Keresés

Részletes keresés

janijani Creative Commons License 2011.04.09 0 0 3631

Én már nem várok fagyokat, a héten kiültettem (egyelőre) 12 tő paradicsomot, láthatóan jól érzik magukat. Ha mégis valami baj érné őket, bőven van tartalékpalántám.

Előzmény: törpicsekmama (3628)
de-guky Creative Commons License 2011.04.09 0 0 3630

Még ne.

A vízzel való permetezés a védekezésnek egy módja. ( Macskagyökér nélkül).

Előzmény: törpicsekmama (3628)
mama83 Creative Commons License 2011.04.09 0 0 3629

Üdvözletem mindenkinek! 

Laska tök (Istengyalulta tök)  magot keresek. Ha valaki tud, kérem írjon. kincseslak@hotmail.com 

Köszönöm előre is.

törpicsekmama Creative Commons License 2011.04.09 0 0 3628

sziasztok.azt szeretném kérdezni,hogy  a lakásban lévő 20 cm-es palántámat mikor reszkírozzam kiültetni.A másik kérdésem:olvastam,hogy a gyümölcsfákat a fagyok ellen macskagyökérlével /permet/lehet megvédeni.Erről mi a véleményetek.Ezenkivül Zsebi 41-el szeretném felvenni a kapcsolatot,de sehogyan sem tudom.Segítsetek légyszi.

janijani Creative Commons License 2011.04.05 0 0 3627

Na jó, hát az volt a kérdés, hogy miért ilyen picik a palántáid. A virágföld az oka mert gyenge és talán túl sűrűn is vannak vetve és nem ritkítottad ki. Amikor már látod mennyi kelt ki belőle, ki kell ritkítani csak annyit hagyni némi ráhagyással amennyire szükséged lesz. 

Ha pici palántákat ültetsz ki, valóban megerősödnek szép lassan csak számíts némi késedelemre emiatt. 

A cukkinink már kint szabadföldbe vetve kikelt, nem szoktuk palántázni.

 

Előzmény: Midnightx (3626)
Midnightx Creative Commons License 2011.04.05 0 0 3626

Köszi, én is tudom, hogy ki kéne pikírozni őket, de annyit vetettem, hogy nincs hozzá kedvem. Vagy 15 fajta paradicsom, 5 fajta paprika, 5 fajta sárgadinnye, 2 fajta görög, padlizsán, spárgatök, cukkini, golgoták, földicseri és még sorolhatnám. Hetekig tartana szétültetni őket. Lusta vagyok ehhez. Majd mennek ki a szabadföldbe és ott megerősödnek szép lassan.

Előzmény: janijani (3624)
janijani Creative Commons License 2011.04.04 0 0 3625

Annyit korrigálnék az előzőn, hogy átültetés után egy napig ne süttesd a nappal, második nap mehet az ablakba és süsse a nap.

Előzmény: janijani (3624)
janijani Creative Commons License 2011.04.04 0 0 3624

A virágföld nem jó, ültesd át a kertből szedett földbe és tedd az ablakba, hadd süsse a nap! Az esővíz jó.

 

 

Én is átültettem kivágott tejesdobozba földbe nyakig beültettem a palántákat, a gyökere a doboz fenekéig ér így most kb 18 cm-esek a palántáim. Egyszer adtam neki Wuxalt és egyszer beöntöztem vízben oldott marhatrágya levével. Túlzásba nem szabad esni mert az sem jó. Egyszer megpermeteztem Ridomil Gpld MZ-vel.

Előzmény: Midnightx (3623)
Midnightx Creative Commons License 2011.04.04 0 0 3623

Csak ámulok és bámulok, hogy sokaknak milyen szép és hatalmas palántái vannak. Én több időpontban is vetettem, a legkorábbi február 21.-én történt. De még ezek a palánták is csak 5 centisek. Szerintetek mi lehet az oka? Pedig fekete általános virágföldbe ültettem őket. Ráadásul esővízzel locsolok. Szóval tápanyagot kapnak. Mégis picik.

zsebi41 Creative Commons License 2011.04.04 0 0 3622

nálunk 4 fok volt, remélem a folia alatt kb. 2-vel több. Kéne vegyek 1 mini-max hőmérőt.

