Keresés

Részletes keresés

vronszkij Creative Commons License 2008.06.17 0 0 1247
Minden, amit esetleg eddig mondtam volna Joel védelmében ezennel visszavonom a tegnapi rész után. Megérdemli, amit kap. Nála kiállhatatlanabb, hisztisebb embert...
Előzmény: AliceCsodaországban (1232)
mozo01 Creative Commons License 2008.06.16 0 0 1246
Nekem a RuthAnn szál a lázadó ügyvédekről fogorvosokról jobban tetszett. :)
Előzmény: Törölt nick (1244)
KareszTLX Creative Commons License 2008.06.16 0 0 1245
Nagyon jó rész volt. Azaz kellően elvont. :)

Ruth-Anne udvarlóját Waltnak hívják, szerintem nagyon jó fej, főleg, amikor pár epizóddal ezelőtt az út szélén kifakadt, hogy

"Nem veszed észre? A templomba járó cipőm van rajtam. És a legjobb kabátom! ÉN U-D-V-A-R-O-L-O-K!"

:)
Előzmény: Törölt nick (1244)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.16 0 0 1244
Ja, hogy el is mesélhetném? ;-)
Szóval, Joel horgászott, és a horgára akadt a helyi Nessy, de nem tudta kiemelni. Az egész város megmozdult miatta, külön széet, erősebb botot csináltak, etették, itatták, mert ő ugye, nem tudott elmozdulni a bottól. Aztán éjjel a dög elkezdte befelé húzni, a segítsége (az a hapsi, aki Ruth Annek udvarolt pár része, meg lámpafüggő volt), nem ébredt fel a kocsiban, ezért Joel, hogy ne veszítse el a zsákmány, csónakba szállt.
Aztán hogy hogy nem, egyszer csak a rabbi mászott fel a zsinóron (Joel helyében hülyét kaptam volna, mikor a sötét éjszakában megjelent a csónak szélén két kéz), és az otthoni rabbija volt, akit kitett a közösség, mert maradi volt (nem értette meg a ni egyenjogúságot, hogy az Úr az nem Úr, hanem lehet nő is)
Aztán valami felbillentette a csónakot, ők beestek a vízbe, és kisvártatva kitalálták, hogy a cethal (a bibliai) gyomrában vannak. Rengeteg tárgy volt, ami az övék volt korábban, de azt hitték, elveszett, megsemmisült. Megpróbálnak a bálna hátulján távozni, ami úgy néz ki, mint egy vonat. Közben persze megy a beszélgetés, de a vonat nem mozdul. Csak akkor, mikor rájönnek a bibliai párhuzamra, hogy Jónás NInivébe menekült az isteni feladat elől, és ők is menekülnek valami elől. A rabbinak pl. fel kell vállalnia, hogy megérti a modern idők szavát, Joelnek meg hogy elfogadja Maggie felajánlását, és zsidó módra üli meg a húsvétot (vagy ilyesmi)
Elég elvont volt ;-)
Előzmény: Quantumleap (1242)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.16 0 0 1243
De. Ráadásul abban volt Ruth Ann is, mint szelíd motoros, és nekem az a rész kicsit sok volt ;-)
(bár, azért Joel és Maggie ott is elég rendesek voltak egymáshoz)
De a mai tetszett.
Igaz, ezt meg nem láttam csak kb. a felétől, pl. nem tudom, miért és hogyan került Maurice az utcára. Sőt, igazából az is kimaradt, hogy mi van a lábával (azt tudom, hogy már részek óta nem volt erre hivatkozva, csak nem láttam, hogy mi történt.)
Előzmény: Quantumleap (1242)
Quantumleap Creative Commons License 2008.06.16 0 0 1242
Joel, rabbi, cethal? Ezek mikor voltak? Nem tán pont a péntekiben, amit nem láttam?
Előzmény: Törölt nick (1241)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.16 0 0 1241
Az a fura, hogy egy darabig olyan, mintha teljesen rendben lenne minden, aztán (talán a történet továbbvitele szempontjából szükséges), de hirtelen megint mindenki bunkó lesz Joellel.
Pl. a múltkoriban Maggie panaszkodott, hogy elege van, hogy Fleischmannel nem lehet beszélgetni, mert mindig orvosi témákra lyukad ki (holott, pont ő kezdte a témát), és fúj, az milyen undorító.
A maiban meg teljesen értelmesen levezették, hogy Joelnek nincs kivel megbeszélnie az orvosi dolgait, és szerzett neki "barátot".

