Keresés

Részletes keresés

Dinohyus Creative Commons License 2015.06.29 0 0 20118

Ellenben a nővére (7 éves) is tud ám alakítani...

 

Tegnap végül is nem jött el egy buliba, ahová együtt mentünk volna. Amikor hazaértem a tesójával, persze minden részletet tudni akart.

-- És volt még valamilyen süti?

-- Aranygaluska, de sajnos az még nem sült meg, amikor mi eljöttünk haza.

-- És ettetek belőle?

 

(Attól tartok, ez is a "hülye kérdésekkel beszéltetjük a felnőtteket, úgyis beveszik" kategória. :)

Előzmény: Dinohyus (20117)
Dinohyus Creative Commons License 2015.06.29 0 1 20117

:D

 

Nem, csak második gyerekként szereti picit sajnáltatni magát, ha úgy érzi, hogy nem (csak) rá figyelünk. :)

 

(A héten tanúja voltam, ahogy "nagyon megütötte a lábát" egy üres papír zsebkendős dobozban...)

Előzmény: oncogito (20116)
oncogito Creative Commons License 2015.06.28 0 0 20116

Nem lehet, hogy a lábfeje volt?

Előzmény: Dinohyus (20115)
Dinohyus Creative Commons License 2015.06.28 0 0 20115

Szuszu (még mindig majdnem 2)

 

-- Anyu, megütöttem a fejemet... (gondolkodik) Nem, inkább a lábamat, naaagyon fáj...

 

(Aha, biztos nagyon fájhat, ha ennyi ideig tartott lokalizálni... >:)

Dinohyus Creative Commons License 2015.06.24 0 0 20114

Kb. ötpercenként ismétlődő kérdés (kissé szemrehányó éllel)

 

-- Anyu, mit csinálsz azzal a kisollóval?

-- Fölvarrom a csipkét erre a blúzra, látod.

 

Készen vagyok, visszatérek anyai kötelességeimhez. Amikor legközelebb jön kérdezni, ölbe veszem.

 

-- Anyu, mit csinálsz a kisollóval?

-- Most levágom a kis Szuszu körmét.

-- Anyu, inkább varrjad a blúzt...

 

 

 

KissMe Creative Commons License 2015.06.17 0 0 20113

Tegnap este. Meséléskor kiválasztott egy történetet, és valami miatt beszólt: te, ide nézz, öcsém! Mire én szóvá tettem, hogy ugyan már, kije vagyok én neki? A válasz természetesen: az anyukám. Kis gondolkodás után: az ismerősöm. Meg is magyarázta: ismerlek, tudom a neved! :)

Dinohyus Creative Commons License 2015.06.15 0 0 20112

Apjuk egy hétig távol volt (munkaügyben), így a lányaimnak most egy kissé apaelutazik-fóbiájuk van.

 

Este épp fektetem Szuszut, Apa bejön elköszönni, aztán (a hátam mögött lévő ajtón) kimegy a szobából.

Szuszu kétségbeesve:

-- Hová tetted az Aput?! Megölelted, és eltűnt! Add vissza!!!

 

(Visszahívtam, helyreállt a béke. :)

Yv Creative Commons License 2015.06.12 0 0 20111

Mi a multkor jegesmedvet setaltattunk egy kisgyerek szerint :) (szerintem kaut).

Előzmény: HakapesziM (20103)
KissMe Creative Commons License 2015.06.11 0 0 20110

Ebben a percben hangzott el már ágyban fekvő 6 évesemtől, akinek már rég aludnia kéne:

- Csak azon gondolkodom, mennyi három meg három?

Könyörgöm, este 10 óra van! Az apja most éppen számol vele együtt. :)

KissMe Creative Commons License 2015.06.10 0 0 20109

A kisfiunk református óvodába jár.

Hétvégén kicsit megpirította a nap a vállát, és fájt neki. Tegnap este ezt mondta: megkérem az Istent, hogy kicsit kevésbé süttesse a Napot, mert akkor nem égek meg, és nem fáj.

Dinohyus Creative Commons License 2015.06.06 0 2 20108

Szuszu (a majdnem-kétéves) remek szórakozást talált magának: földhöz vagdossa a cumisüvegét (="cupa"), hogy csak úgy pattan. Elrakom, ordít, persze visszaadom neki, mert ebben a melegben szomjan vész, persze pontosan tudja, hogy úgyis visszaadom. Próbálok türelmes maradni, magyarázom, hogy koszos lesz, eltörik, kislányom, ha még egyszer földhöz vágod, nem tudok neked cupát adni! Válasz:

-- Majd Apu csinál másikat.

 

Hazafelé a vonaton harmincadszor is földhöz somta.

-- Szuszu, mit csináltál? -- érdeklődöm rezignáltan.

Mire ő, fülig érő szájjal:

-- Jossz kutya vagyok.

