Keresés

Részletes keresés

ujbubo Creative Commons License 2019.05.04 0 0 879

ok. aláirattak veled is egy papirt a kezelés elott?

Előzmény: Xamin (878)
Xamin Creative Commons License 2019.05.04 0 0 878

Inkább lemennék 40% javulásra. Napközben rosszabb.

Nem súlyos annyira a helyzetem, hogy a viktrektómia szóba jött volna.

Ha a második és harmadik kezelés is ennyit javít, akkor teljesen elégedett leszek.

Előzmény: ujbubo (877)
ujbubo Creative Commons License 2019.05.04 0 0 877

vitrektómiáról nem beszéltetek? mennyire nyitott rá?

Előzmény: Xamin (875)
ujbubo Creative Commons License 2019.05.04 0 0 876

köszi az infót

ez jó hír

lehet én is elmegyek hozzá

 

Előzmény: Xamin (875)
Xamin Creative Commons License 2019.05.04 0 0 875

Szia.

Gombos doktornő szépen elmagyarázta a pro-konra érveket. Mi a veszélye az ilyen kezelésnek. Megvizsgálta mindkét szemem. A jobbon is látott 1 pici homályt a lencse előtt, de mondtam neki, hogy azt nem látom. Így áttért a balra. Egyből kiszúrta, hogy mi a probléma. Ő javasolta a lézert, így belevágtunk. 125 lövést adott le. Szerencsére minden rendben volt. Ma reggelre láttam az eredményt, mivel tegnap este még ki volt tágulva a pupillám.

Észrevehető a javulás, sokkal jobb lett. Úgy kb 50% az eredmény szerintem. Elégedett vagyok az eddigivel. Folytatás június 7-én a második kezeléssel. Ő azt mondta 3 kezelést szokott alkalmazni egy páciensen. Inkább többször, de kisebb energiát használva.

Szóval örülök, hogy elmentem, eddig pozitív a tapasztalat. Igen kedves volt mindenki.

Most úgy vagyok vele, ha még valanennyit el tud tüntetni, akkor már az nekem jó. Lehet, hogy harmadik már nem is kell. 

Meglátjuk a második után.

Ja, és összesen 40000 ft volt az egész, anit fizettem. ( vizsgálattal együtt, arra nem szokott pénzt külön kérni). 

Ez 3 kezelés ára, tehát többször már nem kell fizetnem.

Előzmény: ujbubo (874)
ujbubo Creative Commons License 2019.05.04 0 0 874

na mi volt?

Előzmény: Xamin (844)
ujbubo Creative Commons License 2019.05.03 0 0 873
Előzmény: ujbubo (872)
ujbubo Creative Commons License 2019.05.03 0 0 872

Gerbrandy féle kezelés video:

 

https://www.youtube.com/watch?v=6DSzyajnZoY

 

ujbubo Creative Commons License 2019.05.02 0 0 871

logodiban ellex. hollandi'ba k0zbe voltam mert nem lett meg a legjobban  idegesitő uszadék. logodiban lőttek mindent de azt nem , nem lett meg melyik az. Gerbrandy kb 5 másodperc után megtalálta de sajnos közel van a retinához nem kezelhető. ezért ha már ott voltam a bal szememet kezelte 3x. ez akkor 1250 euro volt +utazás+szállás

mostmár valamivel drágábban csinálja

az a gép teljesen más nagy vízhűtéses lézer de nagyon jó gép.

Előzmény: McLawrence (870)
McLawrence Creative Commons License 2019.05.02 0 0 870

A Logodiban milyen kütyüt használnak? Ellex Ultra Q Reflex-et?

Amszterdamban mi volt a tapasztalatod? Előtte, vagy utána kezeltetted itthon is?

Előzmény: ujbubo (869)
ujbubo Creative Commons License 2019.05.01 0 0 869

nekem a Logodiba lézerezték Gergely dr.

de Xamin innen a fórumról megy 3án Gombos főorvosasszonyhoz lézerezni várd meg ő mit ír majd

Lézereznek még Sárospatakon is Tornai főorvosnő de ott nem voltam nem tudom mennyire tapasztalt

Illetve a budapest retina intézetbe de azt nem javaslom, amit leírtál hogy milyen uszadékok vannak neked, azzal elhajtanak hogy szokd meg. ott nagyon arrogánsok és ennyi uszadékért mégg nem fognak kezelni. nem javaslom meg mivel ritkán kezelnek a tapasztalatuk is kérdéses

 

a legjobb Dr Gerbrandy Amszterdamban de messze van és drága de ő Lasik Microruptort használ svájci gép sokkal jobb mint az Ellex amit mindenki más használ (Lasiket már nem kapni)

Előzmény: McLawrence (868)
McLawrence Creative Commons License 2019.05.01 0 0 868

Szia!

Köszönöm a válaszokat! Itthon van olyan orvos, akinek már sok tapasztalata gyűlt össze ezzel a kezeléssel? Te kinél jártál itthon? Meggyőző volt? Egyelőre csak körbe akarnék nézni, ki foglalkozhatna vele. Lehet, hogy az agyam is hozzászokik majd, aztán akkor megoldódik magától. A jobb szememben van egy nagyobb, félig áttetsző uszadék, ami közel úszkál a látóterem közepéhez, a többi szokhatónak tűnik.

