Keresés

Részletes keresés

Viktorinogsz... Creative Commons License 2022.11.01 0 0 41629

Sziasztok, tanács kellene. Van egy 175ccm Subaru mororos Ryobi fűnyíróm. Mintha másodpercenként leállna és újraindulna. Néha kicsit durran is. Ez periodikusan ismétlődik. Nem áll le, végig működő marad, könnyen indul.

Mi lehet a gond? 

 

kaposznyak Creative Commons License 2022.10.08 0 0 41628

Sziasztok.

Örököltem egy ilyen rotakapát. https://szerszampiac.hu/mezogazdasag_kert_allattartas/kerti_gep/mpm2-ducati-rotacios-kapa-1583671
Feltöltöttem a hozzá kapott benzines kannából (nem ellenőriztem, milyen keverék van benne, ha egyáltalán keverék)
Szépen pöttyögött 20 percet, majd leállt és beállt.

Kuka? Vagy javítható?

Köszi!

s51es Creative Commons License 2022.10.05 0 0 41627

Jobb a nagyobb menetemelkedésű, (mélyebb, ritkább).

A másik esélyes hogy elforog és nem húzza be magát

Előzmény: kozso1 (41621)
sujgojo Creative Commons License 2022.09.26 0 0 41626

most mar ugy vagyok vele, hogy rohadjon rajta, ha azt akarja. valahogy megtanultam cserelni rajta, igaz gyorsan tonkre megy a kulso, de hat ez van. kiutni ezt szertintem nem lehet, csak ha vorosizzasig hevitjuk, esetleg, mert nagyon gyorsan csorbul a tengely vege. videokon akiknek sikerult, vorosig melegitettek. majd ha egyszer lesz a kornyeken egy langhegeszto, talan megprobalom.

azota megjott az egyenes szelepes belso. ha szetvagja a bentlevot, lecserelem es remelem elmegy vele egy darabig

Előzmény: Archer957 (41625)
Archer957 Creative Commons License 2022.09.23 0 0 41625

Ha már úgyis ekkora szopás az egész, esetleg hidat kivenni, felállítani, kereket a felninél alulról megtámasztani és óvatosan -hogy a váltó ne sérüljön, kiütni belőle a tengelyt egy dornival?

Előzmény: sujgojo (41624)
sujgojo Creative Commons License 2022.09.21 0 0 41624

leirom a kistraktoros gumis tortenetem folytatasat, hatha az utokor hasznara valik.

 

ket het aztatas utan ura nekiestem a kereknek, ami nem akart lejonni. kozben vettem ket gumiszerelo vasat es sikerult leszednem teljesen a gumit. igy nem kellett megfurnom a felnit, hegesztettem hosszabbitast a lehuzonak, szepen kapaszkodtak a perembe. elkezdtem huzni, de nem jott le. ramelegitettem holegfuvoval, de ugy sem. feladtam, mert feltem, hogy elhuzom a felnit vagy tonkreteszem a lehuzot.

