Keresés

Részletes keresés

KOPPANYI Creative Commons License 2004.10.19 0 0 93
Nem vagyok hitetlen, ha megfizethetőbb lenne a tanfolyam valószínűleg én is elmennék és részt vennék a kurzusokon.
Előzmény: cicó (89)
KOPPANYI Creative Commons License 2004.10.19 0 0 92
Szia!

Ha nem vagyok indiszkrét, Te mennyi nyereséget értél el a tanfolyam elvégzése óta? Mert igazából ez volna a lényeg...
Előzmény: lepes (88)
KOPPANYI Creative Commons License 2004.10.19 0 0 91
Stop-loss stratégiákról van szó? Mert olyanok vannak fent a neten is.

Hány "fókusz" van ezen a tanfolyamon?
Előzmény: cicó (87)
lepes Creative Commons License 2004.10.17 0 0 90

Szia cicó!

Én nem voltam a tőzsdetáborban, mert az igazat megvallva nem tartozom az élbolyhoz és számlám sincs még, de tudom hogy nagyon jól sikerült a tábor,  átlag 25-30%-ot csináltak. Igyekszem felzárkózni hogy a következőn ott lehessek, elég volt a wankingelésből. 

Előzmény: cicó (89)
cicó Creative Commons License 2004.10.17 0 0 89
Szia! Na végre nem egyedül kell küzdenem a hitetlenekkel :-) A tőzsdetáborban voltál?
Előzmény: lepes (88)
lepes Creative Commons License 2004.10.17 0 0 88

Sziasztok!

Tényleg szenzációs a tanfolyam, én tavaly márciusban végeztem el.  Azonkívül túl vagyok már 6 fókuszon és 3 opciós tanfolyamon is. Akik már élesben tőzsdéznek valóban 4 és 10 ezer dollár közotti összeggel indultak. Azzal a bizonyos 50000 dollárral csak papíron gyakorolunk. 

Előzmény: KOPPANYI (86)
cicó Creative Commons License 2004.10.17 0 0 87

Majd annak is eljön az ideje, pontosan meg fogják mutatni hogy hol és hogyan lehet kereskedni.

Szerintem az összeg teljesen mindegy inkább a cégek chartjainak elemzésén, a helyes beszállási pontok eltalálásán volt a hangsúly és hogy százalékosan milyen profitot sikerül elérni adott idő alatt.

Ma voltam a második fókuszon, hihetetlen, hogy milyen stratégiák vannak amelyek használatával tényleg idióta az ember ha nem tud pénzt keresni :-)

Előzmény: KOPPANYI (86)
KOPPANYI Creative Commons License 2004.10.14 0 0 86
Értem, de gondolom javasoltak valamilyen brókercéget, ha majd élesben kezditek.
Az ötvenezer dollárt én egy kicsit irreálisnak gondolom, hiszen kezdetben senki sem fog ekkora összeggel a tőzsdére menni, legfeljebb a tízedével... Hiszen az az igazi művészet, ha kicsiből hozzuk össze a nagyot.
Előzmény: cicó (85)
cicó Creative Commons License 2004.10.12 0 0 85
Egyiknél sem, mert még csak papiron gyakorolunk.Elemzést, meg "kaptunk" ötvenezer dollárt azt "fektettük be" a saját magunk által kiválasztott cégekbe.
Előzmény: KOPPANYI (79)
aurora1 Creative Commons License 2004.10.04 0 0 84
igen.
Előzmény: ghora03 (83)
ghora03 Creative Commons License 2004.10.03 0 0 83

hali,

 

minden megoldás érdekel!

rövid és hosszútávú egyaránt...

működik a mailcím, ami az adataid közt meg van adva?

 

Előzmény: aurora1 (80)
aurora1 Creative Commons License 2004.10.03 0 0 82
ssaag, érdekes felfogás
Előzmény: ssaaq (81)
ssaaq Creative Commons License 2004.10.03 0 0 81

Az a véleményem a tőzsdéről  van bemnne egy kis susmus.

mert pld:2000-ben az Econetnek 5000ft on ,2-3miliós ft forgalma volt

most meg 105ft árfolyamon, 160milliós forintos forgalman sem megy fel 1-2 %ot

vagyis amikor kibocsássák a papirt akkor magasan eladják és simán lemegy

100 X sára , Cég nyomtat egy halom papirt amin alacsonyan is nagy profitot tud szerezni, honnan kerül elő ilyen sok papir ?

ilyen forgalomnál vásárlásnál már ulyra olyan magassan kellene lennie mint amikor  2000-ben..

de ha mindig beszornak  előtte nem létező papirokat akkor sosem fog felmenni.

Nyomtatnak papirokat és azt adják el ,és a pénz oda megy.

aurora1 Creative Commons License 2004.10.03 0 0 80
ghora, mennyi időd van rá?
Előzmény: ghora03 (77)
KOPPANYI Creative Commons License 2004.10.03 0 0 79
Apropó, azt még megkérdezhetem, melyik külföldi brókercégnél gyakoroljátok a tőzsdézést?
Előzmény: cicó (64)
restless Creative Commons License 2004.10.02 0 0 78
Műtárgy?
Előzmény: ghora03 (77)
ghora03 Creative Commons License 2004.10.02 0 0 77

Sziasztok!

 

Van most pár száz dollárom, és igazán tanácstalan vagyok mibe is fektessem be!

 

Tudna nekem adni vki használható tanácsot?

(Bef.alap, ...?)

 

Előre is köszi

g

Dipper Creative Commons License 2004.09.30 0 0 76

 Koszi. Tudod , minden evben valtozik a velemenyem ahogy a tapasztalatom no.

