Keresés

Részletes keresés

Victoire Creative Commons License 2014.02.07 0 0 9108

A káoszon kívül volt még sok más is, amit hallottam, de mivel egy másik fórumon olvastam - és bár nincs okom feltételezni, hogy nem írt igazat az illető - nem tudom mennyi a valóságtartalma, ezért inkább nem is adtam tovább. De mindenképpen kíváncsi vagyok, hogy mit mond majd neked a kapcsolattartótok. Azért kérdezz rá, hogy hányan vannak még előttetek és mik a kilátások. Addig is drukkolok, hogy most már mihamarabb sorra kerüljetek! :)

Előzmény: hókifli (9107)
hókifli Creative Commons License 2014.02.07 0 0 9107

Sorszámot nem tudok, csak azt, hogy most tartanak 2009 december 2010 január tájékán jelentkezetteknél.

 

Konkrétabbat nem tudok, mire gondolsz? Tényleg csak annyit, hogy simán elkeverednek levelek, nincs gazdája most épp senkinek. Én bent voltam január elején, bevittem a legutolsó önkormányzati gyámügyes végzésünk, mert ők nem kapták meg, amit átfaxoltam elkeveredett,- így nem volt más hátra, mint előre, a személyes bevitel. De aki decemberben átvette az előző hölgytől a munkáját, - minket is,- ő is mondta, hogy nem ő lesz a mi emberünk, mert másik kerület fog hozzá tartozni. Mondott egy nevet, hogy majd az lesz. Aztán aki eddig járt hozzánk környezettanulmányra, őt is átrakták máshová. De nagyon bízom benne, hogy a tavasz/nyuszi meghozza a gyerkőcöt és után engem már nem is érdekel ez a káosz.

 

Előzmény: Victoire (9106)
Victoire Creative Commons License 2014.02.07 0 0 9106

Majd meséld el, mi volt. Ti egyébként tudjátok, hogy mennyi a sorszámotok?

Egy hete a pest megyei TEGYESZ-ről hallottam rémtörténeteket, remélem a bp-inél jobb a helyzet.

Előzmény: hókifli (9105)
hókifli Creative Commons License 2014.02.07 0 0 9105

Sziasztok!

Ha Valaki épp a Fővárosi Tegyesznél intézi az örökbefogadási papírjait, most nagyon résen kell lenni, mert folyamatos átszervezés van, és a sok bába közt elvész a gyerek. (itt a papírokra gondolok) Szóval új emberek, új munkakörökben, figyeljetek Ti a saját érdeketekben! Nagyon segítőkészek, de nagy a káosz! Mi is most kaptunk megint új kapcsolattartót (majd 4év után) akit még nem is ismerünk, de majd Ő fog hívni ha sorra kerülünk. Én tervezem, hogy valamelyik nap beugrunk hozzá, csak úgy ismerkedni, ne csak egy név legyek egy dosszién.

JanaRáhel Creative Commons License 2014.02.01 0 0 9104

Tudom, hogy nem így megy és ezért is írtam, hogy elméleti síkon, hogy ha ilyen ajánlatot kapnánk akkor ez a mi hozzáállásunk. Meg sem fordult a fejemben, hogy nem a TEGYESZ-en vagy alapítványon keresztül intéződjön az örökbefogadásunk. Csakis a törvényes úton szeretnénk.

A több gyereken mi gondolkodtunk , és mivel már vannak ikreink , így tudjuk mire számíthatunk ha több azonos korú gyermek van egyszerre. Így a véleményem nem hirtelen lelkesedésből fakad. Illetve azért írtam, hogy nagy családból származom, mert azzal is tisztába vagyok hogy a sok gyermek eleve más családi, természeti hozzá állást igényel. 

Előzmény: Rigónéni (9103)
Rigónéni Creative Commons License 2014.01.31 0 0 9103

Senguska biztos jót akart, de ez nem egészen így megy...

Az országban alig néhány embernek van érvényes határozata három testvérre.

Ha viszont a gyerekeket olyannak is kiajánlják, akiknek csak kettőre szól a határozata, ilyenből meg több száz van.

Viszont sajnálatból, lelkesedésből nem szabad olyat vállalni, ami meghaladja az ember energiáit.

http://www.csagyi.hu/images/stories/kiadvanyok/folyoirat/CsaGyI_2006_1.pdf

Itt olvasható egy sikertelen barátkozás története, mikor egy spanyol pár, aki először két gyereket akart, hirtelen lelkesedésből igent mondott 4 testvér együttes adoptálására, és még a próbaidő alatt meghátráltak. Tanulságos történet. 

 

Egyébként nem olyan rossz a helyzet, mert akik testvérpárt is elfogadnak, általában azt kötik ki, hogy az idősebb se legyen több 3 vagy 4 évesnél. 