nem maradt mas, mint lecserelni a gumit, ugy hogy a traktoron marad a kerek. az a helyzet, hogy en teljesen hulyen alltam neki es azt hittem, hogy belsos gumi van rajta. persze nem, de ezt mar a szelepen lathattam volna. amikor kiderult, hogy belso nelkuli, gondoltam, probaljuk meg belso nelkul, hatha sikerul. megtisztgattam a felnit, csiszolgattam, nem volt rozsdas, gondoltam jo lesz. az elso perem konnyen felment, a masodikkal birkoztam vagy fel orat. nagyon csunyan megsertettem a peremet. de sikerult, viszont nem lett jo. hogy a serulesek miatt vagy mas okbol, nem fogom megtudni, de eresztett a perem mellett. egy pillanatra arra gondoltam, hogy osszetrutymozom, allitolag az jol mukodik, de aztan elvetettem az otletet. masnap ujra nekiestem, de mar a a peremet sem tudtam leugrasztani. aztan kis pihenes utan folytattam es addig vertem egy 2kg kalapaccsal, amig birtam. lejott a perem, folytattam a leugrasztassal. sikerult. ujra teljesen leszedtem a gumit es atneztem a hegesztesi sorjakat, nehogy kiszurjak a belsomet. majd beraktam a belsot es ujabb feloras kamikaze feszegetessel a feltettem a kulsot. most mar teljesen rojtosra szaggattam a kulso peremet, egy helyen a vas is kilatszott. felfujtam es kiderult a kovetkezo baklovesem. valamiert en meg voltam rola gyozodve, hogy ferde szelepu belso kell. mivel a felnin egy kifele allo feluleten van a szelep lyuk es nem sugar iranyban befele mutat. na most kiderult, hogy ezt rosszul gondoltam. felfujas utan a szelep teljesen ertelmetlenul nekifeszul a felninek. ekkor latva, hogy eddig szinte mindent elcsesztem, amit lehetett, azt gondoltam, hogy biztos rosszul raktam be a belsot es ujra szetszedtem az egeszet. az a szar ebben a gumiszerelesben, hogy akarhanyszor csinalod, sosem lesz konnyebb es nem leszel ugyesebb, legalabbis en nem. es szaggatod a kulsot, belsot, felnit. tehat ujra iszonyu nagyot birkoztam, mindent szetszedtem es ossze ujra, kulso pereme.... megint kapott...lassan kuka erett lesz. kozben persze rajottem, hogy ez a szelep mindig igy fog allni. es hogy lehet hogy reggelig tartja a levegot, ha nem szurtam ki a belsot, de hasznalat kozben nagyon hamar szet fogja vagni a felni. akkor majd veszek egy uj belsot egyenes szeleppel es talan egy uj kulsot is es kezdem elolrol.

 

hat ennyi. es meg nincs vege, valojaban csak most kezdodik, es ezt meg masik 3 kerekkel is el kell majd jatszanom, ha megadjak magukat. 

Előzmény: sujgojo (41614)
kozso1 Creative Commons License 2022.09.16 0 0 41623

Tudom, hogy a kúposság is számít. Abban sok eltérés nincs amiket én nézegetek.

Egyébként igen, vannak nagyon extrém eltérőek is. Főleg a tlt hajtásosokban.

Persze, legjobb lenne egy brutál hidraulikus hasító, de ahhoz semmim sincs, ehhez meg szinte minden.

Múlt héten hirdettek egy nagy "szekeret" tele tengelyekkel, ékszíjtárcsákkal, motor nélkül fogasléces hasító volt, na azt el tudtam volna képzelni, de hamar elkelt. Forgó kúpostól én is félek is kicsit, nem egy baleset volt vele.

Előzmény: ksanyi52 (41622)
ksanyi52 Creative Commons License 2022.09.15 0 1 41622

Nem csak a menetemelkedés, a kúposság is számít. Vett a fiam egy használtat, MTZ-80-al használták,bitang jó volt, haladós, erős. A fiúnak meg csak Tomo Vinkovic-e van, és nem bírta, le kellett vágni a kúpot, és venni kellett rá kisebb szögű, ill kisebb menetemelkedésűt, de még így is teljes fordulattal kel járatni, és bizony a görcsös fa megfogja. Nem beszélve a bírkózásról. Én most hasogattam fel a szomszéd, hidraulikus hasítójával 5 m3 tűzifát, hát ég meg a föld. https://photos.app.goo.gl/dCTwgvoPS1EP5EYz7

Előzmény: kozso1 (41621)
kozso1 Creative Commons License 2022.09.15 0 0 41621

Sziasztok. 

Kúpos hasítóval kinek mennyire van tapasztalata?

Van nagyobb menet emelkedésű és kisebb. Melyik milyen fához jó?

