Keresés

Részletes keresés

kheiron Creative Commons License 1999.07.21 0 0 123
Nna, én sajnos ott voltam a 100 éves bulin... Hát, azt kell mondanom, hogy a legjobb az volt, amikor utána a volt ofővel beültünk egy kávéra a Művészbe.

Üdv
Kheirón

PéZsé Creative Commons License 1999.07.21 0 0 122
Helló! Én is e szent falak közé jártam.8o-84-ig.Bé osztály, tagozat. Bátorfiné matek,de az órái inkább a Mócika történetekről szóltak, az én nagy szerencsémre! Podoskiné magyar , ha a ruhatárát néztem mindíg a papagáj jutott az eszembe."Különleges"magyar órákat tartott.Grósz Gyöngyi rettegett fizika órái és az ő kis fekete notesze.Az élet fintora, kicsiny fiacskája rendszeresen bukdácsol fizikából, szerinte reménytelen eset.Ezt az édes történetet ő maga mesélte a szeptemberi KÖLCSEYS bulin, amit a suli 1oo éves fennállása alkalmából rendeztek és minden elérhető régi diákot meghívtak.Laky Ilona híres hirhedt topográfiái. A térkép leglehetetlenebb helyeit kellett volna megtalálnia annak a szerencsétlennek akit 5 perccel csöngetés előtt kiszólított.Sztrés Erzsébet orosz, nála simán el lehetett felejteni oroszul,nekem sikerült is.Darabos Zs. francia csak a fiúkat szerette a lányok meg retteghettek, hogy na ma milyen cipővel kelt fel. Mindent összevetve csodálatos 4 év volt! Sziasztok:PéZsé.

b

kaviat Creative Commons License 1999.07.23 0 0 121
Bruckner mesterem, Dudás az egy álom ofő volt... nagy kár érte...

.kav]4t

naiv Creative Commons License 1999.07.23 0 0 120
Én.
Újlaki Creative Commons License 1999.07.22 0 0 119
Most már csak egy vigaszom marad: feltételezni, hogy a sorból felfelé lógtam ki... :-)
PéZsé Creative Commons License 1999.07.22 0 0 118
Kedves Újlaki! Nem hiszem, hogy kitagadott volnál, mindössze arról van szó, hogy aki valamilyen formában tartja még a kapcsolatot az iskolájával és jelezte igényét a meghívóra, annak küldtek.Nekünk, /nekem/ ofő szólt a nevezetes eseményről és a Podoskinéval aki a fő szervezője volt a több részből álló eseménynek, küldetett a számomra értesítést. Ne vedd sértésnek de a pór nép címe után nem törte magát, bezzeg az Alma Mater hírességeinek a címét felhajtotta pl:Mácsay, Székhelyi, Gyarmati.Nyilván ebbe a populáris sorba nem fértél bele.Üdv:PéZsé
neptancos Creative Commons License 1999.07.22 0 0 117
Kösz az info-t,Hard Trippin!Nincs igazság!
Más. Nekünk nemrég volt osztálytalaálkozónk, kicsit megkésve, de sokan ott voltunk. A 100 éves buliról nem tudtam. 0.
n.
Újlaki Creative Commons License 1999.07.21 0 0 116
"...a szeptemberi KÖLCSEYS bulin, amit a suli 1oo éves fennállása alkalmából rendeztek, és minden elérhető régi diákot meghívtak..."

Akkor én borzasztó elérhetetlen lehettem... Vagy titokban kitagadott az Alma Mater?

kheiron Creative Commons License 1999.07.21 0 0 115
Nna, én sajnos ott voltam a 100 éves bulin... Hát, azt kell mondanom, hogy a legjobb az volt, amikor utána a volt ofővel beültünk egy kávéra a Művészbe.

