Keresés

Részletes keresés

artifex Creative Commons License 2004.12.06 0 0 60885
k.tom69
köszi a dr.beat lehetőséget, de 1999 óta azért változtak a dolgok. :) KuZo-nak köszönhetően meglett a dr.beat és rengeteget hallgattam, hallgatom. továbbra is az a véleményem, hogy nagyon jó.

bár lehet, hogy korábban is írtam, de az első koncertre mocskos ideges voltam, mert pont akkor nem voltunk itthon (az akkori szokásos három évente külföldre utazás ürügyén) és egyik gimnazista haverom kiment és ecsetelte milyen jó volt. ez nagyjából sejthető is ha megnézi az ember a hamburgi koncertvideót... "cserébe" egy rakás dm bakelittel tértem haza angliából. hááát volt különbség a londoni és a magyar lemezboltok kínálata között...

mark
én is nosztalgiáztam, amikor még a hozzászólásokban a topic alap témájáról és hosszasan (hm, olvasmányosan :) volt szó. bár az együttes is több indokot adott rá, ez tény.

off
nagyon állat volt a tegnapi laibach koncert!

üdv mindenkinek
Előzmény: k.tom69 (60849)
surrender Creative Commons License 2004.12.06 0 0 60884

:)))

Kicsit hosszú lett, bocsi és tele van nyelvtani hibákkal, bocsi :)

Gyorsan és rosszul gépelek, meg nyelvtanból 2-esem volt :)

Előzmény: surrender (60883)
surrender Creative Commons License 2004.12.06 0 0 60883

Hát, ha már mindenki leírta, én is leírom.

Bár nem annyira érdekes az enyém:

 

1987-88

Kiskunfélegyháza

8.-os voltam

Az osztályban volt kb. 4 Mode-os srác.

Amúgy a legjobb fejek :)

Aztán az osztálykiránduláson ez a zene ment a gépből állandóan.

Nekem csak annyi tünt fel, hogy más, mint a többi akkori zene. Érdekes és jól hangzik.

Addíg engem soha nem érdekelt a zene. Semmilyen! Az összeset utáltam, unalmasnak, gagyinak, nyálasnak tartottam. Biztos voltak amúgy akkor is jók, csak hát egy 8.-os osztálybulin biztos nem azok mentek.

 

Aztán külcsönkértem egy lemezt, hogy meghallgassak.

MFTM

Baromira tetszett. Úgy érzetem, mintha rátaláltam volna vmire, amire mindíg is vágytam. Pedíg mondom, előtte a zene semmilyen formája nem érdekelt.

Az is feltünt, hogy érdekes módon a lemez minden száma nagyon tetszett. Addíg úgy tudtam a lemezeken általában, amit kiad egy előadó 2-3 jó szám van és kész. Hát erre keményen rácáfolt a DM.

Utánna kezdtem nézegetni az újságokban a tagokat, képeket image-t. Nagyon bejött a feeling. Bár a hagyományos DM ruhát, hajat 100%-ban sose követtem. Csak hasonlókat.

 

Aztán jött a középsuli BP-en (Irinyi vegyipari). Ott már inkább térítettem. Nem volt nehéz. Sokan hallgattak JMJ-t. Rákaptak :)

Akkoraban jöttek a régebbi lemezek megismerései. És ismét megtapasztaltam, hogy az együttes régebbi lemezeinek számai is 95%-ban nagyon jók.

 

Sajnos Masses turnén nem voltam, még kicsi voltam, és nem kapott még el annyira a hév akkor. Sajnos :)

 

Jöttek az akkori DM-pecsa klubbok.

Hozzáteszem, nekem most jobban tetszik a klub. Bár ritkán járok, mert most meg Miskolcon lakom.

Akkoriban nagyon bigottak voltak a lejárók. Most jobban tetszik az, hogy kevesebb a balhé, az emberek közvetlenebbek, nyitottabbak.

Akkoriban még keményen kinéztek, ha nem hajaztál teljesen a DM tagokra. Ez a hozzáállás sose tetszett.

 

Violator.

Mikor megjelent az volt divat fikázni. Túl diszkós, stb. stb. Enjoy sem volt a nagy kedvenc DM-es körökben. Én így emlékszem. A lemezről nekem is inkább  a Halo WIME jött be inkább. Ma is így van. Az album ettől függetlenül nagyon jó.

