Keresés

Részletes keresés

61antana Creative Commons License 2005.12.24 0 0 403
Az a másik kép azért jobb volt :))))
Előzmény: tux (402)
tux Creative Commons License 2005.12.23 0 0 402
Ebbe futottam bele. Ilyen is lehet...
Előzmény: 61antana (400)
tux Creative Commons License 2005.12.23 0 0 401
Lehet, hogy egy szobor torzó és nincs is feje.
:)
Előzmény: 61antana (400)
61antana Creative Commons License 2005.12.23 0 0 400
Tök jó a csaj, mi? :) Kár, hogy csak ennyit látunk a képból. :)
Előzmény: tux (399)
tux Creative Commons License 2005.12.23 0 0 399
És ilyen lekenőnek hol lehet jelentkezni?
:)
Előzmény: THT (395)
61antana Creative Commons License 2005.12.23 0 0 398
Tanulságos volt, amit leírtál. :)))))
Előzmény: harm2 (391)
61antana Creative Commons License 2005.12.23 0 0 397
Szerintem egy hagyományos fotó és PS-ben utómunkázták. Ma már a legtöbb dolgot a Photoshopban állítják elő.
Előzmény: Maribel (393)
ROXY001 Creative Commons License 2005.12.23 0 0 396

Kellemes karácsonyt és boldog újévet kívánok Mindenkinek!

                      Üdv: Roxy

THT Creative Commons License 2005.12.21 0 0 395
Babaolaj+PS :))  Szerintem.
Előzmény: Maribel (393)
BUSZNYI Creative Commons License 2005.12.21 0 0 394
Szerintem egyszerűen megvilágítod kb ahogy a képen látod majd le lsz a PS elé és késsz is.
Előzmény: Maribel (393)
Maribel Creative Commons License 2005.12.21 0 0 393

Ez az új Pirelli naptáron van. Mit gondoltok hogyan lehet iylen felületet előállítani ? CSokival bekenni a modellt ? Adjatok ötletet mert meg akarom ezt csinálni, de milyen anyagot használjak hozzá.  A modell megvan :)

 

Maribel Creative Commons License 2005.12.21 0 0 392
Azért nem szeretik a fotózást a pillangók, mert nem akarnak felismerhetőek lenni, teljesen érthető okból. Szeged kis város.  Pesten vannak arcképpel hirdető lányok, velük próbálkozhatnál.
Előzmény: harm2 (391)
harm2 Creative Commons License 2005.12.21 0 0 391

 

"Egy "éjjeli pillangó" szivesebben elfogad 8-12k-t egy fotózásért, mint egy aktusért, (...)"

 

Nem tudom ezt miből gondolod, de én itt Szegeden végighívogattam a szolgáltató lányokat, szépen végigmondták a hangszerek neveit és az árakat, de 10-ből kilenc kapásból elutasított mindennemű fotózást -még azok is akik legénybúcsút is vállalnak-, a maradék osztozott azon, hogy

- mondtam nekik: gondolkodj rajta egy picit és holnap visszahívlak (feleslegesen)

- mehet a fotózás, de az arca nem látszódhat (a p.najat azt bezzeg fotozhatom)

  --- kb. háromszoros "menetdíjért"

  --- max. 10 fotótól 1 tekercsig

 

  --- meg különben is, milyen perverz disznó vagyok; valami szépet akarok fotózni mikor b.szi is lehet(ne)??!? :-)

 

Jól van, fotózom én pár torzót, nade 5 tekerccsel ??!? :-)

 

"és vannak köztük olyan lányok, akik mellett elbújhatnak az un. "profi modellek", ráadásul hálásabbak is az embernek, ha nem egy darad húsnak nézik Őket..."

 

Hát nemtom; telefonban túl sok intellektust nem véltem ki a beszédjükből. Persze, nem ezért fotózzuk /szeretnénk fotózni őket.

