Keresés

Részletes keresés

evad Creative Commons License 1999.10.28 0 0 177
Na ugye. Lassan kezd összeállni a kép.
A Művek meg szerintem Krupp's, nem? Szóval, hogy a Kruppé.
Viszont, ki a rosseb volt az a Kupper Béla? Rokona a nagyindiánkönyves kuppernek?
Eternit Hatschek Lajos Kft. Ezt ki találta ki...

De vissza a Treforthoz.
Kinek mit mond mondjuk Sipos Pál neve?

Előzmény: Hacsek (176)
Hacsek Creative Commons License 1999.10.28 0 0 176
evad!
Nem tartozik szorosan ide, de általános iskolában (nem trefortos voltam akkor még) a Kupper Béla úttörőcsapathoz tartoztam.
A Művek egyébként Krupps.
De ha már műveknél tartunk. A Hacsek név (több más mellett) arról híres, hogy az eternitnek nevezett műpalát az osztrák Ludwig Hatschek találta fel. Én meg már régóta dolgozom az építőipari információpiacon, sok mindenkit ismerek, többek közt az Eternit marketingesét is. Nos, 1995-ben a Hatschek család visszavásárolta az Eternit cégcsoportot. Azóta a céget Eternit Hatschek Lajos Kft-nek hívják. Mikor a marketinges ezután először jött hozzánk, olyan egészen furcsán köszönt, mert mit lehet tudni...
Előzmény: evad (175)
evad Creative Commons License 1999.10.28 0 0 175
Hacsek!
Sok sztorit nem tudok (egyet se).
De elég jó arc volt.
Ám, nem ez a lényeg, hanem a név.
Ilyen nevet ugyanis csak kitalálni lehet, ilyen név nincs, kóstolgasd és rákapsz az ízére, Krupp Béla, nem Kun, nem Klub, nem Krupp, mint a művek, szóval ezért az olthatatlan kíváncsiság, hogy vajon hol alkalmazhatják, mi van vele, BIT-es lett, vagy rendőr, olajat szőkít, vagy tocsikol, Simicska jobbkeze-e, vagy tanácsot ad ifjúsági ügyekben a Maszopnak, vagy egy multi PR-se lett, vagy valahol Németországban a Ruhr-vidéken piheg, s konfekció-eleganciával osztja az észt.

Sosem tudjuk meg, mi lett Krupp Bélával.

Banana In Drive Creative Commons License 1999.10.28 0 0 174
Nno, mukodik-e meg ez a nick? Szevasz karszruhe, a leveled nyoman gondoltam idenezek. Ez a nick meg lijonbol maratt, azota nem hasznaltam. En is IV.B-s votam tehat 92-96 kozt, azelott meg 88-92 alt. isk. (merhogy a karszruhe az oda meg nem jart :-)) Akkor most mesejjek torteneteket, amiken azota is rohogunk? Mongyuk amikor a Honyek az osztkirandulas elott azt monta habzo szajjal:
- Egy osztalykirandulas nem abbol all, hogy ott buszozol, ott fosol...
Hat akkor mar romlott volt a viszony. Vagy amikor a Misi szunetben belebofogott a MartonJani nyakaba haturrol, mer aszitte, hogy egyik osztalytarsa az. Vagy amikor a Cseh toribol sugott a Kollanyinak, mikor a Voros Laci kerdezte, hogy kik lazattak fol:
Cseh (sugva): - ... azok a tetu munkasok...
Kollanyi (felel): - ... hat a tetomunkasok!
Szinten o mondta Ardaynenek, hogy a renszarvasokat a deli szel hajtja eszakra, asziszem szegeny Sarkany ojan ideges lett, hogy kikuldte. Aztan ugye a Pernekine, amikor "leesett a zongorarol" dehat ne kompromittaljuk szegenyt. Bar a Rozsa feje, ahogy rohog rajta, azota is megmaradt bennem. Kovacs Karoly eletem egyik legjobb tanara vot, alt iskben egyben oszifo. Hu de utaltuk meg akkor, pontosabban feltunk tole:

- T(...) Zs(...), mit jelent az, hogy egy a szam
oszthato b szammal?
- Hat... hogy megvan benne...
- (Naplo elo balkezben, negyszinu tollon kek gomb lehuz, egyes be) K(...) L(...) mit jelent az, hogy egy a szam oszthato b szammal?
- Hat ize...
- (egyes be)

... es igy tovabb...