 

SOFAD

Döbbenet!!!

Emészteni kellett elsőre.

Sokan elfordultak.

Sokan jöttek.

Sokan kitartottak.

 

Végül is nagyon bejött az album. Olyannyira, hogy a többi kicsit feledésbe is merült.

 

Devotional turné.

Sajnos baromi csóró voltam. Nem volt pénzem kimeni. :((((((((((((((((((((((((

De elmentem a stadion mellé meghallgatni. Sokan voltunk még ott is.

Még úgy is nagyon jó volt. A régebbi számok baromi jól hangzottak. Kiváncsi voltam, hogyan ültetik át a SOFAD vonalba. Elég jól sikerült.

 

Egyetemi évek. Szeged

DM-ről alíg hallottam.

5 évig nem voltam klubban.

DM-et sokat hallgattam, de az egész koliban ami 800 fős volt. Max. 5-en szerették. :(((((((((((((((

Ezen mondjuk csodálkoztam.

Érdekes módon a DM-ről alíg hallottam vmit. Mondjuk nem is nagyon tájékozódtam. Kicsit leálltam én is vele.

Aztán láttam a TV-ben a Barrelt.

Óriási pozitív dőbbenet. Barom jó a zene és a klipp. És hát megint változtak (Useless). Jé és hát új album. Meg hát tájékozatlanságom hibája (bár akkoriban 5 évig kemény vizsgákkal voltam elfoglalva, szóval szóljön ez mellettem), de én akkoriban tudatosultam azzal, hogy jé, nincs Alan. :(((((((((((((((

Így elég kétségekkel, de megszerzetem az ULTRa-t.

Iszonyúan tetszett. Mindegyik szám. Még a lassúak is, amik régebben elsőre nem annyira jöttek be. Szerintem egyik legjobb album. Bár Alan belebarmolhatott volna :)

 

Mutogattam a lemezt, fűnek fának. A régebbi DM-et se csipázták a köreimben, de ettől szó szerint hánytak. :(((((((((( Az más kérdés, hogy én is az ő zenéiktől. Hipp hop boys stb.

 

aztán megint szünet.

 

Aztán egyetem vége, meló hegyek. Itt se szeretik nagyon a DM-et. sebaj, megszoktuk. :))

Nősülés (DM szerető feleség :) Bár nem fanatikus, de ősmódos.

Új lemez.

EXciter. Egész jó, de szerintem se csúcs. Mondjuk vannak rajta jók, most hogy többször hallottam.

Egyébként feleségemnek baromira bejött.

 

1. koncert :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Óriási volt.

Utánna kezdtem újra menni klubba, bár ritkán.

 

Dave album. Egész jó. Nekem jobban bejön, mint Martiné. Mondjuk azon is vannak jók. De szerintem Dave ében van egy kis feeling, ami Martéból hiányzik.

Koncert.

Tűrhető, egész jó. Azért mondjuk többet vártam. az album feelingjét se tudta rendesen visszaadni.

 

Ennyi az én sztorim.

Akit untattam, bocsi.

 

Az máskor görgessen :)

www.depeche-mode.hu Creative Commons License 2004.12.06 0 0 60882

Programajánló

liquid Creative Commons License 2004.12.06 0 0 60881

 

:)

MARiO Creative Commons License 2004.12.05 0 0 60880
Ja igen, happy birthday to disp! Láttad már az év klipjét, nem? (FBS: The Joker) eenél nagyobb idea még nem volt az évben, höhö.
Leland Palmer Creative Commons License 2004.12.05 0 0 60879

 

 Tim lehet hogy nem őrült, viszont te egész biztos hogy az vagy!

 

 

Előzmény: KataDavina (60867)
patrona Creative Commons License 2004.12.05 0 0 60878
Tudod a drogban már nincs pénz, így mostanában ukrán kurvákat inportálok kamionszámra. De ezt ne áruld el senkinek, mert titok!
Előzmény: KataDavina (60876)
KataDavina Creative Commons License 2004.12.05 0 0 60877
Bitang frankó képek még így is!!

Köszi a beszámolót!!