Alapvetően mostanra (és most felfedezem a spanyolviaszt ;-) vannak jó részek, nagyon jó részek, meg teljesen felejthetőek. Egyre több az ismétlődő motívum, az utolsó pár hétben pl. nekem kicsit sok volt ez a látomásos dolog (Shelley szülés előtti találkája a földanyával, aztán a lányával, aztán Joel és a rabbi a cethal gyomrában stb.) Ez anno jó volt, mikor Maggie találkozott a volt hapsijaival, de ilyen gyakran már tényleg sok ;-)
Előzmény: sohamadar (1239)
Picur23 Creative Commons License 2008.06.16 0 0 1240
thx
Előzmény: sohamadar (1235)
sohamadar Creative Commons License 2008.06.16 0 0 1239

Pedig a nevedből azt gondoltam, igen. =)

Amúgy ez nyilván emberfüggő, én pl. kifejezetten szeretem a kicsit szürreális-abszurd-groteszk dolgokat, pont, mert elvileg a valósában ilyen nem létezik, de a görbe tükör mögött azért mégiscsak meg lehet látni a világ visszásságait...

Előzmény: AliceCsodaországban (1238)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2008.06.16 0 0 1238
A dr Haust is nézem, és igazad van az isten mentsen meg attól, hogy egy ilyen orvoshoz kerüljek (hacsak nincsen valami megmagyarázhatatlan halálos kórom - ez esetben viszont a francba küldeném az állandóan akadékoskodó emberszerető orvostársakat), de a kettő nem hasonlítható össze, a Haus sorozat a földön játszódik, és nem az indiánok álmai által átjárt Alaszkában , és nem akarják velem elhitetni, hogy Ed álmában repül és emiatt sámán meg ilyesmi. Meg hogy Szélvész Merilin a legjobb asszisztensnő - bárhol már egy nap után kirúgnák nem??, )

Nagyon sajnálom, de én nem tudom a valságtól elrugaszkodva nézni bármit is.
Előzmény: sohamadar (1237)
sohamadar Creative Commons License 2008.06.15 0 0 1237
Hát sztem pl. Doktor House-t is rühellnéd az életben, ha a főnököd lenne, de pont ez a a jó a fikcióban, hogy itt olyan tulajdonságokat is tolerálunk, amit az életben nem tennénk, sőt, éppen ezért kedveljük őket, mert annyira abszurd, h vki ilyen legyen, és emiatt sem érdemes az embernek ezeken felidegelnie magát. =)
Előzmény: AliceCsodaországban (1236)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2008.06.15 0 0 1236
Egy ideig így volt, de aztán mindig jön valami ami kiveri a biztosítékot, miszerint a "bohókás"dolog átlépi az ingerküszöböm, és onnantól kezdve komolyan veszem.

(Nem tudom volt e már olyan barátod, aki afféle bohókás aranyos volt, aztán mikor élesben mert a dolog - pl mert hozzád kényszerül pár napra a bohókás dolgai miatt - jön valami ami kiveri a biztosítékot, és rájössz, hogy a bohókás dolog hogyan is működik a gyakorlatban, és rájössz, hogy ez nem is olyan mulatnivaló... sőőt... mert nekem van ilyen élményem. Pl Ed irtó aranyos a sorozatban, de azt hiszem 3 nap együttlakás után megölném. MInenhová kopogás nélkül megy be, soha nem veszi észre mikor fölösleges stb...)
Előzmény: esotherica (1233)
sohamadar Creative Commons License 2008.06.15 0 0 1235

Sziasztok!