Aztan fakton derivalni is igy tanitott, azt hiszem azert vagyok kepes most megerteni, mi az a feszultsegi tenzor. Na, mennem kell, nem igerem, hogy irok tobbet, ugyhogy most ide irom, hogy

NAGYON JO VOLT TREFORTOSNAK LENNI.

Banan A. Meghajtoban

Hacsek Creative Commons License 1999.10.28 0 0 173
Szia evad!
Ilyen nehéz lemondani Krupp Béláról?
Mesélj már róla valamit, hátha legalább az emlékezéstől elmúlik...
Előzmény: evad (172)
evad Creative Commons License 1999.10.28 0 0 172
blueye!

Bizony, bizony, vaslogika.
Azt is tudom, ki vagy, nem volt túl bonyolult az emiledből kikövetkezteni.
Engem se nehéz kitalányi, de ha nem megy, akkor írd meg OFF, aztán majd dobok egy mélt.

Na. Ha már Fadd!
FDRJNS, aki eltűnőben leledzett az elmúlt napokban, tudja-e vajon, mi van Krupp Bélával?
(A Monty Pythonban ilyenkor jött a lovag a gumicsirkével.)

Hacsek Creative Commons License 1999.10.28 0 0 171
Én nem tudok róla, hogy a testnevelésen kívül bármit is non-koedukálva oktattak volna.
Ez lett volna Gremspi felforgató reformja?
Előzmény: karlsruhe (170)
karlsruhe Creative Commons License 1999.10.28 0 0 170
oke, hacsek ez kell... :)

bocs. a Germsperger-fiuk-lanyok-elojogok temat szerettem volna, ha bovebben kifejtitek :)

karlsruhe

Előzmény: Hacsek (169)
Hacsek Creative Commons License 1999.10.28 0 0 169
Kedves karlsruhe!
Jó lenne, ha használnád a "válasz erre" funkciót, mert így nemderül ki, kihez szóltál hozzá! :))
Előzmény: karlsruhe (168)
karlsruhe Creative Commons License 1999.10.28 0 0 168
Ez jo. :) hallhatnank meg errol tobbet is?

karlsruhe

Hacsek Creative Commons License 1999.10.28 0 0 167
Kedves blueye!

Cáfollak. Lehet, hogy az csak kivétel volt, vagy a szükség hozta, de negyedikben, amikor Gremsp engem oroszra okított, ott lányok is voltak. Igaz, hogy akkor jött frissen a suliba, és lehet, hogy csak később lettek az előjogai?

