Keresés

Részletes keresés

Holdkő Creative Commons License 2004.02.14 0 0 2337
Boldog Új Évet Mindenkinek! :o)))
Előzmény: Törölt nick (2336)
Törölt nick Creative Commons License 2004.02.14 0 0 2336
Boldog új évet! :)
malacgazda Creative Commons License 2003.11.17 0 0 2335
Különben a kutyáról eszembe jutott, hogy a Manót kétszer majdnem agyoncsaptuk. Mindkettő osztálykiránduláson történt.
Egyszer a Mátrában mentünk felfelé órákon keresztül. Már mindenki tökéletesen ki volt finogva, fájt mindenünk, esett az eső, tökünk tele volt már az egésszel, meg akartunk állni, dögleni akartunk picinyt. Kivéve azt a "rohatt" Manót, aki, halálosan élvezte az egészet, rohangászott fel-alá, ugrált és kurjongatott. Abban az állapotunkban tökéletesen úgy nézett ki, mintha a dög szívatna minket és azt mondaná: "Mi van, paclak, kipurcantatok?" Komolyan dühösek voltunk rá!
A másik eset akkor volt, amikor kirándulás reggelén a kinti sarat behordva egyetlen merő dagonyát csináltunk a szobánk padlójából. Máthé Pál buzgó szuttyongatása mellett rongyot-vizet-söprűt vettünk, és mintegy 3/4 óra alatt olyan habtisztára felnyaltuk a padlót, hogy enni lehetett volna róla. És ebben a stratégiai pillanatban rontott be Manó spániel, aki a ráragadt kinti sártól szürkés volt eredeti fekete színe helyett, és MINDENT összekent a szobában, de tökéletesen undorító dzsidvásra! Akkor kis híján megfujtottuk....
Előzmény: malacgazda (2334)
malacgazda Creative Commons License 2003.11.17 0 0 2334
Hát ha még a Manó is megvan, akkó tuti nincs semmi baj.

K'önben puskáztam mindig is, mint állat, de Pali bácsi sosem látta (bár ő van olyan pedagógus, hogy kinézzem belőle, hogy csak nem akarta látni:)))). Gimiben egyvalaki vett észre: mindannyiunk, rémálma, az aszimmetrikus orrú Arday tanárnő... Eredmény: akkora retek nagy fúró, hogy kilógott a naplóból.

Egyetemen elég sokan vettek észre, de ott lazább volt, csak odajött a pribék, elvette a puskámat, ejnyebejnyézett kicsit, majd ZH után visszaadta a cucmót (jó is volt, mert legtöbbször kölcsönpuskákkal toltam).

Előzmény: Törölt nick (2333)
Törölt nick Creative Commons License 2003.11.15 0 0 2333
emiatt a puskázós dolog miatt egy világ dőlt össze bennem (még akkor is, ha csak álmodban puskáztál) :)

biztos vagyok benne, hogy Pali bácsival minden rendben (holnap meg kellene nézni, amikor viszi Manót sétálni:)

Előzmény: malacgazda (2332)
malacgazda Creative Commons License 2003.11.15 0 0 2332
Ma Máthé Pállal álmodtam. Igen rossz hangulatú álom volt. Zuhogott az eső, pótzéhát írtam, puskáztam, ő észrevette, és leb...tt, mint a pöngős malacot. Ugyan nem hiszek az ilyen hülyeségekben, de azért rohadtul remélem, hogy nem azért álmodtam ilyet, mert valami történt az öreggel...
Törölt nick Creative Commons License 2003.11.13 0 0 2331
Akkor a feeling volt az értéktöbblet, mert nekem EZ a kifli jobban ízlett, mint az eredeti Rákócziban kapható.
Erről jut eszembe: egy-két éve nosztalgiából bemetem kajálni a Rákócziba. Hát, egy dologgal kevesebb, amiért jó volt Trefortosnak lenni (az Izsáki is bezárt, mint a másik hasonló ok)
Előzmény: merlinerbeer (2330)
merlinerbeer Creative Commons License 2003.11.13 0 0 2330
Akkor derüljön rá fény! 1983 C osztály
Ott szúrtuk el a dolgot, hogy be akartunk törni a palacsinta piacra is. No ezt a jó öreg Köjál már nem nézte el.
Amúgy a kifli a Rákóczi sütödéből jött, ahol amúgy is sokan reggeliztünk. Páran még emlékeznek arra, hogy pl, nálam az első óra az kifli+népsport volt. :)
Előzmény: Törölt nick (2320)
Danae Creative Commons License 2003.11.13 0 0 2329
nem, előbb kicsivel
Előzmény: Holdkő (2328)
Holdkő Creative Commons License 2003.11.12 0 0 2328
Dana te 97-ben végeztél?
Előzmény: Danae (2327)
Danae Creative Commons License 2003.11.12 0 0 2327
nem tudok. mások jófejnek tartották, én nem, mert szerintem buta, ellenszenves, műmájer (volt akkoriban).
Előzmény: Rorimack (2326)
Rorimack Creative Commons License 2003.11.12 0 0 2326
"a mások által jófejnek tartott sapszon tanár úrral?"

