Keresés

Részletes keresés

BaTTka 1 Creative Commons License 2009.11.30 0 0 788

Papírból, meg mindenféle háztáji anyagokból, nagyon lassan:-)

Ez 2 mm-es kartonból készült, ragasztópisztollyal összeragasztva. A vakolat Trinát mestertapasz, ecsetvéggel megtunkolva, A cserép meg soronkén ragasztva szintén papírból. Aztán festés, mázolás, tapétázás:-) Ja az ablakok és az ajtók is papírból vannak.

Előzmény: sanyi4012 (783)
sanyi4012 Creative Commons License 2009.11.30 0 0 787

ja

hát akkorát én nem tudok nyomtatni

azt hittem van kész háttered

 

Előzmény: SchefferJ (785)
csgabesz1982 Creative Commons License 2009.11.30 0 0 786

Kicsit OFF, de hátha lát benne valaki fantáziát...

 

Eladó egy félkész H0-ás terepasztal. Az asztal 220x115cm, középen kettészedhető, így szállítható. Az asztal lapja 17mm-es bútorlap, a lábak is ebből vannak. Az asztalon a Roco cég egykori Hobbyline vágányanyaga van, alatta parafa töltésalappal.

A kétkörös pálya tartalmaz 8db elektromos váltót, plusz egy van tartalékban, valamint egy kisebb adag vágányanyag. A képeken látható épületeket igény szerint adom hozzá, valamint jár hozzá még egy félkész kapcsolópult is amiben két Roco trafónak van hely kialakítva (a trafókat nem adom hozzá). A szakaszolás meg van már, minden vezeték le van vezetve az asztal lapja alá, és be van kötve sorkapocsba. Már csak a kapcsolópultot kell összekötni az asztallal. Ha netán kezdő veszi meg, szívesen segítek, elmagyarázom.

Az asztal témája egy kisváros szélén lévő fatelep, és vasútállomás környéke. A városka végén szerpentin visz fel a hegyre. Az állomáson minden vágányon elfér egy mozdony 3 személyvagonnal.

 

Az asztalról készült képek megtekinthetőek a www.csgabesz.5mp.eu oldalon

 

Ajánlatokat e-mailen várok.

 

csgabesz@freemail.hu

 

Gábor

SchefferJ Creative Commons License 2009.11.30 0 0 785
Nagyméretű képfile-okról van szó, amiből egy csíkot kivágva és kinagyíttatva lehet jó egyedi háttereket készítettni... Nekem a file-ok vannak meg, amik a honlapomon láthatók, ezekből tudok csíkot kivágni és elküldeni.

A nyomtatást és vágást mindenkinek magának kell intéznie.
Előzmény: sanyi4012 (782)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.30 0 0 784
na nálunk hétvége óta a villanyt is kötik.... :o)
sanyi4012 Creative Commons License 2009.11.30 0 0 783
Te hogy készíted az épületeket?
Előzmény: BaTTka 1 (772)
sanyi4012 Creative Commons License 2009.11.30 0 0 782

Nekem kéne!

Mennyi van és mik a méretei?

Előzmény: SchefferJ (774)
ghabina Creative Commons License 2009.11.29 0 0 781
Nekem is geoline van, én majd a műanyag oldalát fogom kaviccsal díszíteni, utána festeni, antikolni. Láttam az egyik roco katalógus hátulján egy képet erről a megoldásról, és nagyon tetszett. Ilyenkor bánom, hogy nem másmilyen sínrendszert választottam : (
SchefferJ Creative Commons License 2009.11.29 0 0 780
modellkit, vasutmodell.com
Előzmény: Hapci59 (779)
Hapci59 Creative Commons License 2009.11.29 0 0 779
Sziasztok!

Nem tudja valaki hol lehet posztert szerezni H0 terepasztal mögé?

Köszi!
SchefferJ Creative Commons License 2009.11.29 0 0 778
Egy kérdés: GeoLine síneket használok, a jó összepattinthatóság és a ágyazat miatt. Ha mégis szeretném a végén leszórni kaviccsal, akkor, hogy legjobb ezt megoldani?
szüx Creative Commons License 2009.11.29 0 0 777

Jó reggelt!

 

Köszönöm a segitséget mindenkinek! A peronra az elsö réteg alapozó este felkerült most reggel megyek le csiszolom és megy rá a második réteg. /kösz SchefferJ/

A raktározási részre leragasztottam a méretre vágott "betonlapokat" és a colort is megkapták már /kösz BaTTka1/

 

Törölt nick Creative Commons License 2009.11.28 0 0 776
Akkor azért volt ismerős a neved :-)) Nagyon szép képeid vannak.
Előzmény: SchefferJ (774)
BaTTka 1 Creative Commons License 2009.11.28 0 0 775
Szavadon foglak! Csak az a baj, hogy a G-portálos csík elfoglalja az egész fejlécemet:-( Pedig egyelőre nem akarnék másik portált....
Előzmény: SchefferJ (774)
SchefferJ Creative Commons License 2009.11.28 0 0 774
Ha kell háttércsík, tájjal, szóljatok. :)