Előzmény: ujbubo (867)
ujbubo Creative Commons License 2019.04.30 0 0 867

szia

nekem vagy 10 kezelésem volt lézeres

alapvetően ártalmatlan igaz nekem meglőtték a lencsét de szerencsére nem okozott szürkehályogot.

Mo-n nem sok helyen végeznek ilyet. ha az orvos nem tapasztalt a kezelésben akkor okozhat problémát egy mellékövés de alapvetően biztonságos kezelés

a legjobb europában Hollandiában van Dr Gerbrandy. Nála is voltam 3 kezelés volt a bal szememen

a kezelés nem csodaszer segít de az uszadék mérete és jellegge is meghatározza mennyire sikeres

de maga a lézerkezelés ha jól csinálják semmilyen problémát nem okoz a szemnek

Előzmény: McLawrence (863)
ujbubo Creative Commons License 2019.04.30 0 0 866

ki műtött?

altatásban volt a műtét?

Előzmény: Anneline (861)
Gábor Tóth84 Creative Commons License 2019.04.30 0 0 865

Nem tudom érdemes e oda menni mert voltam egyszer tavaly februárba amikor észrevettem hogy látok egy fekete pontot akkor azt mondta hogy nincs semmi bsja a szememnek üvegtesti homály normális, majd mikor novemberbe észrevettem hogy megjelent egy átlátszó valami megint visszamentem decemberbe másik orvos volt szintén megnézte vagy 5 percig nézegette megállapította hogy ez is csak homály jó a szemem ha esetleg gyarapszik vagy hirtelen sok lesz menjek vissza.

Előzmény: McLawrence (864)
McLawrence Creative Commons License 2019.04.30 0 0 864

Szia!

 

Ha engem kérdezel, abból nem lehet gond, ha egy orvos kitágítja a pupilládat, aztán jól körülnéz odabent réslámpával. Öt perc az egész, fájdalommentes, utána pár óráig rosszabbul látsz a tágítástól, de ennyi.

Előzmény: Gábor Tóth84 (862)
McLawrence Creative Commons License 2019.04.30 0 0 863

Sziasztok!

 

38 éves vagyok, a bal szemem -5, a jobb pedig -11 dioptriás a koraszülöttségem folytán. Januárban bármilyen fizikai behatás nélkül, spontán elkezdett elválni az üvegtesti határhártya a retinától a jobb szememben. Noha ezt heteken keresztül, többször is vérzés kísérte, a retinám szerencsére a helyén maradt. Most már valamivel több, mint 10 hete nyugi van, remélem ez így is marad. A látásélességem rendben van, viszont maradt némi uszadék a szememben, ami főleg világos fényviszonyok között elég zavaró. Adok még időt az agyamnak, hogy hozzászokjon az úszkáló foltokhoz, de szeretném körbejárni, hogy mennyire tisztítható ki az üvegtest lézeres kezeléssel. A szemorvosom (Dr Resch Miklós) elég profinak tűnik, végez mindenféle kezeléseket lézerrel is, de szkeptikus azok ez irányú felhasználásával szemben. Ha jól értem, a "lövések" lökéshullámai is rángathatják az üvegtestet, ami nyilván nem a legjobb az esetemben, illetve ha nem sikerül elpárologtatni a foltokat, akkor ugyanazt nézhetem majd több darabban. Amúgy nem várok 100%-os eredményt, de ha minimális kockázattal jobbá lehet tenni a látásomat, akkor arról tudni szeretnék. Természetesen fogok még beszélni erről az orvosommal is, egyelőre csak szeretném összegyűjteni a tapasztalatokat és az információkat. Volt itt valakinek ilyen jellegű lézeres beavatkozása? Azt látom, hogy itthon is elérhető ilyen kezelés, az a kérdés, hogy hol, kinél lehet ebben a legtöbb tapasztalat? Vagy érdemesebb inkább külföldön próbálkozni? Mit tudtok?

Gábor Tóth84 Creative Commons License 2019.04.30 0 0 862

Sziasztok!

 

Március középen írtam, hogy 1 éve látok a jobb szememmel egy fekete pontot és egy átlátszó valamit, sok segítséget is kaptam amit meg is fogadtam legalább is próbáltam, de azt veszem eszre ha fehérre nézek vagy kint vagyok és a munkám miatt egésznap kint vagyok mintha azaz átlátszó valamit egyre jobban erősebben látnám illetve mintha lenne mellette sok apró másik, a látásom viszont közelre és távolra is jó. Forduljak orvoshoz vagy hagyjam még?

Anneline Creative Commons License 2019.04.30 0 0 861

Szia Hatospista

 

En pontosan ilyen vgyok. 44 evesen, marciusban mutottek a SOTE szemklinikan uvegtesti hatarhartya levalas miatti retinalevalassal. Eros rovidlato vagyok, minusz 8,5 D az erintett szemem. Az eleslatas helyet nem erintette a levalas. Vitrectomia, gazzal toltottek fel a szemem belsejet. Ugy tunik, rendben gyogyul, de meg mindig van benne valamennyi gaz, remelem azert egyszer elfogy... Bocs az ekezet nelkuli betukert. 