 

Hatalmasak a palántáim, de maradt azért bent is amit később ültettem, az az ablakban  kivül van, éjszaka meg bent, ez a vésztartalék.

 

A pakolászás ami mostanra már a terhemre van büntetés azért mert megint korán ültettem el.

 

Ültettem egy csomó petuniát azok már szép nagyok de  nem nőnek a fejemre. Jövőre beérem majd azokkal, meg a szárzellerel, majorannával, bazsalikommal. Ezek nem okoznak sok gondot.

Előzmény: CBNora (3620)
manta-z Creative Commons License 2011.04.04 0 0 3621

Köszi a segítséget. Nekem kint nincs üvegházam/fóliám. Szerintem még marad pár nap pakolászás utána meg figyelem az időjárás jelentéseket ha nagyon hideg lesz csak akkor hozom be. Jó két héttel korábban ültettem mint kellett volna. Ez alatt a lámpa alatt meg úgy nő, mintha muszáj lenne.

Előzmény: zsebi41 (3619)
CBNora Creative Commons License 2011.04.04 0 0 3620

Ma már én is kint fogom hagyni éjjelre az üvegházban a palántákat. Szét kell már rakni őket tágasabbra, annyi tálcát meg már nem hurcolok. Vészfűtést azért teszek be, itt ma reggel is fagyott.

Előzmény: zsebi41 (3619)
zsebi41 Creative Commons License 2011.04.04 0 0 3619

eddig nekem is így volt nappal kint éjjel bent. De nagyon elegem lett a pakolásból. Most éjjel már a folia alatt vannak. Ettől a hidegtől nem lesz semmi bajuk, tegnap egy palántát kiültettem a szabadba ez a teszt palánta. Mire megy védelem nélkül?

 

Sok éves tapasztalatom, hogy soha nem a hőfok volt a gond ha a nap nem égeti meg akkor nincs baj. Az enyimeknek olyan vastag a levelük, mint amilyen a szabadföldi növényeké.

 

Most is kiteszem a fólia alól a szabad levegőre, mert így is muszáj mozgatni mivel csak egyik oldalán nyílik a fólia, és nem tudnám a belsőket locsolni.

 

Tápot is kapnak mivel elhamarkodtam az ültetést, és a nagy része már bimbós, a cserép kicsi ,így muszáj őket eteni.

 

Egyébként a tenyészidőben is kapnak tápot, mert ezek az intenzív fajták csak így nevelhetők. Az mese, hogy akkor nem jó ízüek, az én paradicsomjaim csodálatos ízüek szinüek.

Előzmény: manta-z (3616)
zsebi41 Creative Commons License 2011.04.04 0 0 3618

Bau Haus 5.400 Ft

Előzmény: Vacike (3614)
manta-z Creative Commons License 2011.04.04 0 0 3617

nagyon szépek

Előzmény: zsebi41 (3612)
manta-z Creative Commons License 2011.04.04 0 0 3616

Köszönöm mindenkinek a tanácsokat. Az enyém kapott UV fényt gazdagon, mert a lámpám sugároz UV-B-t nem is keveset. Én inkább a hősokktól félek. Szóval ha a fénytől nem kell aggódnom akkor a hirtelen hőmérsékletváltozás nem öli meg? Eddig éjjel-nappal 29-24C-ban voltak, nappal kint vannak de éjjelre behozom őket amit szeretnék minél előbb abbahagyni mert nagyon problémás a pakolgatás. Szóval az éjjeli hideg milyen hatással lehet a palántáimra? Válaszokat előre is köszönöm. 

 

 

Előzmény: zsebi41 (3613)
de-guky Creative Commons License 2011.04.03 0 0 3615

OK. Így még pontosabb.

Aztán most jönnek a dísznövények amiknél színtén óvatosan kell eljárni.

Előzmény: zsebi41 (3613)
Vacike Creative Commons License 2011.04.03 0 0 3614

Szia! Nagyon tetsika kis palánta inkubátorod. Hol lehet ilyet kapni és mennyibe kerül?

