Keresés

Részletes keresés

Bombyna Creative Commons License 2011.10.27 0 0 575

Hohó ez tök jó de az 5letet nem innen szedtem jött útközben.Viszont oda fel kéne mászni egyszer.

Előzmény: vjano (574)
vjano Creative Commons License 2011.10.26 0 0 574

Ismerős?

Előzmény: Bombyna (573)
Bombyna Creative Commons License 2011.10.26 0 0 573

Ezt sokan mondták már)) Nem birom ki hogy ne fényképezzek közben de sajnos nem mindig adnak rá időt,tegnap este Caslav templomát láttam kivilágítva,nagyon klassz volt,ne meg elötte megnéztem Havlickúv Brod főterét is.Ott még esett.Majd felrakom azokat a képeket is valamikor.Nekem viszont nem az a térkép van meg hanem a freytag&berndt.Miért?

Előzmény: vjano (572)
vjano Creative Commons License 2011.10.25 0 0 572

Szép teljesítmény ennyit cikázni az országban, s közben még fényképezni is!

Jó részben ismerős helyek, de akadt jópár ismeretlen is...csak reménykedek, hogy felkerül még pár képfelirat is...:-)

 

(Jól érzem, hogy neked is megvan a 200 000-es Shocart Cseh és szlovák autoatlasz?   136-os kép.)

Előzmény: Bombyna (571)
Bombyna Creative Commons License 2011.10.23 0 0 571

Felkerült a folytatás is))))

https://picasaweb.google.com/HIDOBOMBYNA/CSEHORSZAG02?authkey=Gv1sRgCP_HobKwkN2fZQ#

Előzmény: vjano (534)
561/2006 Creative Commons License 2011.09.13 0 0 570

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni!A közeljövőbe Lipcsébe viszek diák csoportot,Karlovy Vary- t is útba ejtenénk.

Kérdésem az lenne autóbusszal hol tudok parkolni a nevezetességek közelében.3-4 órát töltenénk a városban.

Mit tudunk e rövid idő alatt megnézni. 

Előre is köszi a segítséget.

Üdv.Gabó

dr El van Leowe Creative Commons License 2011.07.31 0 0 569

Karlovy Varyt, Prágát és az Óriáshegységet hagynám máskorra. 

Ha túrázni szeretnétek, ott van a német határ mentén a Šumava-hegység.

Budejovicéből pompás egynapos kirándulást lehet tenni Písekbe és a Zvíkovi várhoz. 

Szintén Budejovicéhez közel az UNESCO Világörökség része Holašovice falu.

Třebon, Jindřichův Hradec szintén "kötelező". Utóbbi közelében Červena Lhota vizi kastélya nem mindennapi látvány.

Onnan hazafelé lehet jönni Telč és Trebič érintésével (mindkettő világörökségi helyszín), majd megnézni a delešicei sörfőzdét (ott forgatták a Sörgyári cappriccio sörgyári jeleneteit), végűl meg lehet nézni Znojmót, esetleg még Mikulovot is. Ha pedig futja az időből, még a Lednice-Valtice párost a cseh-osztrák-szlovák határcsücsökben, ami megint csak világörökségi helyszín.

Előzmény: Lacanist (567)
Kala53 Creative Commons License 2011.07.30 0 0 568

Szia !

 

Csehország több részén jártam már, tényleg nehét választani hogy melyik rész a legszebb. Voltunk Dél-Csehországban is , ahol szebbnél szebb helyek vannak. Közvetlen az osztrák-cseh határnál van Rozmberk aminek a fekvése /Moldva partján / és a vára is nagyon szép. Ezután mentünk Cesky Krumlovba,amire szerintem kevés is egy nap, tényleg olyan mint egy meseváros.

Szállásunk Ceské Budojevicében volt ahol nagyon szép a város főtere,lábasházai, a Fekete torony stb. Mi voltunk a Budvar sörgyárban is,  itt készül a híre Budweiser sör. Innen 10 km-re van Hluboká várkastélya amit nagyon tudok ajánlani rengeteg benne a látnivaló.

 

Ezen a környéken van Trebon, Jindrichuc Hradec és Telc is. Egyik szebb mint a másik érdemes megnézni.

 

Szerintem a 6 napba kár belepréselni Karlovy Varyt a nagy távolság miatt én a helyetekbe ha marad időtök bemennék Prágába amit nem lehet megunni. Hazafelé pedig Kutna Horába /Szt. Borbála székesegyház, Csont kápolna / ami szintén érdekes.

Előzmény: Lacanist (567)
Lacanist Creative Commons License 2011.07.30 0 0 567

Sziasztok!

 

6 napos körútra mennénk Csehországba négyen, kocsival, 2 hét múlva.