A vonatos oldalam még készül - ahogy a terepasztal is - szóval arra még várni kell kicsit.
Előzmény: BaTTka 1 (773)
BaTTka 1 Creative Commons License 2009.11.28 0 0 773
Huh! Nem tartozik ugyan ide, de nagyon jó a honlapod!! Megyek is vissza:-)))
Előzmény: SchefferJ (771)
BaTTka 1 Creative Commons License 2009.11.28 0 0 772
Igazából nem tudom hogy a fa mennyire tolerálná a falfesték alapú színezéket. De pl. a fára is ragasztható papír, ezzel a beton dilatációit is ki lehet alakítani, és azon tutira matt lesz a festés. Bár gondolom, a Trinát alapozó se fog fényleni, csak azt még nem próbáltam. Én egyébkét a peront úgy készítettem, hogy vastag kartonból kivágtam az oldalát, majd a közét kitöltöttem. Ezt lehet papírral, Hungarocellel, Styrofoammal, majd a tetejét faragasztóba szórt homokkal bevontam. Mondjuk ez inkább az aszfalt imitálására megfelelő. A képen még nincsen festve, meg nem is lesz, mert közben a projekt síncsere stádiumba lépett:-)
Előzmény: SchefferJ (771)
SchefferJ Creative Commons License 2009.11.28 0 0 771
A kocka alakú betonok kialakítására valószínűleg ez a jobb megoldás. A hosszú. keskeny peronoknál jöhet szóba a fa...
Előzmény: BaTTka 1 (770)
BaTTka 1 Creative Commons License 2009.11.28 0 0 770

Szia!

Nálam papír az alap (bármilyen kicsit vastagabb karton , pl műszaki rajzlap matt odala) erre fehér Modakril, vagy bármilyen falfesték, és fekete színező paszta keverékéből alkotott világos szürke festék lett felkenve. A festéket híg állapotban használtam. Száradás után sötétebb szürkével szárazecseteltem. Egy darab papíron próbálgasd amíg nem érzed úgy hogy ez az igazi:-)) További képeket találsz a honlapomon.

 

Előzmény: szüx (768)
SchefferJ Creative Commons License 2009.11.28 0 0 769
Én higítás nélkül felkenem az első réteget. Ha leszáradt, akkor csiszolás és újrakenés. Utána lehet művészkedni, csiszolás, "betonkockák" kialakítása. Fehér csík a biztonsági zóna jelzésére... Utána rögzítés az OSB-hez, majd át lehet fúrni jelzőknek, oszlopoknak...
Előzmény: szüx (768)
szüx Creative Commons License 2009.11.28 0 0 768

Kösz a segitséget!

 

Igy már mindjárt világos minden. Ennek olyan matt beton hatása van, vagy kell bele valami külön mattitó szer?

Előzmény: SchefferJ (767)
SchefferJ Creative Commons License 2009.11.28 0 0 767
Gábor, Trinát Univerzális alapozó (200 szürke/gri). Sajnos, képet még nem tudok mutatni, mert én is a festés előtt vagyok, csak megvettem a cuccot.

Előzmény: szüx (766)
szüx Creative Commons License 2009.11.27 0 0 766

Jó estét kivánok SchefferJ!

 

Én is ebben a cipőben járnék,fából "faragnék " peront és az lenne a kérdésem,hogy az alapozó festéknek milyen a tipusa ill szinszáma?

 

Köszönettel,Szűcs Gábor

 

 

Előzmény: SchefferJ (763)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.27 0 0 765
várjuk a képeket, ne kímélj minket :-)
Előzmény: ghabina (764)
ghabina Creative Commons License 2009.11.27 0 0 764
Köszi a válaszokat! Még gondolkodom a dolgon, de szerintem maradok az asztal szélénél, mert a közepére nem lehet oszlopokat is meg peront is rakni, mert az egyszerűen már életszerűtlen lenne, hogy a fél peront elfoglalja az oszlop. Az anyag már megvan, 10 mm vastag fa lemezből fogom kivágni a peront, ha az így nem elég magas, akkor még 3mm-es bútordekor lappal tudok rajta toldani. Egyébként a két vonat közt 20 mm hely van nagyjából. Modell13 kérdésére válaszolva: M63 készülget, a bzmot készen van.
Egyébként a közeljövőben elkezdem a hegyet építeni, majd rakok fel képeket, ha érdekli a társaságot : )
SchefferJ Creative Commons License 2009.11.27 0 0 763
Én raknék. A Prakikerben van megfelelő szélességű, vastágságú léc, ami betonszürkére festve egész jól mutat. Pld. az alapozófestéknek is hasonló szine van.
Előzmény: ghabina (760)
modell13 Creative Commons License 2009.11.27 0 0 762
Szia én mind a két oldalra raktam nekem is igy van valahogy közel vanak a vágányok
probáld meg mind a két oldalt hogy meik néz jobban ki szerintem még ember is be fér közé.Látom készül az M63 ugye az a tied?És hogy áll a bzmot od?
Előzmény: ghabina (760)
dhmodells Creative Commons License 2009.11.27 0 0 761
Szia! Szerintem az asztal széléhez rakj peront! De ez az és meglátásom szerint oda kéne a peron!

dhmodells
Előzmény: ghabina (760)
ghabina Creative Commons License 2009.11.27 0 0 760
Sziasztok!
Elsősorban tapasztaltabb modellezőket kérdeznék, hogy a képen látható személy és tehervonat közé be szabad -e rakni egy peront? Nekem nagyon kevés a hely, ezért csak így tudtam megoldani a 3. vágányt, viszont muszáj lenne neki is egy peron. Azon gondolkoztam, hogy az asztal széle felőli oldalra lehetne berakni egy peront, mert ott kicsivel több a hely. Ja és még a felsővezeték tartó oszlopoknak is kell hely valahova. Mi a véleményetek?


modell13 Creative Commons License 2009.11.26 0 0 759
Sziasztok nincs valakinek Tvgnh hoz jellegrajza?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!