Keresés

Részletes keresés

éjjelke Creative Commons License 2011.03.27 0 0 3573

Hali:D

 

Én se tudom mi ez,én nem látok rajta semmi palántadőléses veszélyforrást.Nem tudom mikor keltek ki,de én nem lombleveles állapotban hanem sziklevelesként már átpikíroztam kikelés után 1 héttel.Szóval én kiszedném a földből őket és szépen egyesévl átültetném,ezután locsolnám be.Nem magvetéskor gombaölőztem hanem pikírozás után.Nem szórtam meg hasonló hanem megfelelő %-ban Bordói lével belocsoltam,alul felül.Hogy jó-e nem tudom,eddig oké.:)

Előzmény: szandra000 (3564)
szandra000 Creative Commons License 2011.03.27 0 0 3572

Én ezt a Dithannet 2 napja vízben oldottam és a felszínre öntöztem, kupakkal, a teljes felszínt. Tettem a tálkába is egy csöppöt hogy átjárja a földet. De lehet tudom mi a baj. Igazáből ez előtt 1 nappal volt a heti öntözés, alulról, de olyan jól felszívta a vizet hogy a felszín is átnedvesedett. A permetszert kövi nap még pluszba öntöztem rá, mert már így is későn sikerült beszereznem. pont ettől féltem hogy kidőlnek, mert nem védekezek időben. És lehet ezzel tettem be nekik a kaput, mert sok votl a víz annak ellenére is hogy fél délutánt a napon 20fokban üldögeltek szóval a nedvességből sok biztos el is párolgott, és ennek ellenére most sem tocsog a föld hanem olyan jó kis nedves. Akkor most álljak neki tüzdelgetni az éjszakába, vagy ráérek holnap délelőtt?

 

Erről a keverékről szint úgy nincs fogalmam Akkor most ehhez ezt az Orthocidot megint be kéne szereznem, meg hogy hoygan kel keverni azt sem tudom ez nem lenne elérhető nekem pár napig... Kicsit parázok mert én nem külön pohárkákba tettem őket hanem egy mini balkonba, ezért lehet hogy pont elősegítettem a fertőzés terjedését...

Előzmény: Midnightx (3568)
de-guky Creative Commons License 2011.03.27 0 0 3571

Szerintem pedig ez tipikus palántadőlés. Esetleg locsold be még egyszer. A szárak elvékonyodnak, de az eltart egykét napig és nem vastagszik vissza a fertőzés után hiába permetezed.

 Én is "megvártam" amíg kidőlt néhány és csak akkor kapkodtam a Dithane után. Viszont egy ládába 4 féle magot is vetettem és ebből három eleve ellenállónak bizonyult. Gondolom, ezek egyéb fertőzésekre is ellenállóbbak lesznek....

Előzmény: szandra000 (3569)
Midnightx Creative Commons License 2011.03.27 0 0 3570

Nem értek hozzá, de szerintem a szár elfeketedést a paradicsomvész okozza. Volt benne részem tavaly.

Előzmény: BöPö (3565)
szandra000 Creative Commons License 2011.03.27 0 0 3569

A töve vékony, olyan mintha össze lenne esne de nem fekete az tény hanem inkább fehér... Nem nagyon látszik hogy milyen is pontosan, csak telefonommal tudok fényképezni, de az látszik, hogy a fekete háttéren az én föld alatti gyökérkém fehér.... De olyan mintha elsorvadt volna, összesesett és elvékonyodott...

Előzmény: BöPö (3565)
Midnightx Creative Commons License 2011.03.27 0 0 3568

Én ilyenkor Dithane és Orthocid keveréket szórok a talaj felszínére. Azt tapasztaltam, hogy csak a talajfelszínen hat. Ha belekevered a földbe, az nem ér semmit. De ha a felszínre szórod, az kettős hatású: egyrészt szárítja a talajfelszínt, másrészt gombaellenes hatású.

2 nap alatt meg szokta állítani a dőlést, vagy legalábbis nagymértékben csökkenti.

Előzmény: szandra000 (3564)
Midnightx Creative Commons License 2011.03.27 0 0 3567

Nem tudom, amikor nekem kidőlnek, nem szokott fekete lenni. Nincs semmi elszíneződés, egyszerűen csak kidőlnek. Hiába keverek a talajba Dithane-t és Orthocidot is.

Előzmény: BöPö (3565)
Midnightx Creative Commons License 2011.03.27 0 0 3566

4 naponta szoktam locsolni.

Előzmény: éjjelke (3560)
BöPö Creative Commons License 2011.03.27 0 0 3565

Az okosok majd megmondják, de szerintem ez nem palántadőlés...