Előzmény: zsebi41 (3612)
zsebi41 Creative Commons License 2011.04.03 0 0 3613

Én még fél órára se tenném direkt napra, egy pár napig, csak árnyékolt helyen szoktatnám a levegőhöz.

 

Az ilyen körülmények között nevelt palántának elég a szűrt nap egy darabig, mert eddig nem kapott UV. sugarat, amihez óvatosan kell szoktatni.

Előzmény: de-guky (3611)
zsebi41 Creative Commons License 2011.04.03 0 0 3612

Most már kint éjszakáznak a paradicsomok, a kis fólia házban, de eddig is szabadban, túlnyomó részt napon voltak, a levelek megvastagodtak a szárak nem különben, és a nagyrésze már bimbós, még április 20 előtt földbe fognak kerülni.

de-guky Creative Commons License 2011.04.02 0 0 3611

 Max fél óra direkt napfényt kaphatnak csak,  azt sem délben mert megéghetnek.

Este behoznám őket.

Előzmény: manta-z (3610)
manta-z Creative Commons License 2011.04.02 0 0 3610

Egy kis segítséget kérnék a hozzáértőktől. A képen látható méretű palánták eddig lakásban voltak 20-22C-on kizárólag LED-es megvilágítást kaptak nyári fényerő értékkel (30000lux) ha én ezt mától kiteszem a kertbe lesz valami bajuk a jóval alacsonyabb hőmérséklet és a jóval kisebb fényerejű megvilágítás miatt?  (Kicsit megnyúltak mert nagyon sűrűn voltak. A képen egy black prince látható)

 

 

 

 

 

manta-z Creative Commons License 2011.04.02 0 0 3609

Sárga koktél vagy normál méretű parimagot most bármelyik multiban vagy barkácsáruházban lehet venni.

Előzmény: Vacike (3605)
mángorló Creative Commons License 2011.04.01 0 0 3608

ősszel magot ha terem tudok adni, palántáért el kell jönni ide angyalföldre, ha hozol cserébe valami csili és/vagy paradicsommagot, heirloomot, ritkaságot, akkor az mégjobb

 

vagy korilla, tomatillo vonalon valami ritkaság

Előzmény: Frint (3602)
Vacike Creative Commons License 2011.04.01 0 0 3607

Köszönöm segítőkészségedet,elküldtem címem.Nagyon aranyos vagy.

Előzmény: beetee (3606)
beetee Creative Commons License 2011.04.01 0 0 3606

Küldj a kukacomra egy postacímet és elárulhatnád, hogy kb. hány tő paradicsomban gondolkodsz, vagy mekkora a területed...

Előzmény: Vacike (3605)
Vacike Creative Commons License 2011.04.01 0 0 3605

Sziasztok! Tudnátok abban segíteni,hogy sárga paradicsom magot hol lehet beszerezni? Pár éve találkoztam vele egy ismerősnél,akkor még nem volt kertünk és most úgy gondoltam nagyon jó lenne nekem is.Milyen magokat ajánlottok kezdő vagyok!!!!

De ha valakinek van felesleges magja,vagy bármi amivel egy kezdőt lehet segíteni azt nagyon szépen megköszönném.

Egyébként nagyon sok hasznos dolgot tanultam már tőletek.Köszönöm

Midnightx Creative Commons License 2011.04.01 0 0 3604

Kaptam valakitől  pár szem "Dudasti big red" paradicsom magot, rákerestem a google segítségével, de nem találtam semmit. Ismeri valaki esetleg ezt a fajtát?

manta-z Creative Commons License 2011.04.01 0 0 3603

Sajnos megsemmilüt egy csomó e-mail-em Zöldségmester vedd fel velem légyszi a kapcsolatot újra ha kell még a He-Man mag.

 

Köszi

Frint Creative Commons License 2011.03.31 0 0 3602

Kedves Mángorló! Írod, hogy jól kelt a Wild Bolivian...régóta vadászom rá - tudnánk cserélni növényt vagy ősszel magot? A Peru is izgatna - szintén ősszel...

Előre is köszönöm: Frint

Előzmény: mángorló (3386)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!