Keresés

Részletes keresés

spiderator Creative Commons License 2015.09.29 0 0 514

Múlthavi....

 

 

raczno Creative Commons License 2015.09.29 0 0 513

Ööő, visszanézve tényleg nem nagy szám, a saját gépemen jobb...

a másik oldalon " semmi érdekes" azért nézzük az ismert felét..., gondolkodtál már rajta, hogy mekkora esély van annak, hogy így alakúlt...😎

 

raczno

Előzmény: képfaragó (512)
képfaragó Creative Commons License 2015.09.28 0 0 512

Mit mondjak...  Ahhoz képest, hogy most közelebb is volt,:)  nem remekeltél. Életlen, alexpós, ráadásul a holdnak ezt az oldalát már láttuk... :)

Előzmény: raczno (511)
raczno Creative Commons License 2015.09.28 0 0 511

szép estét Mindenkinek!

 

nem gondoltam volna, hogy nem előz meg senki a tegnapi szép égi

jelenség közzé tételében..., én megteszem, ha kell, rójatok meg érte...

 

 

 

szép fényeket: raczno

uffneked Creative Commons License 2015.04.22 0 0 510

Arra céloztam, hogy nem-e hotpixel az a csillag. Ha-ha. :)

Előzmény: Törölt nick (509)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.22 0 0 509

Nem tudom ki az a Hotpixel.

Előzmény: uffneked (508)
uffneked Creative Commons License 2015.04.22 0 0 508

Hotpixel, te vagy az? :)

Előzmény: Törölt nick (507)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.22 0 0 507

Tegnap a hold mellett megjelent egy pici csillag, amit szabad szemmel nem is vettem észre csak a fényképen. Érdekes jelenség volt.

 

Magnussen Creative Commons License 2015.03.26 0 0 506

Majdnem fél hold (mostani) egy kompakt géppel:

 

Törölt nick Creative Commons License 2015.03.24 0 0 505

Első próbálkozás:

Panasonic Lumix FZ-45 24x zoom (600mm)

 

manitounickfree Creative Commons License 2015.03.24 0 0 504

 köszönöm!

Előzmény: kedelyesparaszt (503)
kedelyesparaszt Creative Commons License 2015.03.22 0 0 503

jo sorozat. gratula.

Előzmény: manitounickfree (501)
nogradi medve Creative Commons License 2015.03.22 0 0 502

hát nem gondoltam volna elsőre:-)))

 

de igy utólag belegondolva, jogos.......

Előzmény: manitounickfree (500)
manitounickfree Creative Commons License 2015.03.21 0 0 501

és még 1

 

manitounickfree Creative Commons License 2015.03.21 0 0 500

köszi!

a hold kontúrján látni a krátereket :)

canon600d sw200/1200

Előzmény: nogradi medve (498)
syssy48 Creative Commons License 2015.03.20 0 0 499

Hogy ne csak tökéletes fotósok tökéletes felszereléssel készült képei legyenek itt, én csináltam hagyományos módon, kormozott lencsével egy vivitar zoom obival pár képet::D:D:D

 

    

 

 

  itt meg egy napfolt:):):):) ezen is látszik:D

nogradi medve Creative Commons License 2015.03.20 0 0 498

grat:-)

 

de nem inkább kráter napfolt?

 

milyen felszerelés?

Előzmény: manitounickfree (497)
manitounickfree Creative Commons License 2015.03.20 0 0 497

napfolt és kráterek :)

 

  

wdtomi Creative Commons License 2015.03.20 0 0 496

Na én is megcsináltam ugyanezeket a képeket, teleszkop felállít, gondoltam nem kell sietni, gép feltesz, szépen késleltetéssel lövogetem a képeket 10 mp, akkor még a wi-fi eszembe sem jutott, olyan 10%-nál mit látok, áthalad egy repülőgép, de mire nyomtam, letelt 10mp, még a kondenzcsikot sem sikerült felfedezzem. Aztán bekapcsoltam a WiFi-t, de persze akkor már minek. Jó kép lehetett volna, na majd megcsinálom PS-sel.:)

nogradi medve Creative Commons License 2015.03.20 0 0 495

 

 

 

 

 

tempel Creative Commons License 2015.03.20 0 0 494

Gratulálok a sarkifényhez!

