölni a palackot, miért más színű a 2nd stage is, mik a veszélyforrások, stb, stb.

De azért jó hogy leírtad, ha valaki most kezdi a témát és idetéved, akkor ez értékes lehet neki.

 

A válaszodból arra következtethetek, hogy

vagy nincs törvényileg szabályozva, vagy nem tudod a választ. Ezt most kérlek ne vedd zokon, nem okoskodni szeretnék vagy hasonlók, személyeskedni pedig végképp nem, egyszerűen csak nem válaszoltál a kérdésemre.

Előzmény: ntmkkesz (43743)
ntmkkesz Creative Commons License 2016.02.26 0 0 43743

Röviden: egy nitrox kártya birtokosaként minden kérdésedre tudod már a választ.

 

Hosszabban: minden sűrített levegős palack, de még maga a levegő is nitrox. Amit mi búvárok értünk e nitrox alatt, az az , hogy emelt az oxigén%-os aránya a hagyományos nitrox / levegő -höz képest. 

A kérdésedre a válasz: lehet ugyan ugyanazt a felszerelést használni, mint egyébként, de nagy a kockázata, ezért mind a reduktort, mind a palackot és az első lépcsőt is már színében is megkülönböztetik a normál sűrített levegős felszereléstől, ahol ilyet használnak.  ( maga az oxigén mint veszélyforrás, a búvárra és a felszerelés "gumi" alkatrészeire, stb.) Hosszú.

 

Igazából ahol ilyen palackokat töltenek, azt azért nagyon megnézik kinek adják oda. 

 

Előzmény: nemokos (43742)
nemokos Creative Commons License 2016.02.26 0 0 43742

Megint én. :)

 

Nagyjából mennyi idő után igazolják vissza a belépést a Facebook csoportba (abban amelyik pörög :) )? Egyszer már visszavontam a belépési kérelmet néhány nap után és újra próbálkoztam, hátha...

Vagy nekem kéne még valakinél jelentkeznem? Nem vagyok egy rutinos Facebook felhasználó...

 

Mindegy, felteszem a kérdést itt.

 

Magyarországon van valamilyen külön törvényi szabályozás Nitrox-ra?

Ilyesmire gondolok, hogy pl. a Nitroxos palackon lévő szelepnek más kell hogy legyen a menete és hasonlók.

Vagy pl. csak olyan 1st and 2nd staget használhatsz ami direkt Nitroxhoz van (igen, 40% alatti keveréknél is).

Vannak országok ahol ezt szabályozzák, otthon ez hogy van?

 

Ugyanez érdekelne Horvátországban is, ha valaki ismerné az ottani helyzetet.

 

Köszi!

Törölt nick Creative Commons License 2016.02.25 0 0 43741

Sziasztok...

Akkor mellékelek egy pár fényképet az eladó sorba került felszerelésről.

Egyben eladó 250e.Ft-ért...!!

E-Milben vagyok elérhető..

 

nemokos Creative Commons License 2016.02.23 0 0 43740

Köszi!

Előzmény: bcslaci (43739)
bcslaci Creative Commons License 2016.02.22 0 0 43739

www.divecenter.hu

 

https://www.facebook.com/groups/263971735969/

 

A FB pörög legjobban,  ez a topik eléggé kihalt.

 

 

Előzmény: nemokos (43738)
nemokos Creative Commons License 2016.02.22 0 0 43738

Bocs, a kapkodásban kimaradt:
Nem búváriskolát keresek, inkább merülőtárs(aka)t, aki(k)nek kedve lenne időnként leugrani az adriára és hasonlók.

nemokos Creative Commons License 2016.02.22 0 0 43737

Sziasztok!

 

Hosszabb külföldi tartózkodás után költözök Budapestre.


Sajnos búvárkodás szempontjából egyáltalán nem ismerem ki magam az országban (csak azt tudom hogy otthon jóval kevesebb a merülési lehetőség) és egy magyar búvárt sem ismerek, mivel már rég külföldön éltem amikor elkezdtem búvárkodni.

 

A búvárklubban, ahol most tag vagyok, ott elég jó a társaság és a klubélet. Havonta klubtalálkozó rengeteg mókával és kacagással, búvárkirándulások, hétvégente mindig merülések stb. (Jó, utóbbira nem számítok otthon, az ország adottságai miatt.)