Előzmény: blueye (166)
blueye Creative Commons License 1999.10.27 0 0 166
Egyértelműen kollega vagyok! A Gremspi csak fiúknak tanított oroszt. FDRJNS-nek ezt tudnia kéne... Szerintem igen jó katonatársaddal alkotok most is egy céget... tudod kire gondolok?
Előzmény: FDRJNS (165)
FDRJNS Creative Commons License 1999.10.27 0 0 165
végre egy táboros kolleg(in?)a!
azért az tényleg több volt, mint egy átlagos nyári foglalkoztató:)
Előzmény: blueye (163)
blueye Creative Commons License 1999.10.27 0 0 164
sorry, nem vagyok egy gyakorlott Törzsasztalos
blueye Creative Commons License 1999.10.27 0 0 163
Hali!
Örülök, hogy rátaláltam a topic-ra. Én is 80 -88 között jártam a a Szilof osztályába. Akkoriban volt egy elég különleges légköre a sulinak, sok viszonylag jó arcal (ez leginkább a faddi, majd később a kincsesbányai táborban jött ki - volt szerencsém mindkettőhöz! - Fadd - korkedvezménnyel, akkor a Gremsp tanított oroszra...). Azt hallottam, hogy később ez a hangulat romlott....
Evad, ezek szerint osztálytársamat tisztelhetem benned, annyit elárulhatok, hogy nem én vagyok a "Tiszeker Ági, Glatz Ferike, Domokos Peti", de Ágival és Franyóval ma is napi kapcsolatban vagyok. Egyáltalán a volt gimis osztályunk egy része a mai napig összejár, ami nem semmi így 11 év után, szerintem ez sokat elmond a társaságról.
Story nr1:
Honyek a mandula műtéte előtt:
"...srácok a szerdai órát nem tartom meg, olyan zsenánt lenne vért hányni az osztályra..."
blueye Creative Commons License 1999.10.27 0 0 162
Hali!
Örülök, hogy rátaláltam a topic-ra. Én is 80 -88 között jártama a Szilof osztályába. Akkoriban volt egy elég különleges légköre a sulinak, sok viszonylag jó arcal (ez leginkább a faddi, majd később a kincsesbányai táborban jött ki - volt szerencsém mindkettőhöz! - Fadd - korkedvezménnyel, akkor a Gremsp tanított oroszra...). Azt hallottam, hogy később ez a hangulat romlott....
Evad, ezek szerint osztálytársamat tisztelhetem benned, annyit elárulhatok, hogy nem én vagyok a "Tiszeker Ági, Glatz Ferike, Domokos Peti", de Ágival és Franyóval ma is napi kapcsolatban vagyok. Egyáltalán a volt gimis osztályunk egy része a mai napig összejár, ami nem semmi így 11 év után, szerintem ez sokat elmond a társaságról.
Story nr1:
Honyek a mandula műtéte előtt:
"...srácok a szerdai órát nem tartom meg, olyan zsenánt lenne vért hányni az osztályra..."
tosh Creative Commons License 1999.10.27 0 0 161
Hacsek,

ismet nem, ez sima compaq. de ez meg mindig jobb mint annak idejen a Palojtaival a primo gepek meg a meg primitivebb verzio (az is magyar gep (videoton??) volt, 70cm szeles), amikor a kepernyot is kapcsolgatni (!) kellett, hogy lassuk a teljes szelesseget...tehat nem vagyok egy friss vegzos, ez most ki is derult.

tosh

Hacsek Creative Commons License 1999.10.27 0 0 160
Már Megin Tosh?
Előzmény: tosh (159)
tosh Creative Commons License 1999.10.27 0 0 159
Hacsek,

nem. csupan gyenge provokacio volt :D. meg egy kis topic-felusztatas, hatha masok is meglatjak ilyentajt. kezdesnek nem rossz.

tosh

Hacsek Creative Commons License 1999.10.27 0 0 158
Á, kedves tosh, csak nem a Trefort Chatről rándultál át hozzánk? (:-o)))))))))
Előzmény: tosh (157)
tosh Creative Commons License 1999.10.27 0 0 157
szevasztok, hogy vagytok?
Hacsek Creative Commons License 1999.10.27 0 0 156
karlsruhe!

Mert nem szól semmiről.

"Szevasz, hogy vagy? Kösz jól!"
szintű csevegés folyik állandóan

Előzmény: karlsruhe (155)
karlsruhe Creative Commons License 1999.10.27 0 0 155
Kedves Hacsek,

sajnos nem tudok belepni, de valoszinuleg nalam van a hiba, mert a ttc-re sem sikerult. :(( Miert gondolod hogy nem jo a Trefort chat-je?

karlsruhe

Hacsek Creative Commons License 1999.10.27 0 0 154
karlsruhe!
Itt a trefort chat címe:

http://chat.trefort.net

Szerintem merő ostobaság, de próbáld ki te magad is, aztán gyere ide vissza!

