Keresés

Részletes keresés

Syd Barrett Creative Commons License 2003.03.01 0 0 311
Sziasztok!
A szelektív hulladékgyűjtésről szeretnék szólni pár szót. Először 14 éve találkoztam vele Németországban egy ismerősömnél. Külön gyűjtötte a saját háza előtt álló kukákba a hulladékot, amit szigorúan ellenőriztek. Tavaly végre nálunk is bevezették, igaz, csak a város kijelölt pontjain. Így az ilyen elvetemültek, mint én berakják kocsijuk csomagtartójába szétválogatott PE palackokat, tejesdobozokat, üvegeket, papírokat majd elviszik a konténerhez, amibe egy ki résen át bepréselik. Az egész távolról úgy látszik, mintha kukázna az ember. Sikerült végre rávennem a családomat és a közvetlen környezetemet is erre (nehezen). Ecseteltem ennek a fontosságát, aztán jött a pofon. A múlt héten leadtak a városi TV-n egy filmet, hogy a szépen különválogatott hulladékot összepréselik és elégetik, ugyanis nem tudják a PE palackokat újrahasznosítani. Ez Magyarország... :-(
vikiviki Creative Commons License 2003.02.24 0 0 310
en spec a greenpeacen meg egy fehervari allatmenhelyen gondolkodom:) (marmint egyszazalekugyileg)
Előzmény: Vándorpalimadár (308)
elefantkillah Creative Commons License 2003.02.24 0 0 309
nem
Előzmény: Vándorpalimadár (308)
Vándorpalimadár Creative Commons License 2003.02.24 0 0 308
Ti, kornyezetvédők kinek adjátok az 1%-ot? Tudtok valami tutiranemellopjuk környezetvédelmi szervezetről?
elefantkillah Creative Commons License 2003.02.24 0 0 307
szia!
szerintem hallgasd ezt is , meg a zöldindulást is. az ökogonzó magazinműsor, a zöldindulás pedig mindig egy témával operál
üdv
Előzmény: éghajlatváltozás (306)
éghajlatváltozás Creative Commons License 2003.02.11 0 0 306
hallgassátok a Fiksz rádiót kedden 13-14 között. Ökoműsor

Ebben biztos vagy? A "ZöldIndulás" eddig 18 és 19 óra között volt. Új műsorról pedig nem tudok.

