Keresés

Részletes keresés

hools Creative Commons License 2000.08.21 0 0 67
Barátnomnek csak a tengerije van meg, s eddig (egy jó pár éve) semmi gondja nem volt a magyar vízirendorökkel. Igaz, általában mindig úgy mentünk, hogy volt jó pár olyan ember is, akinek magyar papírja is van.
Jó szelet!
hools
Előzmény: Ethan Hunt (66)
Ethan Hunt Creative Commons License 2000.08.18 0 0 66
Még egy kérdés (illetve kettő):
1. Van valakinek tapasztalata a Mérföld Yachting-ról (gondolok itt az Adrián szervezett tanfolyamukra)?
2. A horvát tengeri vizsgapapír jó-e a Balatonon, vagy külön le kell-e vizsgázni belvízre is?

EH

hools Creative Commons License 2000.08.18 0 0 65
Hahó!
Én szívesen elvinnélek, de sajna csak jövore megyünk, idén júliusban jöttünk meg. Egyébként ragadj meg minden alkalmat, még ha nem is I. osztályú a társaság, a vitorlázás megéri. Hú, de honvágyam van az Adria után - s a hétvégén még a Balatonra sem tudok lemenni :((
Jó szelet!
hools
Előzmény: Ethan Hunt (64)
Ethan Hunt Creative Commons License 2000.08.17 0 0 64
Sziasztok! Jó szelet!
Aug.21.-szept.3. között ráérnék vitorlázni 7-10 napot. Mivel az ismerőseim között momentán egyedül vagyok ezzel az elképzelésemmel, csatlakoznék egy társasághoz. Leginkább Balaton vagy Adria jöhetne szóba. Alapvető adatok: 29 éves pasi vagyok, kevés vitorlás, több motoroshajós rutinnal, autó, jogsi, angol nyelv van. Bővebbet és ajánlatokat, ötleteket e.mail-ben.

EH

czy Creative Commons License 2000.08.04 0 0 63
Ajaj :-(((((
Előzmény: Gedeon Bacsi (58)
czy Creative Commons License 2000.08.04 0 0 62
Hali!

Hívd fel Eperjesi urat, a Hajó magazinban hirdeti magát.

Annál többet, mint amit a topic elején írtam, nem nagyon tudok, de ha konkrét kérdésed van, szögezd belém.

üdv
czy

Előzmény: farin (54)
hools Creative Commons License 2000.07.31 0 0 61
Kornattal mi is megszenvedtünk, voltak olyan helyek, ahol nagyon kellett figyelni. Most a Balatonon azon röhögtünk, hogy paráztunk, ha már csak három-négy méteren álltunk, itthon meg nincs ilyen gond.
Jó szelet!
hools
Előzmény: Gedeon Bacsi (60)
Gedeon Bacsi Creative Commons License 2000.07.31 0 0 60
Persze, csak komolytalankodtam :-) A térképek egyébként állati precízek, de azért így is volt már kellemetlen élményünk az Adrián (asszem a Kornat szigetek környékén, ami aztán tényleg elég zátonyos): kinéztünk egy útbaeső kiszögellést, hogy majd óvatosan elhajózunk mellette, esetleg - ha stabil a szélirány - bele is horgonyzunk, és megnézzük búvárszemüveggel. Amikor odaértünk, majdnem összetörtük a hajót,mertz hiába azonosítottunk két jelölt zátonycsúcsot, egyszer cak mellettünk egy méterre elsuhant egy harmadik, ami épp nem állt ki a vízből. Nem kívánom újra azt az érzést...

gb

Előzmény: hools (59)
hools Creative Commons License 2000.07.31 0 0 59
jó, igazad van, de a tengeren annyiban más a dolog, hogy mész szépen, alattad 60 méter, s aztán hirtelen másfél - de ott legalább a térképek jelzik (mármint a legtöbbet)
Jó szelet!
hools
Előzmény: Gedeon Bacsi (58)
Gedeon Bacsi Creative Commons License 2000.07.31 0 0 58
> az alapvető különbség, hogy
> a tengeren ügyelni kell a
> vízmélységre

hmmm... Azért a Balaton déli partjánál sem árt, ahol a homokpad miatt helyenként a parttól 4-500 méterre is csak tocsog a víz :-))