 

Ez mennyire jellemző otthon?

 

Esetleg tudtok e tippeket adni, hogy az újonc :) hol kezdjen el keresgélni új klubot és merülőtársakat?

5ax Creative Commons License 2016.02.08 0 1 43736

a dekopalackos karacsonyfara azert felvinnyogtam :D

Előzmény: ntmkkesz (43735)
ntmkkesz Creative Commons License 2016.02.06 0 0 43735

 

 

Melyik felszerelés eladó?

Előzmény: monobombola (43734)
monobombola Creative Commons License 2016.02.06 0 0 43734

Azért egy kis átgondoltságot, összeszedettséget talán elvárhatnánk egy búvártól még egy hirdetés kapcsán is.

Mert. Lássuk csak: ami a lényeg, abból semmi nem szerepel a felsorolásban. A lényegtelen viszont számszerűsítve.

Tehát elölről: kb 8 éves. Mi és micsoda? A felszerelés. Milyen? Valamilyen. Egészen pontosan? Síp? Minek? Vízalatti jeladó? Mihez? Lehet érdeklődni. Miről? A 20 liter palack az milyen? Egy darab?

 

Kedvenc: eladó sorba került... igen, egy ezer hetes lány, akit az ágyban többen is dicsérnek. Az jöhet. Az o.k. 

 

Például: Eladó  Mares uszony, típusa plánavantikvatró, sárga színben, nyolc évesen, egy pár,  fém pántokkal - ha veszel hozzá, mert ezen még a gumis van csattokkal , az ára amit gondolsz meg egy kicsivel több.

 

Kérés: ha lehet kicsit pontosabban, akkor érdeklődnénk.  Nem bántásnak, csak nem látjuk így telepatikusan mit akarsz. ☺

 

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (43733)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.05 0 0 43733

Sziasztok...

Eladó sorba került a Kb..8-éves búvárfelszerelésem...Kb..20-25-merüléssel összesen..

183cm-magas-80-90kg os emberkére való..

Suunto Vyper-óra.. (nitrox-os..) egy rövid 3mm-ruha, 4mm-hosszú ruha, uszony, 20L palack, ólom öv..és kiegészítők, síp-lámpa-víz alatti jeladó... Kb..200e.lenne az egységcsomag ára..

E-milen lehetne érdeklődni... :-) 

Jó merülést...

Törölt nick Creative Commons License 2016.02.04 0 0 43732

Köszönöm a tanácsot, akkor a kérdés úgy szól, hogy ki tud jó oktatót ajánlani Budapest/Dél-Buda/Budaörs térségében?

 

(Az eddig ajánlottakat megnézem...)

5ax Creative Commons License 2016.02.04 0 0 43731

Mit csinál pár hülye búvár az új év első napján?

 

NANÁ, hogy megnézi a napfelkeltét és elmegy 'majomkodni'.

Pár 40-es palack, DPV és már lehet is bohóckodni. A Japó turisták nem nagyon örültek nekünk :D

 

5ax Creative Commons License 2016.02.03 0 1 43730

Egyetértek az oktatót válassz opcióval. A búvárkodásnál is igaz, hogy olcsó húsnak híg a leve. Bár van, hogy a megbízható helyek is akcióznak és olcsóbban kapod meg az alapképzést nagyon fontos, hogy az alapokat jól beléd verjék.

Kicsit olyan, mint amikor extrát fizetsz, hogy az autóban legyen utas oldali légzsák. Drága, meg nem is biztos, hogy VALAHA is használni fogod, de ha egyszer kell... akkor minden pénzt megért...

 

(pl. láttam olyan képzést, ahol nem volt kötelező levenni a maszkot a víz alatt, mert a hölgyeknek kontakt lencséjük volt és nem akarták, hogy esetleg elvesszen, és az oktató kedves / megértő volt. Na ha ilyet hallasz akkor lehet csúnyán nézni és keresni új helyet).

 

Annyit tudok hozzátenni, hogy az USA-ban a PADI, a TDI és a NAUI amit ismernek -/elfogadnak leginkább.

A Csendes óceáni szigeteken (Szamoán át a Mikronéz szigetvilágon keresztül Palauig) a PADI a legismertebb, ebbe beleértem Japánt is (együtt az okinawai szigetekkel).