;-)
Előzmény: Skarecrow (60875)
KataDavina Creative Commons License 2004.12.05 0 0 60876

Patrona!!

 

Disp NEM emberkereskedő-de esetleg te az vagy,az egyéni szoc problem-,NE mutogass neki ilyen képeket szülinapi ajándékként!!

 

 

DISP MY MAN!!!!

 

HAPPY BIRTHDAY TO YOU!!!!!

 

;-)

 

 

Horváth Zoli,a fénykezelő,a műsorvezető,Fletch földije, a Kírály!!

 

Bye bye Borbély!!:-D

 

Csak nem Fletchie-vel mentél vásárolni az Adidas bótba,be London kellős közepibe?

Nekem az a shunt-a gyanúm!!;-)

 

 

Pussz DM Klub!!

Skarecrow Creative Commons License 2004.12.05 0 0 60875

pragai kepek; eleg halovany minosegben:

http://i-men.net/rammstein/

Előzmény: bioscor (60874)
bioscor Creative Commons License 2004.12.05 0 0 60874

Hello

Látom más is járt Prágában:)

Mi valahogy nem mertünk semmi telot vagy fényképezőt bevinni.Volt bent valakinél és esetleg használta is? Kellenének képek.Tegnap este levezetésként Steinzeit koncert vörösyukban magyar rammstein elég jók:) Ezt is végigpogoztuk...

Előzmény: byrgitta (60864)
www.depeche-mode.hu Creative Commons License 2004.12.05 0 0 60873
Sancoo Creative Commons License 2004.12.05 0 0 60872
jelszo kitöméskor:www.mpak.de
Sancoo Creative Commons License 2004.12.04 0 0 60871
Csumi!
Én most találtam erre a topicra,nagyon örülök hogy van ilyen is egyáltalán.
Csak ugy barangoltam a neten,már nem is tudom mit kerestem,(de nem Depeche Modot)akkor találtam ezt a topicot.Nem tudhatom kinek mit jelent itt a Depeche Mode,csak azt tudom nekem mit jelent,és jelentett.A részletek nem fontosak,én kb 1987 ota hallgatom öket,kb13 éves korom ota,1989-ben kezdtem el feljárni Petöfi Csarnokba,Mode klubba,kb 92-93 ig(jajj istenem a 72 orás klub de jo volt:))
Jo nosztalgiázni:)
Mi akkor egy jo kis csapattal jártunk fel pestre,köztük jo pár lánnyal,a lényeg hogy volt egy csajszi akivel a depeche mode klub sokat lenditett a kapcsolatunkon:)
Ez 1993!!ban volt,most van egy 4.5 éves kislányunk:)
Nem kapkodtuk el.
Szoval ezt én a Depeche Mode-nak köszönhetem,mivel anélkül,ez nem igy jött volna össze.
Bár mostanság már progressiv houset hallgatok,és vállfajait,de még most is libabörödzök,amikor meghallok egy jo kis Mode-számot.Egyszerüen idötlen zene,nem korosodik,simán megállja a helyét ma is,nálam tuti!
Ez is tök kircsi:
http://84.252.140.72/muza/Depeche/Depeche_Mode_-_%20Remixes_81-04.rar
Addig probáljátok mig fent van.
Have Fun!

studenac Creative Commons License 2004.12.04 0 0 60870
Szia Mark!


Mark:
"Az egyik barátom már akkor is nagy DM-os volt (mellékesen ma a Trend énekese), a 88-as Bp.-i koncertek egyikét is élőben látta. "

Ez a barátod, ha jól tudom, már kissrácként a 85-ös Volán pályás koncerten is kint volt, ha jól tudom.
Kérdezd meg azért Tőle.

üdv
Előzmény: MarK (60850)
patrona Creative Commons License 2004.12.04 0 0 60869

Boldog szülinapot Disp!

Mostmár kibonthatod az ajándékod.

patrona Creative Commons License 2004.12.04 0 0 60868
LOL!
Előzmény: Skarecrow (60866)
KataDavina Creative Commons License 2004.12.04 0 0 60867
Mi a manó?

Mennek ezek a vádaskodásaikkal együtt a fenébe!!


TIM NEM ŐRÜLT!!!!!!