Üdv
Kheirón

PéZsé Creative Commons License 1999.07.21 0 0 114
Helló! Én is e szent falak közé jártam.8o-84-ig.Bé osztály, tagozat. Bátorfiné matek,de az órái inkább a Mócika történetekről szóltak, az én nagy szerencsémre! Podoskiné magyar , ha a ruhatárát néztem mindíg a papagáj jutott az eszembe."Különleges"magyar órákat tartott.Grósz Gyöngyi rettegett fizika órái és az ő kis fekete notesze.Az élet fintora, kicsiny fiacskája rendszeresen bukdácsol fizikából, szerinte reménytelen eset.Ezt az édes történetet ő maga mesélte a szeptemberi KÖLCSEYS bulin, amit a suli 1oo éves fennállása alkalmából rendeztek és minden elérhető régi diákot meghívtak.Laky Ilona híres hirhedt topográfiái. A térkép leglehetetlenebb helyeit kellett volna megtalálnia annak a szerencsétlennek akit 5 perccel csöngetés előtt kiszólított.Sztrés Erzsébet orosz, nála simán el lehetett felejteni oroszul,nekem sikerült is.Darabos Zs. francia csak a fiúkat szerette a lányok meg retteghettek, hogy na ma milyen cipővel kelt fel. Mindent összevetve csodálatos 4 év volt! Sziasztok:PéZsé.

b

Wágner úr Creative Commons License 1999.07.19 0 0 113
Pampula említette, amikor említettem neki, és akkor nekem is beugrott az emlékezés... :))) Attól mer' más osztályba jártunk, a bőrt együtt rúgtuk...
Előzmény: Mr Spock (112)
Mr Spock Creative Commons License 1999.07.19 0 0 112
Kedves Wagner Ur,

A tablón Dr. Pálmai Mátyás igazgatóhelyettes van - legalább tudjad, hogy ki miatt lehetett Lófejből
Lyó fej :)))

Fejemhez kapva....Palmai.....hat persze.

Na de a mondat masodik fele rejtely. Igen, egy idoben Lofej voltam, de csak az altalanos iskolaban, es kesobb a baratok kozott csak egyszeruen "Lo". Honnan emlekezhetsz a "Lofej"-re?????

Milyen Dr. volt Palmai Matyas?

Gabor

Előzmény: Wágner úr (109)
Bruckner Szigfrid Creative Commons License 1999.07.19 0 0 111
The Real Giraffe -> Csatlakozom a Dudás Karcsi emlékklubhoz. Engem is ő indított el a pályán egy HT1080Z segedelmével . Isten nyugosztalja.

Más: Kókai tartja a legrövidebb intő rekordját a világon. Szó szerint így nézett ki a beírás: "Fecseg! Kókai"

Előzmény: The Real Giraffe (110)
The Real Giraffe Creative Commons License 1999.07.19 0 0 110
És a technika tanár? Dudás tanár úr? Asszem már ő sincs köztünk. Sajnálom.

"Technika tanár" alatt a Vécseyre gondolsz? Őt az első évébe Nagy Bandi kizavarta a tanáriból, hogy oda diák nem mehet be. Engem meg ő tiltott ki azokról technika órákról, amikor a szám.techet tanultuk, mert állandóan kijavítottam. (Azután velem és egy haverommal iratta meg az egyetemi vizsgafeladatát HT1080-ra.)
Dudás "Charli" sajnos 1986-ban nem rákban halt meg. Engem ő fertőzőtt meg a számtech-hel.

Előzmény: Rsüni (90)
Wágner úr Creative Commons License 1999.07.18 0 0 109
A tablón Dr. Pálmai Mátyás igazgatóhelyettes van - legalább tudjad, hogy ki miatt lehetett Lófejből Lyó fej :)))
Előzmény: Mr Spock (108)
Mr Spock Creative Commons License 1999.07.18 0 0 108
Ja es beugrott a kemia tanar neve is, azt hiszem Vinczenenek hivtak.

Igazgatohelyettes....Pal...valami? Na mindegy. Tortenet kovetkezik:

Kb 10 eves koromtol kezdve vegyesz kutato akartam lenni (fizika tanarnom nagy "banatara"). Kiserleteztem, olvastam, keszultem. Nem tudom hanyan emlekeztek, de akkor volt valami orvosi vizsgalat a negyedik ev kozepe fele. Minden rendben volt, de kiderult hogy szinteveszto vagyok, es az orvos mondta, hogy nem jelentkezhetek az ELTE-re ezzel es nem lehetek vegyesz. Egy vilag omlott ossze bennem, semmi mas eszembe sem jutott hogy mi akarnek lenni. Nem is szandekoztam tovabbtanulni, neveloapam mar szerzett is valami allast egy laboratoriumban, mint mit tudom en micsoda, soha nem jutottam oda.

Mar az ev vege kozeledett, amikor egy nap az igazgatohelyettes bejott az osztalyba. Mondja:"Laufer, hogy lehet hogy te nem jelentkeztel semmilyen egyetemre?". Mondtam neki, hogy miert. Erre o:"neked akkor is egyetemre kellene menned". Szettartam a kezem, mondtam hogy semmi mas eszembe sem jutott. Erre o:"na akkor van tiz perced hogy kitalald. Addig varok."

