Keresés

Részletes keresés

betty65 Creative Commons License 2020.02.14 0 0 142

Valóban így van, mi ,ill. a fiam kp-sek vagyunk,és csak 70%-ot fizettünk, ill. kértek idáig!

betty65 Creative Commons License 2020.02.14 0 0 141

Köszönet a jó  hírért, remélem a fiam már március 1-től nem albérletben lakik!

bbfan1 Creative Commons License 2020.02.14 0 0 140

Most jött a levél, hogy jogerőre emelkedett a használatba vételi.

Előzmény: mályva19 (139)
mályva19 Creative Commons License 2020.02.14 0 0 139

De gondolom, csak a készpénzeseknek ? Bár úgy tudom, még ők sem fizették ki a lakás teljes vételárát. Mi 70 %-t fizettünk eddig, a maradék 30 lenne hitel. Akinek van hitele, az is pakolhat ? Te honnan tudod ezeket az infókat ?

Előzmény: betty65 (134)
bbfan1 Creative Commons License 2020.02.13 0 0 138

Az építkezésről most jövök. A Frangepán utca felől 90 %-ra mondanám a készültséget. A garázskapu kész, még felette lóg vezeték, talán még lámpa lesz ott (?). Az alsó garázskapu szintet is lefestették, sötétebb szürkére. A Röppentyű utca felől most kisebb felfordulás van. A kerítést a kettes épületig elbontották. Ezen a szakaszon a régi járdát is elbontották, most csak a föld van, ezt is gondolom a napokban újra térkövezik. Ezen felül a két utca kereszteződésébe pedig körforgalmat alakítanak éppen, szóval van most felfordulás rendesen, de oda jól is dog jönni, autóval nem könnyű a Frangepánról kijönni. 

betty65 Creative Commons License 2020.02.12 0 0 137

Én azt olvastam,hogy 15 nap a fellebezés, ha addig senki nem nyujt be ilyet, jogerőssé válik a használatbavételi engedély. A fellebbezési illeték  30 000 Ft ! Én úgy értelmeztem hogyha csak 1 személy is fellebbezik, addig még azok sem kapják meg a jogerős hasznlatbavételit, akik inkább nem fellebeznek,mégha

lenne is miért.Egy mindenkiért, mindenki egyért  sindróma, amit nagyon igazságtalannak tartok, és remélem

nem jól értelmeztem, különben  kb 1 hónapos ujabb csúszásra számíthatunk minimum.

Jusk Creative Commons License 2020.02.12 0 0 136

Ma voltam a lakásban,a mienk az siralmas kb. 2 órát töltöttem a hibák összeirásával, pedig csak méretet venni mentem.

Itt is több a hiba mint szeptemberben

bbfan1 Creative Commons License 2020.02.12 0 0 135

Próbáltam utánakeresni, mennyi idő alatt emelkedik jogerőre a használatbavételi engedély. Sajnos nem találtam semmi konkrétat, viszont azt tudom, hogy a kollégámnak 9 nap (nem munkanap, naptári nap) telt el, mire megkapta az értesítőt/határozatot a jogerőre emelkedésről, de ezt szerintem ne vegyük biztosra. Amit találtam és biztos, hogy a jogerőre emelkedést követően a hatóság 3 napon belül küldi ki a használatbavételi engedélyt és a jogerőre emelkedésről a határozatot a kérvényezőnek.

@malyva19: Ha mégis lakáshitel mellett döntenél, akkor ha megvan a használatbavételi, érdemes a hitelkérelmet már akkor benyújtani, mert amíg nincs meg az albetétesítés, a többi adminisztratív dolgot el lehet intézni a te és a bank oldaláról is (és van ami időigényes, pl a lakás értékbecslése minimum egy hét) és amikor már csak az albetétesítés hiányzik, akkor azt egy dokumentumpótlással be tudod nyújtani, majd a bank 2-3 napon belül tudja is a hitelösszeget folyósítani.

betty65 Creative Commons License 2020.02.11 0 0 134

Köszi a jó hírt,én meg azt tudtam meg, hogy hétvégén is lehet már felvinni dolgokat!

bbfan1 Creative Commons License 2020.02.11 0 0 133

Egy órája jött a hivatalos levél: megvan a használatbavételi !