 

Új vagyok itt, anno néztem a sorozatot, mikor ment a tv-ben, most nem látom sajnos mindig, de megvan letöltve, remélem nyáron lesz időm nekiülni.

Ezért is írok, mert láttam az érdeklődést, és én erről az oldalról szedtem le:

http://seriesfree.smsbase.hu/indexx.php

Fennvan az 1-4. évad szinkronosan, lehet ingyen és pénzért is tölteni, ami minimális összeg, küldesz sms-t, kapsz egy kódot és 4x akkora sebességgel száguldanak a sorozatok a gépedre... =)

Előzmény: Picur23 (1231)
_321 Creative Commons License 2008.06.15 0 0 1234
Valaki mesélje el, mi volt a pénteki részben, lehetőleg az összes poénnal együtt, mert sajnos lemaradtam róla... :(
esotherica Creative Commons License 2008.06.14 0 0 1233
Alice! Egy kicsit túl komolyan veszed ezt a bohókás, rettentően szürreális sorozatot. Nem lehet? :)
Előzmény: AliceCsodaországban (1232)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2008.06.14 0 0 1232
Szegény Joel.nek az a baja, hogy képtelen aránylag rövd időn belül átállni a N.Y-i mentalitásról az alaszkai mentalitásra, és ezt az egész Cicely.i közösség állandóan vagy megbosszulja vagy az orra alá dörgöli. (A csúcs az volt, amikor kirakták a házából és hajléktaanként üldögélt a tűz mellett, na azóta más szemmel nézem ezt a sorozatot.)

Én az első adás óta mindig néztem és a 4 évadtól kezdve mondtam azt, hogy kérem itt nem Joel a hunyó, hanem ez a szegény hp. Maggie. Egyre jobban idegesít az az igazság.

És egyre jobban idegesít pl Ed is, aki képtelen megszokni, hogy kopogni kéne meg ilyesmi, és ebben az epizódban sámánjelölt létére (!!!) arra az apróságra nem tud rájönni, hogy ő itt most egy elefánt avagy fölösleges harmadik (gy.k.)

Asszem ezek után a magam részéről inkább csak vakációra mennék Alaszkába, úgy biztosan érdekes lenne.
Előzmény: vronszkij (1225)
Picur23 Creative Commons License 2008.06.14 0 0 1231
hi!

Nagy fanja vagyok a filmnek a kezdetek óta, a menyasszonyom eddig egyálltalán nem ismerte a sorozatot, így csak most velem látott az utóbbiakból néhányat, és neki is nagyon megtetszett...

Szóval elsősorban neki, másodszor pediglen saját magamnak is szeretném benyűjteni az epizódokat...

Letölthetőek valahonnan? Torrenteken nem nagyon látni..

Tud valaki esetleg segíteni?
mozo01 Creative Commons License 2008.06.14 0 0 1230
Miért? A tegnapi részben RuthAnn mint szelid motoros, az nagyon ott volt. :)
Előzmény: statuslaci (1229)
statuslaci Creative Commons License 2008.06.14 0 0 1229
Nagyon szeretem a sorozatot, de sajnos egyre jobban laposodik!
sz.era Creative Commons License 2008.06.12 0 0 1228
Sziasztok! Új vagyok a fórumon. Én ezt a sorozatot szeretem a leges-legjobban. Ma lesz a kedvenc részem az 5. évadból, amikor Maggie és Joel a hóvihar elől egy kunyhóba menekülnek. Épp megcsókolnák egymást, amikor megjelenik Ed. De a végén... Tök jó epizód.
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.12 0 0 1227
Ha jól olvastam, egyszerűen lejár a szerződése, és hazamegy.
Előzmény: vronszkij (1225)
Quantumleap Creative Commons License 2008.06.12 0 0 1226
Azért a smárolós epizód óta valahogy változott Joel és Maggie viszonya. Tegnap például mindig azt vártam, hogy egy véletlen elejtett szó miatt egymásnak esnek, mint régebben, de nem történt meg.
vronszkij Creative Commons License 2008.06.12 0 0 1225

Joel miért is nincs az utolsó 8 epizódban?