 

bea10 Creative Commons License 2014.01.31 0 0 9102

Első hangzásra nagyon jól hangzik,testvérek, ikerpár.Én is rögtön azt gondoltam , hogy mi lenne ha... Amikor  aztán jól elgondolkodtam rajta,rájöttem biztos nem lenne egyszerű feladat.Sőt.Még annak sem, aki valamennyire tapasztaltnak érzi magát gyereknevelésből.De nagyon remélem találnak nekik erre a feladatra felkészült,elszánt családot.

JanaRáhel Creative Commons License 2014.01.31 0 0 9101

Ha az elméleti síkon maradunk akkor mi szerintem ha ilyen ajánlatot kapnánk elgondolkodnánk rajta, de csak azért mert hárman vannak nem mondanánk nemet. A határozatunkba is fel van tüntetve hogy testvérekre is szól. 5 éves iker lányaink vannak és mi anno is nagy családban gondolkodtunk, de nem úgy alakultak a dolgok.  Én eleve nagy családból származom ( 6-an vagyunk testvérek).

Előzmény: senguska (9095)
Hilda11 Creative Commons License 2014.01.29 0 0 9100

Köszi, próbálkozunk :)

Előzmény: hókifli (9090)
Hilda11 Creative Commons License 2014.01.29 0 0 9099

Együtt

Előzmény: Mamaszív (9088)
zsike09 Creative Commons License 2014.01.29 0 0 9098

Szia Bea!

 

Üdv a várakozók között :)

Előzmény: bea10 (9097)
bea10 Creative Commons License 2014.01.29 0 0 9097

Sziasztok!

 

Új belépő vagyok a fórumra, bár nagyon régen olvaslak benneteket.Két hónapja kaptuk meg a határozatunkat.Én 38 éves vagyok a férjem 39.Van két vérszerinti gyerekünk .Sajnos orvosi műhibák miatt nem lehet több gyerekünk.Nagyon vágyunk még egy kicsire,ezért fogtunk bele az örökbefogadásba.Minden létező alapítvány megkerestem , és ahova lehetett beadtam a jelentkezést.

Sokat segítettek a hozzászólásaitok az elején.

zsike09 Creative Commons License 2014.01.29 0 0 9096

Az egyik kicsi, a másik kettő még kisebb. Egy pillanatra átfutott az agyamon, mi lenne, ha... :)

Szinte olyanok, mint a hármas ikrek. Egyszerre 3 követeli a kaját, a pelus cserét és persze a szeretetet. Kemény dió. 

Előzmény: senguska (9095)
senguska Creative Commons License 2014.01.29 0 0 9095

2 éves és 15 hónapos iker pár

Előzmény: zsike09 (9092)
Rigónéni Creative Commons License 2014.01.29 0 0 9094

Te milyen alapon reklámozod itt ezeket a gyerekeket? Te vagy a nevelőszülőjük? Vagy a Tegyesznél dolgozol? 

Előzmény: senguska (9091)
senguska Creative Commons License 2014.01.29 0 0 9093

Gratulálok Bogi a döntésedhez! :) én is egyedülállóként fogadtam örökbe. Pontosan egy év telt el a regisztráci és a Drágám hazaköltözése között. Így azt kell mondjam elég gyors volt! :) Ha bármiben tudok segíteni, esetleg lenne kérdésed, akkor írj kérlek e-mailt. senguska@gmail.com! Sok sikert!

Előzmény: b.bogic (9081)
zsike09 Creative Commons License 2014.01.29 0 0 9092

Szia :)

Hány évesek? 

Előzmény: senguska (9091)
senguska Creative Commons License 2014.01.29 0 0 9091

Sziasztok, szeretnék érdeklődni, hogy az örökbefogadásra várok között van-e olyan, aki elég elszántságot érez magában ahhoz, hogy vállaljon egy hármas testvérpárt? További információt és segítséget a senguska@gmail.com-on tudok adni, kérlek írj!!! Hátha.... :)

hókifli Creative Commons License 2014.01.28 0 0 9090

Sziasztok!

Én úgy tudom, és talán egy kérdést megér, hogy idéntől mát a Tegyesz is foglalkozik nyílt örökbefogadással.

 

 

zsike09 Creative Commons License 2014.01.28 0 0 9089

Szia :)

 

Csak nem ti is megkaptátok a határozatot? 

Én is futottam pár kört az alapítványoknál. Ahogy Rigónéni is írta a két nagy nem fogad. Van olyan alapítvány is, amelyiket 3 hét alatt kétszer próbáltunk írásban megkeresni, de egyáltalán válaszra sem méltattak. Legalább annyit írhattak volna, hogy nem jelentkezhetünk hozzájuk :( Végül háromhoz adtuk be a jelentkezést és természetesen egyik sem garantálta, hogy az idő rövidsége miatt sikerrel is járunk. A lelkiismeretünknek viszont kellett, hogy ezt is megpróbáljuk.  