Es odament a tanarhoz aki az orat tartotta, es elkezdett csevegni vele. Az egesz osztaly engem bamul, en meg olyan zavarban vagyok, hogy csak. Odafordulok padtarsamhoz (Domonkos Peter):"Na akkor most mi van?". O megvonja a vallat....mit tudom en. Hatranezek, Turi Peter ul mogottem. Kerdoen nezek ra? O sem mond semmit. Kozben Domonkos turkal a padjan es atnyujt egy ilyen konyvecske szeruseget, amiben az osszes egyetemek listaja, leirasa, felveteli targyak meg minden leirva. "Valassz ebbol" mondja.

Kezemben a konyv. Felutom. Orvosegyetem. Felveteli: fizika, biologia. Mindkettoben jo vagyok. Jo, akkor orvosegyetem. Mondom az igazgatohelyettesnek hogy megvan. Az nagyon jo, mondja o, kitoltet valami papirt velem es elmegy.

Az osztaly meg: TE...ORVOS? Mindenki tudta, hogy Turi Peti az orvosira jelentkezett, neki mindig az volt a vagya. De Laufer, orvos? Ezt senki nem tudta elkepzelni. En sem. Olyannyira, hogy abszolut nem vettem komolyan a dolgot, egy percet sem keszultem a felvetelire (azzal, hogy ugysem vesznek fel, hiszen olyan sokan probaltak, eveken keresztul, legtobbje sikertelenul). De poenbol elmentem felvetelizni. Felvettek, elso nekifutasra. Es persze meg ma is orvos vagyok. Ha akkor az igazgatohelyettes nem eroszakos, holtbiztos hogy az orvosi szakma fel sem merult volna. Mi volt a neve? Valami Pal....volgyi? Nem.......palpusztai sem....nem jut eszembe. Szegyen.

Gabor

Újlaki Creative Commons License 1999.07.18 0 0 107
Az igazgatóhelyettes az a Keller Gyuszi bácsi volt, akinek említése ezt az elmúlt egytucatnyi hozzászólást kiváltotta. Ngayon rátermett, nagyon szigorú, nagyon igazságos volt, szigora ellenére mindenki nagyon szerette. Senki nem értette, miért nem ő az igazgató, miért szegény, szerencsétlen dr. Hollós.
Előzmény: Mr Spock (105)
Vera Creative Commons License 1999.07.18 0 0 106
Igazgatóhelyettes kettő volt, a maga nemében mindkettő felülmúlhatatlan. Pálmai Matyi bácsi és Keller Gyuszi bácsi. Az én matektanárom Lovas Tóni bácsi, fizikatanárom pedig Bartók Erzsi néni volt. Na és a kémia: Muna. De Houchard Iván is mély nyomokat hagyott.
Mr Spock Creative Commons License 1999.07.18 0 0 105
Kedves Ujlaki,

Rajztanár, nagyítólencse-szemüveggel? Csak szegény jó Houchard tanár úr lehetett

Hogy mikre emlekszel....bizony o volt az. Most hogy mondtad a nevet, azonnal beugrott.

Tudja valaki, hogy ki el meg abbol a tanar-csapatbol? Nem sok nevre emlekszem, de Sereg Gyula volt az osztalyfonokom, Branyi matematika, Houchard rajz es AG, Patyi torna, Karpatine foldrajz, Szekeresne magyar, valami nagydarab szoke no kemia, filigran szemuveges no fizika, kis hivatalnok kinezetu idosebb ferfi tortenelem, kik voltak meg....hmmm.

A fizika tanarno nagyon szeretett engem, es gyakran tolem kerdezett dolgokat. Annyira "becsult", hogy egyszer meg is hivott az otthonaba, be akart mutatni a ferjenek, aki valamilyen fizikus kutato volt, aki elvesztette az egyik karjat valami allitolagos atom-balesetben.

Ja es mi volt a neve az igazgatohelyettesnek? Nem emlekszem, pedig neki koszonhetem, hogy orvos lettem. Olvasd a tortenetet a kovetkezo levelben.