Előzmény: Hatospista (852)
ujbubo Creative Commons License 2019.04.26 0 0 860
ujbubo Creative Commons License 2019.04.26 0 0 859

csak ne szedj mellette B vitaminokat mert ebbe is van és tuladagolhatod

Előzmény: ujbubo (858)
ujbubo Creative Commons License 2019.04.26 0 0 858

ártani nem árt az biztos

a szaruhártyád rendben van? az is okozhat homályos látást.

 

Előzmény: Barnus77 (857)
Barnus77 Creative Commons License 2019.04.25 0 0 857

Szia.

Ezt én is megpróbáljam??

Hátha.

 

Előzmény: ujbubo (856)
ujbubo Creative Commons License 2019.04.22 0 0 856

próbáld meg ezt kúra szerűen napi 1 amig el nem fogy:

 

https://multi-vitamin.hu/lutein/szem-lutein-forte-12mg-60-db-tabletta-jutavit-p2640

 

Előzmény: Hatospista (855)
Hatospista Creative Commons License 2019.04.22 0 0 855

Minimálisan lett csak jobb.Szerintem nem is az okozta a fénytörési rendellenességet a szememben,de nem tudom.Énnekem a magánvéleményem, hogy inkább a gyakori makula ödéma miatt történt valami kezdődő, vissza már nem forditható károsodás abban a szememben.Mindenesetre hullámzó a látásom,meert van amikor elég szépen el tudom olvasni a teletexet,és észrevettem hogy komolyabb fizikai munka után alig látom elolvasni,vagy el sem tudom.Viszont eltelik 1 óra és megint jobb.Tehát lehet,hogy valami vérellátási probléma is jelen van!!Amsler rácsot szoktam nézni ,de csak minimális eltérést látok rajta.

Előzmény: ujbubo (853)
zebra111 Creative Commons License 2019.04.20 0 0 854

Sziasztok mindenkinek Áldott Békés Húsvétot Kívánok szeretettel !

ujbubo Creative Commons License 2019.04.20 0 0 853

szia milyen a műtött szemed amina membrán volt?

 

az üvegtest általában 65-70 éves korban kezd leválni nem 50 évesen ahogy írtad bár van arra is példa

nekem is elkezdett már leválni de a makulánál még nem

szerencsére ahol levált szépen eljött a retinától és nem húzta magával.

az emberek többségénél a PVD tünetmentes másnál uszadékot okoz , aki arra hajlamos annál meg retinaszakadást

 

Előzmény: Hatospista (852)
Hatospista Creative Commons License 2019.04.18 0 0 852

üdv a fórumozóknak.Szeretnék olyan valakivel beszélni aki hasonló cipőben jár mint én Retinaleválás-szakadás.Mégpedig állitólag 50 év körül az üvegtesti zselés anyag elfolyósodik és eltávolodik a retinától. Ebből következik,hogy már nem tapad a retinához és nem nyomja azt.Ez állitólag az emberek nagy többségénél igy történik.Viszont néhány kivételes esetben összenövések vannak a retina és az üvegtesti tért elválasztó hártya ,a határhártya között.Ilyenkor szemmozgás,erőlködés,jókora ütés ,stb hatására ,ez a hártya jó esetben elválik a retinától .Rossz esetben viszont nem válik el hanem kiszakitja azt.Akár több helyen is ,általában patkó alakba,mint nekem is 6 helyen.Ilyenkor a szakadásokba befolyik az üvegtesti folyadék és elemeli a retinát az alatta levő érhártyáról,igy az nem kap tápanyagot és megvakulhatunk.Namost akinek egyik szemén ez megtörténik ,annak nagy eséllyel a másikon is meg fog.Mint nekem is.!!Persze ,észrevéve,hogy valami baj van,és időben szemorvos,akkor Úgynevezett viktrektómia( műtét), és leengedve a szemből a folyadékot,megszüntetve a további összenövéseket,ill a retinát vissza "ragasztva" A probléma elháritva.Elnézést ,ha valamit nam pontosan irtam le de nagyvonalakban ez a retinaleválás ,és gyógymódja,amennyire én tájékozott vagyok.Persze a retina sok más ok miatt is sérülhet,de nekem ez történt,és ezért szeretnék olyannal beszélgetni aki szintén igy járt.Későbbi életmód,szemészeti problémák,gondok,furcsaságok érdekelnének.Köszönöm!

ujbubo Creative Commons License 2019.04.18 0 0 851

hát 50e/szem az sok

még Szlovákiába is 645 euro 5 kezelés ami kb 40 ezer/kezelés

 

https://www.uvea.sk/en/pricetable

 

('vitreous body' gomb)

Előzmény: Xamin (850)
Xamin Creative Commons License 2019.04.17 0 0 850

Május 3-án este kiderül. Nekem is furcsa volt, amit mondott. nem hiszem, hogy tényleg 1x kell fizetni. Nekem a 40e is fura, mert a neten 50e/szem áron van fenn.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!