Keresés

Részletes keresés

RNK Creative Commons License 2009.07.27 0 0 64
Ez az a épület!:) de mikor voltam a b mellett még voltak fák!
Előzmény: Dewey Readmore Books (63)
Dewey Readmore Books Creative Commons License 2009.07.27 0 0 63
köszi a képet, jó látni, hogy a B épületnél lévő fát tényleg meghagyták :-)
Előzmény: tpap (61)
RNK Creative Commons License 2009.07.25 0 0 62
Sziasztok!

mikor vettétek?csak azért kérdezem mert érdekel
mit mondtak mikor lesz az átadás, bejárás... mikor mi kötöttük a szerződést akkor még azt mondták, hogy december körül átadható lesz bár a szerződés 2010 május 30-at jelöl...! most hogy állnak belül?nem voltatok benn?


RNK
tpap Creative Commons License 2009.07.24 0 0 61
tpap Creative Commons License 2009.07.24 0 0 60
Csak sikerült a képet is felrakni :)
tpap Creative Commons License 2009.07.24 0 0 59

Sziasztok,

 

Mi is itt vettünk lakást az A épületben. Beköszönésképpen íme egy kép, kb 1,5 hete készült.

RNK Creative Commons License 2009.07.08 0 0 58
RNK Creative Commons License 2009.07.06 0 0 57
itt a kép...
RNK Creative Commons License 2009.07.02 0 0 56
helló!

Tegnap jártam a háznál és csináltam képet is (majd feltöltöm)!
de addig is a hír: a Vörösmarty utca és a szegfű utcai saroknál már kezdik állványozni a házat!:)
RNK Creative Commons License 2009.06.29 0 0 55
Helló!

Na ez valóban jó hír!!!!Reméltük hogy így lesz!
A mai nap eldől hogy 20 vagy 25!
Előzmény: Dain Bramaged (52)
Dewey Readmore Books Creative Commons License 2009.06.28 0 0 54
az "ilyen most" a hatodik képtől jön...
Dewey Readmore Books Creative Commons License 2009.06.28 0 0 53
ilyen volt áprilisban:








ilyen most:





Dain Bramaged Creative Commons License 2009.06.26 0 0 52

Jó hír:

 

"Húsz százalék áfát kell megfizetnie annak, aki a lakóingatlan-vásárlásról szóló szerződését július elseje előtt a földhivatalhoz benyújtja - hívta fel a figyelmet a Pénzügyminisztérium (PM) pénteki közleményében.

 

A közleményben kiemelik: amennyiben az Országgyűlés hétfőn elfogadja a jövő évi adótörvény javaslatokat, úgy hatályba léphet az a módosítás is, amely a lakóingatlanok értékesítésénél - meghatározott feltételekkel - lehetővé teszi a már megkötött, és a földhivatalhoz benyújtott szerződések esetében június 30-át követően is a jelenlegi 20 százalékos áfakulcs alkalmazását.

Ennek alapja, hogy az Országgyűlés 2009. június 22-i ülésén támogatta az erről szóló módosító indítványt. A 2009. június 30-ig a földhivatalhoz benyújtott adásvételi szerződések esetén (ideértve a tulajdonjog fenntartással kötött adásvételt is), tehát a teljes ellenérték 20 százalékkal adózik, még abban az esetben is, ha a tulajdonjog bejegyzése nem történt meg. A módosító indítvány kapcsán a végleges döntést az Országgyűlés 2009. június 29-én hozza meg. "

Regisztráljon oldalunkon, és nyerjen 500 000 Ft értékű lakberendezési utalványt!

RNK Creative Commons License 2009.06.23 0 0 51
Hello!

Bocs hogy még nem raktam fel képeket de nem volt időm és mikor megnézem a fórumot akkor meg nincs nálam...
Nekünk is azt mondták hogy december -január csak azért adtak meg május 31 -et hogy ha a gazdasági v. miatt csúszik akkor is befejezzék!
Mi egyébként december -januári átadással számolunk!
Reméljük minden rendben lesz
Dewey Readmore Books Creative Commons License 2009.06.18 0 0 50

Szia és üdv a csapatban :)

 

Mi tavaly kb. ilyenkor írtuk alá az előszerződést, és akkor már arról volt szó, hogy december-január-február tájékán készül el a ház, szóval ha csúsztak, akkor még a földmunkák előkészítése előtt lehetett a csúszás...De a jelenlegi körülmények között szerintem egész jól haladnak, reméljük, ez így is marad!

Előzmény: Motifossza (49)
Motifossza Creative Commons License 2009.06.18 0 0 49

Sziasztok!

 

A párommal mi is a Vigo házba költözünk. B-épület első emelet. Mi már túl vagyunk a végleges szerződéskötésen is. Eddig mi nem tapasztaltunk semmi rosszat az Elephantról. Tegnap voltam kint az építkezésen de fotókat sajnos nem készítettem. Elég szépen haladnak, bár csúszásban vannak egy picit. Tavaly még ez év szeptemberi átadásról volt szó de most már december-januárt mondanak.