 

Rájöttem, hogy modellhirdetéssel érdemes próbálkozni; baráti, ismerősi körben érdemes próbálkozni; munkahelyen érdemes próbálkozni. Pillangókkal nem érdemes. Nem hátrány, ha az ember baráti, ismerősi, munkahelyi körben minél többet fotóz, a környezete megszokja az embert fényképezőgéppel. Nagyon jó ajánlólevél munkahelyi, baráti összejöveteleken fotózni, a fotókat megmutatni a kiszemelt modellnek, és amikor látja, hogy a molett Katiról, a szeplős Éváról és a vékonyka Edináról is csináltam jó képeket, akkor már könnyebb elhitetni velük, hogy róluk is tudok.

 

Ja igen; végezetül szeretnék elnézést kérni a kedves Topiklakóktól, amiért ilyen majdnem on-topik hozzászólással szemetelem tele a kedélyes anyázást. Én hülye, régebben sajnáltam, hogy nem pörög a topik; hát most itt van...

 

 

Előzmény: G_ArchAngel (223)
joskabacsi Creative Commons License 2005.12.20 0 0 390

ha megesküszöm , elhiszed , hogy nem én árultalak el?

:-)

Előzmény: Pelican (387)
gabor78 Creative Commons License 2005.12.20 0 0 389
na kicsit konkrétabban:
én be tudnék szállni egy normális stúdióvakkuval,
meg kb havi max. huszonpárezer forintig a bérlet+rezsire, és ezt aláírom fél vagy 1 évre.
ha lenne még két v három hasonló jelentkező leülhetnénk beszélni,
ha nem, stúdióbérletre költöm a pénzem ...
üdv!g
Százbolha Creative Commons License 2005.12.18 0 0 388

Milyen hajon??

 

Azt ne mond hogy matrozságra adtad a fejed...

Előzmény: Pelican (387)
Pelican Creative Commons License 2005.12.18 0 0 387
A hajon megtudtak, hogy aktot is fotozom hobbibol, lett is nagy felbuzdulas, irtak, hogy vigyek cuccot, persze nem hoztam meg egy vakut se, mert csak most olvastam a leveluket. Kivancsi vagyok, hogy ki akar majd modellkedni a jegtablakon... :-)
Százbolha Creative Commons License 2005.12.15 0 0 386

Maribel:

nem akarlak én Téged kielemezni. van elég botcsinálta pszichológus meg -pata ezekena fórumokon.

 

Csupán elmondtam a véleményem azokról akik hozzád hasonlóan kollektív leminősítést alkalmaznak nemzettársaikkal kapcsolatban.

 

Százbolha

Előzmény: Maribel (382)
gabor78 Creative Commons License 2005.12.15 0 0 385
nincs valakinek ismerőse önkormányzatnál?
nincs valakinek kedve/ideje elmenni utánaérdeklődni mijük van kiadó?
ez szerintem jobb lenne a piaci áraknál.
/a Sziget is így kezdődött, elmentek az önkormányzathoz és kikuncsorogták, hadd bulizhassonak már ott :)/
Előzmény: totoo (384)
totoo Creative Commons License 2005.12.15 0 0 384

nem azert, de nem vagyok hulye! szerinted belevagnek ugy "sajat" muterembe, hogy ezekkel nem vagyok tisztaban? ennyire nem vagyok amator...

 

a rendes modell munkahoz kell a 8x5m nem vitas. a kenyelmetlenhez kevesebb is eleg.

 

az elozo lakasban pl harom szoba nyilt egybe L alakban. es a sarokban levo 25m2-es volt, a masik ketto meg 15 korul. ott mar ragyogoan lehetett volna fenykepezni.

 

ennek a raktarnak utana kene nezni.

 

a muteremmel az a bajom, hogy ketyeg az ora. egy alkalom legalabb 3-4 ora. az meg minimum egy tizes.

Előzmény: Százbolha (377)
THT Creative Commons License 2005.12.15 0 0 383

Ez szerintem is elég bonyolult, sokmindent jóelőre tisztázni kell, úgy a szerződés problémájaát mint pl azt hogy mi van ha valaki tényleg megunja 2 hónap múlva... korántsem egyszerű ez, ebben egyet értünk.