Reggel indulnánk BP-ről, elsődleges cél Dél-Csehország nevezetességei, főleg várakban gondolkodunk, de nyilván a városok önmagukban is érdekelnek.

 

A helyzet az, hogy a párommal már megnéztünk jópár helyet errefelé is 3 éve, csak időszűke miatt kissé felszínesebben, mint szerettük volna. A másik pár viszont még nem nagyon látta az országot.

Krumlov, és környéke nyilván alap, de ők még szeretnének túrázni is, plusz Karlovy Varyt megnézni. Szerintem túl messze van ahhoz, hogy a 6 napot jól használjuk ki.

Túra szempontjából viszont nagyon szívesen elmennénk a cseh paradicsomba, az viszont pont az ellenkező irányban van, Prágától északkeletre, szintén nem túl közel.

Karlsteint mindannyian szívesen megnéznénk, mert nekünk is kimaradt a legutóbb (Krivoklát volt helyette, ami szintén gyönyörű persze).

 

A szállás szempontjából kemping és olcsó szoba jöhet szóba.

 

Mit javasoltok az út felépítése szempontjából? Inkább csillagtúra, vagy városról városra? Hol szállnátok meg? Mi az, ami még belefér szerintetek a 6 napba, és mi az, amit fájó szívvel, de inkább kihagynátok?

lindi09 Creative Commons License 2011.07.13 0 0 566

Naná! Sőt a sörgyári is. Bár az Eggenbergben nem dolgoztak abban az időben, de megnézni és kóstolgatni lehetett.:) Csak az ajánlott U Bábyt nem tudtuk tesztelni, mert az éppen zárva volt. Nálam a barna sörök voltak a sztárok. Hátha még meleg is lett volna... igaz ez a mostani itthoni nem hiányzott.

Előzmény: Tycho Brache (565)
Tycho Brache Creative Commons License 2011.07.12 0 0 565

De a kocsmák nyitva voltak, ugye?

Előzmény: lindi09 (564)
lindi09 Creative Commons License 2011.07.11 0 0 564

Az ünnepektől való félelmem nem volt alaptalan. Péntektől mindenki az utakon volt, a látványosságoknál mindenütt nagyon sokan voltak, volt ahol sokat kellett várni (merthogy a várakat csak vezetéssel lehet megnézni). Azért nem volt elviselhetetlen, de legközelebb jobban figyelünk, hogy mikor vannak az ünnepek.

Előzmény: lindi09 (563)
lindi09 Creative Commons License 2011.07.11 0 0 563

Megköszönni szeretném a sok segítséget, ötletet, amit kaptam tőletek. Hazaérkeztünk dél-csehországi nyaralásunkról, ami nagyon jól sikerült. Valóban jó ötlet volt, hogy Krumlovban foglaltunk szállást, egy meseváros, minden este nagy felfedező sétákat tettünk, bár a kötelező látnivalókat már első nap teljesítettük. Nagyon finomakat ettünk, ittunk a Moldva fölé lógó éttermekben, kb. annyiért mind itthon, vagy olcsóbban. Tetszett a Svejk is, az U Baby nem volt nyitva, amikor arra jártunk. Szépséges várakat, városokat láttunk, Hluboka, Jindrichuv Hradec, Trebon, Telc, Rozmberek, kolostorokat, Vissy Brod, Zlatna Koruna. Talán csak Budejovice nem fogott meg, bár a főtér ott is nagyon hangulatos. Voltunk a Lipnói tónál, sajnos esőben és nagyon hidegben, de ez csak minket zavart, a helyiek pólóban, rövidnadrágban vitorláztak, raftingoltak a Moldván, vagy bicikliztek és sátoroztak a Moldva-parti kempingekben. Mert ugye nincs rossz idő, csak felkészületlen vagy elkényeztetett turista.

Jó szállásunk volt, jó helyen, a belvárosban, de ott, ahol még lehetett az udvarban parkolni. Az utak tényleg keskenyek, de nagyon szép tájakon mentünk Gmündtől kezdve, erdők között, dombokon, hegyeken át.

Mindenkinek ajánlom ezt a vidéket, nagyon szép, nagyon megéri elmenni, rengeteg élménnyel gazdagodtunk. Remélhetőleg vissza is fogunk térni, még maradt megnéznivaló, akkor is Krumlovban lesz a szállásunk.

Szép nyarat kívánok, kedves fórumozók!

Előzmény: Bombyna (562)
Bombyna Creative Commons License 2011.07.03 0 0 562

Mind a 2)))) Klassz hegyek voltak azon a környéken de alig volt ott időm.Talán a Cseh paradicsom volt eddig a legjobb de akárhova megyek mindenhol jó helyek vannak Cz-ben,nehéz 1 kedvencet kinevezni.Az ünnepekről nem tudok semmit kiváncsi leszek én is hogy mi lesz akkor,csak interneten láttam ahogy Te is.Pénteken nagyon nagy forgalom volt az autópályákon ott szoval szerintem sokan mentek szabadságra.