Előzmény: elefantkillah (297)
vikiviki Creative Commons License 2003.02.11 0 0 305
nem teljessen artatlanok, de sokkal artatlanabbak, mint a tobbi. Szvsz az inotai fensikon senkit nem zavarnak,oda az aluminiumkoho miatt jobb is, ha nem repul madar... Az igazi megoldas meg mindig a felhasznalas csokkentese volna..
Előzmény: Simply Red (304)
Simply Red Creative Commons License 2003.02.10 0 0 304
Nem keltek rémhíreket. Amit (288)-ban írtam, azt rendes napilapban olvastam, nincs okom kétségbevonni, hogy tény. Pusztán meglepett, hogy hát mégsem olyan ártatlanok ezek a szép forgók?
Előzmény: vikiviki (303)
vikiviki Creative Commons License 2003.02.10 0 0 303
ezek feltetelezesek voltak. es a kibocsajtasuk kicsit mas, mint pl egy szeneromunek.Ne keltsunk mar remhireket mi is:)
Előzmény: Simply Red (301)
dzsodzso Creative Commons License 2003.02.10 0 0 302
A szélerőmű nem szennyezi a környezetét, egyszerűen csak helyet foglal.
És ez nagy különbség...
Előzmény: Simply Red (301)
Simply Red Creative Commons License 2003.02.10 0 0 301
Én csak azt nem értem, hogy ha enyire szörnyűségesek ezek a szélerőművek, akkor miért vannak a környezetvédelmi mozgalmak zászlajára tűzve? Hiszen drágábban termelik az energiát, mint a hagyományos erőművek, de a "környezettudatos" nyugati állampolgárok inkábbf izetnek többet érte, mert állítólag ez környezetbarát módszer. Most akkor az, vagy nem az? Ők vannak átverve, vagy mi?
Előzmény: dzsodzso (300)
dzsodzso Creative Commons License 2003.02.09 0 0 300
Én nem csodálkozom, hogyha kiderül, hogy sok állat meghallja, és zavarja az infrahang.
Az infrahangtartomány nem túl széles (1-16 Hz), és már az ember is képes meghallani igen mély hangokat (kb >20 Hz).
(És igen zavarják is azok. A 7-8 Hz-es hullámok kimondottan egészségre károsak)
Egy szélerőmű által kibocsájtott hang magassága változik gondolom a szél sebességétől, ezért egy erőműcsoport valszeg egy komoly zenebona (infra eol) az élővilágnak.
Ha mondjuk egy madár keringése 10-12 Hz-es (az emberé 8) akkor az, ha nem is hallja, de meg is ölheti a madarat...
Erről valkit meg kellene kérdezni, aki jobban ért a madarakhoz...
Előzmény: Simply Red (299)
Simply Red Creative Commons License 2003.02.08 0 0 299
Igen, azt tudom, hogy az elefántok hallják ezeket, sőt infrahangokon keresztül kommunikálnak egymással. De én még nem sok elefántot láttam a tési fennsíkon :)
Előzmény: e_laca (298)
e_laca Creative Commons License 2003.02.08 0 0 298
Állítólag infrahangot kelt. Azt nem szeretik az állatok.
Előzmény: __macsa (290)
elefantkillah Creative Commons License 2003.02.08 0 0 297
hallgassátok a Fiksz rádiót kedden 13-14 között. Ökoműsor
Simply Red Creative Commons License 2003.02.08 0 0 296
Egy szavahihető szem- és fültanú most mondta nekem, hogy az inotai szélerőmű egyáltalán nem hangos. Van hangja, de halk.
Előzmény: dzsodzso (294)
Simply Red Creative Commons License 2003.02.07 0 0 295
Hát ez szomorú. Most is az derült ki, hogy a szomszéd erőműve mindig zöldebb:(
Előzmény: dzsodzso (294)
dzsodzso Creative Commons License 2003.02.07 0 0 294
Tényleg nagyon zajos, és tényleg élőhelyet vesz el a madaraktól. (Nem az a baj, hogy belerepülnek, hanem mert oda sem mennek) Bár lehet, hogy meg tudnák szokni.
A dánok okosan a tengerbe rakták az erőműveket, a parttól olyan messze, ahol nem sok madarat baszogatnak vele, azok is legfeljebb arrébb mennek.
Nálunk azért ez nem ilyen egyszerű...
Előzmény: Simply Red (288)
__macsa Creative Commons License 2003.02.07 0 0 293
Van nálunk is ragadozómadár a plexin. De most legalább megtudtam, miért :)
Előzmény: Simply Red (292)
Simply Red Creative Commons License 2003.02.07 0 0 292
A zajról nem tudok véleményt mondani, legfeljebb annyit, hogy autóból nem hallatszik. A madárpusztítást meg nem nagyon akarom elhinni. Hát vakok azok a madarak? Mellesleg, ha tényleg így van, az ellen lehet talán tenni valamit. Németországban a sztráda melletti plexi falakra például ragadozómadarak sziluettjeit ragasztják fel, hogy ne menjenek neki a madarak.
Előzmény: __macsa (290)
Simply Red Creative Commons License 2003.02.07 0 0 291
Persze, ez lehet egy vélemény. De ők nem erre hivatkoztak.
Előzmény: __macsa (289)
__macsa Creative Commons License 2003.02.07 0 0 290
Hallottam olyanokat, hogy pusztítja a madarakat, meg zajos. Nem tudom, mennyi igaz belőle.
Előzmény: Simply Red (288)
__macsa Creative Commons License 2003.02.07 0 0 289
Szerintem egyszerűen csak ronda.
A szélmalom jobban tetszik :)
Előzmény: Simply Red (288)
Simply Red Creative Commons License 2003.02.07 0 0 288
Sziasztok!