Előzmény: Hilda11 (9086)
Mamaszív Creative Commons License 2014.01.28 0 0 9088

Nagyon köszönöm Hilda! Azt még megkérdezném, hogy együtt kellett megcsinálni a tezstet a pároddal, vagy külön-külön? Üdv: D

Előzmény: Hilda11 (9085)
Rigónéni Creative Commons License 2014.01.28 0 0 9087

A két nagyot kivéve szerintem az összes.

Előzmény: Hilda11 (9086)
Hilda11 Creative Commons License 2014.01.28 0 0 9086

Sziasztok, megint kihagytam egy csomó időt és nem jártam erre, viszont cserébe kérdeznék.

 

Van valakinek tapasztalata olyan alapítvánnyal, ahol a 40-en túliakkal is foglalkoznak? Akiket eddig megkerestünk, elhajtottak (a határozatunk megvan természetesen).

Köszi, ha valaki tud olyat javasolni, hogy hol próbáljunk jelentkezni. Üdv.: H

Hilda11 Creative Commons License 2014.01.28 0 0 9085

Szia! Nála jártunk a pszichológiai vizsgálaton, nagyon jók a tapasztalataim.

Laza légkörben, tegeződve került sor a beszélgetésre, a híres Szondi-teszt mellett. Abszolút pozitívan tudok nyilatkozni róla és Neked sem kell tartanod semmitől!

Sok sikert, hajrá! :) üdv.: H

Előzmény: Mamaszív (9084)
Mamaszív Creative Commons License 2014.01.28 0 0 9084

Kedves Fórumozók! Új vagyok még itt, bár régóta olvasom a Fórumot. Szeretném megkérdezni, hogy a Fővárosi TEGYESZ-nél Dr. Bede Nóra pszichológust ismeri-e valaki, és mire lehel Nála számítani.(teszt stb)

 

Minden választ nagyon köszönök!

Rigónéni Creative Commons License 2014.01.24 0 0 9083

Azt nem tudom, hogy egyedülállónak adnak-e testvérpárt, egyáltalán az alkalmasságot megállapítják-e  két gyerekre. 

Előzmény: b.bogic (9081)
Rigónéni Creative Commons License 2014.01.24 0 0 9082

Ilyen feltételekkel érdemes az országos listára regisztrálnod. Mivel romát és idősebbet is vállalsz, szerintem 1-2 év alatt akár sorra is kerülhetsz. Ismerek egyedülállót, aki másfél év alatt gyereket kapott hasonló feltételekkel. 

Előzmény: b.bogic (9081)
b.bogic Creative Commons License 2014.01.24 0 0 9081

Sziasztok!

 

Elöször is, nagyon szepen köszönöm az informaciokat.

 

Elolvastam a kormany.hu oldalan talalhato tajekoztatot. Hasznos volt nagyon. Finnorszagban elek, ahova nem lehet magyar gyereket orokbe fogadni, tehat az egyetlen lehetosegem a koltozes lenne.

Felkeresem meg a megyei gyamhivatalt, aztan pedig meglatjuk, merre tovabb.

 

Van valamelyikotoknek tapasztalata esetleg Jasz-Nagykun-Szolnok megyebol? Egyedulallo, rendezett korulmenyek kozott elo no mennyit var az orokbefogadasra (Magyarorszagon elo)? A gyerek eletkora max. ot ev, hat testverparrol van szo, max ket testver. A szarmazas es nem nem mervado. Korrigalhato vagy enyhen nem korrigalhato betegsege, fogyatekossaga lehet.

 

Szep napot nektek,

Bogi

Rigónéni Creative Commons License 2014.01.22 0 0 9080

Ezt olvasd el. A végén van életkori statisztika is. A külföldiekkel együtt versenyzel.

http://www.kormany.hu/hu/gyik/tajekoztato-az-orokbefogadas-felteteleirol

Rigónéni Creative Commons License 2014.01.22 0 0 9079

Én úgy tudom, ha külföldön élsz, akkor a külföldi örökbefogadókkal esel egy besorolásba.

Abban nem vagyok biztos, hogy külföldi egyedülállókat fogadnak-e Magyarországon.

Külföldre azok a gyerekek mennek, akik itthon nem kellenek: legalább 5 éves, roma, beteg és több testvér, és ezekből általában egynél több tulajdonság.

 

Ha magyar állampolgár vagy, legcélszerűbb lenne 1-2 évre hazaköltözni és azalatt örökbe fogadni. Ha vállalsz roma gyereket is, akkor ennyi idő alatt sorra lehet kerülni. 

Előzmény: b.bogic (9077)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!