 

RNK Creative Commons License 2009.06.17 0 0 48
Most amit tudok írni, hogy az ablakok a helyén vannak az A és a B épületben is! sajna amit mi kintről nyomon tudunk követni az állványozás, külső hőszigetelés, valamint a vakolás, tereprendezés! délután küldök egy két képet!de hogy belül mi megy azt nem látjuk! lassan fogynak a lakások... meg egy kicsit lehetnénk többen is itt a fórumon!
Dewey Readmore Books Creative Commons License 2009.06.17 0 0 47

Dain Bramaged: :)

 

RNK: ezek izgalmas hírek, akkor ezek szerint jól haladnak! igen, kérek képeket!

Előzmény: RNK (46)
RNK Creative Commons License 2009.06.16 0 0 46

Na igen! nem részletes de bíztató! Reméljük valami jó is történi....:)

 

amúgy vasárnap voltunk az építkezésnél és már nincsenek ott a daruk! tegnap beszéltem az egyik értékesítővel aki azt mondta szeptember környékén bejárás!

azért mi már most benéznénk hogy mégis  milyen élőben ... mi kb 2 hetente járunk arra ha kell akkor szolgáltatunk képeket!

 

Dain Bramaged Creative Commons License 2009.06.15 0 0 45
Nekem nem tünt fel az elírás. Ideje lenne megtanulnom olvasni?!
Előzmény: Dewey Readmore Books (44)
Dewey Readmore Books Creative Commons License 2009.06.12 0 0 44
természetesen "sziasztok"-ot akartam írni, ideje megtanulnom gépelni :)
Dewey Readmore Books Creative Commons License 2009.06.12 0 0 43

Szasiztok!

 

ezt viszont most olvastam:

http://www.ingatlanmagazin.com/9576/20_szazalek_maradhat_az_afa_a_mar_megkotott_szerzodeseknel

 

sajnos nem túl részletes a cikk...

Dewey Readmore Books Creative Commons License 2009.06.11 0 0 42

Hahó!

 

Csak a kellemetlen híreket az áfa változásáról :(

De - ha minden jól megy - nemsokára mi is tudunk lesifotókat készíteni az építkezésről, csak másfél hét és arra járunk :)

Tudni meg csak annyit tudunk még, hogy a zaragozásoknak sorra adják át a lakásokat, ami azért jól jel.

Előzmény: RNK (41)
RNK Creative Commons License 2009.06.11 0 0 41

Sziasztok!

 

A képek szerint haladnak... Tud valaki valamit?:)

 

Dain Bramaged Creative Commons License 2009.05.25 0 0 40
Dewey Readmore Books Creative Commons License 2009.04.01 0 0 39

Szia!

Mi ilyenekre gondoltunk: az építkezés kezdetének pontos dátuma, az átadás pontos dátuma, a beálló pontos mérete (nagyon jó, hogy írtad a műszaki megvalósítást).

 

A végleges szerződést úgy kellene megfogalmazni, hogy más hibájából ne kerülhessünk olyan helyzetbe, mint a Zaragoza esetében a lakók (amiről valamikor télen írtak a fórumban) : tehát ne mi kerüljünk kedvezőtlen helyzetbe, ha az építtető valamilyen hivatalos dokumentumot (használatba vételi engedély iránti kérelem és társai) nem nyújt be idejében, és ezért a bank pl. nem hajlandó fizetni az utolsó részletet. Remélhetőleg megoldható...

 

Kitérni a játszótér műszaki felszereltségére is nagyon jó ötlet, illetve azt is pontosítani kell, hogy milyen lesz a kerítés, a térfigyelő kamerák (ezekről szóban beszéltünk...) hol helyezkednek el stb. Remélhetőleg ezek nem csupán a tervek díszítőelemei maradnak...

Ha még az ügyvéddel való megbeszélés során új elemek merülnek fel, megírom :)

Előzmény: Dain Bramaged (38)
Dain Bramaged Creative Commons License 2009.03.31 0 0 38

Még mi sem véglegesítettünk. Szerintem ami hiányzik az előszerződésből és fontos lenne pontosítani az az átadás napra pontos dátuma (nemcsak a lakás birtokbaadása, hanem a kert és a parkolóé is). Valamint a kocsibeálló mérete és a kert/játszótér műszaki tartalma (öntözőrendszer, kerítés, kapu, parkolóburkolat). Ezeket szóban, futólag megbeszéltük, de ha ki fogok fizetni több mint 1 milliót a kocsibeállóért, akkor jó lenne leírni, hogy füves/saras lesz e vagy kőburkolatot kap, vagy hogy mikortól fogom tudni használni. Más ötlet?

 

Előzmény: Dewey Readmore Books (37)
Dewey Readmore Books Creative Commons License 2009.03.30 0 0 37

Örülök, hogy bejelentkeztetek, és köszi a cikket!

 

Kedves fórumtársak, készülünk a szerződés véglegesítésére, tudtok tippeket adni, mire figyeljünk különösen?

 

 

Előzmény: RNK (36)
RNK Creative Commons License 2009.03.30 0 0 36
Sziasztok!

 

Feleségemmel az A épületbe költözünk! Találtam egy cikket!

http://www.epulettar.hu/cikk/2524.aspx

Dewey Readmore Books Creative Commons License 2009.03.25 0 0 35
Ez jó hír, köszi, hogy szóltál!
Előzmény: Dain Bramaged (34)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!