Igen az a maximum a portfolio 10%. Meg aszt is , nem lotto venni hanem lehetoseg van arra hogy sokat nyerjel vagy veszited mindet.A chartot ott is muszaly hasznalni !

   Valume vagy pivot point donti el mikor veszem meg. Mivel ezek altalaban $0.10 -$5.0 korul vannak nem hasznalok stop-loss.Most  TVI , DY, van a TSX-en abba a portfolioba. /DY - up 250%  TVI- down 75%/

      Mostanaban sokat gondolkozom  azon , hogyan mitigalyam a kockazatot mert legtobbszor veszitek nagyon sokat azokon a gyenge minosegu resztvenyeken . Mindig van valaki aki okosabb nalam. Jovore csak 10% a PROFITnak fogom veszelyes , gyenge reszvenyeken befektetni. / Nincs profit .... nincs... Ha./ 

     A stop-loss ; szeretnek dicsekedni hogy 5% az entry ar alatt van de sajnos nem . 8% korul van .Szeretnem azonban 5% -ra le vinni. Jo minosegu $40 $50 reszvenyekkel nem nagyon nehez .  --- $10 alatt nagyon neheznek talalom mert mindig latok okot amiert nem adom el es a 10% loss egy pillanat alatt 20- 30 %loss lesz.  Az a baj hogy olcso stock nem lehet a computerbe tenni a stop-loss order-t mert kiveszik gyakran.  Plane ha low volume stock.

  Remelem ki tudod figuralni hogy mit akarok mondani.

   Nagyon kerlek vegyed figyelemben hogy mind-ez az en szereny velemenyem es nem vagyok tudatos tozsdei dolgokban .

    Dipper

Előzmény: buszjegy (73)
ghora03 Creative Commons License 2004.09.29 0 0 75

tavmeko!

 

Te kapd be a retkes bikafaszt és TŰNJ el innen a picsába!!!

Előzmény: tavmeko (74)
tavmeko Creative Commons License 2004.09.29 0 0 74
Ha szeretnél könnyen és gyorsan sok pénzt keresni és van interneted is, akkor írj a tavmelo1@freemail.hu címre és tájékoztatlak egy lehetőségről. Legalább az esélyt add meg magadnak.
buszjegy Creative Commons License 2004.09.29 0 0 73

A helyes magyar szo a kockazat :).  Mire gondolsz a 10%-al? A max portfolio reszesedesre, a stop-loss ertekere vagy valami masra?

Előzmény: Dipper (71)
KOPPANYI Creative Commons License 2004.09.28 0 0 72
A 18 ezer + áfa sem semmi.
Félre ne érts, biztosan hozzáértő emberek előadását hallgattad, akik hasznos tanácsokkal láttak el, de akkor is marha sok ez az összeg egy hétköznapi citizennek. Pedig elhiheted, én is szívesen meghallgattam volna többek között a business portfólióról szólót is, de hát ez van.
Előzmény: cicó (64)
Dipper Creative Commons License 2004.09.28 0 0 71

  Bocsanatot kerek a riszk helyet talan rizikot kellet volna irni.

   Vigyazz hogy ne veszitsel sokat az elejen. Azert mondom 10% mert nem tudom mennyi penzed van.

  Mit szeretnel tanulni  :befekteto  ?

                                     trader         ?

 

         Dipper

Előzmény: cicó (66)
buszjegy Creative Commons License 2004.09.27 0 0 70
:)  Dehogy baj ha kerdezel.  Ha eleget kerdezel es tanulsz itt es mashol elobb utobb rajossz hogy miert volt folosleges kiadas a 30ezer...
Előzmény: cicó (68)
cicó Creative Commons License 2004.09.27 0 0 69
Ja és amúgy köszi :-)
Előzmény: buszjegy (67)
cicó Creative Commons License 2004.09.27 0 0 68
Vazzeg nektek sehogy nemjó :-)) Miért nem tanulok a neten, de ha kérdezek akkor is le vagyok cikizve...Azért mert még nemtudom kívülről az összes szakzsargont attól ők még mondták...:-) Igy már tudom miez...
Előzmény: buszjegy (67)
buszjegy Creative Commons License 2004.09.27 0 0 67

 IPO = initial public offering, reszveny tozsdei bevezetese Alapos ismerteket adhatott ez a tanfolyam a tozsderol...

 

Előzmény: cicó (66)
cicó Creative Commons License 2004.09.27 0 0 66

Na akkor most szeretnék tanulni itt a fórumban is...

Mi az a riszkell és miaz az IPO ? :-)

Előzmény: Dipper (63)
cicó Creative Commons License 2004.09.27 0 0 65

Ötéves lányom a múltkor:

-Anyu mi igaziak vagyunk?

-Igen

-De éééén mese szeretnéééék lenniiii.....

:-))

Előzmény: KOPPANYI (62)
cicó Creative Commons License 2004.09.27 0 0 64

Az, hogy mennyit áldoztam volna rá nem tudom.Ez ennyibe került, nekem ennyi még belefért.

Most direkt megnézegettem milyen tanfolyam árak vannak és szerintem ez nem kirívó. Például pénteken kaptam egy faxot, valami adózási előadás 3 óra 18 ezer + áfa. Azért ez se semmi nem? De akinek erre van szüksége és esetleg ennek az előadásnak a segítségével meg tud utána takarítani pár százezer forint adót akkor neki megéri. Az ár/ érték arányt is nézni kell.

Nincs kifogásom a demózás ellen, főleg azért mert nem ismerem ezért nem is mondok róla véleményt (mint itt néhányan a tanfolyamomról) :-) Én rátaláltam erre a tanulási lehetőségre és szerintem tök jó. Sokkal bátrabban merek majd kimenni a pénzemmel élesben, mert tudom, hogy mire kell figyelnem.

Előzmény: KOPPANYI (61)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!