Szerintetek mi az az ökológiai romboló hatása a szélerőműveknek, ami miatt a Környezetvédelmi Hivatal nem engedélyezte az építésüket a Tési fennsíkon? És miért pont ott környezetkárosító, máshol miért nem? Vagy mindenütt az, és nem is olyan környezetbarát megoldás?

Tegnap már kérdeztem ezt a Tudomány fórum Alternatív energia topicjában, de komoly válasz nem érkezett.

éghajlatváltozás Creative Commons License 2002.12.17 0 0 287
A minisztérium támogatásának hála, többnyire cementgyárakban elégetik az abroncsokat.

Bár vannak egyéb módszerek is. Pár éve a Kukabúvárban volt erről cikk, ha jól emlékszem.

Előzmény: malpaga (285)
__macsa Creative Commons License 2002.12.17 0 0 286
Úgy tudom, egy részét hasznosítják. Egyébként azt hiszem, nem nagy biznisz - sok a költség, kicsi a haszon az újrahasznosításon.
Előzmény: malpaga (285)
malpaga Creative Commons License 2002.12.17 0 0 285
Szerintetek miért nem hasznosítják a lefutott és kidobott autógumikat. A feldolgozás módja, hogy ti. apró darabok legyenek a gumiból és elkülönítsék a drótbetétektől megoldott mégis tonnaszám gyűlik a rossz gumiabroncs. Pedig fel lehetne használni újak gyártásánaál, aszfatba keverni és még ezer helyen.

Szerintettek? Senikenk nem áll érdekében, vagy csak keveseknek de ők az erősebbek?

éghajlatváltozás Creative Commons License 2002.08.27 0 0 284

Az USA és az EU szabotálja a Föld Csúcsot?

Könnygáz Johannesburgban – Négyszáz megoldatlan probléma

A dél-afrikai Johannesburgban ma megnyílt a Föld-csúcs, amelyen a világ valamennyi állama a környezetvédelemmel összehangolt tartós fejlődés lehetőségét keresi. Máris kiszivárgott egy tervezet, amelyben az Európai Unió és az Egyesült Államok javasolja: a csúcstalálkozó témája ne globális klímakatasztrófával, a szegénységgel, és a fenntartható fejlődés más kérdéseivel, hanem a szabad kereskedelem kiszélesítésével foglalkozzon – állítja a Nemzetközi Föld Barátai Mozgalom (Friends of the Earth), a Greenpeace és a Harmadik Világ Hálózat (Third World Network). Mint a világ legnagyobb környezetvédő szervezetei rámutatnak, ez azt jelenti, hogy a gazdag államok gazdasági érdekből szabotálni kívánják a csúcstalálkozó eredeti céljait. A rendőrség könnygázzal oszlatott szét egy kisebb tüntetést, amely a karhatalmi erőszak ellen tiltakozott Johannesburg központjában.

teljes anyag a NOL honlapján.

éghajlatváltozás Creative Commons License 2002.08.13 0 0 283
Néha ide is benézhettek: éghajlatváltozásfórum . (Talán azért nem nagyon nézi senki, mert a tudomány rovatan van és nem a Törzsasztalon?)
Mr. Krinkle Creative Commons License 2002.07.18 0 0 282
Sziasztok!
Aszfalthulladék ártalmatlanítási eljárásokról (főként termikus eljárások - égetés) van vkinek infoja? Hallottam vmi mobil (a szerkenytyűvel az ártalmatlanítást vágző cég járja az országot), égetéses, dízel üzemű (?) eljárásról. Hogy működik, tudja valaki?
Thanx

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!