Előzmény: bcslaci (43729)
bcslaci Creative Commons License 2016.02.03 0 1 43729

Oktatót válassz ne rendszert. Alapjaiban mind ugyanazt nyújtja, viszont az oktatótól függ mit ad át belőle. Próbálj meg beszélni több oktatóval és aki szimpatikus azt válaszd, nem tudok olyan Magyarországon oktatott rendszerről amit ne fogadnának el.

Ez a melyik rendszer egy örök vita alapja, soha nem lesz egységes vélemény, minden oktató a sajátját fogja dicsérni.

Bár én nem pesti vagyok, két csapatot tudok ajánlani, csak hogy tudj választani: 

 

http://www.buvarkodas.hu/tanfolyamok.php

 

http://aquanauta.hu/buvartanfolyam/

Előzmény: Törölt nick (43728)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.03 0 0 43728

Sziasztok!

 

Feleségemmel (37-38 évesek vagyunk) szeretnénk megtanulni búvárkodni elsősorban azért, hogy víz közeli nyaralásoknál a víz alatt is körbe tudjunk nézni. Gyors internetes keresés alapján azt látom a PADI licenc a legnépszerűbb, szinte mindenhol ezt oktatják.

 

Tényleg ez kell nekünk? Elfogadják mindenütt vagy csak a direkt PADI licenc alapján működő búvárközpontokban?

Tudtok saját tapasztalat alapján jó búvár iskolát ajánlani Budapesten/dél-Budán/Budaörsön?

Horb1 Creative Commons License 2016.01.26 0 0 43727

Urak !!

 

Vennék Sűrített levegős palackot , 200 -bar-ost , 10 liter vagy annál nagyobbat

mail publikus , vagy tel : 20/470 1675

zoolee44 Creative Commons License 2016.01.23 0 0 43726

eladó komlett búváruha méret 36 mellény xs méret

 

kép szerinti érdeklödés 20 3868000

5ax Creative Commons License 2016.01.12 0 0 43725

Petrel 2 védőfólia cserével kapcsolatban van valakinek tapasztalata?

Megrendeltem a gyári védőfóliát csak épp utasítás nem jött hozzá, hogyan kell applikálni :D

5ax Creative Commons License 2015.11.23 0 0 43724

Hali!

 

Gratula a videóhoz. Értékelem amikor valaki próbál sztorit tenni a búvár videó mögé nem csak 'ne ittvan néhány hal oszt jóvan shékikam' felvételekkel bombáznak.

Jó a vágás, a zene is frankó választás volt és az, hogy nem rángattad a kamerát gyakran, külön felüdülés volt!

 

Ötlet:

1) próbáltad színkorrektúrázni a dolgot? Egy picit talán el lehetne nyomni a zöld tintet így.

 

Mielőtt még nagyon kommentelnék, ez egy kezdő csapat/hobbibékák voltak ugye?

Előzmény: Búvárkodás - index.hu (43723)
Búvárkodás - index.hu Creative Commons License 2015.11.22 0 1 43723

Danyboy88 Creative Commons License 2015.08.11 0 0 43722

Sziasztok!

 

Eladó egy Suunto D4 komputer. Vadonatúj állapotban, 0db merüléssel, ajándékba kaptam azóta nem merültem ezért a dobozában pihent. Az elem lemerült benne ezért a suunto szervizben cserélték 2015.júniusban. (számla megvan)
Minden gyári tartozékával.

 

 

 

Személyesen Átvehető Pécsen vagy posta.

csak.most Creative Commons License 2015.08.02 0 0 43721

Sziasztok. Búvárpalackot VENNÉK ! Ajánlatok e-mailben várom. Köszönöm!

5ax Creative Commons License 2015.07.24 0 0 43720

Valaki tervez a csendes óceáni térségbe utazni merülni?

Hawaii spec.

"Döbrögi" Creative Commons License 2015.07.22 0 0 43719

Köszönöm!

Előzmény: péeldé (43717)
vehicle_engineer Creative Commons License 2015.07.20 0 0 43718

3 db 5L aluminium DIN csapos búvárpalack,
érvényes nyomáspróba jelenleg nincs rajtuk , viszont kiválóan üzemelnek.

futár megoldható 1700 , palack ára 12 ezer / db
067032905harminchét vagy manfulhun@dzsímél.com

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!