Gabor

Előzmény: Újlaki (104)
Újlaki Creative Commons License 1999.07.17 0 0 104
Rajztanár, nagyítólencse-szemüveggel? Csak szegény jó Houchard tanár úr lehetett. Ugyanitt, június 11-i hozzászólásomban továbbítottam a volt kölcseyseknek, hogy Houchard Iván tanár úr már nem jön el a következő érettségi találkozónkra.
Előzmény: Mr Spock (102)
Hard Trippin Creative Commons License 1999.07.17 0 0 103
neptancos:Hát szegény Nagybandó egy vagy két éve meghalt... ezt tavaly hallottuk Pivitől..
én kb 4 éve végeztem)
Mr Spock Creative Commons License 1999.07.17 0 0 102
Kedves Ujlaki,

Hat te is?

Érdekes, hogy vele kapcsoaltban soha nem merült fel, hogy tisztelni kell tanárainkat. Bezzeg szegény Hollós igazgató úrral...

Azt hiszem mar leirtam, de ez megeri az ismetlest. Egyszer ora kozben megszolalt a hangszoro, es Hollos indulattol rikito hangja az egesz iskolan keresztul tepte a kovetkezo szoveget:".....Mar megint...mar megint valaki eltort egy vececseszet......ennek is en fogom meginni a levet..."

Kedves Vera,

Gábor, te még színtiszta fiúosztályba jártál?

Jo kerdes. Az elso ket evben meg tiszta fiu osztaly voltunk, a masodik ket evben mar nem. Akkor lett bevezetve (62-66 os banda, szinten Wagner Ur es Cowboy korosztalya).

Es akkor Kedves Mindenki,

Egy story a multbol.
Nem emlekszem mar a tanar nevere. Rajzot tanitott, de abban az evben bevezettek kiserletkeppen az Abrazolo Geometriat, es igazi tanar hijan, ot neveztek ki AG tanarnak. Nagyon vastag szemuveget viselt, alig latott meg azzal is. Soha nem tudott rendet tartani, dehat rajzoran nem szamitott. De Abrazolo Geometria nem rajz volt. Hamar kiderult, hogy tobb diak aki jo volt matekbol, sokkal hamarabb megertette a tantargyat mint a tanar ur. Es attol fogva elszabadult a pokol. Olyanok voltak, hogy a diak felallt, odament a tablahoz, letorolte amit a tanar eppen odairt azzal, hogy:"tanar ur, ez igy nem jo", es visszault a helyere.

Egy nap valaki behozott egy villanycsengot. Egyike azoknak a "kiserletezo, dolgokat epito" diakoknak. A tanar ur egyetlen fegyvere a kaosz ellen a feleltetes volt. Azt azert meg akkor is mindenki valamelyest tiszteletben tartotta. Emiatt minden oran sok diak felelt, roviden. Aznap megegyeztunk, hogy akarki akit kihivnak felelni, menjen a tabla jobboldalan levo leltari szamhoz, es nyomja meg. Igy is lett. Es amikor megnyomtak a leltari szamot, a srac megnyomta a villanycsengot. Az elso kettonel a tanar ur felkapta a fejet, de csokkent latasa miatt nem volt kepes lokalizalni a hang eredetet. Aztan mar fel sem kapta a fejet. Kb 5-6 diak felelt, mindegyik megnyomta a leltari szamot, es megszolalt a csengo.

Vege az oranak, es szinten elore megbeszelt alapon, mindenki azonnal kitodult az osztalybol. Es a resre nyitott ajton keresztul lestunk. Pavlovnak igaza volt. A tanar ur odaosont a tabla szelehez, es......megnyomta a leltari szamot.

Gabor

Újlaki Creative Commons License 1999.07.17 0 0 101
Ha már Kulitzy tanár úr szóba került, akkor ne vegyétek rossz néven, ha újra felidézem – az Aranyköpések között már egyszer elmesélt – egyetlen, de máig ható emlékemet róla, hiszen minket, a 72-ben érettségiző IV. E-t már nem tanította. Mi is csak az öregebbek elbeszéléséből hallottunk arról az esetről, amikor valaki az emeleti ablakon kiköpve, éppen tar fejbúbon találta szegény jó Kulitzy tanár urat. Az ellenőrzőben a beírás a következőképpen festett:

"Kedves szülő, értesítem, hogy gyermeke hajszál híján leköpött."

Előzmény: Vera (99)
Vera Creative Commons License 1999.07.17 0 0 100
Gábor, te még színtiszta fiúosztályba jártál?
Előzmény: Mr Spock (98)
Vera Creative Commons License 1999.07.17 0 0 99
Kedves Mr. Spock, még szerencse, hogy van valaki, aki ponosított Kulitzy ügyben. Az utókornak tudnia kell erről!
Előzmény: Mr Spock (95)
Mr Spock Creative Commons License 1999.07.17 0 0 98
Kedves Vera es Mindenki,

még időben elérjek az épület másik végében lévő fizikumba. Nehéz volt
az élet akkoriban.