A napfogyatkozás is lezajlott.

 

 

Előzmény: Törölt nick (491)
manitounickfree Creative Commons License 2015.03.20 0 0 493

egyébként grat! :)

Előzmény: Törölt nick (491)
manitounickfree Creative Commons License 2015.03.20 0 0 492

erről volt infód? vagy teljesen malac h elkaptad?

Előzmény: Törölt nick (491)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.18 0 0 491

Nem hold téma, viszont sarkifény volt látható tegnap este Magyarországról:

 

 

Sarki fény (aurora borealis) Pilisszentkeresztről, a dobogókői kilátóból fotózva

 

 

 

manitounickfree Creative Commons License 2015.03.15 0 0 490

nm.

keveset!

Előzmény: zorko (489)
zorko Creative Commons License 2015.03.14 0 0 489

Koszonom!

Nekem csak egy 300-as telem van, emlekeim szerint ezekkek a az adatokkal alexpos kepet lonek, gondolom ezen akkor vilagositottal is (?).

 

Mas: par hete egyik kora este nagyon  szep  volt a hold, vekony sarlo, de halvanyan kiveheto volt az egesz korong. Sajnos foton nem  sikerult visszaadni a latvanyt. Viszont nem is nagyon ertem, milyen korulmenyek teszik lehetove, hogy a hattere vilagosabb legyen mint az arnyekos oldala?

Előzmény: manitounickfree (488)
manitounickfree Creative Commons License 2015.03.12 0 0 488

iso400, 1200mm (skywatcher200/1200), f5.6, 1/320

igen, 1/60nál előfordulhat h bemozdul, de ez függ a gyutávtól is. holdat 1200mm-el 1/100-1/160al szoktam fotózni.

 

1/100

Előzmény: zorko (486)
nogradi medve Creative Commons License 2015.03.11 0 0 487

nem tudom ismered-e?

 

http://www.makszutov.hu

 

itt is kérhetsz tanácsot.....

Előzmény: Kleroo (485)
zorko Creative Commons License 2015.03.10 0 0 486

Kiraly :)

Milyen exp adatokkal keszult?

Azert kerdem, mert olyat is hallottám, hogy erosebb nagyitasnal 1/60 alatt maga a Hold is bemozdul (koveto oraszerkezet kell, ami repcsire + a Holdra biztos nem jo... :), ugyanakkor  erosebb teleknel nincs tul sok feny a rovid expohoz...

Előzmény: manitounickfree (478)
Kleroo Creative Commons License 2015.02.28 0 0 485

Sziasztok!

Nagy megelpetésemre kedves páromtól kaptam egy alap,de minőségi kis távcsövet. Luna 60-as Skywatcher. (60/900) Gondoltam ha már így áll a dolog, fotózgatnék is vele. De a bp távcsöves oldalon 11k-ra jönne ki, a 2 adapter, ami horrorisztikus összeg 2 műanyag vacakért, pláne a távcső árához mérten. Kell egy adapter a távcsőre, hogy T2-es végű legyen, illetve a T2-F bajonett. Az utóbbi van ebayen 3k-ért ami már nem rossz. De a másik a317t2 sehol sincs. Esetleg valakinek van elfekvőben?

Illetve van-e értelme ezzel szöszölni, van-e annyira penge konstrukció, hogy mögébiggyesszem a D800-at? Vagy már monitorméretben nézve is feltűnően lágy, használhatatlan képek születnének. Szabad szemmel kifejezetten jónak tűnik. Okulár esetleg nem használható az adapterrel együtt? Vagy ez butaság.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!