Erről (mármint, milyen vol S. tanárúr, csakhogy ne nevesítsünk ;) ) mesélnél?

R.

Előzmény: Danae (2325)
Danae Creative Commons License 2003.11.12 0 0 2325
és amikor glatz tanár úr ott strázsált a lépcső alján, későkre vadászva? a mások által jófejnek tartott sapszon tanár úrral?
Holdkő Creative Commons License 2003.09.25 0 0 2324
Pár hete találkoztam Gremspivel a Nyelvbörzén. A Balassi Bálint Intézet Oktatási Igazgatója. Ott voltak a gyerekek is. Hogy megnőttek! Tényleg öregszem, hogy ismerősök gyerekeit meglátva ez jut rögtön eszembe...

Ha valakinek elérhetőség kell, szóljon, kaptam névjegyet... ;o)))))))))))

blueye Creative Commons License 2003.09.04 0 0 2323
Ők '83-ban kezdtek, mert mi '84-ben kezdtük a gimit.
Előzmény: Törölt nick (2322)
Törölt nick Creative Commons License 2003.09.04 0 0 2322
Nem hinném. Más volt, amennyire így húsz év távlatából dereng. Esetleg, ha van jár itt valaki a 83-ban (vagy 84-ben??) kezdett Gremsperger féle osztályból, akkor fény derülhetne rá.
Előzmény: blueye (2321)
blueye Creative Commons License 2003.09.04 0 0 2321
Nem a Rákóczi pékségből hozták?
Előzmény: Törölt nick (2320)
Törölt nick Creative Commons License 2003.09.04 0 0 2320
Biztos meséltem már, de talán megbocsátjátok...a korom, a korom...
Én még emlékszem a büfé nélküli időkre is. Másodikosok lehettünk, amikor az eggyel alttunk járó Gremspi osztály "büfét" nyitott: valahol hajnalban vettek kiflit ű, poharas tejet és kakaót, és ezt árulták a nagyszünetben. Életemben olyan finom kiflit nem ettem (azóta szerintem már sütni se tudnak olyat, de az akkori mértékkel is nagyon fincsi volt: ropogós, de volt benne tészta, sőt!) Aztán a jó apácazárdai Trefort szellem valamit kitalált, talán, hogy zavarja őket a tanulásban, ha mindennap hajnalban szerzik be az árut, vagy vm ilyesmi, és bezáratták a büfét. Akkor jött egy bácsi a töri tanári mögötti zugba (azért az új idők új hangjai eljuthattak a vezetéshez), neki finom sukros kiflije volt, meg kakaóscsiga, de az a kiflit...a Trefort tíz legjobb dolgában ott van az emlékeim közt...
Előzmény: Holdkő (2319)
Holdkő Creative Commons License 2003.09.04 0 0 2319
Ma láttam az egyik most végzős osztály tablóját az Astorián és felrakták a büfés bácsit is a tablóra! Milyen igazuk van! Vannak még jó fejek a Trefortban...
Rorimack Creative Commons License 2003.09.04 0 0 2318
A nulladik órákat, ha minden igaz, úgy általánosan betiltottak, nem csak a Trefortban.