Veronicas429 Creative Commons License 2020.02.10 0 0 132

Sziasztok, a mi lakásunkban már szerencsére javították a hibákat, és (úgy tűnik legalábbis) egyelőre minden rendben, de izgatottan várjuk a használatbavételit. A folyosón a linóleum tényleg elég gagyi hatást kelt és rosszul néz ki. 

 

 

ThomasShelby Creative Commons License 2020.02.10 0 0 131

Annyi, hogy most megnéztem a terveket, az ablakok nyithatósága eleve így lett tervezve. Tehát a tervező volt idióta, mi meg erre nem figyeltünk eléggé...

bbfan1 Creative Commons License 2020.02.10 0 0 130

Mi is a a harmadikon leszünk, ott már talán nem lesz igazán hideg, de a garázs és a lépcsőház megoldása nekem se tetszett. Drágább lett volna gondolom falazni körbe a garázst, de így nagyon hideg lesz lent. Érdekesség, hogy a minap jártam a Metrodom Panorámánál (Újpest - Attila utca) és ott is ugyanezt a nyitott garázs megoldást alkalmazták...

Az ablakokkal kapcsolatban nekem sarkon fordul az ablak és úgy oldották, hogy a kisebbik fele nem nyitható, ami befelé van, a nagyobbik fele meg igen, de a sarok felől, nem az ablak közepén... Egyrészt most így rendesen hogyan jön be levegő másrészt a kisebbik részt hogyan takarítom ? Kimászok az ablakba ? 

A lakást hamarosan megyek megnézni, aggódom, hogy ti ennyi hibát találtatok...

mályva19 Creative Commons License 2020.02.10 0 0 129

Totálisan igazad van ! Nekünk is most mondták, hogy az a " valami " szeptember végén műszaki átadás volt. Mi hitelesek vagyunk, de 70 %-ot, már ezer éve befizettünk. Mindig jött a levél, hogy már nagyon előrehaladott az építkezés és fizessünk. Szerintem már 2019 tavasza óta be van fizetve a 70 %-unk. 30 % hitel lenne, de lehet, hogy inkább veszünk fel valami más hitelt, vagy összekaparjuk a pénzt, nem várunk albetétre. Szerencsére a harmadikon lesz a lakás. Nekem a folyosón lévő linóleum szerű valami iszonyat ronda, az a zöld-narancs színű akármi. Gagyi az egész lakás, az ablakokat nem lehet normálisan nyitni.

A használatba vételivel meg szerintem még várjunk, nem kell előre inni a medve bőrére.

Ja, nálunk is több a hiba, mint szeptemberben volt.

Előzmény: ThomasShelby (128)
ThomasShelby Creative Commons License 2020.02.08 0 0 128

Örömteli, hogy végre lesz használatbavételi engedély, és a szerencsések heteken belül költözhetnek.

 

De van itt pár érdekes dolog:

 

1.

A kötbér fizetés akkor van, ha a tervezett műszaki átadás 2019 június 30.-ához képest a 90 napos késést meghaladja. Ezért volt fontos a műszaki átadásnak nevezett "valami" szeptember végén. Nyilván csak papíron volt műszaki átadás, mert nem volt kész egy rakás dolog, liftek nem voltak beüzemelve. pld. Ezt egy bíróság ízekre szedné, ha perelnénk kötbérért. Nem beszélve arról, hogy 5 hónapja használják a műszaki átadáskor fizetett negyedik 20%-ot... (kp-s vásárlókról van szó)

 

2.

Azért vicc, hogy nyitott lépcsőházak lesznek. Ha szerencsénk van, még havat is fogunk a lépcsőkről az emeleteken takarítani. Ez nem így volt a tervekben, csak a katasztrófavédelem egy extra szellőzőrendszert akart beszereltetni, de olcsóbb volt így megoldani.

 

3.

A műszaki átadásnak nevezett valamin felmért hiányosságokat a mai napig szinte senkinél nem javították ki. Én pl legutóbb még több kárt láttam, mint október elején... (de legyünk pozitívak, hogy ezt majd javítják)

 

4.