Más:
Minden kedves érdeklődőnek! Hónapokkal ezelőtt az anyatopicban ('Vitorlázás') megemlítettem egy tengeri (óceáni) hajótúra-lehetőséget (45 lábas Benetau hazaszállítása az Atlanti Óceánról azAdriára), és azt igértem, hogy adok részletesebb információt. Azóta már rájöttem, hogy a téma inkább erre az oldalra tartozik, így ide írom a szomorú eredményt: úgy néz ki, hogy idén mégsem lesz ilyesmi. Ha bármit tudok, majd jelzem.

gb

Előzmény: hools (57)
hools Creative Commons License 2000.07.31 0 0 57
Amiről én tudok (jogsi), azt a horvátok adják ki, de érvényes a nemzetközi vizekre 25 tonnáig. Amúgy mi kb. egy hónapja jöttünk vissza, tízen béreltük a hajót, vittünk egy csomó kaját és piát, így kb. 85 ezerből jött ki fejenként, de ebben már minden benne van: hajóbérlet, biztosítás, kaja, pia, költőpénz stb. Kint nem nagyon érdemes vásárolni, mert elég drága, viszont nagyon nagy élmény.
A Balatonhoz képest az alapvető különbség, hogy a tengeren ügyelni kell a vízmélységre, a zátonyokra, ami ugye nálunk nem jellemző :) meg nem árt tudni navigálni
Jó szelet!
hools
Előzmény: Nyihaha (56)
Nyihaha Creative Commons License 2000.07.19 0 0 56
Helló!

A hajóbérlésrol mesélj, mert gondolkodunk néhány barátommal, hogy osszel vagy inkább jövore megpróbálkoznánk az Adriával. Belvizi jogsim van, a hajót a Balatonon biztonsággal elviszem oda, ahova kell, de a tengeri vitorlázásról még csak gondolkodom. Melyik jogsit lehet ott megszerezni? A nemzetközi érvényut, vagy azt amelyik csak a Horvát partszakaszra érvényes?
Lehet, hogy eloször csak egy skipperrel kellene elindulni? Errol mi a véleményed?
Mibe kerül mindez? Mesélj az árakról is: hajó, parti éttermek, kocsmák, mennyibol lehet kihozni egy hetet?

Köszi !

Nyihaha

Előzmény: farin (54)
hools Creative Commons License 2000.07.10 0 0 55
Haliho!
Én szombaton tértem haza az Adriáról, Sukosanban, Zadar alatt béreltünk egy hajót. Nagyon kellenes volt, csak egyszer kellett menekülnünk egy fekete bóra elől, de jobban jártunk, mert utána találkoztunk magyarokkal, akik belekeveredtek, s olyan porvihar volt vele, hogy alig láttak.
Tengeri vizsgát egyébként szerveznek Sukosanban is, a Master-jachtingnál, ahol béreltük a hajót. Egy hét tanfolyam, navigációval, mindennel, a végén vizsga. Ha érdekel valakit, kérdezzen itt, próbálok válaszolni. (Nyugi, a cég nem az enyém, úgyhogy nem lesz reklám. :) )
Egyébként már most visszamennék - ehelyett meg dolgznom kell :(
Üdv
hools
farin Creative Commons License 2000.07.07 0 0 54
Czy!

Az emlitett 400DM változatról tudsz mondani valami bövebbet? Tel, tapasztalatok, stb...

Köszi.

Előzmény: czy (31)
czy Creative Commons License 2000.04.02 0 0 53
Piczynyt irígykedem:-)
Spory Creative Commons License 2000.03.31 0 0 52

Miramare, miramare, Bossnak!

összesítettben 7-ik helyen végeztünk, de ilyenkor mindig hozzáteszem, hogy a keddi futamon Trogir és Komiza között első helyen voltunk, amikor lelőtték a futamot, tehát a végeredmény jobb is lehetett volna...bár ezen a versenyen inkább a feeling volt a fontos, nem is az eredmény.

Hogy bírtátok az éjszakai futamot? Hogy végeztetek Ti?