A 6-7-es tesi viszont értelmetlen, s szörnyű volt: vagy előtte ettél, s tele hassal ugrabugráltál, vagy kivártad az "utánát": S mivel úgyis kivártad, teljesen feleselges volt az ebédszünet.

R.

Előzmény: Törölt nick (2317)
Törölt nick Creative Commons License 2003.09.03 0 0 2317
A legdurvább az első második félévében a HÉTFŐI 0. órában tartott testnevelés... A mai napig megborzongok, mikor rágondolok a sötét, havas, hideg utcára reggel 6.20-kor, mikor vártam a 15-ös buszra....Hiába telt el 21 év, a csontomban az iszonyat, lelki szemeim előtt az utca képe...
Azt viszont kimondottan élveztem, mikor 6-7. óra volt a tesi, úgy, hogy az ötödik óra lyukas volt és mehettünk, amerre láttunk abban az egy órában.
Előzmény: blueye (2316)
blueye Creative Commons License 2003.09.03 0 0 2316
Már nincsenek 0. órák? Na arról nem volt nehéz elkésni (+ az az okos aki 0. órába testnevelést gondolt betenni a tantervbe annak gratulálok).
Előzmény: Rorimack (2315)
Rorimack Creative Commons License 2003.09.03 0 0 2315
Na, egy kicsit összezavartam a dolgokat.

A kamerák sorsa elsősorban az elharapódzott lopások elleni védelem, másodsorban a késők "feltartóztatása".

A késésben, mint igazolatlan órában az a pláne, hogy gyűlik ;)

Bár nekünk is volt ilyen hétfőelsőórás matekóránk, ahol, hiába, hogy G.É. tanárnővel nem volt semmi baj, nagyon kecsegtető volt ez a "nem szabad késve bemenni", pláne azzal kombinálva, hogy a folyosón két szék, s az iskolatáskában mindenféle jó köny várta az előre "felkészült" nebulókat. ;)

R.

Előzmény: Törölt nick (2312)
DLala Creative Commons License 2003.09.03 0 0 2314
Micsoda baromság...

A szándékos késésre pedig van ellenszer. Jó tanárok kellenek, akiknek az óráján jó ott lenni, sőt kitüntetés. Akkor nincs lógás.

Előzmény: Rorimack (2310)
blueye Creative Commons License 2003.09.02 0 0 2313
A Nagy Testvér figyel.

Hátborzongató.

Esetleg a neten is lehet ezt majd látni on-line? :o(

Előzmény: Rorimack (2310)
Törölt nick Creative Commons License 2003.09.02 0 0 2312
Nem értem, ez miért büntetés? Azt értem, hogy a késő emberke ne zavarja meg a már folyó tanórát, de, ha pl egy matekot mulszthat pusztán két perc késéssel, akkor mi benne a pláne???
Előzmény: Rorimack (2310)
chimie Creative Commons License 2003.09.02 0 0 2311
nem egészen látom az összefüggést - ehhez elég egy portás...
Előzmény: Rorimack (2310)
Rorimack Creative Commons License 2003.09.02 0 0 2310
Elkezdődött ez a tanév is.

Újdonság, hogy a reggel késő diákokat kamerák figyelik, s így a megkésettek az első órát egy közös teremben ülve, tanórájuktól távol kénytelenek eltölteni.

Hugom sommás válasza az intézkedésre: "Szép lesz, amikor /a fent említett/ terem tele lesz tanárokkal"

R.

Holdkő Creative Commons License 2003.08.31 0 0 2309
Ment válasz privátban...
Előzmény: Törölt nick (2307)
Törölt nick Creative Commons License 2003.07.19 0 0 2308
khm, mármint úgy értem, hogy szerintem az automatikus elválasztó szétszedte a szót, majd egy újratördelésnél megint összerakta

(nem tudom, hogy miért éreztem sürgető kényszert, hogy részletesen kifejtsem, de mindegy) :)

Előzmény: Törölt nick (2306)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!