Olyan ablakok lettek beszerelve, hogy a 2 és 3 szárnyas ablakoknál csak 1 szárny van nyithatóra csinálva. Öröm lesz a 1.-7. emeleteken ablakokat pucolni kívülről. Arról nem is beszélve, hogy a redőnyösöknek is életveszélyes lesz bármit a nem nyitható ablakok fölé szerelni.

 

5.

Garázsszint. Hihetetlen, hogy nem zárt légterű a garázsszint. Egy fémrács választja el a a külvilágtól. Azért 3-4 millióért olyan "mélygarázs" helyet megvenni, ahol télen beszálhatunk a mínusz 5 fokos autónkba, az nonszensz. Azt már nem is említem mekkora szívás lesz ez az első emeleten lakóknak, mert jéghideg lesz a padlójuk télen. De az egész házat faszán fogja hűteni a garázsszint.

 

 

 

 

bbfan1 Creative Commons License 2020.02.06 0 0 127

Menj be bankba érdeklődni. Ott részletesen elmondanak mindent. Kb azok a papírok kellenek amiket korábban is leirtam (használatbavételi, társasház alapító okirat, energetikai tanusítvány, a ház biztosítása, jövedelemigazolás, társasház szint alaprajz ahol a lakásod lesz, lakásod alaprajza, nemhiteles tulajdoni lap, lepecsételt végszerzödés). Egy nagy csomag papírt ki kell tölteni, a bankban segítenek ebben is. A többit ők elvégzik, ha kell, közjegyzőt is ajánlanak neked. Ha saját bankodban csinálod, gyorsabb az ügyintézés, pár papír nem kell. Ha gyorsan el tudod intézni a papírokat akkor két hét alatt megvan, amúgy átlag egy hónap alatt jutsz el a folyósításig.

Előzmény: mályva19 (125)
bbfan1 Creative Commons License 2020.02.06 0 0 126

Nemrég jött tájékoztató levél a jelenlegi állásról. Jövő héten felgyorsulhatnak a dolgok.

Előzmény: mályva19 (125)
mályva19 Creative Commons License 2020.02.06 0 0 125

Valaki- de aki tényleg ért hozzá és tudja- írja már le lépésől-lépésre, hogy mi lesz a feladatunk, ha meglesz a használatba vételi. Hitelesek esetében. Köszönöm !

bbfan1 Creative Commons License 2020.02.06 0 0 124

Javítok: Bejárat a Röppentyű utca felől.

Előzmény: bbfan1 (123)
bbfan1 Creative Commons License 2020.02.06 0 0 123

A Frangepán utca felől teljesen elbontották a kerítést. A földel feltöltött részeket körberakták kövekkel, a térköveket is lerakták mindenhol, az épület előtt és a járdánál is. A bejárati ajtóra ki van írva hogy zárva és bejárat a Frangepán utca felől. Ott viszont a kerítés még áll és tart az építkezés, hogy fogunk onnan bemenni ?

Ma reggel még a garázskapunál dolgoztak, szerelték fel és üzemelték be a sorompókat.

bbfan1 Creative Commons License 2020.02.05 0 0 122

Nekem az értékesítő és később az ügyvéd is azt mondta szerződésmódosításkor, hogy nem vettek fel hitelt az építkezésre.

Előzmény: mályva19 (121)
mályva19 Creative Commons License 2020.02.05 0 0 121

Valaki tudja, hogy a Divinus vett-e föl hitelt az építkezésre ? Nekem egyszer az ügyvédnő azt mondta, hogy nem vettek fel, teljesen saját, önerős beruházás. Mert, ha igen, akkor sajnos lehetnek gondok. Ma beszéltem egy ügyvéd ismerősömmel- teljesen más témában, de feljött szóba a Divinus is-, aki mondta, hogy küldjem át a szerződésünket, utána néz a dolgoknak. Nem akarok vak lármát kelteni, de elég ijesztő dolgokat mondott.

bbfan1 Creative Commons License 2020.02.01 0 0 120

Update : Ma is dolgoztak páran a Frangepán utca felől. A kerítést elbontották a bejárati kapunál is. A földel feltöltött részt elkezdték elkeríteni. Téglákat tettek le körben. A régi, eredeti járdát meg ahogy láttam felszedték az épület előtt és újra kezdték térkövezni (?) 

bbfan1 Creative Commons License 2020.01.31 0 0 119

A lakóépületet milyennek láttad ? Burkolatok, festés stb. A belső udvar alakul vagy már kész van ?