Gondolom mindkettőnek van előnye és hátránya is. A nagyobb menet emelkedésű biztos, hogy haladósabb, no de csomós fában is ugyanolyan jó? Erő több kell hozzá az biztos.

Kersti Creative Commons License 2022.09.13 0 0 41620

Ha esetleg valakinek van vagy javított YANMAR YL-480 típusú Kawasaki motoros fűnyírót.
A problémám, hogy  mosás és két heti pihi után a fűnyíró elég nagy zajjal indult el és a zaj a késkuplung felől jött.
Én a kuplungrendszer valamelyik csapágyára gyanakszom.
Valakinek van ezzel kapcsolatban valami tapasztalata, esetleg valami javítási manual vagy robbantott ábra?
Az előző gazdája azt mondta, hogy nem szabad nagynyomású mosóval tisztítani.(?)
Erről a gépről lenne szó:

kaposznyak Creative Commons License 2022.09.12 0 0 41619

Kösz!

Előzmény: C20NE (41618)
C20NE Creative Commons License 2022.09.12 0 0 41618

Nekem egy 3000W-os hengerkéses van 50 literes tartállyal. Erre amit írtál tökéletes. https://praktikuskft.hu/termekek/rsh3045u-elektromos-kerti-apritogep-p2219071.html

Előzmény: kaposznyak (41615)
kaposznyak Creative Commons License 2022.09.12 0 0 41617

Köszi, de nem házilag barkácsolnám össze, hanem vennék.

Előzmény: ali kis (41616)
ali kis Creative Commons License 2022.09.12 0 0 41616
Előzmény: kaposznyak (41615)
kaposznyak Creative Commons License 2022.09.12 0 0 41615

Sziasztok.

Elsősorban venyigét szeretnék felaprítani és mulcsként felhasználni a szőlőben.
Van valakinek tapasztalata, milyen ágaprító lenne jó erre a célra?

Elektromosat keresek és 150.000 Ft a max. keret.

Köszi!

sujgojo Creative Commons License 2022.09.12 0 0 41614

most nem tudom lefotozni, csak a jovoheten. egyebkent nem latszik semmi. segert leszedtem, latszik az ek, de ez ugy be van allva, hogy meg nem mozdul semerre sem. John deere 160 a gep, hatso kerek. megneztem egy csomo videot a temaban, probaltam melegiteni, kozben utni, huzni, utvefuroval utni. csinaltam lehuzot elgrobult es a menetet is lenyalta. szereztem egy nagy lehuzot es hegesztettem hozza menetesszaras toldatot. most 3 lyukat kellene furnom a felnire es azon athuzni es anyaval megfogni a lehuzo labait, aztan gyerunk. de sajnalom a felnit szetfurni es van egy olyan erzesem, hogy nem fog menni igy sem. kozben ra kellene melegiteni hegeszto langgal, de nincs olyanom es szerezni sem tudok. venni kellene egy minit, de az is 40eFt a legolcsobb. 

 

igy most meprobalkozom a gumizassal, aztan ha ez sem megy, akkor jon ujra a lehuzas:)

 

azert ezt a visszautest majd megprobalom, hatha mozdul valamit. szerintem az elmult 30 evben tuti nem szedtek le.

Előzmény: Zs:) (41613)
Zs:) Creative Commons License 2022.09.12 0 0 41613

Szerintem nem lenne baj, ha feltennél egy fényképet, írnál egy típust, esetleg hogy első vagy hátsó kerék!

Nekem a hajtott kerék volt, egy erősebb seeger gyűrű, egy alátét volt a rögzítő. Viszont ott van benne egy ék is, ami leszedéskor megszorulhat, érdemes kicsit visszanyomni a kereket, esetleg átfordítani a kereket és úgy is próbálni.