 

(Tipikus "röhögjek vagy agyonüssem" dilemma. :)

Gésafi Creative Commons License 2015.05.27 0 0 20107

Nekem ebből csak a régi van meg, majd meghallgatom. :)

Én a 99-es Új Bojtorján - Régi dalok lemezbemutató bulin voltam ott, akkor már készülgettek új dalok a 2004-es gyereklemezre, játszották is őket a koncerten. Mivel a "felnőtt lemez" dalait akkor tényleg egy az egyben újrahangszerelték és újra felénekelték, valószínű, hogy így tettek a gyereklemezzel is.

Előzmény: antenn (20106)
antenn Creative Commons License 2015.05.27 0 0 20106

Valószínű tényleg erről van szó, mert a Négyszögletű Kerek Erdő lemezről volt a "Házasodik a lapát" című szám, és a Wiki szerint ezt a lemezt újra kiadták. Ha rajta van, akkor biztos nem ugyanaz.Sajnos a régit már nem találom.

Előzmény: Gésafi (20105)
Gésafi Creative Commons License 2015.05.27 0 0 20105

> esetleg ez nem ugyanaz a változat, mint ami a hanglemezen volt.

Ez simán lehet: a "klasszikus" Bojtorján már jó régen feloszlott, és az a fele, amelyikben Pomázi és Vörös van, Új Bojtorján néven folytatta tovább. 10-15 éve megjelentettek egy olyan albumot, amin újrahangszerelték a régi nótákat, és pl. Kemény helyett Vörös énekel pár dalt. Lehet, hogy ilyet hallottál. Ha elárulod a dal címét, legalább azt meg tudom mondani, rajta van-e az új banda említett lemezén.

Előzmény: antenn (20100)
kifo2 Creative Commons License 2015.05.26 0 0 20104

Ez is lehet, de lehet más is.

A neten elég jellemző, hogy a hangfájlok MP3 formátumban vannak. Az MP3 híres arról, hogy veszteségesen tömörít. Az egyik tömörítési lehetőség éppen az, hogy a "gyengébb" szólamokat kihagyja. Ha gyerekkorom kedvenceit ma megtalálom a neten, ezért tűnik nekem is úgy először, mintha nem is az eredeti előadó énekelné, aztán úgy, mintha áthangszerelték volna.

Nyilván nem csak az MP3 tömörít veszteségesen, hanem mások is, csak másképp.

Előzmény: antenn (20100)
HakapesziM Creative Commons License 2015.05.24 0 2 20103

Üdv mindenkinek!

 

Van egy 17 hónapos kislányunk, Flóra. Kb. egy hete először voltunk az állatkertben, persze hatalmas élmény volt számára, amit lehet megnéztünk, sok mindent látott.

1. Utána megkérdeztem - már sokat beszél - Flóra, melyik állat tetszett a legjobban, melyiket szereted a legjobban?

- Zsiráf!

Nagyon büszkék voltunk, hogy már így kommunikál, s társaságban többször "produkáltattuk" ezzel a kérdéssel, s ő mindannyiszor - érzékelve a büszkeségünket - rávágta a kérdésre:

- Zsiráf!

A minap ételekről beszélgettünk anyával, s megkérdeztük Flórát: hát te melyik ételt szereted a legjobban?

- Zsiráf!

2. Sétálni mentünk - néhány nap telt el az állatkerti látogatás óta - kertvárosi környék, sok portán van kutya. Egyszer csak elhaladtunk egy ház előtt, a kerítés mögött hatalmas kutya, gyönyörű állat - kaukázusi talán - óriási bundával, sörénnyel. Flóra a babakocsiban a világ legtermészetesebb módján, épp csak odapislantva közli: - Oroszlán.

H_G Creative Commons License 2015.05.23 0 0 20102

-- Kinyitottad már a kinderedet?

 

-- Igen, de nem találtam benne játékot, csak egy matricás tetovalizálást!

 

Dinohyus Creative Commons License 2015.05.23 0 0 20101

Jé, épp az előbb olvastam egy honlapon, hogy létezik úgynevezett "túlhallás", amikor valaki a 0 decibel alatti hangokat is hallja. És hogy ez problémákat okozhat, mert zavarják a zajok, vagy akadályozzák a koncentrációt, ami pl. diszlexiához vezethet. De az agy meg tudja tanulni kezelni.

 

Lehet, hogy neked is túlhallásod volt gyerekként, csak aztán megtanultad kezelni, szóval ha így nézzük, akkor nem romlott, hanem pont javult a helyzet.

 

(Egyébként a honlap címe kepessegkerekito.hu, nem reklám -- nem ismerem őket --, csak érdekes volt.)

Előzmény: antenn (20100)
antenn Creative Commons License 2015.05.22 0 0 20100

A káposzta szagától én a mai napig undorodom, de a lecsótól is...

 

Hasonló, csak fül: pár hete megtaláltam a neten egy Bojtorján számot, amit gyerekkoromban sokat hallgattam, de a végén mindig lehalkítottam, mert volt benne valami olyan hang, ami nem tetszett. Most meg abszolút nem hallok semmit, még csak nem is különbözik a vége a többi részétől.