Előzmény: mályva19 (118)
mályva19 Creative Commons License 2020.01.31 0 0 118

Voltunk megnézni a lakást, nálunk sok minden nincs javítva azok közül a hibák közül,amiket szeptemberben fölvettek, így ezt írásba közlöm velük hétfőn. Bár az Úr, aki bemutatta a lakást azt mondta, hogy most lett végignézve minden lakás és minden hibát továbbítottak a megfelelő szakember felé . Fűtés ment-törölköző szárítós radiátor fordítva bekötve, alja meleg, teteje langyos-, víz van, wc, mosdó, stb működik. Kaputelefonok fölszerelve. Frangepán utca felől le van zárva az épület. Azt mondták, jövő héten lesz használatba vételi. Ja....és hab a tortán: liften mentünk le !!! Működik a személy és teher lift is. Azért már látom a fényt, az alagút végén......

bbfan1 Creative Commons License 2020.01.31 0 0 117

Hát... Egyrészt örülök, hogy végre mostmár lesz valami, másrészt viszont az ígéretben még decemberi beadás szerepelt. Én is elolvastam, az ügyintézés 15 munkanap, de gondolom a leterheltség miatt ez jóval több is lehet. A kérdés, milyen ráhatásuk van a hatóságokra, hogy ez minél előbb elintéződjön. Arról nem is beszélve, hogy az albetétesítés folyamata is hivatalosan minimum 30 munkanap, nagyobb társasházaknál 90 nap ! És hallottam rémhíreket, hogy hónapokig, évekig is elhúzódhat. A lakás teljes vételárát viszont a használatbavételi engedély jogerőre emelkedését követő 60 munkanapon belül meg kell fizetni... kíváncsi leszek, a jövő héten remélhetőleg már okosabbak leszünk, milyen gyorsan mennek a folyamatok.

Előzmény: ThomasShelby (116)
ThomasShelby Creative Commons License 2020.01.31 0 0 116

UPDATE!!!

 

Most küldött át egy emailt egy lakótársunk, akinek válaszolt az önkormányzat arra a kérdésre, hogy benyújtották e a használatbavételi engedélyt. Íme a válasz:

 

"IGEN, TEGNAP BENYÚJTOTTÁK.üDV:
Búr Csillaépítéshatósági ügyintéző
1139 Bp. Béke tér 1.
452-4100/5055"

Szóval jövő héten, de legkésőbb 30 napon belül meglesz.

betty65 Creative Commons License 2020.01.30 0 0 115

Olvassátok el a                 portfólió.hu-n     az "   Igy szerezhetsz sok pénzt, ha késve adják át az új lakásodat"

ThomasShelby Creative Commons License 2020.01.30 0 0 114

Tényleg nem értem, miért jó Lengyel Mónikának, és a főnökének, hogy minden nap százan hívják.

Itt azért nagy részben mindenki befektető (bocsánat, tudom, hogy vki tényleg be is költözne) szóval a rossz hír is ugyonolyan hasznos infó, mint a jó hír, alkalmazkodunk.

Tehát miért nem lehet egy kurva 3 soros emailt írni??? Bármit. Akár annyit, hogy "Kérjük, legyenek türelemmel".

 

 

 

mályva19 Creative Commons License 2020.01.30 0 0 113

Gondolom-remélem- van több ügyvédjük és értékesítőjük is, így biztos gördülékenyen megy majd a dolog, hiszen nekik is az a céljuk, hogy minél hamarabb ki legyenek fizetve a lakások. Ja, és ha jól értettem, akkor azt mondta az értékesítő hölgy, a kp-seket veszik előre, mert a hiteleseknek úgyis kell várni az albetétre !!! Nem tudom, neked ki személy szerint az értékesítő kapcsolatod és ügyvéded ? Ha neked más, mint nekünk, akkor esetleg kérdezz rá Te is telefonon.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!