Előzmény: sujgojo (41612)
sujgojo Creative Commons License 2022.09.12 0 0 41612

en is utalom a gumijavitast. meg a bicigli belsot is gyakran kicsiptem amikor javitottam. de nem jon le a kerek. most aztatom csavarlazitoban. megdontottem 30 fokban a traktort, huztam egy gumikesztyut a tengelyvegre es feltoltottem csavarlazitoval. ket hetet igy lesz, aztan utoljara megprobalom, hegesztek egy lehuzo keretet. de ha nem jon le, akkor nem marad mas, mint hogy a helyen cserelem le a gumit vagy legalabb egy belsot rakok bele es vissza regi kulsot.

Előzmény: Zs:) (41611)
Zs:) Creative Commons License 2022.09.11 0 0 41611

A kerék nem jön le, vagy a gumi a felniről? Nekem most volt gumisnál, megszenvedett a gumi leszedéssel, de főleg a felrakással, azért megoldotta, jó gumis. Otthon biztos nem küzdenék vele.

Előzmény: sujgojo (41610)
sujgojo Creative Commons License 2022.09.11 0 0 41610

sziasztok,

 

szerelt mar valaki sajatkezuleg kistraktor gumit? sajnos kaptam egy defektet es nem tudom leszedni a kereket. mar mindent megprobaltam, meg teszek egy utolso kiserletet, de valoszinu nem fog menni, es nem akarom a felnit tonkretenni. ezert szomszed segitsegevel leugrasztottam az egyik kulso peremet, belso nem volt. kulso nagyon regi, kicsit serult a perem. vettem belsot es egy kulsot is. egyedul fogom megprobalni felrakni. veszek meg egy profi gumiszerelo vasat, az meg belefer de pasztat nem akarok, mert csak 5kgos kiszereles van. mivel lehet ezt helyettesiteni? szappan vagy zsir? 

barmi jotanacsot szvesen veszek.

 

peter

ali kis Creative Commons License 2022.09.07 0 0 41609

Köszi szépen.

Ezek szerint szűkítő gyűrűt kell esztergáltatni.

Előzmény: ellenséges_ügynök (41608)
ellenséges_ügynök Creative Commons License 2022.09.07 0 0 41608

bing 1-12-248

Előzmény: ali kis (41606)
pjana72 Creative Commons License 2022.09.07 0 0 41607

Köszönöm szépen a segítséget.

ali kis Creative Commons License 2022.09.07 0 0 41606

Az eredeti Solo gépeken Bing karburátor van. A szívó torok méretét mérd meg és egyeztess a bolttal, hogy megfelelő méretű legyen.

https://jaszmotor.hu/termek/13217/karburator-bing-15-kezi-szivatos-power-force

 

Előzmény: pjana72 (41602)
ellenséges_ügynök Creative Commons License 2022.09.07 0 0 41605
Előzmény: pjana72 (41602)
pjana72 Creative Commons License 2022.09.06 0 0 41604

Köszönöm, ezt a videót megnéztem, csak az nincs benne, hogy milyen típusú a karbi és hol lehet venni :-(

Előzmény: MCA-001 (41603)
MCA-001 Creative Commons License 2022.09.06 0 1 41603
Előzmény: pjana72 (41602)
pjana72 Creative Commons License 2022.09.06 0 0 41602

Tiszteletem! 
Solo 410-hez keresnék karburátort. Eredeti utópia lenne, van-e valakinek tapasztalata, hogy honnan tudok vásárolni és milyet, ami rászerelhető?

Köszönettel:

Jana

kozso1 Creative Commons License 2022.08.24 0 0 41601

Sziasztok. Megint csak én.

Ismerős valakinek ilyen motor? ALkatrészt lehet kapni hozzá vajon? Mennyire maradhat el minőségben a Loncintól pl.?

Persze ha elmarad.

Agama ágaprítókat szerelik vele.

Köszönöm.

kozso1 Creative Commons License 2022.08.17 0 0 41600

Egyet hirdettek használtan, gyorsan el is kelt :(

 

Előzmény: sza_attila (41599)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!