 

 

 

hogy ki írja alá?   hát majd aki a leg lelkesebb aláírja :)))

 

Vagy csinálunk egy alapítványt, "elesett aktfotósok" vagy ilyesmi :)))

Előzmény: Százbolha (381)
Maribel Creative Commons License 2005.12.15 0 0 382

jól van én nem folytatom ezt a dolgot, mert nem tartozik ide.

de azért pszichológusnak ne menj légyszives: abszolút tévúton jársz, ha engem akarsz kielemezni.

ON

azért hadd monjam el annak a kezdő kollegának, aki attól tart, hogy amatőrként túl nagy falat a számára egy stúdió, hogy sokkal tovább tart a saját úthán kisérletezgetve fényeket állítgatni, mintha egy stúdióban az asszisztens segít neki.

Én is tartottam ettöl a dologtól, de sikerült nagyon segítőkész stúdiót találnom, ahol egyáltalán nem néztek le, hanem segítettek.

 

De természetesen azért nem annyira otthonos és "intim" a légkör mint egy saját kuckóban, saját stúdióban.

Előzmény: Százbolha (374)
Százbolha Creative Commons License 2005.12.15 0 0 381

OK! értem én ezt.

 

esetleg:

Kölcsönlakás? Apartman bérlés 1-2 napra?

***

borúlátó vagyok.

Ma már egy lakás vagy iroda/raktár bérléséhez szerződést kell kötni.

Ki iírja alá? ki veszi a fáradtságot és anyagi felelőséget?

Olyan kicsi dolgok ezek.

lehet csak én látom túl bonyolultnak.

 

 

De hajrá!!!!

Aztán majd megyek bérelni 2000 Ft /óra. OK???

 

Százbolha

 

Előzmény: THT (380)
THT Creative Commons License 2005.12.15 0 0 380

Igen, így értettem.

 

egyébként  teljesen rendben van az amit írsz, csak szerintem nem ugyanazt értjük "műterem" alatt.

 

Az én olvasatomban ez az ötlet azért merül fel egyáltalán, mert senkinek sincs kedve/lehetősége hazahordani a modelljeit, műterembe pedig pont az amatőrség miatt nem szivesen mennek. olyan lehet ez, mint mikor a 30 kilós csóka először megy le a gyúróterembe :)

 

Szóval kell egy olyan hely ahová oda lehet menni egy nem tökéletes modellel, egy nem 2millás géppel, ki lehet próbálni hogy mit lehet kihozni nagyfater agfatronic vakujából, ha az ember/modell elfárad lehet rendelni egy pizzát... nem ketyeg az óra (vagy legalábbis nem anyira szorítóan)

 

Az persze hatalmas segítség ha van profi felszerelés, profi segítség, csak ahoz is el kell érni egy szintet hogy ezt ki lehessen használni, ráadásul egy amatörnek nem biztos hogy az a legjobb út, ha mutat egy képet egy világítással foglalkozó szakembernek, aki beállítja neki  a cuccot, ő meg csak exponál.

 

tehát itt elsősorban inkább a hobbyról van szó, mint profi képek készítéséről.

 

Előzmény: Százbolha (379)
Százbolha Creative Commons License 2005.12.15 0 0 379

ja... hogy arra értetted hogy egy jövőbeni müterem projektben nem akarok résztvenni.

 

Én nemtartom problémának hogy ha elmondom milyen volt mikor egy éretlen banánt héjjastól akartam elfogysztani.

Hátha az utánam jövök okosabban cselekszenek majd.

Aki meg nem tud meglenni banán nélkül, azt semmi sem rettenti vissza.

 

Százbolha

Előzmény: THT (378)
THT Creative Commons License 2005.12.15 0 0 378

amennyiben a téma:

 

"közös "műterem" létrehozása" akkor ebben nem tekintelek érintettnek, mivel az első e témában tett hozzászólásodban leszögezted, hogy te a műterembérlés oldalán állsz.

 

de ha érintve érzed magadat, nekem annál jobb. :)

 

a fura csak az volt, hogy te is és Maribel is 1 véleményen vagytok (csak más okból) a fenti témában, mégis sikerült összekapni, gyakorlatilag a semmin.