 

Amúgy nekem olyan furcsa, hogy csak elvárások vannak Joellel szemben és igazából nem nagyon segítenek neki. Jó néha tényleg túllő a célon. De tegnap sajnáltam, én egy rántottát nem nézek ki belőle. Sóhernek sóher - Maggie nem tudom milyen szót használt már rá - 2 üveg bor annyi embernek...

Törölt nick Creative Commons License 2008.06.11 0 0 1224
Tök véletlenül a comment.com ma rakta ki a júliusi-augusztusi dvd megjelenéseket, és ott is ott az Alaszka július 15-i megjelenéssel.
Néztem a Budapest Film honlapját, de júliusra csak egy filmet ír még ráadásul elsejére), szóval, lehet tegnap feleslegesen koptattuk a billentyűzetet...
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.11 0 0 1223
Itt (ha ez az ok egyáltalán) semmi "fontos"zene nem lehet (nem főcím, nem visszatérő szám stb.), hiszen az ismétlések egyébként szépek lementek, mennek (a nyolcvanadik közelében vagyunk most, csak a negyedik rész maradt ki.)

Amúgy, ha már a zenéjéről beszélünk: nekem a megjelenés óta (már vagy bő tíz éve) egyik kedvenc soundtrack cd-m az Alaszka zenéje, és ma is örülök, amikor egy-egy részben felfedezem a cd egy-két számát, a kocsiban rengeteget megy még ennyi év után is. Pedig anno még úgy vettem meg (talán az első 10-15 lemezünk közt volt), hogy nem is láttuk végig a sorozatot ;-)
a lemez
Előzmény: KareszTLX (1220)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.11 0 0 1222
Ha jól emlékszem (ha visszalapozol itt a topikon, le van írva rendesen akkor, mikor a mostani Vias ismétlés kezdődött) az 1.04-es részt le sem adta a Via valamiféle kísérőszám jogdíj vitája miatt.
Azt meg csak találgattam, hogy most emiatt késik a kiadás, de tény, hogy tényleg nincs semmi, de semmi friss infó a neten a megjelenésről, holott a júliusi tervezettek szépen fent vannak a forgalmazó oldalán, meg, hogy volt egy ilyen balhé.
Előzmény: pogar_23 (1221)
pogar_23 Creative Commons License 2008.06.11 0 0 1221
Van ilyen rész?? Nem is tudtam.. Valami betétdal jogai okozzák a fennakadást vagy hogy kell ezt elképzelni? : ) :S
Előzmény: Törölt nick (1219)
KareszTLX Creative Commons License 2008.06.11 0 0 1220
A Miami Vice dvd-s kiadása éppen a zenék jogdíjai miatt húzódott olyan sokáig még Amerikában is. Sokáig arról is szó volt, hogy kivennék belőle az érintett számokat, de azzal gyakorlatilag agyoncsapták volna a sorozatot.
Előzmény: Törölt nick (1219)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.10 0 0 1219
Kérdezz rá náluk mailben.
Amúgy, annyit találtam, hogy nyárig v. nyáron tervezték, tervezik kiadni, de az első dátum a megjelenésre, amit a netes cikkekben írtak, még május akárhány volt.
Lehet, hogy itt is bezavar az a rész, amit nem adtak le a tévében sem a zenei jogdíj vita miatt?
Előzmény: pogar_23 (1218)
pogar_23 Creative Commons License 2008.06.10 0 0 1218
Kerestem a BPfilm honlapján a várható megjelenések között de nem láttam... :S
Előzmény: KareszTLX (1217)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!