A fizikumrol nekem nagyon kellemes emlekeim vannak. Talan Wagner Ur es Cowboy emlekszik. Szoval....masodikba jartam, uj osztalyfonokot kaptunk, egy bizonyos Keseru Istvan nevu tanart, aki aztan csak abban az egy evben maradt. Keseru egy keseru kimustralt katonatiszt volt, akinek a katonasag volt a maniaja. Ket hettel az ev megkezdese utan mar elvitt minket loveszetre. Aztan talalt valahol valamilyen katonai jellegu 16 mm-es filmet, es le akarta vetiteni nekunk, de nem tudta hogy kell a vetitogepet kezelni. Akkor derult ki, hogy en tudtam hogy hogy kell kezelni. Lement a vetites. Aztan hozott megegy filmet. Az is lement. Aztan megszervezte valahogy, hogy mas osztalyok is lassak. Na de akkor mar nekem el kellett jonni az en oramrol. Nem bantam. Aztan mar en kerestem filmeket amiket lehet vetiteni, hiszen az egesz nagyszeru logasra adott lehetoseget. Talaltam filmeket. Aztan mar nemcsak katonai temaban hanem minden temaban. Hogy leroviditsem a hosszu tortenetet: abban az evben az egesz iskola a filmek tucatjait nezte, miutan beindult a dolog, minden osztaly, mindig. Azon az alapon, hogy ez "kulturalis fontossagu". Mar odaig "fajult" a dolog, hogy allandoan jottek hozzam "Laufer, dolgozat lesz, vetits mar valamit". En meg csak elohuztam egy filmet, ertesitettem az adott tanart, es az meg a fogat szivva ugyan, de hozta az osztalyt.....a fizikumba....hiszen ott zajlott le a vetites. Abban az evben, osszessegeben, legalabb az ev felet ellogtam, teljesen hivatalosan.

Az ev vegetert, Keserut ha jol tudom kirugtak, uj osztalyfonokot (Sereg Gyuszi bacsi) kaptunk. Amikor eloszor akartam menni vetiteni, az oreg mormogta a bajusza alatt:"Gabor, a vetiteseknek egyszer es mindekorra vege van. Keseru tanar urat meg tudtad ezzel etetni, engem nem. Ulj szepen le a helyedre, es szokd meg hogy megint tanulni fog kelleni". Es ezzel vege volt a csodalatos egy evnek.


Gabor

Előzmény: Vera (73)
Újlaki Creative Commons License 1999.07.17 0 0 97
Keller Gyuszi bácsi hihetetlenül szigorú volt, mégis mindeki szerette, mert a végletekig igazságos volt. Érdekes, hogy vele kapcsoaltban soha nem merült fel, hogy tisztelni kell tanárainkat. Bezzeg szegény Hollós igazgató úrral...
Előzmény: Vera (93)
Mr Spock Creative Commons License 1999.07.17 0 0 96
Bizony oda jart Varga Zoli. Emlekszem, egyszer valami miatt bejott az osztalyunkba ora kozben (valami uzenetet hozott a tanarnak valakitol) es mindenki bepisilt a megtiszteltetestol (akkor mar valogatottba is benne volt).

Gabor

Előzmény: Cowboy (36)
Mr Spock Creative Commons License 1999.07.17 0 0 95
Kedves Vera,

A hir igaz. De nem gerelyhajitas, hanem diszkosz. Es nem vilagcsucsot, hanem Europa csucsot. Es nem 5 percig, hanem fel orat. Es Kulitzy Jeno volt a neve. Nekem Patyi volt a tornatanarom, de Kulitzy-hez jartam edzesre a Bp. Petofi-be. Csuda figura volt az oreg. Az oriasi testhez egy pirinyo fej, ugy nezett ki mint a sajat karikaturaja.

Gabor

Előzmény: Vera (86)
neptancos Creative Commons License 1999.07.17 0 0 94
Nagy Bandóval mi történt? Irtóra csíptük, főleg a filozófia-elméleti kosárlabda óráit.
Bruckner Sz.: Ha szabad kérdznem melyik osztály?
Előzmény: Hard Trippin (88)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!