 

hozzátenném: én sem szeretem az ilyen lehúzós "magyarok vagyunk tehát nem férunk meg egymás melett " szöveget, lehet nég nem vagyok ehez elég öreg :))

Előzmény: Százbolha (375)
Százbolha Creative Commons License 2005.12.15 0 0 377

totoo:

 

Müteremben mint amatőr fotós általában 2 témát fotóztam

- tárgyfotó jellegű (esetleg makro)

- modell

 

Ez utóbbinak nagyobb a helyigénye.

Szerinted milyen tárgytávolság szükséges egy egészalakos képhez kistele tartományban?

Szerinted a modell és a háttér távolságának mekkorának kell lennie? (pl. világítás miatt)

Milyen méretű a háttér? milyen látószög (gyutáv) kell hozzá, hogy teljesalakos képnél a háttér kitöltse a képet? 

 

Ezek meghatározzák egy műterem minimális méretét.

Szerintem.

legalább 8-10m hosszban

Szélességben min 4-5m

Ahol ekkora (egybenyitható - 2szárnyas ajtóval legalább) helység van az nem lehet kislakás.

 

 

***********

 

Tényleg nem akarom elvenni senki kedvét, de én már ezeket a dolgokat végiggondoltam és többszörösen ki is próbáltam.

 

természetesen a müterembérlés sem egyszerű dolog.

nem csak pénzkérdése, hanem feszélyezettségé is.

Jó lenne olyan helyet találni ahol kedvesen fogadnak, egyenrangú partnerként beszélnek és technikailag korrekt módon segítenek (pl. világítás hátterek kezelése)

 

Lehet hogy az itt hirdető (általam nem ismert) fotósnál mindez megvan.

Ez talán még nagyobb segítség lehet, mint ha ingyen lenne az a műterem...

 

Százbolha

 

Előzmény: totoo (369)
posthero Creative Commons License 2005.12.15 0 0 376

híjjátok fel a területileg illetékes önkormányzatot. pl. óbudán az önkorm kiadta egy kft.-nek a raktár ill. üzleth. bérdbeadást. azok mondanak nektek helyeket és árakat.

amikor én beszéltem velük úgy tűnt, hogy nagyon nem tudják kiadni a 20-50 m2 nagyságú helyeket.

Előzmény: totoo (367)
Százbolha Creative Commons License 2005.12.15 0 0 375

ráadásul olyanok, akik nem is érintettek a témában :)

 

 

Miből gondolod hogy nem vagyok érintett a témában???

ha rám gondoltál...

Előzmény: THT (372)
Százbolha Creative Commons License 2005.12.15 0 0 374

Maribel:

 

Ezt irtad:

Ebben az országban mindenki sértett ember és azt érzi, hogy ö többet tesz le a közös asztalra.  Sajnos már öreg vagyok és sok mindent láttam.

 

 

Mindenki sértet...  akkor te is.

Vagyis magadat is jellemezted.

Old fel az ellentmondást.

 

 

Szerintem Veled van a probléma, nem az emberekkel.

Megkeseredett ember lehetsz. "Öreg" és "sokat látott", ahogy irod. De talán csak a rossz oldalát láttad mindennek és közben nem szántad rá magad hogy a pozitiv dolgokat is megértsd és élvezd. Nem gondolod?

Nagyon sokan vannak még igy, akik saját sikertelenségüket, pechszériájukat vagy elvesztegetett életüket a NAGY MAGYAR közösségi jellemmel és mások hibáival magyarázzák meg.

Ezeknek az embereknek mindig kell egy ellenség, vagy egy csoport akikre dühvel és kirekesztőleg  gondolhatnak. gyakorlatilag csak ezzel tudják magukat meghatározni. A kivülállássál az elhatárolódással.

próbálj meg elfogadó lenni mások gyarlóságával szemben. Én is ezt teszem.

 

látod... dühkitörésnek nevezed a véleményem is. Miért? Szerintem nem volt az.

 

Százbolha

 

 

Előzmény: Maribel (370)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!