Előzmény: karlsruhe (153)
karlsruhe Creative Commons License 1999.10.27 0 0 153
Brumimacko: csak nem esetleg valamelyik kozeli rokonod? Nos, nem. Ugy hivtak, hogy Melinda. Melinda specialitasa abban allt, hogy szemelyrag hibaert osztogatta az egyest.
De igazandibol ket jo angoltanarom volt. A masik a Bakonyi Aniko.

Hallottatok mar a Trefort chat-rol? Vmelyik ujsagban olvastam rola, de a cimere mar nem emlekszem. Valaki esetleg tudna segiteni?

karlsruhe

Hacsek Creative Commons License 1999.10.27 0 0 152
Szezso!
Guothnénál az volt a fantasztikus, hogy órán mindig engem szekált meg kritizált (pl. a nyelvtani hibákra felordított: Bűnöző!!!), ezzel szemben fogadóórán rettenetesen dícsért anyáméknak.
És azt is meg kell mondani róla, hogy elképesztő módon segített az érettséginél. Nem lehet elmondani, mennyire...
Előzmény: Szezso (142)
Brumimackó Creative Commons License 1999.10.27 0 0 151
Kedves karlsruhe,

ki volt az a spíler angoltanár? Csak nem...
Abból a röplapozásból nekem is rémlik valami, sőt arra is emléxem, amely Lénárd kinevezésekor jelent meg...

Törölt nick Creative Commons License 1999.10.27 0 0 150
Sziasztok.
Én nem a Trefortba jártam, de keresek valakit, aki igen.
Neve: Sebô Júlia. 93-94 körül végezhetett.

Ha bárki bármit tud róla, kérem, küldjön levelet nekem a krstan@index.hu -ra.

Köszönöm.

Krstan

Hacsek Creative Commons License 1999.10.27 0 0 149
Kedves Karlsruhe!
Érdekes volt, amit írtál.
Én úgy látom, hogy az iskola szellemisége nem CSAK a tanári kartól, hanem a diákság szellemiségétől is függ: ki a hangadó, milyen a közösségi szellem.
Ha már a sulisajtóról írtál: a 80-as évek elején mindig volt újSÁGvári, kb. négyszer tanévente, viszonylag érdekes, humoros írásokkal, karikatúrával, egy-egy tanárportréval, rejtvénnyel.
Ami viszont nekem személyes ügyem volt: az iskolarádió. Két évig egyedül csináltam, heti egyszeri tízperces műsorral, ismétléssel. Kaptam hozzá a KISZ-től egy hordozható, kétkazettás sztereó magnót (az akkoriban még nem volt ennyire kommersz cucc). A stúdióban rettenetes csöves BEAG erősítők voltak, 5 perc alatt melegedtek be, az osztályokban a fehér Tesla dobozok, úgyhogy torzítás nélkül csak 1-10 kHz közt volt élvezhető. Adtam olyan zenéket is, amik akkor nem voltak legálisak (Beatrice, Bizottság), cserébe bemondtam a KISZ-gyűlések időpontját.
És ami a legérdekesebb volt: a felvett műsorokat az igazgatónak vagy valamelyik helyettesének elvileg BE KELLETT MUTATNI adás előtt. Erre persze a valóságban nem soxor került sor, mikor mentem a stúdiókulcsért az igazgatóiba, Riesz, Vörös vagy Honti eleinte megkérdezte, hogy mi van a kazettán, de később már "megbíztak" bennem.
Meg kellett jelennem a magnóval, fülessel és mikrofonnal minden fontos eseményen, de persze ebből sosem készült adás (mondjuk "Vidám hangképek a szalagavató előkészületeiről" címmel).

Jahe! Pl. a visegrádi tivornyára is mint rádiós kerültem. Mert azért Honti egyenleveléből nekem az fájt a legjobban, hogy kiszvezetőnek titulált.

Előzmény: karlsruhe (144)
karlsruhe Creative Commons License 1999.10.27 0 0 148
a Rettenet Asszonya szememben nem mas, mint Dr. Perneki Gaborne tanarno, szemelyesen. Nem szemetkedett, de egyszeruen kibirhatatlan volt.
wan: mi a kapcsolat a Honyek es a Szabone kozott? ;)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!