Spory

Előzmény: Boss (51)
Boss Creative Commons License 2000.03.31 0 0 51
Mira Mare Cup, Mira Mare Cup, itt a 17-es hajó, hívja Sporyt a 25-ös hajóról!

Nem volt semmi ez a lelkesedés a Zolitól, kár hogy a második napra már elfáradt.
Ti, hogy végeztetek?

Boss

Spory Creative Commons License 2000.03.28 0 0 50

"Mira Mare Cup, Mira Mare Cup, itt a Marinero, Marinero hívja az Uránt és minden hajó kapitányát!"......

Gratulálok Boss a győzelemhez....hányas hajó voltatok?

Spory a 25-ös hajóról

Előzmény: Boss (49)
Boss Creative Commons License 2000.03.20 0 0 49
Tisztelt Kapitány és nem Kapitány társaim!

Örömmel jelenthetem, hogy én már tút vagyok az első vitorlázáson az idén!
Méghozzá nem is akármilyen volt az első vízreszállásom.
Résztvettem az adriai Mira Mare Cup 2000 vitorlás túraversenyen.
A verseny 4 napos volt a táv kb.140-150 tengeri mérföld, melyet sikeresen teljesítettünk.
Sajnos az összesített eredményünk nem sikerült rózsásan, viszont a második napi Vodicse-Trogir útvonalon mi vitorláztunk át elsőnek a célvonalon (egy arany kupa összejött).
Egyenlőre nem fájdítanám tovább sziveiteket, majd még írok a versenyről.

Jó szelet!
Boss

amadeus Creative Commons License 1999.12.27 0 0 48
A "sima" vitorlázós topic-ban hagytam egy március és április hóra érvényes
karib vitorlástúra ismertetőt, ha valakit izgatna.... (Ne mondjátok, hogy nem szóltam előre.)

amadeus Creative Commons License 1999.09.30 0 0 47
Sajnos két héttel korábban még én sem tudtam, hogy megyek :)
A beszámolót Ancs (az 1 ember) majd megírja, én csak lábjegyzetelni vagyok hajlandó.

Előzmény: Vanek (46)
Vanek Creative Commons License 1999.09.28 0 0 46
Igény van. Piszok nyálcsorgattatók. :)

Amadeus! Ha csak két héttel korábban szólsz...

Gróf Úr Creative Commons License 1999.09.28 0 0 45
Igény épp akad...
Előzmény: Ancs (44)
Ancs Creative Commons License 1999.09.28 0 0 44
Nna köszi. Én voltam az 1 ember:)

Egyébként ha jól tudom többetekkel hétvégén 3 dimenzióban is taláxunk:)) (vagy ti még nem tudjátok:))

Ha van igény beszámolóra, amadeussal esetleg gyárthatunk egyet. :))
Ha nincs, akkor nem gyártunk:))

amadeus Creative Commons License 1999.09.27 0 0 43
Megejtettuk a nagy Adria túrát, volt aki innen is jelentkezett az útra, végül 1 ember el is jött.
Előzmény: amadeus (42)
amadeus Creative Commons License 1999.08.25 0 0 42
4-nél többen is lehet jönni.
amadeus Creative Commons License 1999.08.25 0 0 41
Még 4 ember hiányzik...
2 hetes görög vitorlázáshoz(afféle mérföld túra) keresek utitársakat. Ha tud vitorlázni, jó, ha nem, meg tud tanulni a többiektől.
Minél több ember jön, annál nagyobb hajót tudunk bérelni. Ha érdekel valakit a dolog szóljon!
czy Creative Commons License 1999.08.24 0 0 40
Köszönöm a gratulákat, teljesítménynek nem túl nagy :-)))

MaCS Creative Commons License 1999.08.24 0 0 39
Halihó!

Gratula! Nagy vagy!

Üdv: MaCS

Gonoszka2 Creative Commons License 1999.08.24 0 0 38
Kedves czy gratulálok a teljesitményedhez, na és persze minden elismerésem.
Ezek szerint egy tengeri túrához már lenne kapitányunk??????? Már csak a túra kéne... :o))))))))))))))))))

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!