 

 

Palántadőléskor elvékonyodik és elfeketedik a szár töve, így:

Előzmény: szandra000 (3564)
szandra000 Creative Commons License 2011.03.27 0 0 3564

Hatalmas problémámmal kerültem szembe, amikor most este haza jöttem a melóból és rájuk néztem.

 

Két palántám a 9ből elbőlt!!!

Két napja belocsoltam őket ilyen Dithane M45- nevezetű szerrel, amit az egyik gazdaboltban adtak nekem kifejezetten palánta dőlésre(Bordóiléért mentem de a szaki, aki ott volt azt mondta hogy őő aztán nem ajánlja azt, vigyek inkább ilyen port, amit vizzel kell keverni). Következő nap szép 20fokos napsütétses idő volt akkor a fél délutánt  napon melegben töltötték. 

Minden féle előjel nélkül mára hopp csak úgy kidőltek, pedig nagyon szépek voltak mind! Kell számítanom arra hogy az összes többi dől utána??

azért jó poén, hogy 2 nappal a palántadőlés elleni permetezés után kidőlnek... Hát nagyon szomorú vagyok... Ha mind utánuk megy akkor meg aztán végképp az leszek. Csak sikerült végül elrontani! Pedig már nőnek oldalra a levélkéi mindnek:(

 

Át kéne gyorsan ültetnem másik földbe a megmaradottakat?

GKorni Creative Commons License 2011.03.27 0 0 3563

A héten kiültettem 2 sort a fóliába ,ahogy a képen látszik. A hálót belülre tettem,hogy megvédjem az erős napsugárzástól.

éjjelke Creative Commons License 2011.03.27 0 0 3562

Annyi,1,5 liter.20-24 van egy tálcán 1 héten 1x.De lehet a meleg miatt mikor kinn voltak kellett volna többször.

Előzmény: il1321 (3561)
il1321 Creative Commons License 2011.03.27 0 0 3561

Ha alulról locsolod a tálcába, nem lesz.

mennyi az a picike víz?

A heti egy alkalommali öntözésnél, azért kell nekik adni eleget. Nekem egy tálcában kb 20 pohár van, és ebbe egy alkalommal 1,5-2,5 liter víz belemegy. Ez egy heti adag. dew függ attól, hogy mennyire nedves a föld. Ha elválik a pohár falától, kkor eléggé száraz, így biztosan kevés vizet kapnak.

Ha többször locsolsz, akkor ezt elosztani két alkalommal.

Előzmény: éjjelke (3560)
éjjelke Creative Commons License 2011.03.27 0 0 3560

Nem sajnálom tőlük csak óvatos vagyok.Nem mondom,hogy ezért lóghat,de majd holnapra kiderül.Kaptak egy keveset.:) Óvatos vagyok ne legyen palántadőlés.Főleg most mikor fény sincs pár napja és ki se lehet vinni.Miért?Te mennyiszer locsolod őket?

Előzmény: Midnightx (3559)
Midnightx Creative Commons License 2011.03.27 0 0 3559

Miért kell ennyire sajnálni tőlük a vizet?

Előzmény: éjjelke (3558)
éjjelke Creative Commons License 2011.03.27 0 0 3558

Adok neki pici vizet,lehet ez a baja.Egyáltalán nem vizes,sőt,elválik a föld a pohártól.Egy héten 1x locsolom,de lehet akkor is kevés,alulról történik.Mindig felszippantja,a teteje akkor is száraz marad. Az is lehet már túlzásba viszem a  víztelenséget.Olyan nehezen nézem ki belőle,hogy május elejére szabadföldbe ebből kiültethető palánta lesz.Nem nő sehová.

Előzmény: CBNora (3557)
CBNora Creative Commons License 2011.03.27 0 0 3557

Fajtától is függ, hogy áll a levele. A mi paprikaalakú fajtánknak van olyan lombja, hogy kókadtnak látszik, de nem az.

Este sok növény összébb csukja a leveleit. Ezért szoktam este szedegetni a fiatal krumpliról a krumplibogár petéket, mert ilyenkor a növény összecsukódik és jobban látszik a levelek fonáka. Az idősebb növényeknél ez már nem ilyen feltűnő.

Előzmény: éjjelke (3556)
éjjelke Creative Commons License 2011.03.26 0 0 3556

Világoszöld:) akkor minden rendben.

De a tiédnek nem konyulnak a levelei úgy mint nekem.A kép óta(ami mai)később mégjobban konyultak. Este mindig másképpen néznek ki mint nappal. Ez mitől lehet? Talán fényhiánytól éjszakára "összecsukódnak"?Most ez lehet bárgyú kérdés,de ezt vettem észre.

Előzmény: il1321 (3555)
il1321 Creative Commons License 2011.03.26 0 0 3555

Köszönöm.