VELED VAGYOK TIMMY!!!
Előzmény: Törölt nick (60845)
Skarecrow Creative Commons License 2004.12.04 0 0 60866
:-) ugy is jartam. egyikunk sem szereti mar a DM-et :-)
Előzmény: patrona (60863)
Skarecrow Creative Commons License 2004.12.04 0 0 60865

yeh :-)) rammsten kills!

 

es hat igen a 21 szamos set-et csak mannheim-ben sutottek el ;-)

amugy lottem mar par mailt idokozben a regi cimedre is... azt nezi vki, ha esetleg te mar nem? :-)

 

ide pedig felraktam egy live video reszletet a stockholmi koncertrol. ha mast is erdekel nezze meg. megeri :-)

http://web.interware.hu/eevil/rammstein-sweden-2004/

 

Előzmény: byrgitta (60864)
byrgitta Creative Commons License 2004.12.04 0 0 60864
Halihó!
Még mindig nem tértem magamhoz igazán a tegnapi konci után...!:))
Jövő héttől már lesz új mail címem, majd akkor írok bővebben...!
Kimaradt a dalai lama és az amour, meg a ráadások kicsit másként voltak, de "nekünk" is a Stripped volt az utolsó szám!:))
A prágai szervezés + színhely viszont undorítóan pocsék volt...! Ennek ellenére hihetetlen élmény....hihetetlen buli és látvány.....!
BBEA: Ti ott voltatok végül is???
"Rammstein koncertről írtam egyébként!":))))
Előzmény: Skarecrow (60862)
patrona Creative Commons License 2004.12.04 0 0 60863
Nem szabad túladagolni, mert úgy jársz mint Dave:-))
Előzmény: Skarecrow (60862)
Skarecrow Creative Commons License 2004.12.04 0 0 60862

nekem azert siekrult. legalabbis magamtol keptelen lennek mar meghallgatni oket; barmelyik notarol legyen is szo. kimondottan nem esik jol ha hallom. gahan hangjatol sem vagyok mar tul jol. sot. idegesit.

evekig a nap 24 orajaban birtam oket. sok volt.

elmult.

Előzmény: Törölt nick (60860)
patrona Creative Commons License 2004.12.04 0 0 60861
Hát te lehet hogy sátánista vagy, de én tuti nem!(a többi igaz)
Előzmény: CsuRi (60858)
Törölt nick Creative Commons License 2004.12.04 0 0 60860

Nem is olyan rossz a felvetés, mint amilyennek hangzik... ;-)

 

Na persze én nem utáltam meg a DM-et, továbbra is az egyik nagy kedvencem ez a zenekar, kár hogy 1995 június 1-jén megszűnt létezni.

Azért így is szép életművük van, kezdve a 81-es Speak And Spell-től a 93-as Songs Of Faith And Devotion-ig.

Előzmény: Skarecrow (60854)
Szigi101 Creative Commons License 2004.12.04 0 0 60859
Sőt, a srác ott szokott lenni a bulikban is :-)
Előzmény: Törölt nick (60855)
CsuRi Creative Commons License 2004.12.04 0 0 60858
milyen igaz,mind sátánisták,drogosok és alkeszek vagyunk..:)))))
Előzmény: SEVERINA (60857)
SEVERINA Creative Commons License 2004.12.04 0 0 60857

Az unokaöcsém sajnos nem bírja a DM-et. Az osztálytársa nem mer lejönni.:-)

De én már puhítom...;-)

Azt mesélték neki, hogy a modosok mind sátánisták, és a tagokat utánozva drogoznak, isznak, verekednek...

Hmm...

Előzmény: CsuRi (60856)
CsuRi Creative Commons License 2004.12.04 0 0 60856
Sevi: milyen pletyók keringenek a klubról, hogy az unokaöcséd nem mer lejönni? Én kb. 10 évesen kezdtem el Mode-ot hallgatni, mert belezúgtam a legjobb barátnőm unokatesójába, aki mindig valami Question of time című izét hallgatott… utána jártam, elkezdtem fordítgatni, rájöttem, hogy a pasi nem is érdekel, de a zene annál inkább..:) A klub híréről meg annyit, hogy amikor a barátnőmmel először lementünk, kb. 14 évesen, az apukája, aki rendőr, lejött értünk és körbejárta a klubot, kábítószereseket keresgélve…:))))

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!