Előzmény: lindi09 (559)
lindi09 Creative Commons License 2011.06.27 0 0 561

Köszi. Akkor nem kell attól tartani, hogy csak ünnepek lesznek.

A várossal kapcsolatban már nagyon kiokosodtam, elméletben már bejártam az egész környéket, az ajánlott honlapot ismerem, köszönöm. Az ünnepekkel vannak gondjaim, lehet, hogy jobb lett volna más időpontot választani. De a kocka már el van vetve.

Előzmény: Lituk Ili (560)
Lituk Ili Creative Commons License 2011.06.27 0 0 560

A Google mindig válaszol. http://www.ckrumlov.info/docs/hu/news_hu.xml . Egyébként itt  már nem szokás  ide-oda átrakosgatni a munkanapokat, ill. szabadnapokat . Általában szabadságot vesznek ki az emberek. Ünnepnapokon a közlekedési menetrend  és a nyitvatartás a vasárnapinak felel meg.

Előzmény: lindi09 (559)
lindi09 Creative Commons License 2011.06.26 0 0 559

Ott kirándulsz vagy dolgozol? Mit láttál a környéken? (a mákon kívül) Mi tetszett legjobban? Válaszolj már kérlek az ünnepes kérdésemre, ha ott vagy folyamatosan, akkor biztos tudod mi várható. Senki nem akar rá válaszolni.

Én szerdán megyek C.Krumlovba, teljesen amatőr kirándulóként. Várakat fogunk nézni. Ehhez talán még az időjárás is megfelelő lesz. Üdv

Előzmény: Bombyna (558)
Bombyna Creative Commons License 2011.06.25 0 0 558
Előzmény: lindi09 (557)
lindi09 Creative Commons License 2011.06.22 0 0 557

Csehország melyik részén?

Előzmény: Bombyna (556)
Bombyna Creative Commons License 2011.06.22 0 0 556

Mák volt tegnap közelmentem hozzá)))))

Előzmény: lindi09 (555)
lindi09 Creative Commons License 2011.06.20 0 0 555

A mi környékünkön mák. De lehet, hogy ott nem az.

ÜNNEPEKRŐL valaki?

Előzmény: Bombyna (554)
Bombyna Creative Commons License 2011.06.20 0 0 554

Valaki tudja mi az a fehér virágu valami amit sok szántóföldön látok ott?Nagy mezőkben.

lindi09 Creative Commons License 2011.06.17 0 0 552

Megkérdezném ismét, hátha mégis tudja valaki, hogy hány napos lesz ez az ünnep júl.5-6 körül? Szokás-e Csehországban is összevonni napokat és munkaszünet lesz szombattól? Ha igen, akkor mire kell számítani turistaként?

Köszi a választ!

lindi09 Creative Commons License 2011.06.16 0 0 551

Mit tudtok az ünnepekről? Azt láttam, hogy júl. 5-6 ünnep (kedd, szerda), ez esetben Csehországban is összevonják az ünnepeket, esetleg már szombattól ünnepek lesznek szerdáig? Ez mit jelent turista szempontból? Látnivalók, várak nyitva vannak? Tömeg várható minden frekventált helyen? Utakon? Boltok zárva? Van valakinek infoja, mire kell számítani?

Bombyna Creative Commons License 2011.06.07 0 0 550

Most télen nagyon szétfagytak ott a kis utak szoval tele vannak repedéssel meg lukakkal.

Előzmény: Tycho Brache (549)
Tycho Brache Creative Commons License 2011.06.06 0 0 549

Nézelődni és nem rohanni tökéletesek.

Előzmény: lindi09 (548)
lindi09 Creative Commons License 2011.06.06 0 0 548

Nem gondolod, hogy az árpát nem annyira mező formájában jó nézegetni? Bár kétségtelen szükséges ahhoz, hogy a korsóban is látható legyen.

Tehát a nagyutazók szerint a cseh mellékutak nem rosszabbak, mint nálunk. Nézelődni szeretnénk és nem rohanni.

Előzmény: Tycho Brache (547)
Tycho Brache Creative Commons License 2011.06.06 0 0 547

Június végén már az érő árpamezőket nézegetheted, ami számunkra sokkal hasznosabb növény, mint a repce...

Előzmény: lindi09 (543)
dr El van Leowe Creative Commons License 2011.06.06 0 0 546

 Szóval Jinrichův = Jindrichův

Előzmény: dr El van Leowe (544)
dr El van Leowe Creative Commons License 2011.06.06 0 0 545

Jinrichův = Jindrichův

Előzmény: dr El van Leowe (544)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!