Nekem különböző idejű vetések vannak.

Előzmény: éjjelke (3552)
éjjelke Creative Commons License 2011.03.26 0 0 3554

Soha nem láttam még hogyan néz ki ilyen picinek a paradicsom palánta.Inkább zöldebbre gondoltam nem ilyen világosra.Ezért aggódtam csak,nem e hiánybetegség vagy víz stb...

Kecskeméti Jubileumot,Marmande-t,Balkont,Cherry-t vetettem még.Tudom ez nem 2-3 fajta,de sosem lehet tudni mi marad meg kiültetésig.

A képen a tálcások korábbi vetésűek,más földben keltek ki.Már 3 nap alatt,palántaföld és homok.Ökörszívről azt olvastam lassan kel,nálam az is 3 nap volt.Viszont  a második vetésem nem sikeres.Tecsós földbe vetettem,fele ki sem kelt,az előzőből mind kikelt.Vontatottabb is a 2.növekedés.Szóval ez biztos közegfüggő.

 

Tavaly volt Manó parim.Csak akkor piacon palántaként vettem.Nagyon szép bogyója van és finom is.:)

Előzmény: Lora1213 (3553)
Lora1213 Creative Commons License 2011.03.26 0 0 3553

A Manó és a Lugas F1 parim pont így néz ki. Én elégedett vagyok velük. 

A San Marzanóból kb 50 magból 5db kelt ki, az se szép.

Előzmény: éjjelke (3550)
éjjelke Creative Commons License 2011.03.26 0 0 3552

Nagyon köszönöm!  Olvasom én is a blogodat és aszerint csináltam mindent! Gratulálok hozzá,nagyon jó és értehető.:)

Előzmény: il1321 (3551)
il1321 Creative Commons License 2011.03.26 0 0 3551

Nincs ezekkel semmi baj.

Előzmény: éjjelke (3550)
éjjelke Creative Commons License 2011.03.26 0 0 3550

Ígértem képeket a fejlődő parikról,megszakértené valaki?Gondolok itt arra nem-e nagyon világos?Avagy megnyúlt?Szóval,hogy rendben van vagy sincs.A tálcán a 2 fajta van,Ökörszív és San Marzano. Mindkét fajtánál észrevehető,hogy különböző a növekedés.:-o  A többi még szikleveles,ma pikíroztam őket.

 

Köszönöm!:)

 

              

egyetemista2 Creative Commons License 2011.03.26 0 0 3549

Sziasztok! Paradicsomaimnak szeretnék támrendszert építeni, de ebben még nincs tapasztalatom, tudna valaki segíteni, hogy pontosan milyen támrendszer a megfelelő számukra? ( folyton növők) Köszönöm!!!

éjjelke Creative Commons License 2011.03.25 0 0 3548

Jah,és az enyémek se sokkal nagyobbak,talán 1 centivel.:D Pont ezért nem is értem ezt az egészet,már elég régóta ekkorák.Mondjuk ráérek,szabadföldbe lesznek.

Előzmény: szandra000 (3546)
éjjelke Creative Commons License 2011.03.25 0 0 3547

Én sem vagyok szaki,de holnap megmutizom milyenek.Mint írtam kinn vannak egyenlőre napon,de megfázva biztos nincsenek.Képeken láttam itt az milyen.Inkább túl melegük lehet,mert kinn levannak takarva de szellőztetve.De már annyira aggódtam,hogy neten keresgéltem képeket.Lehet csak felfújom az egészet,egész jól néz ki az enyém.De nem méregzöld,halványzöldek.....

Előzmény: szandra000 (3546)
szandra000 Creative Commons License 2011.03.25 0 0 3546

Én marhára nem vagyok szaki de nem lehet hogy pont az a baj hogy árnyékba teszed? Ezek a palánták szeretik a sok napfényt nem? Nekem fél délután a napos oldalon vannak az ablakban mindenféle takarás nélkül. egyenlőre még bent. De olyan kirobbanóan zöldek hogy csak na, és egyenlőre egészségeseknek tűnnek igaz még csak 2-3cm-ek. Biztos az sem mindegy milyen korban vannak fényigényileg. Kíváncsi leszek mi lesz a gond.

 

Előzmény: éjjelke (3540)
CBNora Creative Commons License 2011.03.25 0 0 3545

Nyakig azért nem. Gyökere a földbe, szárából is valamennyi, valamennyi meg kilóg a szárából is, + a sziklevél. Rendes növényformája lesz.

Előzmény: Lora1213 (3543)
BöPö Creative Commons License 2011.03.25 0 0 3544

Sápadtak a parik levelei, szerintetek mitől lehet? Tápanyag hiány..??

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!