Hihetetlen, hogy ennyire jó hallásom volt régen (egy csomó zaj zavart, pl. a többi gyerek is), esetleg ez nem ugyanaz a változat, mint ami a hanglemezen volt.

Előzmény: KissMe (20099)
KissMe Creative Commons License 2015.05.19 0 0 20099

Kár, hogy elfelejtődik! Nem lehet valahogy tréningezni arra, hogy megmaradjon ez a képessége? Nagyon örülnék neki, hátha mégis inkább költő lesz, és nem autóversenyző.

 

Múltkor kelkáposztát főztem, persze a szokásos illatok terjengtek a házban. A 6 évesem rögtön megszólalt: fúúúújjj, hogy lehet ilyen záptojás-szagú kaját megenni?

 

Egyébként olyan az orra, mint egy vadászkutyáé, sokkal érzékenyebb, mint az enyém, főleg mióta egy korábbi betegség miatt néha-néha teljesen elvesztem a szaglásom.

Előzmény: Dinohyus (20098)
Dinohyus Creative Commons License 2015.05.19 0 0 20098

Aha, szinesztézia. A kicsiknél még jobban megvan, aztán felnőtt korra elfelejtik. (Költők kivételével.)

Előzmény: KissMe (20097)
KissMe Creative Commons License 2015.05.19 0 0 20097

Nálunk volt hasonló, akkor 4 éves volt a fiam:

Anya: Gyere ide, te is tündérbogár!

Gyerek: Én nem vagyok tündérbogár, szarvasbogár vagyok!

 

Ma reggel az autóban: anya, olyan mogyoróillatú, amikor kanyarodsz. ??????

Előzmény: Tóthika (20095)
Dinohyus Creative Commons License 2015.05.18 0 0 20096

:))) Ez olyan aranyos, amikor így reklámozzák magukat. :D

 

Nálunk a kicsi (majdnem-kétéves) már csak így jelenti be magát:

-- Itt jön Szuszu, kis virágod.

 

Előzmény: Tóthika (20095)
Tóthika Creative Commons License 2015.05.13 0 1 20095

Vasárnap kibotorkálok a nappaliba, kisebbikem (5,5) ül a tévé előtt. Mellérogyok, összebújunk, rajzfilmben jön a tornádó. (Mivel apja pár éve per "kicsi cunami" becézte,) rákérdezek:

- Mi vagy te, kicsi hurrikán? Vagy cunami?

- Leginkább kicsi tünemény vagyok.

H_G Creative Commons License 2015.05.05 0 1 20094

-- Tudod, mi ez a szerszám?

 

Négyévesforma fiú:

 

-- Fújó!

 

Nagypapaforma úriember:

 

-- Nem, ez rreszelő!

 

-- Tudom, csak azéjt mondtam, mejt én nem tudok így bejjegni!

 

luckalakó Creative Commons License 2015.05.03 0 0 20093

Nem hiszem, hogy egyedi eset így ANYÁK NAPJÁN, de azért beírom:

 

Ma reggel azzal kezdtük, hogy míg én reggelit készítettem, a fiúk a szobában pusmogak, aztán behívtak. Kari (2,5) egy tábla csokit nyújtott át, az apja közben emlékeztette:
- Mit kell mondani?
Gyermek somolygott, nem mondott semmit. Az apja segített:
- Boldog...
Kari szeme felcsillant, szemmel láthatóan sikerült rájönnie a megoldasra, es felkiáltott:
- Boldog SZÜLETÉSNAPOT!

 

:D

Angel DC Creative Commons License 2015.04.30 0 0 20092

Hétfőnként az oviból az én otthonomba hozom az öcsém kicsi tündéreit. Ahogy hétfőn átjöttünk a Megyeri-hídon, megkérdeztem Bendegúzt ( 4 lesz nyáron), hogy emlékszik-e a híd nevére. A válasz:

Ez a 'Judi-felé híd':)

Dinohyus Creative Commons License 2015.04.30 0 0 20091

Ha valakit esetleg érdekel négyévesek nagyobb dózisú aranyköpése, raktam fel új termést a blogra. :)

Dinohyus Creative Commons License 2015.04.29 0 1 20090

Barátnőm ovis kislánya kapott egy kiskutyát. Először egy másikat választottak (egy fiút), de az időközben megszökött, így végül egy lányt hoztak el.

-- Aranyos a kutyád. Hogy hívják?

-- Csillag.

-- Fiú vagy lány?

-- Hát először fiú volt, de aztán megszökött, és lány lett.

 

luckalakó Creative Commons License 2015.04.25 0 0 20089

Kirándultunk ma, és mikor már egy ideje nem láttam a turistajelzést, megjegyeztem, hogy majd csak kilyukadunk valahol.

Kari válasza: anya, rajtad nagy lyuk lesz, rajtam meg kicsi.

 

...köszi.. :D

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!